Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    Sziasztok,

    Segítségre lenne szükségem, nagyon zöldfülű vagyok a témában - és remélem, hogy egyáltalán jó helyre írok :D

    Szükségem lenne egy DVB-T antennára, amivel tudom fogni MinDigTV ingyenesen sugárzott adását az LG Smart TV-men (a dobozon rajta a cimke, hogy alkalmas rá). Sajnos csak beltéri antenna jöhet szóba közvetlenül az ablak mögé, a bérházon egyáltalán nem tudok felszerelni semmit sem.

    Az adótorony (Miskolc, Avasi kilátó elvileg) tőlem alig 1,5 - 2km-re van, viszont nem látok rá, egy hatalmas bérház pont telibe eltakar mindent, szerencsére csak 1, nem több - de legalább az ablak arrafelé néz. :)

    Milyen antennát vegyek? Elég lehet egy 4 000 - 5 000 Ft-os "olcsó", pl ez a Thomson, vagy keressek 8 000 - 10 000-ért valami márkásabbat, pl ezt a TechniSat-ot? Esetleg egyéb, Best Buy termék, amit mindenkinek mindig lehet ajánlani?

    Nem szükséges, hogy ultra tűéles hiperrészletes kép legyen, az élvezhető TV adás a cél, de ha ehhez szükséges többet költeni rá, ezen ne múljon (nyilván, csak ha van értelme)

    Egyáltalán, melyik jellemzőt kell nézni? A nagyobb dB jobb? Az "aktív" mit jelent? Jobb lehet egy "aktív" 20dB-es, mint egy passzív 40dB-es?

    Kérlek segítsetek, és nézzétek el, hogy ennyire kezdő vagyok :B

    Köszönöm előre is:
    Neck

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Kernel #17344 üzenetére

    Szia,

    Közben megnéztem, nem telibe takar ki a bérház szerencsére, hanem a két bérház között majdnem rálátok a kilátóra.

    Tokaj felé pedig biztos nem fog menni, mert ott legalább 3 bérház takar ki, és az ablakom sem arrafelé néz :(((

    Azt tervezem, hogy bedugok egy darab kábelt, és megnézem, mit mutat - elvileg lennie kellene képnek.
    Aztán pedig megveszem valamelyiket, és megkérem a Tisztelt Kereskedőt, hogy cseréljük egy drágábbra, ha nem lesz jó.

    Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat :R

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák