Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #175 üzenetére

    Ha az alapoktól indul a tanfolyás akkor CCNA.
    Nem rossz kezdésnek, de munkáltatótól függ, hogy mennyi pénz/továbblépési lehetőség. Hatalmas pénzeket nem érdemes tőle várni, de megfelelő céggel be lehet kerülni a körforgásba és munka mellett aktív tanulással néhány év alatt szépen előre lehet lépkedni.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • Akiii

    tag

    válasz Mercutio_ #175 üzenetére

    Semmit nem ad az Academy csak felkeszit a vizsgara aztan kalap kabat. A munkaltato nem az academys okleveled fogja nezni hanem a vizsgaidat es a tapasztalatot. Felre ne erts indulasnak tokeletes, hogy van hands on lab gyakorlatod es erdemes is beulni egy ilyenre de 2év szerintem sok. Jomagam a self studyt preferalom, videokkal, eszkozokkel egybekotve

    Üdv

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Mercutio_ #175 üzenetére

    >Cisco akadámia (2 éves, pesti) CCNA vagy CCNA és CCNP papírt ad?

    A lokális akadémiák jellemzően CCNA vizsgára készítenek fel. A regionális akadémiákon valószínűleg már CCNP felkészítést is végeznek. Viszont ehhez felvételizned kellene az adott főiskolára vagy egyetemre.

    Előbb mindenképpen a CCNA-t kell letenned, mert ez a hivatalos előfeltétele a CCNP-nek.

    A 2 éves CCNA-nak az előnye, hogy remek elméleti és gyakorlati alapismereteket ad a hálózatos területen. Ilyen szempontból kicsit olyan mint az érettségi, jó-jó de ha nem mész egyetemre akkor nem sok értelme van.

    A 2 év hátránya, hogy ezt a tudásszintet gond nélkül el lehet érni kb. 6 hónap alatt, egyéni felkészüléssel. Meg persze a akadémia rengeteg pénzbe kerül (jellemzően > 450 eFt), az egyéni tanulást (tankönyv kb 25 eFt) Ezen a szinten a labor gyakorlatokat simán meg lehet csinálni virtuális labormunkával. CCNP szinthez már javasolt néhány Cisco eszköz beszerzése, és kisebb hálózat kiépítése is.

    Mindegy, hogy hogyan készültél fel (akadémia vagy egyénileg), vizsgázni ugyanazokban a vizsgaközpontokban kell, és a vizsga anyaga is ugyanaz a számítógépes teszt. Ja, itt mindenképpen az a jó ha saját magad fizeted ki (előzetesen) a vizsgát interneten keresztül, bankkártyával (meg akkor már csináld meg magadnak a helyfoglalást is!). Többnyire lehet fizetni készpénzben (Ft) a helyszínen, de így jellemzően 30%-50%-kal többe kerül a vizsga.

    Ahhoz, hogy egy "jó állásba" el tudj helyezkedni, ahhoz már a CCNP a belépő szint, de inkább CCIE szint szükséges. De addig míg ide elérsz, még sok víz lefolyik a Dunán... :D

  • FecoGee

    Topikgazda

    válasz Mercutio_ #299 üzenetére

    IT, de nem halozatos munka mellett. Foiskolai alapok voltak, tudtam, mi az OSI modell. De szinte 0 Cisco ismereteim voltak. A CCNP-t mar szerencsere ugy csinalom munka mellett hogy (legalabb) napi 8 oraban halozatot uzemeltetek. Igy sokkal-sokkal konnyebb teRmeszetesen.

  • FecoGee

    Topikgazda

    válasz Mercutio_ #301 üzenetére

    Sziasztok,

    íme a reading/study list. Én mindig megveszem a könyveket, mert gépről nem tudok jól tanulni. Drágák a könyvek, de nekem megéri.

    CCENT
    *********

    - ICND1 Official Exam Certification Guide
    - Packet Tracer
    - CBTNuggets - jópofa, de nagyon kevés

    3 hónapot készültem rá, de munka mellett, lazán. Nem volt nehéz vizsga.

    CCNA
    ********

    - ICND2 Official Exam Certification Guide
    - Packet Tracer

    3 hónapot készültem rá. Packet Tracer elég a CCNA-hoz. Sokkal nehezebb, mint az ICND1. Ezt is munka mellett, esküvőszervezés mellett. Ha ráfekszik az ember és napi több órát tanul, 1-1 hónap alatt bőven meg lehet csinálni mindkettőt (mármint ICND1+ICND2).

    CCNP
    *******

    ---> SWITCH

    Ezzel kezdtem.
    - CCNP SWITCH Exam Certification Guide
    - 4 db Catalyst 3550-es labornak
    - www.packetlife.net ingyenes labort is használtam
    - A CCNP SWITCH Lab Manual-t is használtam, elégedett voltam vele.
    - CCNP SWITCH video mentor - kellemes, de kevés.

    A CCNA ehhez képest gyerekjáték volt. A CCNP-ben már a SIM-ek is sokkal összetettebbek és nehezebbek. Készültem rá 3 hónapot, de már hálózatüzemeltetési munka mellett, ahol napi szinten csinálom a switchinget (és routingot) kizárólagos Cisco környezetben.

    ---> ROUTE

    Folyamatban. Használom:
    - CCNP ROUTE Exam Certification Guide
    - GNS3
    - CCNP ROUTE Lab Manual
    - Internetwork Expert CCNP ROUTE Bootcamp (nagyon jó)

    Március vége a cél, akkor mennék vizsgázni. Sokkal nehezebb, mint a SWITCH. Öt fő téma van: EIGRP, OSPF, Route redistribution, BGP, IPv6. Mindegyik elég mélyen. Az OSPF pl. össze nem hasonlítható a CCNA szinttel.

    ---> TSHOOT

    A ROUTE után csinálom. A cél nyár eleje. Megvettem már hozzá a:
    - CCNP TSHOOT Official Certification Guide-t
    - Kell majd GNS3 és a 4 db 3550-es.
    - Internetwork Expert CCNP TSHOOT bootcamp

    Állítólag a legjobb vizsga, legérdekesebb. Meglátjuk. Mindenesetre az egyetlen olyan tudomásom szerint, ahol a hálózati topológia publikus:

    [link]

    Ezt írják is:

    "The new TSHOOT exam requires you to isolate issues on a defined network topology. The purpose of the exam is to evaluate troubleshooting skills, not how quickly you can grasp a network topology you have never seen. To this end, it is Cisco’s intent that the exam network topology be available for review before the candidate attempt the exam."

    CCNP után tervben: CCNA Wireless (csak Cisco Wireless-t használunk, érdemes lenne megtanulni mélyebben...), talán a Security (ebben nem vagyok biztos), CCIP (QoS miatt, plusz CCIE előkapuja). Aztán egyszer, jó pár év múlva talán a CCIE R&S. Mivel van CCIE R&S kolléga, fel tudom mérni, hogy mennyi mindent nem tudok. De minden nap teszek érte, hogy okosabban feküdjek le, mint ahogy felkeltem :) .
    Minden kollégának, érdeklődőnek kitartást, gyönyörű téma a networking, mindig lehet tanulni valami újat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák