Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ruzsass

    tag

    válasz geltam #13207 üzenetére

    Családban, ismerősöknél már 3 darabot is beüzemeltem, jól mennek stabilak kezeli még a DTS hangsávot is. 2TB-os winyót is elviszi. Ha valami konkrét kérdésed van írj nyugodtan.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz geltam #13207 üzenetére

    HE-ACC dekódert kicsit elcseszték benne, ami azzal jár, hogy az RTL, TV2 hangja borzasztó zsebrádiószerű, rossz hallgatni.

    90 éves házaspárnak üzemeltem be kettőt is, nekik persze az éles, fülsértő hang nem bug, inkább feature, fel sem tűnik. (Nagyothallók.)

    Olcsó dekódert kértek, és mivel a munka előtti napon megvásároltam, volt alkalmam otthon kipróbálni. Be is programoztam előre, sorrendbe raktam, kódolt adókat törölve, hogy ne zavarja őket. Már nekem is majdnem megtetszett, mert nem rendelkezik a DPS HD 80 hátrányaival:

    - Megjegyzi a Dolby-hangsáv beállítását.
    - Magyar ékezetes feliratokat is jól jeleníti meg, nagyított betűméretnél sem tünteti el a második sort. Ha szürke hátteret állítok be, a háttér nem ormótlan nagy méretű, inkább furcsán kicsi, gyakorlatilag a betűk méretével azonos. (Ámbár egyébként nem célom vele a gyakori filmnézés.)
    - Kevésbé fűt, 16 W helyett 6 W. (Adapter 5V, 1A terhelhetőségű, ami legfeljebb 5W, de persze maga az adapter is fogyaszt).
    - Kellemes, szürke menü, komolyabb ikonok, a kékmenüs, bugyuta ikonos DPS-hez képest. Viszont az EPG nem áttetsző, nem látni a mögötte futó műsort, mint a DPS 80 frissített programjával.
    - Távszabályzója nem zavarja az LG vagy Samsung TV-k működését (nemkívánatos műveletekkel).
    - vagy ami most nem jut eszembe.

    Lapostévén a 16:9 Pillarbox beállítás megoldja, amit kell. Képcsöves TV-n viszont már néha játszani kell a távszabályzó Aspect gombjával, mert nincs olyan opció, ami minden geometriai variációra jó lenne.

    Utána jött az első meglepetés: az analóg hangot a SCART-ról, vagy a Jack-aljzatról külső erősítőre téve, a mélyhangszórók érdekes, mély rezgéseket kezdtek produkálni. Főleg, amikor az STB-hangerő közepes szinten vagy lejjebb áll. A rezgés a legalsó fokozatban némul el csak, egyébként ahogy dolgozik a processzor, annak ütemében, egyfajta mély, "géphang" hallható. Természetesen mindkét készüléket ellenőriztem, egyformák sajnos, nem egyedi nem hiba.

    Megnéztem a HDMI-n keresztül leadott hangot is, ott ilyet nem tapasztaltam. Viszont elszörnyedtem, ahogy az RTL Híradóban a bemondók beszéltek. Egy Sokol-rádiónak középhullámon szerintem tűrhetőbb a hangja. Vagy amikor a számítógépes tunert küldöm ki az erősítőre, az legalább rendesen hallgatható.

    Korábban engem már a DPS 80 hangja is idegesített a kereskedelmi adókon, de ez a HD2400 még annál is rosszabb. Így magamnak már nem veszek ilyet, kár pedig.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz geltam #13212 üzenetére

    Annyira én sem ismerem őket, TV-szerelőként nem ez a fő profilom, legfeljebb néha összefutok egy-egy példánnyal. Sokszor csak úgy, hogy beállítom valakinek, tehát meg sem tudom nézni alaposabban.

    De te írtad:

    Mivel hetente maximum pár órát használnánk, ezért gondoltam ez bőven megteszi.

    Hetente pár órára megteszi ez is. A TV saját hangszóróján pláne elmegy. Én erősítőről és hangfalakról beszéltem, amin tűrhetetlen a hangja, és hosszabb idejű hallgatásra gondoltam, esetleg számítógépezés közben háttérnek stb.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • spiritex

    veterán

    válasz geltam #13212 üzenetére

    Maximálisan ajánlható: ATD STB-868

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Új hozzászólás Aktív témák