Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Tanisz #50065 üzenetére

    Ha már elmenne 800k Ft-ig is, akkor mindenképpen innen választanék majd az igényeim szerint konfigurálnám az adott laptopot.

    De amit igazán javasolnék az ez: [link]

    Ennek az XMG APEX 15 típusnak az a különlegessége, hogy asztali gépekbe szánt CPU van benne. Ráadásul AMD Ryzen 3000 procik közül lehet válogatni.

    VGA-ból "csak" 2 féle választható, ennél a típusnál és én abból mennék inkább az RTX 2070-re, mert a 2060 sem rossz, de erősebb a 2070 és úgy is a VGA fogja limitálni mint sem a CPU...

    Tovább nem részletezném mert hosszú lenne az írásom, de elég jól konfigurálható a leendő laptop, mindezt baromi jó áron.

    De nézze meg a többi gépet is és nyugodtan legózzon a konfigok között adott laptopszériára vonatkozóan.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Tanisz #50075 üzenetére

    A többi márka személy szerint nem foglalkoztat mivel mind Asus (X55) mind Lenovo (Y570) mind pedig Dell (XPS) elvérzett saját vagy baráti körömben mint játékos-játékra használt laptop különféle teljesítményű-fogyasztású komponenssel...

    Viszont ez az Schenker XMG ez valami.

    Ennél alább én nem adnám ha hordozható gépről azaz laptopról és játékról van szó, mert csak saját magát szívatja az ember. Szerintem.

    Csak egy példa én mit raktam össze a weboldalukon havernak akinek munkára kellene gép max 600-ig:

    ~1700 euró alatt megállt azaz ~600.000Ft-ért:

    - AMD Ryzen 7 3700X (asztali verzió ami az én 9900K-mal vetekszik: [link] )
    - 2x 8GB / 3200 MHz DDR4 (mert az AMD Ryzen procik érzékenyek a RAM-ra)
    - 500 GB M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe SSD (írás 2300 MB/s, olvasás 3400 MB/s)
    - Thermal Grizzly Kryonaut (az egyik legjobb hővezetőpaszta a piacon)
    - 15.6" 1920x1080, IPS, 144 Hz
    - NVIDIA RTX 2060 Refresh 6 GB GDDR6
    - világító számodra szükséges kiosztású (US, DE, HU stb) billentyűzet
    -- 24 hónapos garancia amely keretén belül ha gond lenne akkor ki sem kell tenned a lábadat otthonról mert viszik és hozzák a gépet, továbbá 12 hónapon belül gyorsított keretek között javítják

    Számomra ez a cég és a weboldaluk roppant szimpatikus valamint a termékük, hogy így lehet variálni a laptopjaikat :K

    Pl a fenti képen látható gépben egy AMD Ryzen 3600 is elég lenne mert úgy sem a CPU fog elfogyni játékok alatt hanem a VGA... (mint tapasztalom a mostani 9900K+GTX 1080 Ti kombónál is). Így VGA-ból játék esetén RTX 2070 az úgymond jó választás.

    Aztán AMD Ryzen proci mellé 3200MHz-nél lassabb memóriát nem tennék, mert érzékenyek ezek a Ryzen procik a RAM órajelre és időzítésre. Igencsak jótékony hatást lehet elérni 3733MHz-ig a minél gyorsabb RAM-mal és minél alacsonyabb időzítéssel.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • blue_23

    senior tag

    válasz Tanisz #50081 üzenetére

    G531 Scar III se rossz laptop, masszív ház, szép kijelző, viszont normális hőmérséklethez UV kell, illetve a gyári pasztát kicserélni, mert az semmit sem ér. RTX2070-nel viszont nem venném, kevés hozzá a hűtés, 1660ti-al viszont 470e-ből megvan.

    [ Szerkesztve ]

    Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

  • blue_23

    senior tag

    válasz Tanisz #50085 üzenetére

    Arra viszont figyeljen oda, hogy 120 Hz kijelzőnek rossz a színhűsége, így vagy a 17,3 laptopot vegyen 144 Hz kijelzővel (G731) avagy 240 Hz Scar III.

    240 Hz gyönyörű, elképesztően gyors, ugyanakkor nem ajánlatos sötét szobában használni, mert 30% fényerő alatt PWM-et használ, ami egyesek szemét megerőlteti, jobban fárasztja.

    Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

Új hozzászólás Aktív témák