Hirdetés

2017. október 20., péntek

Gyorskeresés

(#5351) aldebaran válasza Goldenboy83 (#5350) üzenetére

aldebaran
(őstag)

raid-ben volt, vagy csak simán linuxra lett formázva? Ha az utóbbi, egy linuxos géphez hozzátéve, vagy a windows-ra telepítve egy progi, ami linuxos fájlrendszert olvas, akkor még ez megpróbálható út.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5352) Goldenboy83 válasza aldebaran (#5351) üzenetére

Goldenboy83
(újonc)

Csak simán a nas formázta. de a nas látja egyébként a vinyót. tudsz esetleg olyan programot mondani amil windows alatt meg tudnám nézni.

[ Szerkesztve ]

(#5353) aldebaran válasza Goldenboy83 (#5352) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Total Commanderhez van plugin. Ext2-re keress az oldalon.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5354) Goldenboy83 válasza aldebaran (#5353) üzenetére

Goldenboy83
(újonc)

Akkor ha hozzá adom a tcmd-hez ezt a plug in-t akkor látni fogja a vinyót?
bocsánat a sok buta kérdés miatt de nem vagyok a téma szakértője csak egy egyszerű felhasználó.

(#5355) aldebaran válasza Goldenboy83 (#5354) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Próbáld ki.

(#5356) aldebaran

aldebaran
(őstag)

Na, a kálváriám szerencsés véget ért. :K

A magyarországi képviselet baromi rendes volt! :R :Y Bár 5 éves a készülékem, kicsi sírás (1-2 email, telefon) után garanciában megcsinálták. Nem írták, vagy mondták sajnos, hogy mi volt a baja, de most működik. A hálózati megosztások megmaradtak, csak a júzerek tűntek el meg más lett a MAC cím, szóval nagyon könnyen vissza tudtam állni. A két vinyót -amik Raid0-ban vannak- simán visszatettem. Kiírta, hogy másik eszközből hoztam őket, jó lesz így. Mondom jó és minden fájlom... stb megmaradt.

ga_-bor-nak köszönöm a boltot és a rugalmasságot, mostmár az ő eszköze is az enyém. Backupnak tökéletes lesz. :R

Mindkettőt frissítettem 1.09-re, 2017-es fw.

(#5357) eddhunter

eddhunter
(kvázi-tag)

már egy ideje próbálok samba megosztást csinálni a DNS-320-on, de nem megy. FFP-bol elvileg feltettem a 3.6.6 os samba-t, de nem indul el. smb.conf file sehol nincs,
ha el akarom indítani kézzel:

/ffp/start/samba.sh start
-sh: /ffp/start/samba.sh: Permission denied

testpattern ezt írja:
Load smb config files from /ffp/lib/smb.conf
rlimit_max: increasing rlimit_max (1024) to minimum Windows limit (16384)
params.c:OpenConfFile() - Unable to open configuration file "/ffp/lib/smb.conf":
No such file or directory
Error loading services.

Mint az valószínüleg kiderült a linux ismeretem kb. 0.
Tudnátok segíteni, esetleg van egy normális leírás a dologhoz?
Köszi!

(#5358) bulek válasza eddhunter (#5357) üzenetére

bulek
(tag)

Az smb megosztáshoz nem kell ffp. A gyári rendszer is tudja. Management->Account Management->Network share ott New és CIFS-t kell megadni, + egyéb jogok. HOgy kell-e új user hozzá, most nem tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#5359) eddhunter válasza bulek (#5358) üzenetére

eddhunter
(kvázi-tag)

Nagyon köszi, lehet, hogy akkor más a baj. Windowsban már látom a megosztott könyvtárat, csak a médialejátszóm nem látja, vacakolok még vele. :D

(#5360) bulek válasza eddhunter (#5359) üzenetére

bulek
(tag)

Nincs médialejászóm, ebben nem tudok segíteni. Én dlna-n keresztül nézem a tv-n a filmeket, minidlna van az ffp-ben

(#5361) eddhunter válasza bulek (#5360) üzenetére

eddhunter
(kvázi-tag)

Eddig én is dlna-t használtam az működött. De az a vicc, hogy a megosztás is működik évek óta, csak azt nem tudtam, hogy a CFIS=smb :DD Miután órákat szenvedtem a nassal, kiderült, hogy a mediaplayer volt szarul beállítva :W Lényeg, hogy mostmár megy. Köszi mégegyszer.

(#5362) capafog23

capafog23
(őstag)

Újraraktam a NAS-omat mert nem tudtam az ssh belépést, és most nem tudom megcsinálni hogy a transmission aktív legyen torrent ügyileg. Első pár percbe aktív utána átvált passzívra. Szóval valamiért nincs kiengedve a port, pedig szerintem ki van próbálkoztam más porttal is mint az alap, pár kép:

Transmission

Router1

Router2

Valaki kérem mutasson rá mi a probléma.

(#5363) empet

empet
(újonc)

sziasztok!

két éve csak letöltésre, tárolásra használt DNS-320 NAS. Beújítottam egy androidos tv-box-ra, gondoltam nem másolgatok, közvetlenül is lehet nézni a videókat, de sehogy sem tudom beállítani a NAS-t. A hálózaton látja a tv box a dns-320-at, de ennyi. Sem sem csatlakozás, sem lejátszás.

(#5364) capafog23 válasza empet (#5363) üzenetére

capafog23
(őstag)

Application Management >>> UPnP AV Server >>> Enable meg add hozzá azt a mappát amit látni akarsz a médialejátszón

(#5365) Multibit válasza capafog23 (#5362) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

1. Publikus IP-címet kapsz a szolgáltatódtól?
2. Mivel tesztelted a port nyitottságát?

(#5366) capafog23 válasza Multibit (#5365) üzenetére

capafog23
(őstag)

1. Nem tudom, Digis vagyok
2. transmission-ba a port próba valamint a torrent oldal ahonnan töltök írja hogy aktív vagyok e vagy passzív és passzív

(#5367) Multibit válasza capafog23 (#5366) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Ha a routered WAN interfészén látható IP-cím 100-zal kezdődik, NAT-ol a Digi. Ebben az esetben ne is szenvedj a port forwarddal! Kérd, hogy adjanak publikus címet!

(#5368) capafog23 válasza Multibit (#5367) üzenetére

capafog23
(őstag)

Ez a baj akkor?

(#5369) Multibit válasza capafog23 (#5368) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Igen. Telefon a Diginek, hogy adjanak publikus IP-címet!
A DIGI Net (LAN, PPPoE) topikban ez rendszeresen visszatérő téma.

(#5370) empet válasza capafog23 (#5364) üzenetére

empet
(újonc)

Megtettem, semmi...

(#5371) SzerjoeX

SzerjoeX
(újonc)

Van egy DNS320A1-esem amit most lecserélek egy QNAP TS-228-ra, a régi NAS-nál ha winyót cseréltem kivettem betettem egy külső keretbe és USB-n keresztül felmásolta, működhet ez a módszer az újnál is?

(#5372) pn4hvq

pn4hvq
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Rsync-en keresztül szeretném másik eszköz adatait backupolni a Dlinkre. Elvileg feltettem az rsync-et, de a következő hibába futok:
sh rsyncd.sh start -ra Error: Missing or wrong pid file in /ffp/etc/rsyncd.conf (expected: /var/run/rsyncd.pid)
Hogyan tudom ezt orvosolni?

(#5373) hfeca

hfeca
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Mindössze egy kérdésem lenne - A volume-1 vinyóm elszállt, azon volt a fun_plug, stb. stb. Ha én a vol.2-est nevezném ki "fő" (volume-1) meghajtónak (egy újonnan vásároltat pedig volume-2 - nek), felrakhatom a fun_plug, minidlna, transmission, stb. csomagokat erre a vinyóra, miközben rengeteg adat van rajta? Vagyis hát, "utólag"! Vagy csak üres meghajtóra telepíthetők ezek? (Lehet, hogy volt már ilyen kérdés, de nem szeretném a több ezer kérdést-választ végigmazsolázni. Bocs!)

(#5374) pn4hvq válasza hfeca (#5373) üzenetére

pn4hvq
(kvázi-tag)

Én fun_plug-ot nem üres hdd-re tettem fel (az más kérdés, hogy az eggyel feljebbi rsync-es kérdésem összefügg-e ezzel).

(#5375) hfeca válasza pn4hvq (#5374) üzenetére

hfeca
(lelkes újonc)

Köszi a gyors válaszodat, tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy a telepítés után az ott levő adatok megmaradnak-e, mert hogy az ffp könyvtár is valahova fel kell, hogy települjön és lehet, hogy "ő" a hdd elejére szeretne kerülni. Nem okoz-e valamilyen kavarodást az utólagos telepítés?! Vagy a Linux ezt meg tudja oldani magától?

(#5376) hfeca válasza hfeca (#5375) üzenetére

hfeca
(lelkes újonc)

Természetesen az rsync-el nem függ össze (én sosem használtam, mindig Double Commanderrel másoltam), de utánanéztem egy kicsit. Sokat nem tudtam meg, próbáltad már a "man rsync"-et? .. vagy Nicolas Bernaerts oldalán körülnézni? Nagyon jó linuxos a fószer!

(#5377) pn4hvq válasza hfeca (#5376) üzenetére

pn4hvq
(kvázi-tag)

Köszönöm a tippet, utánaolvasok az ajánlott oldalon.

(#5378) izmike

izmike
(kvázi-tag)

Sziasztok
Az normális dolog, hogy betöltök 3 torrentet és kifekteti a NAS-t? Lefagy a kezelőfelület és sokáig nem válaszol.

(#5379) szaszab válasza izmike (#5378) üzenetére

szaszab
(tag)

Ha beállítottad, hogy előre foglalja le a torrentnek a területet, akkor (sajnos) normális.

(#5380) izmike válasza szaszab (#5379) üzenetére

izmike
(kvázi-tag)

Ezt hol tudom módosítani?

(#5381) szaszab válasza izmike (#5380) üzenetére

szaszab
(tag)

A config fájlban az alábbi sor legyen benne:
"preallocation": 1,

Illetve nem árt, ha megadsz neki egy max letöltési sebességet.
Nekem 2000kb/s van megadva, illetve a következő sorban ezt engedélyeztem is:
"speed-limit-down": 2000,
"speed-limit-down-enabled": true,

Mindezt ugye a /ffp/var/transmission/settings.json fájlban kell szerkeszteni.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.