Hirdetés

Aktív témák

  • kissv

    újonc

    válasz alexxxx #1465 üzenetére

    Igazad van, meg kell mondjam. Én pontos számadatokat nem tudok, de tény, hogy nagyon nagy a lemorzsolódás, sztem a 90%-ot is eléri. Mármint úgy értem, hogy 100 emberből, aki belép tanácsadónak, 90 idővel lemorzsolódik. Ez tényleg alátámasztja a feltételezésedet, miszerint lehet, hogy fél év múlva nem leszek itt és nem leszek lelkes. Bár hogy őszinte legyek, eddigi életem során sem az volt a jellemző, hogy olyan hivatásnak szenteljem az életem, amit fél év múlva már nem fogok csinálni. Jól át szoktam gondolni és mérlegelni, hogy miből mit lehet kihozni.

    De visszatérve az arányokra, mondjuk 100-ból 10 marad itt egy év múlva is. Szerinted az a 10 ember mennyit keres és milyen munkával? 90 csalódott ember elment másik munkát keresni és garantálom neked, hogy abból a 90-ből 85 az új munkahelyén meg sem közelíti azt a fizetést, amit a 10 Brokernetnél maradt tanácsadó keres. Ennek az okain érdemes elgondolkozni. Ahogy azon is, hogy vajon az a 10 ember, aki maradt a cégnél, vajon UFO és különleges képességekkel rendelkezik? Vagy lehet, hogy minden ügyfelét Ausztriából, Németországból és Franciaországból szedi, ahol azért a jelen gazdasági helyzet ellenére is jobb a helyzet? Lehet hogy összevissza csal és hazudik és butábbnál butább ürügyekkel tisztességtelenül csal ki pénzt az emberek zsebéből (ha ezt csinálná, akkor egy évet sem bírna ki a cégnél, ugyanis a magas ügyfélreklamáció arányt szokták "értékelni" a cégnél...)? Vagy esetleg talán ez a 10 ember képes beismerni, hogy ha mindenki nemet mond neki, akkor talán ő maga csinál rosszul valamit és el kellene kezdeni elemezni magát és a tevékenységét? Mindig könnyebb a kifogásokat felhasználva kifogásokat keresni, hogy az emberek miért nem szeretnek tanácsadókkal beszélgetni. Ekkor viszont minimálisra szorul annak az esélye, hogy BÁRMIBEN, hansúlyozom BÁRMIBEN sikeres legyen az ember az életben. Ugyanis mindenhol fog kifogásokat kapni, amit vagy lehet kezelni és ellenérvelni, vagy odébb lehet állni...

Aktív témák