Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz kissv #1463 üzenetére

    Köszi Kissv, ez nagyon zsír.
    Látod, akármennyire próbáltál a hsz elején tárgyilagos maradni, az a fél óra amíg ezt megírtad, kiengedte belül a revans manókat, hiszen ennyi szitkot nehéz hideg fejjel tűrni.

    Szerintem mindketten azt hittük, ezen a fórumon nem a pénzügyi alul kultúráltsággal fogunk találkozni, mégis rá kell jönnünk hogy dehogyis nem. Pont ugyanúgy, ahogy minden nap megéljük amikor kilépünk "terepre". Valaki bebizonyítja nekünk hogy az államkötvény a legbiztonságosabb (még manapság is), pénzügyi előképzettségre hivatkozva vág a szavadba amikor a megtakarításai mértékéről és költség öszetételéről kezdünk beszélni (természetesen van indoka hogy miért ő és miért ne úgy), az ŐŐŐ legjobb ismerőse adja a legtutibb tippeket tehát felesleges meghallgatnia minket, és a "feleségével beszéli meg" de nem azt hogy mikor kezdenek megtakarítani, hanem hogy jó ötlet-e egyáltalán a tartalékképzés.

    Aztán vannak még a nagyon okosak, akik tudják hogy a Brokernet a legrosszabb, de nem tudják hogy mi jobb ennél.

    Én inkább nem mondok neveket, mert úgy láttam az a lényegről eltereli kicsit a vonalvezetést, hiszen az első sértő vagy annak tűnő kijelentésednél már nem is a lényeg a fontos, hanem hogy végre van mivel harcolni. Ez szerintem gáz. Ez az önérzeteskedő hozzáállás okozza, hogy a hibák beismerése és kijavítása helyett jobb valami mással foglalkozni, vagy egy - hozzáteszem nagyon átlátszó - savanyú a szőlő pozícióból kiosztani az észt. És észből itt sok van ám, rengeteg. Sokan többet is hisznek, mint amennyi. Még a butasághegyen innen lakunk.

    És aki kioszt és okoskodik? Nemrég hallottam valakitől, hogy "ez olyan magyar". Igen, sajnos súlyos betegség itthon a "hű de rossz, válság van...", meg a "megmondom én, miért nem lehet úgy...". Javaslom lázmérő, anti-compliant tabletta, strong kenőcs naponta 8x7-szer. Mi ez a színészkedés, alakoskodás? Ki előtt kell jónak LÁTSZANI?

    Azt gondolom, hogy jó ideje ismerve már a hazai privát vagyonkezelés helyzetét és potenciálját, bátran mondhatom, hogy a lakosság 2%-ának való igazi vagyonkezelési szolgáltatás. Akik fel tudják fogni és értékén tudják kezelni. Akik a 95%-ba tartoznak, törvényben írnám elő, hogy képezze magát a pénzügyi gondoskodás terén. Mondjuk egy általános iskolai tanterv módosítás nem lenne hülyeség. Aki ezen a képzésen sikerrel átmenne, nyíltan szidhatná a Brokernetet, de addig ...

    Szóval visszatérve, köszi hogy kinyilvánítottad a pártfogó hozzáállást, igenis kell az ilyen. Én csak annyit határoztam el, hogy a személyeskedő megjegyzéseket tényleg el engedem a fülem mellett, mert talán fel sem fogják, hogy pontosan a pénzügyi morál romlása mellett teszik le a voksot. Nem veszi észre a sok panaszos, hogy nem az olyan véleményekkel lehet kezdeni valamit, hogy "ja tényleg, a Brokernet de sz..r, téged jól átvertek".

    Ennek a fórumnak tárgyilagos dolgokról kéne szólnia és megoldásokról. Volna néhány olyan arc, aki erre tudná a megoldást. Már régen elmentek a fórumról, mert hamar felmérték az IQ-t. Persze ők a példák arra, hogy a "sok okos Bnetes mind újoncként megy el". Kedves acsarkodók! Nem azért, mert nem tudják a megoldást, hanem mert sükettel senki sem kiabál.

    Kedves elégedetlenkedő, (esetleg már Brokernet gyűlölő!)

    Elmondod mi a jobb a Brokernet pénzügyi megoldásainál a különböző célú Élethelyzetekben? Most tényleg meg vagy becsülve, ezt vedd komolyan!
    Kicsit összefoglalnám a kérést. Véleményed szerint mi a helyes megoldás hazánkban a különböző élethelyzetek tervezhető és biztonságos megoldására: Életkezdés, vagyonképzés, nyugdíjas évek. Őszintén kíváncsi vagyok erre, szitkok és támadások nélkül. Egyezzünk meg abban, hogy mondjuk ha valamit kritizálsz, azt indokold, majd javasolj minden esetben jobbat, szintén indoklással. Ezt tartom a vita helyes medrének. Amennyiben a vita alapelveiről akarsz észrevételt tenni, azt még nosza az elején! Szeretném elkerülni hogy bármi elmérgesedjen, annak ellenére, hogy minden indulat érthető, csak a megoldást nem viszi előre.

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz kissv #1466 üzenetére

    nem tudom mennyit kereshet a 100-ból kihullott 10 bnetes úgynevezett "pénzügyi tanácsadó"
    de azt tudom,hogy kezd a bnet csillaga leáldozni mert nem csak az olyanok vesztik el hitüket akiknek a jutalék szorzójuk 570 meg 900 mint te meg én hanem azok is akik nek ez 2000 felet van és igen is 4-7 éven keresztül összevissza csalt és hazudott és butábbnál butább ürügyekkel tisztességtelenül csalt ki pénzt az emberek zsebéből .
    az ügyfélreklamácioról nem tudok de ez sosem volt gond szerintem.
    de tényleg kiváncsi leszek mit fogsz erre mondani 3honap múlva

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz kissv #1466 üzenetére

    Maradj lelkes! Ha nem itt a fórumon, akkor terepen, az ügyfeleidnél. Tudod jól, valaki nem változik. Ők mindenben elbuknak.

    A fórumon pedig végre van valaki aki ezt az oldalt erősíti. Ide is kellesz.

    Magyarországon is lesz pénzügyileg kultúrált polgár. Az viszont lehet, hogy nem az itt fórumozók közül kerül ki először. Nekem azért elég fontos tananyag az itteni bagázs. Van egy két nagy igazság abban amit mondanak, de amikor félrevezetik magukat a jellegzetes sötétmagyargyűlöljvalamit hozzáállással, nem állja meg a pedagógus énem a választ. Én nem akarok sötétmagyar lenni és rossz nézni, ha valaki sötét akar maradni.

    Csupa ellentmondás az összes gyerek aki itt írogat:
    Ha itt hagytam volna a fórumot, akkor "háhá, nem bírta, nekünk van igazunk"
    Ha itt maradtam "háhá, látod milyen szar a bnet?"
    Ha megvédem "háhá, védeni kell, mert nem jó"
    Ha nem védem meg, "háhá, nem tudja megvédeni"
    Ha valaki 40%-ot hoz a bnet befektetéseken, "Az szar, és biztos nem is igaz"
    Ha valaki 40%-ot bukik "ugye mondtam hogy nem igaz"
    Ha megkérdezem hogy lehet jobb "azt csak a besenyőpistabácsi tudja"
    Ha valaki 2 éve fórumozik "háhá, nem megy neki a bnet, mert ha menne, nem itt fórumozgatnat"
    Ha valaki 2 hónapja fórumozik "háhá, még semmit nem tud, mi vagyunk az öregek"

    Ennyi hülyeségtől néha nekem is elmegy kedvem. Ezek az emberek az életük rendbetételében rohadt szarul állnak, de a negatív hozzáállásban feketeöves mesterek. Most éppen a mások lelombozásában próbálnak gyakorlatot szerezni. Az életük pedig ócska marad és azt sem tudják, mitől.

  • #89324928

    törölt tag

    válasz kissv #1466 üzenetére

    Ebben a fizetés dologban csak az a vicces hogy minden bnetes aki meg akarja védeni, előadja hogy milyen sokat keres vele, csak amikor rákérdeznek hogy mégis mennyi, akkor már senki nem akar beszélni róla. Őszintén ti mennyit kerestek vele? Ezt főleg Foresttől és tőled kérdezem. Tudom hogy ez nem állandó, de legalább egy átlagot mondjatok!

Aktív témák