-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
heavygrip #37609 üzenetére
Szerintem nálad az egész téma félrement. Tisztázni kéne, hogy mire vetted az SSD-t. Ha rendszer alá, akkor nem kell semmit inicalizálgatni meg alaplemezezni, hanem feltelepíted rá a használni kívánt OS-t, annak a telepítője meg inicializálja és particionálja megfelelőre, arra kell bízni, és nem kézzel összebarmolni, mert aztán menni fog a csodálkozás, hogy miért nem települ rá az OS megfelelően. Vagy átklónozni rá a régi rendszert, ilyenkor a régi rendszerrel a partíciós tábla és a partíciók is ráklónozódnak a rendszerrel együtt, azért nem kell inicializálni és particionálni.
Ha adattárnak vetted, nem rendszerlemeznek, akkor neked kell inicializálni, és particionálni, Win7 alatt a Lemezkezelőben, ahogy írták.
Azzal egyetértek, hogy az MS-nek ezek a „felhasználóbarát” marketinges elnevezései megtévesztők. Természetesen olyan, hogy dinamikus meg alaplemez, olyan nincs, ezt csak ők hívják így. Alapból maximum alaplé van, ha valaki a konyhában főz.
Igazából a lehetőségek:
1) a lemezen MBR partíciós tábla van partíciókkal (ez az „alap”-lemez
2) a lemezen GPT partíciós tábla van partíciókkal (ezt most így hirtelen nem is tudom, hogy minek kereszteli a MS)
3) a lemezen nincs se partíciós tábla, se partíció, hanem a rendszer nyersen használja. Ez a dinamikusnak keresztelt lemez, amit a Windowson kívül semmi nem fog látni, és nem érdemes használni otthoni átlag felhasználásnál. Ezt az opciót home usernek fel sem lenne szabad kínálni.Ha adattárnak vetted az SSD-t, akkor a GPT-s megoldást válaszd. Kivéve, ha régebbi gépekben is akarod használni, amelyeken még nincs UEFI, vagy régi OS-ek alatt (pl. XP), akkor MBR-es partíciós táblával (alaplemez).
-
ricsi99
addikt
válasz
heavygrip #37614 üzenetére
Baromi egyszerű mint leirtam.
Alaplemez... alapszabvány... minden megy rajta
Gdp.... ha 2 tb nél nagyobb
Dinamikus... kizárólag a win fogja látni... inkább hanyagold ...raid és társainál serverben lényegesValó életre leforditva: itt mutatod meg az oprendszernek ,hogy hé ...ez adattároló
Formázás hasonló
Ntfs ....ez kell neked a win alá
Fat32 ... ez régebbi hanyagold... kivéve boot pendrive-ok készitése ...speckó esetekben
Fat16 ... ez mégrégebbi felejsd el
Extfat ... ez meg pendrive ha nem csak win allatt akarod használmi... ha csak win akkor mehet Ntfs isValó életre leforditva: mint szótárban a tartalomjegyzék.... oda van beirva ,hogy mi hol található
-
King Unique
titán
válasz
heavygrip #37614 üzenetére
Ha veszel egy új SSD-t, akkor az nyilván gyárilag particionálatlan, nincsen rajta semmi, kivétel a gyárilag készre szerelt külső SSD-k, amelyeknél nyilván a particionálás és a formázás is beletartozik a kész állapotba. Az előbbieknél, azaz a belső SSD-knél viszont értelemszerűen Windowson először inicializálni, majd particionálni és formázni kell a meghajtót, utána vehető használatba. Ez ugyanúgy W7 és W10 esetében is érvényes. Arról pedig ugye már volt szó, hogy ilyenkor alapértelmezetten alaplemez jön létre, dinamikus lemezzé max. utólag konvertálod. Az pedig nem meglepő, ha az utóbbi opció is ott van, mert aki célirányosan azt akar használni, az be tudja állítani. Aki nem, vagy nem tudja mire való, az meg értelemszerűen ne piszkálja feleslegesen.
-
King Unique
titán
válasz
heavygrip #37610 üzenetére
Mármint utólag választhattad valami miatt a dinamikus lemezzé konvertálást, mert alapesetben nyilván alaplemezként lesz létrehozva. A linkelt leírásban lévő módszer a beépített eszközökkel végrehajtva eleve destruktív, vagyis előtte értelemszerűen le kell menteni az adatokat. Adatvesztés nélkül csak (fizetős) külső programok tudják megoldani.
-
King Unique
titán
válasz
heavygrip #37606 üzenetére
Aztán miért pont a dinamikusat, netán tükrözni akarsz, RAID tömböt akarsz az SSD-n létrehozni?
Ha nem, akkor teljesen evidens, hogy az alaplemez opciót kellett volna választani, meg ha bizonyos esetekben nem akarsz szívni a dinamikus lemez miatt. Ha tényleg csak szimpla adattár meghajtóként lesz használva az SSD és még nincs telemásolva, akkor szvsz jobban jársz, ha átkonvertálod alaplemezzé. Az MBR / GPT szerinti inicializálás meg csak az előbbiek, a lemez típusának beállítása után jön, ahol egy 480 GB-os, csak adattárolásra használt meghajtónál tetszőlegesen választható mindkettő. Viszont a GPT 512e alapon csak 2 TB feletti tárolókapacitásnál és rendszermeghajtóknál pl. a Windows UEFI-s telepítésénél kötelező, vagyis esetedben választható az MBR is.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- MasterDeeJay: Natív 3Dfx Glide Windows11 alatt Voodoo1 és Voodoo2-vel.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Lenovo Legion és IdeaPad Y széria
- E-roller topik
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA® driverek topikja
- Milyen routert?
- További aktív témák...
- Samsung 960 EVO 250GB 2280 M.2 NVMe SSD
- Szuper ár! 480GB Ipari Minőségű, Sata SSD-k, kevés írt adattal! PC-be és Laptopba is kiváló!
- Toshiba Enterprise Capacity MG09 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- Lexar NM790 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- OLCSÓBB!!! DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Erdély története I-II-III egyben 3990 ft
- MSI CreatorPro Z16P - i7-12700H, RTX A5500, értintőkijelző
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest