Hirdetés

2016. augusztus 30., kedd

Gyorskeresés

(#5051) aldebaran válasza Mana86 (#5050) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Én a plex-et ilyesmire nem használom, csak zenestreamre, hogy az erősítő tudja játszani anélkül, hogy bármi mást elindítanék. Filmeket média lejátszóval (mede8er) nézek, szóval nincs erről tapasztalatom.
Egyébként alapból nem tudom, mennyi szokott lenni a memória kihasználása, mert most megnyitottam ugye a webes felületet, hogy belenézzek és lehet, ezért lett ennyi a memória használat. De lehet, hogy nem. nem tudom.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5052) poolbig válasza lbarna (#5047) üzenetére

poolbig
(kvázi-tag)

Köszi, ez lesz. :)
Van még egy másik problémám is, hogy az kütyü elején a ledek nem világítanak (csak a power), pedig működik, használom. Kiégtek volna??? :)))))
Továbbá jól gondolom hogy innen: http://www.dlink.com/hu/hu/support/product/dns-320-2-bay-sharecenter-network-storage-enclosure?revision=deu_reva#downloads
a Rev A-t választva tudom letölteni a jó öreg 320-ra (nem L-es) a legfrissebb 2.05b8-as firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#5053) poolbig válasza poolbig (#5052) üzenetére

poolbig
(kvázi-tag)

Nos, megválaszolom magamat, igen onnan, már fel is ment, de mintha lassabb lenne a webes felület azóta. A ledek az indítás elején csak felvillannak, aztán hiába van most benne egy jó HDD, nem világít a ledje. Mindegy, nekem 8.

(#5054) Digger

Digger
(senior tag)

Sziasztok!
Évek óta megy a NAS-om, két 500-as winyóval, egymást tükrözve. Nem nyúltam hozzá már nagyon régóta, nincs rá telepítve semmi plusz dolog. Az asztali gépen n: meghajtóként van mountolva. Az előbb észrevettem, hogy folyamatosan seekelnek a winyók. Megyek az n: meghajtóra és nem a megszokott könyvtárstruktúra fogad, hanem egy ffp könyvtár, amiből aztán a linux könyvtárszerkezet nyílik. Bejelentkezve az admin felületre a SMART hibátlannak mutatja a diszkeket, viszont a kötetinfó azt mutatja, hogy csak 2,8 giga a használt felület, a többi szabad, holott olyan 90%-ban volt tele. Mi történt vajon? Miért winyózik folyamatosan? A tükröt hozza éppen létre? A rajta levő anyagnak annyi?

(#5055) Mana86

Mana86
(tag)

Üdv mindenkinek!

Használ valaki webgui-ra SSL:443 protokollt? Én ezt használom mert jobb a lelkemnek és oldalt csak ilyen belépésnél jelenik meg az összegző sáv, ahol látom a NAS pillanatnyi állapotát. Sajnos azonban van egy kis problémám. Belépésnél kiírja, hogy nem biztonságos a kapcsolat és rá kell böknöm, hogy azért én továbbmegyek így is. Ezek után a https:// át van húzva pirossal. Látszólag nem okoz fennakadást, gond nélkül hozzá tudok férni a funkciókhoz, de valamiért nem épül fel rendesen a kapcsolat.

Tanúsítványokban sajnos nem nagyon vagyok otthon és nem tudom, hogy tudnám megoldani. Azt írja, hogy "A webhellyel való kapcsolata nem privát. Tanúsítványhiba. Gond van a webhely tanúsítványláncával (net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID).
Ha megnézem a tanúsítvány részleteit, akkor a lejárati idő 2019, szóval nem az a baj. Információnál azt írja, hogy a CA főtanúsítványa nem megbízható és telepíteni kéne a legfelső szintű hitelesítésszolgáltatók tárolójába.

Ennek nem magától kéne mennie, telepítgetések nélkül? Valakinek ötlet?

LG 50LF652V, D-link DNS-320L

(#5056) BazsiBazsi

BazsiBazsi
(fanatikus tag)

Sziasztok!
FFP-vel próbálom feltelepíteni a plex-et a 320 B-verzióra. Lehetséges ez egyáltalán?

(#5057) Mana86 válasza BazsiBazsi (#5056) üzenetére

Mana86
(tag)

Én is gondoltam rá, de nem sokáig jutottam vele. A 320L-nél már addonként feltelepíthető, de sajnos nem lehet már frissíteni, ezért is gondoltam a kézi telepítésre. Idő híján sajnos nem jutottam semmire, de ha neked sikerül, szívesen vennénk ha megosztanád.

LG 50LF652V, D-link DNS-320L

(#5058) Traptor

Traptor
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Egy ezeréves HP Laserjet 6L nyomtatót szeretnék összebarátkoztatni a DNS-320 gépezettel.
Kompatibilitási listában természetesen nincs benne :DDD .
Van valami módszer az életre keltésre?

Köszi előre is.

.: Aláírás helye :.

(#5059) Multibit válasza Traptor (#5058) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ha tudsz szerezni egy Centronics interfészes printszerver kütyüt, hálozatos nyomtatóként használhatod (routerre kötve).

(#5060) Traptor válasza Multibit (#5059) üzenetére

Traptor
(fanatikus tag)

Hát igen, ez lesz a "B" terv...

.: Aláírás helye :.

(#5061) BazsiBazsi válasza Mana86 (#5057) üzenetére

BazsiBazsi
(fanatikus tag)

"slacker -UaA mz:plexmediaserver" parancs lenne az alapja dolognak és az se fut le rendesen.
Próbálkoztam sok mindennel de szerintem ez az oka annak hogy nem megy. Timeout errot ír ki ha feltelepítem minimális problémákkal. Elég lehetetlen de sose próbált senki se felrakni erre plexet?
Azt elképzelhetőnek tartom hogy ez már túl sok erőforrás a 320-nak ezért nem is megy fel rá.

(#5062) ptamas88

ptamas88
(kvázi-tag)

Sziasztok, új vagyok a témában, 1 napja kaptam ezt a NAS-t(sima 320-as 2.05-ös firmware-rel) kipróbálgatásra, azóta úgyérzem sok mindent megtudtam, nagyon nagy hiányérzetem viszont, hogy a webes felület nélkül tudjak nézni hőmérsékletadatokat pl, vagy forgalmat.
Felraktam ffp-t, transmisson-t (ami megy folyamatosan és emiatt kell a hűtőnek pörögnie) meg egy fancontrol nevű dolgot szintén ffp-re, amivel tudom állítani, hogy hány foknál milyen fokozatra kapcsoljon a ventillátor.

Van esetleg valami módja, hogy az aktuális hőmérsékletadatokat konzolon lekérjem?
Illetve úgy általában milyen egyéb kiegészítőket javasoltok, ami hasznos lehet?
A közeljövőben okostv-hez fogom használni elsősorban, illetve adat backup-nak.

LG G2, Dell Inspiron 15R

(#5063) szaszab válasza ptamas88 (#5062) üzenetére

szaszab
(kvázi-tag)

Elvileg az alábbi parancs az amit keresel:
smartctl -d marvell --all /dev/sda |grep 194 | head -c 40 | tail -c 2

Innen szedtem.

Mondjuk nekem a fanctl nem is működött valamiért. Én is a hőmérsékletet nézegetve jöttem rá, hogy "hopp, bőven a configban lévő fölött van, és még nem megy a venti", így le is pucoltam gyorsan a masináról.

Lenovo P70 (Genesis x64) && Nexus 7 (2013)

(#5064) ptamas88 válasza szaszab (#5063) üzenetére

ptamas88
(kvázi-tag)

köszönöm, tényleg ez volt a parancs, közben énis kitúrtam a fancontrol.sh fájlból, de amíg nem írtad be nem mertem lefuttatni, lévén nem vagyok egy parancssor guru :)
nálam megy rendesen, ha elmegyek itthonról, akkor kilövöm, hadd pörögjön maxon a venti, nem zavar senkit, de amikor itthon vagyok akkor nagyon jól jön, hogy nem kapcsol be már a legkisebb melegedésre, mert tényleg van egy hangja :D

LG G2, Dell Inspiron 15R

(#5065) szaszab

szaszab
(kvázi-tag)

Srácok!

Arra figyeljetek oda, hogy ha a minidlna-t felrakjátok, akkor a log-jának állítsatok be neki valami korlátot, mert én személy szerint úgy jártam, hogy a 2 terrás winyómon 800 GB helyet foglalt hirtelen. Igen... Nem MB, hanem GB.

(#5066) szaszab válasza CAB85 (#4699) üzenetére

szaszab
(kvázi-tag)

Vettem én is ilyen ventit, de nekem nem is pörög fel.
PC alaplapra rádugva felpörög, tehát nem a venti a hibás. :(

Mi lehet még a baj? (Azt leszámítva, hogy eredetileg 5V-os venti van a NAS-ban, a Mini Kaze meg ugye 12V.)
Próbáltam manuálisan adni neki kezdősebességet, de azt írja ki a log-ban, hogy nem érzékel ventit...

(#5067) lbarna válasza szaszab (#5066) üzenetére

lbarna
(tag)

A nas tápjáról adj neki feszültséget az érzékelő szálat pedig a nasba dugd be.

Samsung GalaxyTab S, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5068) PapírVilla

PapírVilla
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Egyik ügyfelem egy ilyen NAS-on tárolt adatokat sikeresen végigfertőzött Zepto (locky variáns?) zsaroló vírussal, tehát az összes dokumentumát titkosította. :W
Van valami megoldás visszaállítani az eredeti adatokat? Nem mindenről van friss mentés...

(#5069) lbarna válasza PapírVilla (#5068) üzenetére

lbarna
(tag)

Sajnos nincs 100% megoldás rá.

Samsung GalaxyTab S, Asus ZenFone Max 32Gb

(#5070) cukrosleves

cukrosleves
(senior tag)

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! A NAS nem tölti a torrentet, nem tud csatlakozni a tracker-hez, mindez internetszolgáltató váltás után. T-ről Digire váltottam ha ez lényeges. Kaptam egy szép új routert is Huawei HG8247H. Portot kinyitottam rajta, leteszteltem open port check-errel, nyitva. Transmission van a NAS-on, a portbeállítás stimmel. Ha a PC-re letöltök egy uTorrent klienst, az vígan szalad. Mi lehet a gond? :R

(#5071) pazzo válasza cukrosleves (#5070) üzenetére

pazzo
(kvázi-tag)

NAS-nak adtál fix ip-címet?

(#5072) cukrosleves

cukrosleves
(senior tag)

Persze! A beépített kliens szépen működik. De igazából lehet hagyom az egészet a fenébe, és inkább eladom. Nem akarok már ipari mennyiségben torrentezni. 2 kamerával, hálózati médialejátszóval ha esetleg érdekel valakit.

(#5073) bazsimazsi

bazsimazsi
(újonc)

Hali.

Nekem egy olyan problémám volna, hogy vettem 1 ilyen kütyüt és mikor bele teszem a vinyót akkor semmit se csinál. Villog a power led és ennyi. A HDD ledek meg se nyikkannak. Mikor CD-röl megy a beál. akkor fel se ismeri a kütyüt. Mi lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#5074) pazzo válasza bazsimazsi (#5073) üzenetére

pazzo
(kvázi-tag)

Én olyankor bedobom egy időre a hűtőszekrénybe (hülyén hangzik, de működik).
Esetleg az alján a reset-et nyomd 10 mp-ig.

(#5075) bazsimazsi válasza pazzo (#5074) üzenetére

bazsimazsi
(újonc)

Rendben van megpróbálom, de ez vadonatúj (szombaton hoztam el) azért ez meredek mint nálad aki pl. x ideje használja. ha ez se segít vissza viszem a nap folyamán. Köszönöm az ötletet addig is.

(#5076) aldebaran

aldebaran
(őstag)

Korábban a 320L-es nas-om simán bekapcsolódott, nem volt gond vele. Manapság már nem merem kikapcsolni, mert pár napja kikapcsoltam és utána fél napos pihentetés után sikerült csak bekapcsolódnia.

Ez túlmelegedés miatt van? Csökken a venti teljesítménye?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5077) Coc@s válasza aldebaran (#5076) üzenetére

Coc@s
(őstag)

Nekem 320L van, túl a garanciaidőn.
Egy ideje ha kikapcsolom (vagy elmegy az áram), nekem sem indul újra.
Ilyenkor előveszek egy flakon levegősprét, és jól lefújom (lehűtöm) az alaplapot.

Állítólag valamilyen hőérzékelő adja meg magát és emiatt van. Hiába áll akármeddig, nem indul újra.
Van, aki hűtőszekrényben hűti le újraindítás előtt. :D

BB Passport Black - OS 10.3.3.746 - Hamarosan eladó :-( (céges iPhone6 miatt)

(#5078) aldebaran válasza Coc@s (#5077) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Na, szép. Köszi! Akkor lehet nézek helyette egy synologyt. :(

(#5079) Coc@s válasza aldebaran (#5078) üzenetére

Coc@s
(őstag)

Mondjuk jó lenne tudni, melyik is az a kérdéses hőérzékelő, hátha esetleg cserélhető.
De eddig nem fektettem bele túl sok energiát.

(#5080) aldebaran válasza Coc@s (#5079) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Hát, én magam tuti nem nyúlok hozzá. A múltkor egy telefonban érintőképernyőt cseréltem videó alapján, de jól elqrtam, szóval inkább meg se próbálkozok hasonlóval az elkövetkező évtizedekben... Inkább veszek egy másikat ezt pedig kukázom, vagy eladom alkatrésznek.

(#5081) Coc@s válasza aldebaran (#5080) üzenetére

Coc@s
(őstag)

Ha neked is nem ugyanaz a hibád lenne mint nekem, még meg is venném. :K

(#5082) p_zsolt

p_zsolt
(kvázi-tag)

Sziasztok,

van egy DNS-320L-em, mostanában az egyik diskre történő másolás előtt folyamatosan seek-el, ha több fájl van, akkor néha a fájlok közt is megáll, egy-egy ilyen seek kb. 30-40 másodperc. Az admin felület nem ír rendellenességet.
Tudtok valami tanácsot adni, hogy mivel lehet ezt kikerülni vagy mi a gond? A kérdéses lemez 2TB-os, és kb. 10% hely van rajta szabadon.

köszi, Zsolt

(#5083) gecsoz

gecsoz
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Van a NAS -ban egy 2TB -os HDD-m bekonfigolva, és használva.

Most vettem hozzá még egy 2TB -osat.

Ha ezt belerakom, akkor simán látni fogom, hogy új HDD jelent meg, és Volume2 néven fel tudom csatolni anélkül, hogy az eddig benne lévő HDD -nek és a rajta lévő adatoknak bármi baja esne?

Előre is köszönöm..

Z

(#5084) Kicsirics77 válasza gecsoz (#5083) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

igen ,csak ne a raid opciót válaszd.

iPhone--›iPad--›iMac

(#5085) azsoho

azsoho
(újonc)

sziasztok

van egy DNS-320L nasom. ha lecserélném egy 340L-re, akkor a 320L-ben lévő 2 vinyó simán átrakva működhetne a 340L ben? nem szívesen formáznám, és másolgatnám újra őket....köszönöm a választ....

szép napot

(#5086) pazzo válasza azsoho (#5085) üzenetére

pazzo
(kvázi-tag)

Sajnos az olyan, mint ha új HDD-t raknál bele.
Valószínűleg le fogja formázni.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.