- A Samsung bemutatta az Exynos 2500-at
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- iPhone topik
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Élő adás Utazómajommal és Kerek Istvánnal az AI kapcsán
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kiss_gee
csendes tag
sziasztok!
kb 2 hete vettem egy asrock Q1900 itx lapot, amivel először az volt a problémám hogy nem kezelte a már meglévő 4GB-os memóriámat (nem volt vele kompatibilis, random helyeken lefagyott windows telepítés közben)
ez mostanra megoldódott egy új memóriával, viszont hiába raktam fel win7et és win8.1et, nem tudom beállítani a kép méretét, kb 1-1 cm kilóg minden irányban a képből
próbáltam mind az alaplaphoz kapott drivert, mind az asrock oldaláról származót, de sehogy nem bírom átállítani (az előző lapon működött) az Intel grafikus vezérlőpultjában.
Azt írja válasszam ki a listából a méretarányt, de hiába kattintok rá, nem ad listát, az előzőnél csúszkával lehetett állítani vízszintes és függőleges irányban, de itt hasonlót sem találokbármilyen ötletet szívesen veszek!
üdv, Kiss_gee
-
kiss_gee
csendes tag
-
kiss_gee
csendes tag
Sziasztok!
Jelenleg egy Intel D2700DC lapot használok GEIL 1066 MHz 4 GB PC3-8500 CL=7-7-7-20 memóriával, 64 GB OCZ SSD-vel és 1 TB Samsung vinyóval egy Modecom Feel 202 házban HTPC-nek.
Ezen a konfigon szeretnék kicsit javítani egy alaplap cserével, a kiszemelt lap pedig az Asrock Q1900-itx.A kérdésem az lenne hogy ha csak a lapot cserélem ki, az elég-e?
Ugyanis valahol olvastam hogy ez a lap nem szereti az 1066-os memóriákat, csak az 1333-asokat...
De sajnos hiába kerestem nem találtam meg utólag.Szóval ha van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata az megoszthatná velem
A válaszokért előre is köszi!
Kiss_gee
-
kiss_gee
csendes tag
válasz
Celtis #23889 üzenetére
Köszi a választ, akkor sztem ez a brazos lesz a nyerő
Abból van ami ajánlottabb mint a többi?
Vmint ha egy win7-tel használnám, MPC-HC-vel (ezt szoktam meg), akkor az se okoz gondot neki ugye?
FullHD anyagokat, remux-okat, youtube HD videókat vigyen, mert a mostani atom konfig ezek egyikére sem képes kb szaggatás nélkül... -
kiss_gee
csendes tag
válasz
PeterPH #23884 üzenetére
igen, ahogy Cannibal is írta paneltáp van benne
ezt találtam rajta: SKYHIGH TECH SH-7090 R1.0 -
-
kiss_gee
csendes tag
Sziasztok!
Jelenleg van egy intel 2700 dc integrált procis lapom egy modecom feel 202 házban, viszont ez elég gyengusz h szépen fogalmazzak
Amd APU-kat nézegettem a leváltására és érdekelne a véleményetek, h melyik a legerősebb ami még belefér a fent említett házba mind méretben (gyári vagy egyéb hűtővel), mind tápügyileg egy 64 GB-os SSD és egy 1,5 TB-os vinyó mellett?A válaszokért előre is köszi!
Üdv, Kissgee
-
-
kiss_gee
csendes tag
Hali!
Azután érdeklődnék, h az úgynevezett Low-profile vga kariknak mekkora a rögzítő lemez magassága, mert most építek itthon házat egy IGP-s microATX lap köré és minél alacsonyabbra akarom , de jó lenne ha a későbbiekben beférne egy ilyen kártya is!
A váalszért előre is köszi!
Kiss_gee
-
kiss_gee
csendes tag
Hali!
Épp alaplap vásárlás előtt állok és két eshetőség között vacilálok, htpc-hez és a későbbi fejlesztéshez milyen IGP-s alaplapot ajánlanátok AMD vonalon:
AMD 780G v GeForce 8200 csak mert úgyhallottam h az nvidia talán jobb választás lenne az L5.1 támogatás és egyebek miatt!Válaszért előre is köszi!
Kiss_gee
-
kiss_gee
csendes tag
Hi!
Most akarok új házat venni, amit kinéztem az a Thermaltake Mozart VC4000SNS háza.
Az érdekelne h a meglévő Scythe Ninja Plus revB proci hűtöm vajon befér-e ebbe a házba?Előre is köszi Kiss_gee
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Androidos fejegységek
- Építő/felújító topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen RAM-ot vegyek?
- GTA V
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- A Samsung bemutatta az Exynos 2500-at
- Vezetékes FÜLhallgatók
- További aktív témák...
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- AKCIÓ! Gigabyte B650M R7 7700X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Cooler Master H500P WHITE 750W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD / MT I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Robbanj a jövőbe egy új Ryzen 7 5800X-szel! Kamatmentes rèszletre is!!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest