Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Most ismerkedem a Linuxszal, kernelfordítással...

    sajna kénytelen vagyok most mindent fejből írni, mert a gép otthon van

    Debian Sarge-ot telepítettem egy primary slave vinyóra úgy, hogy a primary mastert lehúztam (amin WinXP van) a telepítés idejéig, a GRUB a hdb master boot recordjába került. Így elértem azt, hogy a BIOSból kiválasztom a bootolandó médiát, és az a rendszer bootol fel, amelyiket szeretném. (azt nem tudtam megoldani, hogy a primary master mbrjébe telepítem a GRUB-ot, de ha nincs benn a primary slave vinyó [amin a Linux van, ami egyébként hordozó vinyó, tehát rackben van], akkor a GRUB menüjéből induljon azért a Windows, de nem is ez most a problémám).

    Lefordítottam a 2.6.10 és 11-es kernelt is magamnak, optimalizáltam saját vasra. A lemezem (tehát a hdb) így néz ki:
    1. elsődleges partíció, mérete 10 MB, /boot a csatlakoztatási pont (tehát hdb1)
    2. elsődleges partíció, mérete 512 MB, swap (tehát hdb2)
    3. elsődleges partíció, mérete 10 GB, /root a csatlakoztatási pont (tehát hdb3)
    4. elsődleges partíció, mérete a maradék, ez NTFS (tehát hdb4)

    a map fájlban a következő bejegyzés van, azt hiszem jól írom:
    hd(0,0) /dev/hdb

    Nos az új kernelimage-t betettem a /boot-ba, átszerkesztettem a /boot/grub-ban található menu.lst fájlt, ez a GRUB indítómenüje (a grub-upgrade parancs meg is csinálja ezt automatikusan), és mikor indítom az új kernelt (2.6.10 és 2.6.11 is) valami hasonlót ír:

    kernel panic VFS:unable to mount root file system, unknown block device (0,0)

    tehát mintha a root-ot nem találná, és nem értem, hogy miért, hiszen a 2.4.7-es kernel, amivel alapból felraktam a rendszert, az elindul, pedig csontra ugyanolyan a GRUB a menu.lst-beli bejegyzés, ahol a root így van megyadva (ha jól emléxem):
    root=/dev/hdb3, tehát meg kéne találnia szvsz.

    van továbbá két pont amit nem nagyon értek:
    a 2.4.7-es kernelnél van mégy egy initrd.img fájl is, és egy system.map fájl is...ezek mire vannak, kellenek nekem a 2.6.10-11-es kernelhez? azt tudom, hogy a kernel lefordítása után a kernel source-om gyökerében létrejött egy System.map fájl

    Arra gyanakszom, hogy nem elég csak a GRUB menu.lst-t átírni, hanem még valamit machinálni kell.

    ja igen, a Cramfs fájlrendszer kezelését belefordítottam az új kernelekbe is, mert úgy vettem ki, hogy ezt használja bootoláskor...

    Valaki tud segíteni?

Új hozzászólás Aktív témák