Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz bzoley #887 üzenetére

    Gondolom nem szoktál nagyon jpg-t tömöríteni (én sokat)...
    Egy 100%-os JPG és egy tömörítetlen BMP között kinagyítva sem találsz nagyon különbséget (egy BMP és a belőle készült 90%-os JPG között sem nagyon). A 300k-s JPG-k olyan 90% körüliek lehetnek, a 900k-s (a pixelháború) 100%-os. Tudtommal neked is megvan az olimpia, szívesen látnám a te általad gyártott screenshotokat is, hátha azok jobbak...
    Ja, elfelejtettem mondani, hogy persze a DVB-T-ből közvetlenül TS-be lerakott H264-es stream-et játszottam le az MPC progival, a VMR kimenetet használva, és az "external filters"-eknél állítottam át a használt dekódert.
    A "kék háttér"-t nem értem... :U
    Persze egy 40Mbit-es, kevés mozgást tartalmazó video (pláne, hogy még B frémek sincsenek benne, csak I és P) nem összehasonlítható egy 12MBit-es mozgó-képpel. Inkább azt akartam megmutatni, hogy nem a dekóderben van a probléma...

    Amúgy a legutolsó (lhsite-ról letöltött) Leadtek PVR határozott fejlődést mutat: pl. teletext is működik, sima user (nem admin) módban is megy a progi (mintha eddig nem ment volna), kezd működni a hardware-es gyorsítás is (eddig nálam nem ment), igaz ugyan, hogy a CPU használat csak kb a felére esik (50-ről 30-ra). Szóval köszönet érte! (nem tudom kinek :D )
    Ugyan VMR módban nem működik a hardware-es gyorsítás, VMR9-ben egy párszor már lefagyott a program, Overlay mixer módban meg még mindig összetörik csíkosra a kép csatorna (HD és SD) váltás között, aztán már nem is tér magához akkor sem, ha visszaváltok. Szóval VMR módban, kikapcsolt hardware-es gyorsítással jól működik a progi, a többi beállítás csak random módon... A felbontások közötti output váltást egy kicsit át kellene néznie a fejlesztőknek... szvsz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák