Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz tacpeter #4100 üzenetére

    Igen, itt a beugratósd kérdés, hogy ki és mikor kapcsol rá 5V-ot.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • zhagyma

    őstag

    válasz tacpeter #4100 üzenetére

    Egyes TV/STB tuner bemenetek képesek kibocsátani +5/+12V feszültséget a földfelszíni RF fejerősítők számára. Nyilván ezt csak földfelszíni esetben teszik meg (setup-ból bekapcsolható). Kábel vétel esetén erre nincs szükség. Ha ilyen a TV, akkor fel lehetne használni a kapcsolóhoz ezt a képességet.

  • zhagyma

    őstag

    válasz tacpeter #4106 üzenetére

    " ... És azt honnan tudnám meg hogy a tv kiad 5V-ot. Lehet ezt mérni a kábelen? ..."

    Ha tudja, akkor a készülék adatlapján feltüntetik. Ha mérni szeretnéd, akkor a készüléket beállítod földfelszíni vételre (Analóg/DVB-T) és rámérsz egy multiméterrel egyenfeszültség mérés beállítással.

    A kábel / földfelszíni jelek közösítése során sok probléma adódik, az általad is említett egyszerű "frekvencia ütközésen" kívűl is:

    1. A kábelszolgáltató általában az analóg csatornák mellett, digitális DVB-C frekvenciákon is szolgáltat digitális adást. Ezt is illik megnézni.

    2. A kábelszolgáltató internet szolgáltatása általában EURO DOCSIS rendszer valamelyik verzíójával történik. Mivel ez kétirányú forgalom, ezért kell egy frekvencia a "bejövőre" és van a szabványosított "visszirány" is: 5-65 MHz

    A kábeltv rendszerekben ezek a jelek visszaverődnek / összeadódnak és "zavart" keltenek. A kábeltv rendszereket úgy tervezik, hogy ezen "zavarjelek" mellett az előfizetőnél olyan jelszint legyen, amely kifogástalan szolgáltatást eredményez optimális esetben (tervezett zavar és az ehhez szükséges hasznos jelszint kompromisszuma). Ha "beküldesz" rá DVB-T jelet sávszűrten, vagy natúr, akkor biztosan megnöveled a zavarszintet. Az eredmény kiszámíthatatlan. Hasonló kérdés korábban volt, bár nem tudom mi lett a vége. Úgy emlékszem a "lyukszűrős" és "szelektív hangolt erősítős" (DVB-T mux frekvenciáját megerősítem és csak azt közösítem a kábeltv-vel) megoldás nem hozott teljes sikert. A "-5V kapcsolgatás" / spliterre dugdosás biztosan működhet ebből a szempontból.

  • zhagyma

    őstag

    válasz tacpeter #4167 üzenetére

    Ez kábelhibának tűnik. A magasabb frekvenciákon eleve jobban csillapít a koax, ráadásul a 15 m-s koax rosszabb minőségűnek is tűnik és 3x olyan hosszú. Javaslom vegyél 15 m RG6 "tri-shilded" (háromszors árnyékolás) koax-t. Lehetőleg a vastagabbat válaszd, mivel a 75 ohmos hullámimpedancia elsősorban a kábel átmérőitől függ, másodsorban a dielektrikum minőségétől. Válaszad a merevebbet, mivel az mérettrató és így nem változik jelentősen a hullámimpedancia a "kábelhúzkodás" után.. A tri-shielded koax három árnyékolórétege közül a középső egy drótharisnya. Azt válaszd, amelyiknek a legsűrűbb a szövése ( ez akkor megfelelő, ha olyan sok drótszálból áll, hogy nem látod az alatta lévő alufóliát ). Lehetőleg ne "csavaros" csatlakozókat használj, hanem "krimpelőst" (kisebb lesz a jelveszteség a jobb kontakt miatt). Sok sikert ...

Új hozzászólás Aktív témák