Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    Sziasztok!

    Szerintetek egy USB-s DVB-T vevő a hozzá járó bot antennával, esetleg egy pár ezer Forintos szoba antennával tudna élvezhető minőséget produkálni Veszprémben?
    Pontosabban a "20 emeletesben" annak is a 9. emeletén?
    Azért kérdezem mert fölöslegesen nem akarok bevásárolni és idegeskedni utána. :)

    Előre is köszi a választ!

  • kezdő

    senior tag

    válasz GBogyó #5048 üzenetére

    Google Maps műholdas képe alapján a teljes rálátás nem kivitelezhető, mivel teljesen nyugati fekvésű az ablakom, de remélem így is jó lesz.
    Antennából amúgy milyet ajánlanátok, ha szükség lesz rá?
    Igazából nagyon nem értek a témához, de azt láttam hogy vannak direkt DVB-T antennák. Egy régi erősítős gagyi analóg lepke+teleszkópos antenna teljesen használhatatlan erre a célra? Kell venni egy ugyanilyet csak DVB-T képeset? Esetleg elég egy erősítő nélküli Tesco-s is?
    A cél a minél olcsóbb rendszer, ugyanis a jelenleg fogható adókon a F1-en kívül más nemigen érdekel, na meg ez amúgy is csak egy albi. :)
    Esetleg várnék tippeket USB-s olcsó vevőkre is. :R

  • kezdő

    senior tag

    Hellotok!

    Jó múltkor érdeklődtem, hogy mi a helyzet a veszprémi DVB-T adással, most megosztanám a friss ropogós tapasztalataimat:

    A tunerem egy Gigabyte U7000. (ugye erre hiszik azt sokan, hogy csak mpeg2-es, Magyarországon nem jó, stb.)
    A kis szobaantennájával a 20 emeletesben a 9.-en 3 TV adót valamint 3 rádiót tudok fogni első próbálkozásra.
    Ez azt jelenti, hogy az ablakpárkányon van az antenna, de belülről! Viszont azt vettem észre, ha kinyújtott kézzel kitartom (megszűnik az összes fal takarása) akkor se lesz jobb a vétel.
    A 3 vett adó az: RTL, TV2, M1.
    Szóval, ha nem is javul a vétel már elégedett vagyok. :)
    Szoftvernek a Windows 7 beépített Media Centerét használom. A gépemen semmilyen codec sincs telepítve, csak a beépített Windows 7 codecek.
    Lehet ezért nem jelenik meg a többi adó? Csak mert a program megtalálja őket, de se kép se hang. (összesen 14 találat a rádiókkal együtt)
    A tunerhez még annyit fűznék, hogy a neten olvasottakkal ellentétben nekem szépen kezeli a távirányítót a MC. (legalábbis a számokat, csatornaléptetés, hangerő, EPG, nyilak)
    Annyi, hogy automatikusan nem ismeri fel, hivatalos oldalról kellett a Win7 driver, távirányítót viszont magától észlelte.

    A kérdésem annyi lenn, hogy valami új codecel esetleg másik lejátszóval elérhetném a többi adót is vagy ez csak nagyobb antennával menne?
    Amúgy még azt nem értem, hogy az M1 HD az első 10ms alatt miért esik darabokra állandóan, de aztán beáll, míg máskor akármennyit várok végig szaggatós marad. (először proci limitre gondoltam, de akkor mindig akadna nem?)

  • kezdő

    senior tag

    válasz nrc #5118 üzenetére

    Köszi a tippeket majd próbálkozok.
    Analóg tuner ki van zárva, a Media Center is DVB-T tunerként kezeli és mivel egy olcsó kategóriás laptopról van szó, ezért a PCI eszköz is ki van csukva. Valamint az M1 első másodperceiben jelentkező hibák egyértelmüen digitális eredetüek, ugyanis szétesik a kép és láthatóan pixeles.
    A gyári programja fórumok szerint hasznavehetetlen mpeg4-el, az újabb verziója pedig teleszemeteli a gépet mindenféle fölösleges cuccal. (mint az összes többi Cyberlink termék)

  • kezdő

    senior tag

    Fejlemények:
    Megpróbáltam életet lehelni a TSReaderbe, de egyszerűen nem tudom rávenni semmire.
    Betettem hozzá a mellékelt dll-t, valamint a regisztrációs adatbázist is felülírtam.
    Lehet ennek következtében, de eltűnt a MC-ből a M1 és lehet helyette Duna. (de semmi több ami azon a frekvencián van)
    Viszont a VLC majdnem hibátlanul behoz mindent, csak az Euronews angol és francia adásánál nincs kép csak hang. (néha viszont csak az angol jön be)
    Ezt nem tudom miért lehet, de nem akadok fent rajta. :)
    A Duna néha be-beakad, antenna pozíció függő a dolog.
    1-2 adónál sokat számít ha tényleg vízszintesen van az antenna, ezért egyszerűen elborítottam az ablakpárkányon. :DD

    Szóval a konklúzió annyi, hogy a MediaCenter egy .........
    Szerintem belövöm magamnak a VLC-t (valamint variálni kell a váltósorral szerintem mert néha csíkos a kép) legfeljebb nem használom a távirányítót.
    Esetleg van más hátránya is? (talán a képarány nem mindig stim)

  • kezdő

    senior tag

    200Ft-ért USB tuner

    Még egy napig megszerezhető, sztem ennyit megér.
    Én is vateráról lőttem az enyémet, ahhoz is az volt írva hogy Magyarországon nem használható. :)
    (mondjuk ennek a topicnak hála tudtam meg, hogy ami tuner DVB-T képes az tudja az mpeg4-et is) :C

    De van 1000Ft-ért analóg+digitális Gigabyte U8000 itt

    Ezekután kicsit fáj, hogy 3000-ért megvettem az U7000-et. :N

    [ Szerkesztve ]

  • kezdő

    senior tag

    válasz lorenzen #5124 üzenetére

    Kipróbáltam a legfrissebb verziót, de a beállításoknál állandóan lefagy. (Win7 32bit)
    Valaki tudna mondni egy olyan alternatívát ami ingyenes és behoz mindent amit a VLC betud?
    Csak mert én elégedett lennék a Media Center tudásával, de egyszerűen nem ad képet és hangot néhány adónál. (pedig az EPG-t is betölti)

  • kezdő

    senior tag

    válasz nrc #5128 üzenetére

    Köszi a tippeket.
    SmartDVB-t egy ideig pihentetem, majd kiforrja magát. Amúgy az ajánlott codecet tettem fel.
    Akkor marad a többi program próbálgatása.
    Tudom, hogy pl. a Tesco-s antenna is potom pénzért van, de még annyit se szeretnék költeni.
    Ugyanis nagyon ritkán nézünk TV-t, konkrétan F1 és Született feleségek miatt van.
    A jel minőségével tényleg lehet valami, de tegnap végignéztem a TV2-n a House-t (jajj de fura volt szinkronnal), a barátnőm pedig a Született feleségeket. Egyszer akadt be a kép kb. 1ms-re, ezt leszámítva tökéletes volt, szóval annyira nem lehet rossz a helyzet. Amúgy is egy kis 15' laptopon használjuk (albérletben) szóval jó lesz így minden, plusz beruházások nélkül. :D
    Mondjuk amint beindul Gerecséről a szórás, tuti veszek antennát otthonra. :)

    Amúgy itt Veszprémben kifejezetten szerencsésnek érzem magam. A kis szoftveres gondokat leszámítva úgy működik ez az egész digitális tévézés ahogy én és sokan mások elképzelik.
    Bedugom az USB-s tunert a gépbe, felrakom az ablakpárkányra a parányi antennát és már működik is.
    Kár, hogy ez nem így van mindenhol. :(

  • kezdő

    senior tag


    A Quality is 90% feletti, csak épp leborult az antenna mikor a kép készült és nem akartam újra 11 percet várni.

    Ennek figyelembe vételével mi állapítható meg a tuneremről? A Kabhegyet fogom elég magasról (9. emelet) egy botantennával. VLC élvezhető, Media Center akadozik, DVBViewer néha pixelesedik.

    A tuner egy noname akármi, drivert is alig találtam hozzá.
    Van egy Gigabyte U7000 tunerem is, az folyamatos képet produkál ott ahol ez a noname akadozik (Kabhegy közel van, itt mindkettő jó). Viszont DVBViewer szerint (azonos helyen a Gerecséről) Gigabyte 44% míg a noname ott is 90% körüli. Gigabyte tunerrel még nem végeztem TSReader mérést és sajnos 1-2 hétig még nem is tudok, de egyre jobban foglalkoztat ez a kínai csoda.

    Hibás nem lehet mert néhány program képes élvezhető képet produkálni vele. A jelszintet szinte mindig 90% körül mutatja ott ahol a márkás és talán ebből kifolyólag jobb Gigabyte csak ~44%.
    Driver hiba lehet? A gyártó honlapján (eMPIA) csak egyetlen egy driver van, hol keressek másikat?
    Vagy egyszerűen csak erősebb antennára vágyik a TSReader mérése szerint?

Új hozzászólás Aktív témák