Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoles

    senior tag

    Sziasztok!

    Valószínűleg nem kimondottan DIGI-s probléma, kerestem is jobb topikot, de nem találtam. Tehát bocs, ha nem idevaló.

    Pár napja váltottam DIGI 1000-re, optikai kábelen jön a net.

    A gondom az, hogy az öregecske DELL Vostro 1015 laptopom vezetéken át nem akar többet produkálni letöltésnél kb 120-130 Mbps-nél. Win10 oprendszer.

    A feltöltés változó, legalább ennyi, de időnként 180-200 Mbps körül van.

    Szaki erre járt, megnézte az ő linuxos gépével, 800 Mbps körül volt neki a letöltés, tehát maga a net és a router rendben.

    A gépemen frissítettem hálókártya drivert (semmi sem változott), eszközkezelőben ellenőriztem, 1000/1000 sebesség képességet ír, utána szerintem (!) mindent beállítottam, amit kell (gigabit engedélyezve, gigabit tiltás tiltása), de ez a sebesség maradt.

    Az Ethernet kábelemre CAT5e van írva.

    Kipróbáltam, átállítottam 100 Mbps-re a hálókártya max sebességét, és akkor tényleg nem is ment kb 90 fölé.
    Utána vissza gigabitre, akkor jön ez a kb 120-130-as letöltés, tehát szerintem engedné a gigabitet, de valami akadályozza.

    Sajnos nincsen másik kábelem, mert gyanakszom rá, bár elvileg ennek is azért ennél többet kellene tudnia.

    Van ötlete valakinek, hogy esetleg valamit állítsak még be a gépemen, vagy kérjek kölcsön egy biztosan gyors kábelt, teszteljem le azt?

    Vagy létezik valami trükk, hogy ezt a kábelt teszteljem? (valamiért én erre gyanakszom, de lehet, hogy hülyeség)

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák