Hirdetés
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Netfone
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Honor Magic4 Pro - varázsolj nekünk valami szépet
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pá
addikt
válasz
Delila_1
#50171
üzenetére
Köszönöm szépen (neked és a többieknek is)! Sajnos ez még mindig nem az, amit szeretnék. Megpróbálom még egyszer leírni, csak nem tudom, hogy nagyon leegyszerűsítve lenne célravazető, vagy minden részletet megosztva?
Nagyon leegyszerűsítve arra lenne szükségem, hogy egy makró megnyisson egy user által kiválaszott file-t és aztán ne csináljon vele semmit. Azon túl, hogy a nevét(lehetőleg kiterjesztéssel, de az se világvége, ha nem) bemásolja annak a file-nak bármelyik cellájába, ahonnan indítottuk a makrót.
Ebben szeretnék segítséget vagy esetleg egy konfirmációt, hogy ez nem lehetséges és akkor tudok másik irányba is menni, csak azok mind macerásabbak és/vagy kevésbé elegánsak.Azért fontos, hogy a képletekkel "szívjam" be az adatokat a másik fileból, mert a másik fileban lévő adatoknak csak egy nagyon kis részére van szükségem. (10,000+ cellányi adatból kell ~100). Viszont az én cellámban folyó számolásoktól függ, hogy éppen mikor melyik 100 adat kell, szóval a lokáció dinamikusan változik. Ráadásul a képleteim már eleve a megfelelő sorrendben, formátumban, és helyre teszik be ,csak a szükséges adatokat, a további feldolgozásra.
Persze át lehetne tenni az egész sheetet az én fileomba és arra ugyanúgy ráereszthetném a képleteimet. Ezzel az a baj, hogy a másik fileban nem egy tabon vannak a szükséges adatok, hanem többön, ráadásul a számuk 2 - 15 között random módon változik. A "beszívó sheetem" ezt szépen le tudja követni. Nem szeretnék ennyi "szemetet" átpakolni az én fileomban, amikor valójában csak kb az 1%-ra van szükségem. (ezen a fileon kívül még 3 különböző adatbázisból is húz le adatokat a fileom és van 7-8 tab, amin a usereknek kell navigálni és ügyködni, szóval tényleg szeretném tisztán tartani, amennyire lehetséges).
Harmadrészt a forrás file felett semmi kontrollom nincs. Ha bármit változtatnak benne, akkor a makrót nem biztos, hogy tudom magamnak updatelni. Emiatt minél kevesebb munkát szeretnék a makróval elvégeztetni, tényleg csak, ami szükséges. Viszont a képleteimet nagyon modulárisan legózom össze. Szóval eleve olyan a design, hogy egy "kapcsolótáblában" lévő pár cella átírásával tudom frissíteni az egész sheetnyi képletet a változásoknak megfelelően, szóval így egyszerűbbnek látom a karbantartást.
Új hozzászólás Aktív témák
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Árváltozás: Deus Ex Human Revolution Collector's Edition
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Árváltozás+játék!The Witcher 2 Assassins of Kings Collector's Edition
- Samsung Galaxy S22 8/128 GB Phantom White ÚJ, gariban cserélt! 6 Hónap Jótállás
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / 100% Akku
- 170 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Fferi50

