Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Kernel #13106 üzenetére

    Szia
    Tudom, hogy egy eléggé régi hsz-re válaszolva kérdezek, de kb ez a kérdésem amire ott válaszoltál, és megerősítés kellene, hogy jó gondolkozok-e:

    Adott egy antenna, amiről eddig a szabadon fogható adásokat nézte feleségem (mellett volt digi műhold), de műhold előfizu visszamondva, mert az Invitel (felmondással megfenyegetve) adott egy olyan ajánlatot, hogy magasabb net és a fullos HD-s Tv csomag is kevesebbe kerül jóval mint az eddig fizetett net + Digi együtt.
    Bekötötték, szép és jó, de ezzel együtt mivel CI modulos kártyával van kikódolva az adás a Samsungon a földi antenna felszabadult, és arra gondoltam, hogy a másik szobában lévő LG-hez (amit másodlagos monitornak használok) levinném az antennakábelt, úgyis streamen szoktam nézni a focit.
    Viszont nem szeretném megszüntetni a Samsunghoz jelenleg is levezetett kábelezést, de a splitter témában elakadtam:
    Elvileg elég lenne egy 5-1000 MHz-es splitter is, de amit én a közeli boltban tudnék venni, azon nem látszik, hogy DC pass hogyan és milyen irányba működik (ha működik), mert az antennához egy 5V tápfeladó van, amit be tudok dugni a TV-be, a másik oldalon meg a koax kábelt lehet rácsatlakoztatni.

    Bár jelenleg nincs használatban a Samsungnál a kábel, de ki tudja mikor kellhet összedugni, és nem szeretném, ha visszadadogna az 5V a Samsungba, ki tudja mit csinálhat ott.
    Ezeket tudnám megvenni most, az egyik egy alap, a másik ugye műholdas is, de ezt is tudja, és ott jelölve van a DC pass, és remélhetőleg ez azt is jelenti, hogy visszafelé nem jön rajta:

    Elég nekem a kisebbik is, vagy a másik kell? Vagy egyik sem és valami 3. fajta?
    Előre is köszönöm a segítséget!
    :R

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák