Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz atesss #871 üzenetére

    Pár egyéb helyről a ViaSat helyzet:

    MagyarSzo.com: "A közszolgálati m1, m2 és a Duna TV mellett a jelenleg műholdas Viasat 3 és a még nem sugárzó Prime csatorna fog biztosan a kínálatban szerepelni. A Hír TV és az ATV is elérhető lesz, csak előfizetéses módban." [link] (nincs kimondva, de különben minek lenne a megkülönböztetés a Hír TV -re és az ATV -re?)

    sat-tv-radio.hu: "Még novemberben három telephelyről indul meg a sugárzás 2 multiplex-szel (A és C), melyeken jórészt ingyenes műsorok (m1 HD, m2 HD, Duna TV, Viasat 3, Prime stb.) lesznek vehetők, de várhatóan helyet kap az ATV és a Hír TV kódolt műsora is." [link]

    Szóval szerintem gyakorlatilag biztosnak vehetjük hogyha lesz ViaSat3 az ingyenes lesz. Azért ha, mert ahogyan az utolsó itcafé -s hírben is volt még nem döntöttek, december elejéig (a start utánig) kaptak haladékot. Az ok ha jól emlékszem az (ezt talán az index -en olvastam) hogy a ViaSat3 jelenleg nem rendelkezik napi rendszerességű hír műsorral, ami kitétel lenne a média törvény szerint. A lényeg hogy a ViaSat3 viszont nem akar ilyet készíteni, mert az értékes műsoridőt vesz el.

    A Hír TV és ATV helyzetét már tárgyaltuk pár oldallal korábban. Nos igen, én is ezekre a háttérszerződésekre célozgattam ami itt is belépett a képbe.

    Kártya fogadásra képes tuner -ekkel kapcsolatban talán érdemes lenne a szolgáltatót megkérdezni hogy egyáltalán van-e erre mód, mert ha tényleg igaz amit itt korábban írtak páran hogy köthetik a kártyát a set-top-box -hoz, akkor hiába veszel meg mindent PC -s oldalra, akkor sem fog menni (valószínűleg direkt nem érdekük hogy lehessen menteni PC -re, elvégre a saját megoldásaikért fizetni kell). Ők talán tudnának is párat javasolni, ha lehetséges. Mondjuk én ha mindenképpen fizetős műsorokat akarnék nézni, inkább műholdas vétel irányába kacsingatnék, ahhoz talán hamarabb találsz megfelelő előfizetéses kártya fogadására képes tuner -t, illetve ott van egy-két trükk. Rick4 -et privátban megkérdezed, biztosan tud segíteni, ő eléggé otthon van DVB-S témakörben.

    Térkép: itt viszont szerintem nem olvastál át mindent. Azok a lefedettségek majd december 1. -től lesznek hivatalosak, jelenleg nem üzemel a szentesi adó, így a korábban itt írt 10% -os jelerősség a Budapestről érkező jelerősségre vonatkozott (azt hiszem írta is).

    #872: ProgDVB jónak tűnik, én még nem próbáltam mivel még nincs mivel. Szinte biztosra vélem hogy külön H.264/AVC kodeket is telepítened kell hogy működjön (alapból nincs benne ha jól emlékszem), javaslom a CoreAVC beszerzését.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák