Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz WiZARD #9589 üzenetére

    Elfogadom a véleményedet, de nem értek vele egyet. Nem tartom álszent dolognak azt hogy ha választok "két rossz" között akkor a kisebbik rosszat választom. Szóval vagy a profit egy része megy a kínaiaknak, vagy az egésze. Én inkább az előbbit választom.
    Komoly kritikusa vagyok annak a rendszernek mely kiszervezi a gyártást szegényebb régiókba és élhetetlen körülmények között dolgoztatja a munkaerőt, ami egyben nagyobb környezeti teherrel jár. De hol állítottam azt hogy én ezt támogatom? Persze, amikor fogyasztok akkor azt teszem. Amikor adózom a kormánynak azt teszem. Az az elvárás hogy egyiket se csináljam? Amikor dőltel írod hogy nyugat azt feltételezem azért teszed mintha én szenté avattam volna a nyugatot. Én ilyet megítélésem szerint nem tettem.

    Azért emeltem ki egy részt mert ebben van konkrét döntésem. Vagy azt veszem aminek a profitja az amerikai kapitalista cég zsebébe megy vagy azt veszem mely a kínai állam zsebébe megy. Mindkettőt kínában gyártják, ezen én most, ebben a pillanatban nem tudok változtatni. Ezt az ördögnek való kikiáltást túlzásnak tartom, még ha meg is neveztem volna kínát mint a nyugati civilizáció ellensége, akkor sem új keletű dolog az hogy ellenséggel gazdasági kapcsolatot létesítsünk. Különösen úgy hogy a nyugatnak nem célja elpusztítani a kínai civilizációt, hanem ha lehetősége volna akkor békés módon megváltoztatná a politikai rendszerét. És igen használni és élvezni fogom azokat a termékeket amiket kínában gyártanak. Nem fogok azért nem használni telefont mert az összeset kínában gyártják le. Szerintem ez nem is elvárható.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák