- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- One mobilszolgáltatások
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Fotók, videók mobillal
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Sebtapasz: telepíthető az iOS 26.0.1
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Delila_1
veterán
Leszögezem: szerintem is sok esetben jól alkalmazható a Power Query.
A hsz-eddel csupán egy ici-pici, halvány ellenérzésem van, nevezetesen, hogy a kérdések zöméből kitetszik, még nem rendelkeznek a 2016-os verzióval. Természetesen az ő hibájuk, ha nem telik rá, vagy a cégük nem hajlandó megvásárolni. Míg létezik ez a csökevényes kisebbség, kérlek, engedd meg, hogy az ő szintjükön válaszoljunk nekik.
"... a baj, hogy a felhasználók többsége - akik nem lettek külön betanítva és átnevelve ..."
Célszerű lenne Kína mintájára átnevelő táborokat létesíteni."... leírom ugyanennek Excel 2016-os megoldását is (és ezt mostantól minden esetben meg fogom tenni, ... amíg rá nem szokik a felhasználók többsége az új funkciók használatára )"
A zemberek imádják a felülről jövő gyengéd erőszakot. Szóval hajrá! -
pigster
senior tag
Félreértettél. Nem azt írtam haszontalan, hanem azt, hogy szerintem ritkábban van rá szükség. Mint írtam, használtam is, jó is volt az adott esetben, hogy van.
A mostani példád érdekes, de kb. verébre ágyúval.
Direkt végigcsináltam a leírásod alapján. Ami kimaradt.
Adatok->(Beolvasás és átalaktíás)Táblázatból
Vagy: Adatok->Új lekérdezés-> Fájlból->Munkafüzetből->Kiválasztani a fájlt. Ezek után jön, amit te írtál. A végeredmény egy új munkalapon.
"teljesen grafikus felületen" -> Lásd Függvény beszúrása -> a szóközt - oké, na azt be kell gépelni.
"a képletet, egyszer kell csak megcsinálni ezt a pár egérklikket, aztán műxik magától" -> Próbából hozzáírtam még pár sort, nem történt semmi. Átírtam az eredeti adatokat, nem történt semmi - még "Frissítés"re sem (Ha a Fájlból-t választottam). Szóval a müxik magától, nem teljesen állja meg a helyét. Valahol biztosan van vmi beállítás, ami kimaradt.
"Felhasználóbarátabb"-nak semmiképpen sem nevezném. Ha esetleg van olyan megoldás, ami az eredeti oszlop mellett mutatja az eredményt, és/vagy esetleg már indulásnál kiválaszthatom, hogy az aktuális munkafüzet egy munkalapja legyen a forrás, akkor kevésbé lenne macerás.
Nem kötözködni akarok, mert tényleg érdekes és hasznos, sok esetben egyetlen megoldás lehet, amit írtál, de jelen esetben kevésbé praktikus. Mint írtam, kipróbáltam, ha a jövőben is ísrz ilyesmiket, azt is ki fogom, mert mindig nyitottt vagyok új megoldásokra - ki tudja, mikor jön még jól.
Az eredeti kérdező majd kipróbálhatja, és eldönti.
Új hozzászólás Aktív témák
- Napelem
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- iPhone topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Tidal
- Mr. Beast retteg, elveszi az AI a munkát
- Mikrotik routerek
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Okos Otthon / Smart Home
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XT 20GB Zalman Z1 PLUS A-Data 750W
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7500 / GTX 1050Ti / 16GB DDR4 / 128SSD+1TB HDD
- LG 32GP850-B - 32" NANO IPS / 2560x1440 / 180Hz 1ms / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync / HDR 400
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600 / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 512 SSD!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest