- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen GPS-t vegyek?
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Rekord vékony lesz a Z Flip7 is
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
Új hozzászólás Aktív témák
-
proof88
addikt
Üdv!
Nekem nincs konkrét kérdésem, csak beköszönök.
Én szeptemberben kezdtem a progtervinfot B szakirányon, hát egyrészt szerintem a nyár alatt eléggé kizökkentem a tanulásból, másrészt meg eléggé ránk zúdítottak sok mindent, amire mondták, hogy nem baj, ha nem értjük, majd 2 hónap múlva... hát ez kb így is lett, de eléggé megszívtam az első félévet, nagyon nehezen tudtam ráállni, mindemellett lusta is vagyok még most is. Amiket felvettem első félévben, az linalg, bevprog, bevmat, progkörny, matalapozás, szgép architektúrák, specinek meg nevezetes algoritmusok implementálása és szakkolis matek-info szeminárium, meg a kopernikuszi fordulat. Legjobb jegyeim: a legutolsó 2 speciből 5, szgép arch 4.
A többi 2-3-as, kivéve linalg EA-t, bevmat EA-t és progkörnyt, ezeket nem csináltam meg, szóval csak 17 kreditet teljesítettem a felvett 24-ből. Ösztöndíjat sem kaptam, pedig alig csúsztam le róla, és 2x nekifutottam a bevmat vizsgának, de mindig a bizonyítás miatt buktam el... pedig szerintem olyan jól bizonyítottam a 2. vizsgán, mondták is h hát igen, jól kezdtem el, de csak véges halmazokra bizonyítottam, végtelenre nem, blahblah, pedig 2 bizonyítás volt, ha mindkettőre fele pontot megadják, akkor meglett volna a bevmat, na mindegy.
Progkörnyön meg a zh-n buktam el, azt mondták ha én csináltam a beadandókat, akkor menni fog, hát én csináltam, mégse ment a zh.3-as megajánlott jegyem lett, de ehhez javítót kellett volna írnom unixból, úgy döntöttem h nem megyek el, voltak más vizsgáim is.
Nagy tapasztalatom: időben le kell zavarni a vizsgákat, mert minél később megy az ember, annál nehezebbeket kap, legalábbis bevprognál így volt. Haverom decemberben elment bevprog vizsgára, 4-est kapott, könnyű feladatokkal. Bevprogból jan 2-án volt a gyakuv, és csak utána mehettem el vizsgára, én meg sokkal nehezebbeket kaptam, és amikor azt hittem, h na jó, meglesz a 3-as, kaptam egy 2-est.
Sokat csalódtam első félévben...
Második félév már jobban ment, bevprog gy 5, ea 3, anal1 gy 2, ea 3, és itt fontos volt, hogy nagyon féltem, mert a vizsga kb úgy megy, mint bevmatnál, de itt úgy látszik szépen tudtam bizonyítani, eaf 5, specik: 3D-grafika, 5, Felügyelt DX/XNA 5.
Logikából csak a gyak lett meg 3-assal, vizsgára úgy volt h megyek, de már feladtam... nem megyek, már nem tudok úgyse tanulni, elegem van, már a nyárt akarom... órákra se jártam be sajnos, csak gyakorlatra, de ott mindegyikre, pedig nem is nézte a tanár h ki van, ki nincs. Szerencsére köv félévben még nincs olyan tárgy, amihez logika kéne, és lesz is logika, majd akkor megcsinálom... bár ezt mondtam a progkörnyre is... azt is felvettem, de most már addig se jutottam el h az első beadandót beadjam, mert utolsó pillanatra hagytam és nem tudtam elküldeni... mivel most már nem lesz progkörny, helyette Számítógépes alapismeretek, azt vettem fel, ez 5 kredites, 1-gyel több, mint a progkörny volt, lehet, hogy 1 kreditet nyerek a dologgal.Isteneshez jelentkeztem, ő jófej szerintem, szgép architektúrákat is ő tartotta.
Linalg EA-t is újra felvettem, well, csütön megyek szóbelizni... hajjajj, előre félek... tanulnom kell még rá ma is és holnap is, omg... aztán vége végre, már minden máson jár az agyam, csak nem a tanuláson...
Köszönöm a figyelmet!mod: még félévkor nagyon járt az agyam azon, hogy átmenjek C szakirányra, de szerencsére maradtam, mert most már jobban ment ez a félév... további marasztaló tényező, hogy 2 haverommal járok, mindkettőnek jobban megy, mint nekem!
mod2: és most már kapok majd ösztöndíjat szerencsére... köv félévre felvettem 44 kreditnyi tárgyat, még 1-et vagy 2-t fel akartam venni, de előjelentkezés van, és ilyenkor 45-öt nem haladhatja meg vagy a kreditek vagy az órák száma... Ezt azért csináltam, mert 2. félévben is 27 kreditnyit vettem fel, pedig többet akartam... és most sok kreditet szeretnék szerezni, ehh.
Új hozzászólás Aktív témák
- DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök
- Hálózati kábelek és szerelésük
- Home server / házi szerver építése
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Interactive Brokers társalgó
- Milyen GPS-t vegyek?
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- 124 - Lenovo Yoga Pro 7 (14IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő (bolti áruk 100.000Ft)
- LG OLED Televíziók: FRISS SZÁLLÍTMÁNY -30%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged