Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @tco@

    aktív tag

    válasz suomalainen #15522 üzenetére

    Akkor nevezd már meg a top network engineer munkahelyeket. Tényleg érdekelne.
    Itt most főleg L2-ről beszéltünk, nem engineer pozikról. Sok hely már államhoz közeli, így nevet nem írnék (vagy priviben), ez van akinek számít, van, akinek meg nem. L2 szinten az IBM jó kezdés, fix munkahely, de nehézségek ott is vannak. Biztos máshol is...
    Ha fizu számít akkor bankszektor, ha családiasban nyomnád, akkor valami kkv. Én egyiknél sem dolgoztam (még), de az IBM-et ezek keverékének képzelem el.

    Vannak helyek (nem network, de multi) ahol elmehetsz szabira, de a telefonod legyen bekapcsolva.
    Az ilyen helyeken (kellő fizu hiányában) becsukjuk magunk mögött az ajtót. Ilyen egyszerű...

    Az IBM HO-hoz való rugalmas hozzáállásáról már nem is beszélek.
    Nálunk ez pont megoldhatatlan probléma volt, de már nem dolgozok ott, szóval ki tudja. L3 szinten heti 1-2 nap kérhető, azt nagyon irigyeltem L2-n.

    Ilyen lényt maximum kitömve találsz egy múzeumban.
    Ennyire azért nem tragikus a helyzet :)

    "L2-ről volt szó (ahol sok ember van IBM-nél)"
    Ez sincs már így, nagyon sok lett az L3 pozíció.
    Nem mondtam hogy L3-n eddig se voltak sokan, de az infoparki szolgáltatások gerincét és arcát főleg az L2 adja az OC-ban, az állandós managerekkel együtt.

    Mondjál egy olyan munkahelyet, ahol csak úgy kedvedre designolgathatsz.
    Hát, bármelyik L3-L4, fusson bármilyen fancy néven. L2 szinten? Na ebben igazad van, ehhez valóban rugalmas, és valamennyire technikai management kell, aki tudja képviselni a techie-ket. Ilyenre is tudnék példát mondani. Az IBM csak kicsit jobban betonba van öntve, ennyi.

    Szerintem ezt az egészet át lehet csapni valami IBM topicba akár. Nem mintha nem élvezném perverz módon, értelmes vitát folytatunk, csak nem ide való :U

  • Cyber_Bird

    senior tag

    válasz suomalainen #15522 üzenetére

    A "roptetes" az altalaban azert tortenik, hogy valaki fizuemelest kapjon, mert amugy elegedett a ceggel, csak epp nem kapja meg azt amit mashol megkapna.
    Igy elmegy mashova, aztan visszamegy es maris megkapja azt a penzt amit a piacon er.
    De addig nem...

    Szoval lehet ezt pozitivumkent irtad de nem az (vagyis nezopont kerdese, hiszen a fizun kivul elegedett volt a ceggel, ha visszament. Ez persze minden multira jellemzo sajnos, szoval ne ertsd felre, nem az IBM-et akarom fikazni)

    Az en szemelyes tapasztalatom egyebkent, hogy a legtobb multi 12 egy tucat.
    Ugyanugy vannak hulyesegei csak legfeljebb nem pont ugyanazok mint a masiknak.
    Ezert siman lehet, hogy valaki otthagyja az egyik multit, es a masikban jol erzi majd magat, mert ott olyan hulyesegek vannak amit O tud toleralni, es vice-versa.
    Siman lehet, hogy ami valakinek idealis munkahely, az mast teljesen kieget.

    Nyilvan lehet, hogy csak en vagyok mar kiegve, de az en hozzaallasom mostmar arra szukult le, hogy nekem akkor jo egy hely, fontossag szerint csokkeno sorrendben, ha:
    -Nem mikromanagelnek
    -Eleget fizet
    -Tudom/engedik hasznalni az agyam
    -Jo a csapat
    -Tudok elorelepni (ez nyilvan az eleget fizettol fugg, ha amikor odamegyek mar bearazok a berembe 5 evnyi beremelest, akkor kevesbbe zavar, ha nem tudok felfele mozogni)

    A tobbi ilyen dolog, mint hogy jok legyen eka processek, meg jo legyen a "brandje" azok nagyon a lista vegen kullognak :)

Új hozzászólás Aktív témák