Keresés

Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz rover45 #143 üzenetére

    pivotáld le akkor eltűnnek a többszörös cégnevek. (adatok --> kimutatásbigyó) összehasonlítani is lehet, de csak ha karakterről karakterre megegyeznek a két oszlop cégnevei.

    [Szerkesztve]

  • lapa

    veterán

    válasz Eriki #120 üzenetére

    sor releváns része kijelöl - másolás - célcella (=céloszlop első cellája) kijelöl - jobb klikk - irányított beillesztés - transzponálás pipa be - ok.

  • lapa

    veterán

    válasz Datti #113 üzenetére

    ha szövegre formázva nem eszi meg, akkor használj képletet a cserére, pl.: =''0281'&közép(cella;5;99). utána meg szövegre formázott oszlopba irányított beilleszt --> értékek.

  • lapa

    veterán

    válasz e-biza #43 üzenetére

    ha jól értem akkor ez megoldható függvénnyel, feltéve hogy van legalább 1 azonos adat a két forrás tábla azonos oszlopaiban. ha ez így van, akkor lehet használni az FKERES függvényt, de hogy ne legyen olyan egyszerű én inkább egy másikat szoktam. (a felháborodást megelőzendő azért, mert amikor ezt tanultam még nem vágtam, hogy van FKERES, másrészt pedig az FKERES-nek megvan az a rossz tulajdonsága, hogy az uccsó (?) paraméter lefelejtése esetén rutinosan a legközelebb álló értéket rakja be, nem pedig yó kis #HIBAÜZI-t.)

    a két táblában megkeresed az azonos (és főleg nem ismétlődő tartalmú) oszlopot (pl. név), ezek képezik az összevezetés alapját. az 1. sheet első üres oszlopába beírod a következőt: =INDEX(sheet2_név_teljesoszlop;HOL.VAN(név_cella;sheet2_név_teljesoszlop;0))

    HOL.VAN = MATCH

    itt a ''név_cella'' annak a sornak a neveket tartalmazó cellája, ahova most a képletet írtad. ha jól csináltad és vannak azonos nevek a két sheet-en, akkor a képletet lehúzva az oszlopban minden olyan név mellé kiírja ugyanazt, amelyiket a másik táblában megtalálta. a többit #HIÁNYZIK hibával jelöli. neked ezekre lesz szükséged. a képletes oszlopot kijelölöd - másolás - irányított beillesztés - értéket - ekkor kicserélted a képleteket a képletek eredményére. így már sorba tudod rendezni és ki tudod kopizni sheet3-ba az összes #HIÁNYZIK sort.

    persze ugyanezt meg kell csinálnod a másik sheetnél is, csak ott ugye azokat ''szűröd'', amik abban benne vannak, de az elsőben nincsenek.

    példafájl: Bővebben: link

    alaposabban szemügyre véve a képletet látható, hogy nem ördöngősség:

    1. INDEX(A:A;3) eredménye az A oszlop 3. cellájának értéke. nem teljes oszlop esetén a tartomány első cellájájától kezd számolni, erre jó odafigyelni. ezért jó a teljes oszlopot megadni neki, akkor nincs kavarás.

    2. HOL.VAN(A3;B : B;0) eredménye egy szám lesz. a kérdés itt ''hanyadik sorában található B : B tartománynak az első, A3 értékével megegyező cella?'' itt is érvényes a tartomány elejétől számolósdi.

    remélem tudtam segíteni. javaslom mindenkinek a fentiek bakupolását későbbi használatra, ugyanis gyakorlatilag bármilyen két tábla adatai egyesíthetők vele, amennyiben mindkettőben létezik ugyanaz az egyedi mező (pl. primary key). a cégnél kisebb-nagyobb rendszerességgel használjuk és eddig saccra legalább egy hónapnyi emberórát megspóroltunk vele. ha pedig segít, akkor ne nekem köszönjétek, hanem romo-nak. :)

    [Szerkesztve]

  • lapa

    veterán

    válasz Wildmage #29 üzenetére

    2. tartomány kijelölése --> másolás --> jobb gomb tartomány első celláján --> irányított beillesztés --> értékek rádiógomb -->ok --> örülünk.

    bazz, jókor látom a következő oldalt

    [Szerkesztve]

Aktív témák

Hirdetés