-
Mobilarena
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
adolfo01 #99877 üzenetére
csak azért sztem ritka,hogy valaki 900 körüli értéket mérjen!
Bármikor mértem megvolt a 900 körüli érték, sőt torrent esetében is ha van megfelelő seeder, mindig megvan a 100MB/s feletti letöltési sebesség, illetve steam meg társairól is megy a letöltés 100MB/s körül.
-
-
válasz
adolfo01 #99849 üzenetére
Új bekötésnél azonnal, ha pedig FTTB 100 vagy 500-ról kötnek át FTTH-ra, akkor másnapra. Javaslom mérj parancssorban, illetve ha még nem történt meg tegnap óta, akkor indítsd újra az ONT-t.
-
garga01
őstag
válasz
adolfo01 #99844 üzenetére
Ezt mind tudja a fritz. Ezen ami nekem van speciel 2.0as USB van, de a nagyobb tesója a 7490-en 2 db 3.0-ás port van. LAN csatik mind a kettőn gigásak. Én egy nyomtatót és egy hdd-t osztok meg vele (nyomtatót ip cím alapján lehet telepíteni, hdd-t meg nas-ként, ftp-ként is meg tudna osztani. Tud VPN-t is (távolról tudsz csatlakozni rá, és kliensként is tud működni), de én most csak a telefont eneltem ki. Meg "bután" is lehet switchként is használni, a telefon és voip dolgok akkor is mennek. De ahogy írtam, olvass utána és meglátod mit tud.
-
garga01
őstag
válasz
adolfo01 #99841 üzenetére
Féig off: Olvastam, hogy voip és vonalas között váltogatsz. Nem tudom hogy oldod meg, de ha fizikailag dugdosod a telefon csatlakozót, akkor tudok jobb megoldást is, megfelelő routerrel. Fritzbox routert keress, ami tud analóg vonalat is fogadni. A legtobb xDSL routerük ilyen, onnan derül ki, hogy a hátulján DSL/TEL csatlakozó van. Ezekben több voip szerver is beálíltható, mindenféle tárcsázási szabály, stb. Pl. be tudod állítani, hogy bizonyos számokat voipon hívjon, vagy előválasztóval vonalat választas stb. Nekem ilyen routerem van, Fritzbox 7390 a típusa. Ha érdekel keress rá google-n, de van itt a PH!-n is topikja neki.
-
garga01
őstag
válasz
adolfo01 #99826 üzenetére
Elem, izzó kombóal mértem ki sokmindent, amíg nem volt multiméterem. (persze csak fesz. nélküli kábeleket, csatlakozókat)
De visszaolvasva, elég lett volna a fali csatlkozónal felcserélned a bekötést és már menne (mivel nem a piroos-zöldön jön a jel, így középre a másik 2 színt kell kötni)
Alapból a telefon csak a középső 2 eret használja, tökmindegy mi a szín. Csak a párok számítanak, középső 2 párban legyen, utána kifelé haladva a másik 2 is egy párt alkot (régen ez volt a 2. vonalnak használva). Ezért is lapos a kábel, midnegy hogy rakod rá a dugót. A szerelő miért variálta meg, nem is értem, lehet a kábel más fajta volt, de a lényegen nem változtat. -
MasterMark
titán
-
MasterMark
titán
válasz
adolfo01 #99818 üzenetére
Nem biztos, hogy abban a socketben oda van kötve a csatlakozóban ami a sorrend a betűzős résznél.
Ugye tudod hogy kell betűzni a kábelt, és nem az a baj? Látom hogy blankolva van, de nem kell blankolni, és vágd le a rossz részét a kábelnek. Blankolatlanuil kell belenyomni úgy, hogy végigérjen.
Mérd ki, vagy nézd meg hogy annál a socketnél hova vezetnek az érintkezők a csatlakozón belül.
szerk.: Vagy tegyél rá egy rendes telefoncsatlakozót...
Aktív témák
Hirdetés
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- GAMER PC : RYZEN 5 4500 / 16GB DDR4 / ASUS RX 480 8GB / WiFi / Bluetooth / 512GB M.2 SSD / 500GB HDD
- Dell Latitude 7390, 13,3" FHD IPS , I5-7300U CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, WIN 11, ( olvasd végig )
- Acer PREDATOR HELIOS NEO 16 / i9-14900HX / RTX 4070 (140W) / 1 TB SSD / 240HZ
- Topping A70 Pro fejhallgató erősítő
- Topping D70 Pro Octo DAC
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- AKCIÓ! GIGABYTE GA-Z170X-UD3 Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- Phanteks NV5 MK2 White (PH-NV523TG DMW02)
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 8400 16GB DDR4 256GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB Rampage SHIVA TT 500W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged