- One mobilszolgáltatások
- Poco F7 Pro VAGY Nothing 3a Pro ?
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Huawei Watch 5 - okosóra érintőlegesen
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- A OnePlus Nord 5 sem sokkal marad le akkuméretben
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Légies iPhone halvány színei
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
LordX
veterán
Kódeken múlik, de nagyon. Az MPEG/H26x szabványokban csak a dekóder van szabványosítva, az enkóder olyan, amilyennek a gyártó csinálja. Ha jobbat csinál, akkor jobb lesz a videó, ha nem, nem. Tehát nem csak az számít, hogy MPEG4-be van tömörítve, az is, hogy mi a kódek.
Legjobb kódek szerintem:
- MPEG2-be a Cinema Craf Encoder
- MPEG4 ASP-be jelenleg a DivX Fusion (bár az Xvid 1.1 is nagyon jó)
- MPEG4 AVC-be pedig a Nero Digital.
Jah, meg hát nagyon nem mindegy, mik a beállításai a kódekeknek, egy szar kódek jól beállítva jobb képet eredményezhet, mint egy jó kódek szarul beállítva.
[Szerkesztve] -
LordX
veterán
válasz
Kiralybali #52 üzenetére
Gyakorlatilag a DV szabvány verziói. A kettő jobb
Hacsak nem találkozol olyan progival, ami nem tudja a type2-t megnyitni (valószínűtlen..), akkor legyen az
-
LordX
veterán
válasz
Kiralybali #50 üzenetére
Bitrate modulation: ez valami olyasmi cucc, hogy mennyire ugrálhat a bitráta - ha hirtelen kis komplexitású képről nagy komplexitású képre vált a videó (nagy mozgás), mennyire ugorjon a bitráta is utána. Ha nagyon mozgalmas a tömörített videó, akkor high felé told egy picit, ha nincs sok mozgás általában, akkor a low felé. De én ezt nem szoktam piszkálni, jó az középen is, és minden videóhoz kisakkozni, hogy mi a jó beállítás felér egy rémálommal.. Szívjon vele az, aki akar..
Source pre-processing: ha zajos a videó, akkor zajszűrő filtereket rakjon-e be a kódolás előtt. A kódek filterei szerintem nem olyan jó minőségűek, ha Gordian Knot-ot használsz, akkor inkább azokat a szűrőket használd, amit az felajánl, simán csak VirtualDub(Mod)-ot használva is van egykét zajszűrő, bár azok használata közel pilótavizsgás. Ha nincs zajszűrés a kódolás előtt, és zajos a videó és alacsony (<1200-1500) a bitráta, akkor próbálgasd meg, mit eredményez (kísérletezni kell vele, annyira nem egyértelmű, milyen eredménye van)
Psyhovisual: az emberi látást vegye figyelembe: amit nem fogsz látni a mozgóképben, azt dobja ki, és a megtakarított biteket máshol használja fel. High-ra szerintem nem érdemes rakni (azért próbáld ki..), de a low ajánlott. Viszont vigyázat: ha lepauzálod a videót, rosszabb lesz tőle az állókékép minősége, de a mozgókép az jobb lesz. Egyébként ezért hülyeségnek tartom képkockák alapján össehasonlítani videokódekeket.. Csak mozgókép alapján szabad
Interlancing: soha ne de-interlance-olj a DivX-el! Nagyon szar a deinterlance szűrője. Egyébként legyen olyan, ami a forrásod (ha persze tömörítés előtt külső szűrővel de-interlance-ot csinálsz, akkor legyen progresszív)
Quantization type: milyen quantizer mátrixot használjon (Xvid-nél is van ilyen beállítás - csak ott saját mátrixot is lehet csinálni). Az MPEG2 és H263-as szabványok szerinti mátrixot használja-e. A H.263 Szabvány újabb, szerintem jobb képet ad.
Egyébként rakd fel a DivX Fusion-t (=5.3 beta), jóval jobb minőségű, mint az eddigiek: labs.divx.com
DV az olyan 720x576 képpont, interlaced, ezt vedd figyelembe. Azt mondják, hogy olyan 0,2 bit / pixel / FPS körül jó a minőség, de ha nem egy célméretre kódolsz, kódolj ''single-pass quality-based'' üzemmódban, és a Q az legyen 2-3 körüli.
[Szerkesztve] -
LordX
veterán
A szintet elvileg úgy kell kiválasztani, hogy mi a cél a tömörítés során, mire fogod használni az anyagot: PDA-n lejátszani, TV-n lejátszani, Stúdióba közvetítésre, ilyesmi. Ha megnézed, kicsi szinten kis felbontást, kis bitrátát, kis FPS-t ajánl, nagy szinten nagy felbontást, nagy bitrátát, nagy FPS-t. Igazából a szint semmi szigorú megkötés, csak egy ajánlás a videóra.
Ezt használó alkalmazás? Nos, egy PDA nem biztos, hogy lejátsza a az 1200p 50FPS videót, ami 50-60Mbps-el van tömörítve, viszont mondjuk vágáshoz jól jöhet ilyem minőség
Még egyszer: a szint semmi megkötés, ha minden más beállítás azonos, a videó minősége 101%-ig ugyanaz marad. (max a fejlécbitekben lesz csak különbség, mert eltárolja a profilt).
Ha esetleg a profilra gondoltál a kérdésedben: változtatható méretű makroblokkok, enkóderbe beépített blokkosodásszűrő, több (tipikusan 5-10 - ASP-nél ez P esetén 1, B esetén 2) referenciakép használata egy képhez (és B kép is lehet referencia), ezek a fő dolgok, ami új az AVC profilban, és jelentősen javítja a minőséget. -
LordX
veterán
válasz
Kiralybali #42 üzenetére
AS@L5 : azt mondja meg, hogy melyik MPEG4 profilt és szintet használja. AS@L5 a legjobb, amit az Xvid támogat. A profil az legyen AS, mert ott van a kódeknek a legtöbb eszköze (pontosabban vannak már magasabb szintek is, de azt az Xvid nem tudja), a szint (L5) az igazából mindegy, az csak egy javaslatot ad a felbontásra, FPS-re, de nem befolyásol semmit a kódolásban.
Full quality first pass: alapból Q=2 kvantálással csinálja az első menetet az Xvid, ennek bepipálásakor Q=1 lesz. Túl sok értelme nincs, úgyis a 2. menet eredményezi a végső videót, viszont lassít.
Motion search pecision ls VHQ mode: mindkettő a mozgásbecslés pontosságát (illetve kicsit mást, de ebbe most ne menjünk bele) befolyásolja. Magasabb beállítás: lasabb kódolás, de a mozgást jobban tudja követni ekkor - így kisebb a fájl és/vagy jobb a minőség.
croma motion: a színinformációt is használja-e a mozgás detektáláshoz. Lassítja a kódolást, de (főleg rajzfilmek, renderek esetén) javítja a minőséget.
Turbo: fogalmam sincsvmi egyszerüsítés a mozgásbecslésben, nem tudom pontosan mi..
Frame drop ratio: ha le van maradva, akkor dobjon-e el képkockát, és ha igen, mennyit. Ha nem realtime kódolsz (pl. analóg forrásból veszel), akkor legyen 0.
Max I-frame interval: milyen messze legyenek maximum egymástól a kulcs-képkockák. Ezeket minden más nélkül lehet dekódolni. Régebbi lejátszók (és talán asztaliak, de ezek közül is az újak már tuti nem..) csak ezekhez tudtak tekerni gyorstekeréskor. Minnél nagyobb, annál kisebb tud lenni a fájl de érzékenyebb is lesz a hibákra. 300 (ami 12s) egy jó beállítás..
min/max I/P/B quantizer: adott típusú képkockákra milyen kvantálást használhat. Ne állítsd át, és akkor nem korlátozod a kódeket a lehetőségeiben. (Egyébként minnél kisebb a kvantizer egy képkockán, elvileg annál jobb a minősége)
Trellis: a kvantálási algoritmusban egy javítás, jobb minőséget eredményez (bár nem tudom pontosan, mit csinál) -
LordX
veterán
He? A ''discard first pass'' egy valamire jó: hogy foglaljon helyet a lemezen az eredménye. Csak statisztika-fájlokat (.stats) használ fel a 2. menethez az Xvid, az első menet eredménye (ami egy fix Q=2 kvanizerrel készül..) neki abszolút nem kell. A mozgásvektorok, komplexitásadatok, meg minden kütyü, ami az első menetből kellhet, az a stats fájlban megtalálható.
Szóval a ''discard first pass'' az legyen bejelölve, mert így nem kell kiírni a vinyóra -> gyorsabb, nem foglal helyet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Revolut
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- Lexus, Toyota topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- One mobilszolgáltatások
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Linux haladóknak
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi 14 PRO 5 G 8/256 DUAL garanciával
- Dell Precision 7670 FHD+ i9-12950HX 16C / 64G D5 / 1T G4 / Quadro RTX A4500 16GB / HU vb Pro tervező
- LG OLED55G42LW LG Gyári garancia 3 év
- HP EliteBook 840G6 ! AKCIÓ!!! a készlet erejéig!
- Kobo Aura Edition 2 (N236) 6" háttérvilágításos kijelzővel, 4 GB-os tárhellyel - jó állapotban
- LENOVO ThinkSystem NVIDIA Quadro RTX 6000 24GB PCIe Passive GPU
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- Újszerű Asus ExpertBook B1 B1500 - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Corsair MP700 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest