Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kissv

    újonc

    Sziasztok!

    Csak fél órával ezelőtt kezdtem olvasni a fórumot, de indulatokat gerjesztett bennem. Én magam is a cégnél vagyok, tanácsadóként dolgozom. Forest szerintem nagyon jól csinálja ezt a munkát, bárki bármit mond. Szegényt tényleg kezdem sajnálni, mert egyedül ő áll a támadások középpontjában. Nem csodálom, hogy néha már személyes támadásnak veszi.

    Az a mondás, hogy ami jó, azt nem kell védeni sajnos a mai világban már nem állja meg a helyét. Főleg azért, mert sok olyan ember van, aki elkezd végezni egy tevékenységet, és saját hibája vagy gyengesége miatt abbahagyja azt. Persze nem hajlandó elismerni, hogy esetleg ő volt alkalmatlan a munka megfelelő és sikeres szintű művelésére, inkább jönnek a Fórumos "okos és reális" kifogások. Remélem Hans most magadra ismertél, mert ez Te vagy. Nem bántásnak, de azért a helyedben én magamba szállnék, hogy miért nem voltam sikeres ebben a szakmában. Én igenis elmondhatom magamról azt, amit csak nagyon kevesen, hogy ha nekem valami nagyon nem jön össze, akkor legelőször azt kezdem el felmérni, hogy én hol rontottam el a dolgot. Az emberek 95%-a egyből keresi a kifogásokat a körülményekben, mindenben, csak éppen saját magában nem. És ha ne adj ég bebizonyulna 1-2 év múlva, hogy a Brokernet nem nekem való, akkor nem azzal fogom vigasztalni magam, hogy elmegyek negatív véleményt írni róla nagyon közkedvelt fórumokra, hanem el fogom mondani annak, akit érdekel, hogy én miért nem voltam sikeres benne. Mert legyünk őszintén, ez a lehetőség is fenn áll, de nem azért, mert a Brokernet hülyeségekkel foglalkozik és tele van hibákkal, hanem azért, mert én nem bírtam alkalmazkodni a sikerhez szükséges elvárásokhoz. Ezen mindenki gondolkozzon el.

    Valaki itt arról beszél, hogy nem kell megvédeni a céget, mert az eredmények magukért beszélnek. Ez így igaz. Valaki séróból írjon nekem 10 olyan magyar céget, aki az elmúlt 10 év során ennyit, ilyen ütemben fejlődött, mint a Brokernet. Igen, pont ezek a tények beszélnek magukért. Sok cég éri el, hogy 10 év alatt majdnem 100 milliárd Forint legyen a piaci értéke? Gondolom itt néhányan százas listát is be fognak írni a fórumba...

    Dragonair: meg kell mondjam őszintén, a te hozzászólásod volt a legintelligensebb és a mondanivalója is lenyűgöző. Remélem még sokszor fogod színesíteni a fórumot a rendkívül lehengerlő informális és kultúrált stílusoddal. Hogy mást ne mondjak, ahhoz, hogy egy ember elfogadja egy pénzügyi tanácsadó véleményét, kell egyrészt nyitottság, másrészt pedig egy alapvető intelligencia. Sajnos érzésem szerint nálad mindkettő hiányzik, így nem csodálom, hogy nálad egy pénzügyi tanácsadó megegyezik a porszívó ügynökkel. Leírnád nekem, hogy TE mivel foglalkozol és miért szereted azt, amit csinálnál? Ne félj, nem fogok véleményt formálni róla, csak kíváncsi vagyok.

    Szerintem most ennyi, biztos sokaknak kivívtam az unszimpátiáját. Nem ez volt a célom, és nem fogok senki előtt mentegetőzni, hogy miért a Brokernet a világ legjobb cége. Igenis elismerem, hogy vannak hibák és vannak olyan dolgok és emberek a Brokernetnél, amik és akik kimondottan ellenszenvet váltalanak ki belőlem. De mivel ezek nem befolyásolják az ÉN hivatásomat, tervemet és munkámat, nem foglalkozom velük. Arra fókuszálok, ami az én előrejutásomhoz kell. Kedves olvasók... Vagy belenyugodtok, hogy minden egyes cégnél vannak kellemetlen, kényelmetlen és unszimpatikus dolgok, vagy kerestek egy olyan munkát magatoknak, ahol a főnök mindig kedves és havonta 50% fizetés emelést ad, ha elkésel elnézik neked, kávéval várnak az ajtóban, amikor megérkezel, ha nincs kedved bemenni mert előző nap meghalt a tengeri malacod, nem kell bemenni. Ha van ilyen cég, akkor légy szíves szóljatok. Néha azonban ne felejtsetek el a mérleg mindkét nyelvére pakolni dolgokat, amikor az állásotokat és a cégeteket mérlegelitek. Ahhoz képest, hogy a cég milyen pozitív erényekkel és karrier rendszerrel bír, ezek a negatívumok számomra elenyészőek. De biztos vagyok benne, hogy pl. Hans is sokkal jobb állást talált ennél. Hadd kérdezzem meg tőled, hogy most mivel foglalkozol. Kíváncsi vagyok, hogy Te el mered-e mondani a mostani tevékenységed, hivatásod és/vagy céged jellemzőit (pozitívumokat és negatívumokat).

    Egyébként pedig támogatom azt a gondolatot, amit Forest kezdeményezett. Hans: ha a Brokernet szutyok és szutyok dolgokkal foglalkozik, akkor meséld el nekem Te, hogy Te mit javasolnál az embereknek egy olyan országban, ahol nem létezik pénzügyi kultúra. Igen, most biztos az jön, hogy én is beprogramozott zombi vagyok, aki mindig arra hivatkozik, amit bele sulykoltak a fejembe a képzésen. Ilyenkor hajlamos vagyok elfelejteni a tényt, hogy vannak a világban hozzád hasonló zsenik is, akik soha nem tanulnak másoktól és nem használják fel mások véleményét, hanem az egész életüket saját gondolataik vezérlik és mindent szimpla tapasztalás és autodidaktizmus útján tanulnak. Én tudom Hans, hogy Te közéjük tartozol, ez nyíltan tükröződik az írásaidból. Úgyhogy ehhez ezúton kívánok neked gratulálni.

    Várom a véleményeteket, és elnézést kérek, ha bántó voltam. Ironikusnak ironikus vagyok, de ha bántó voltam, akkor őszintén elnézést kérek.

    Sziasztok.

  • kissv

    újonc

    válasz alexxxx #1465 üzenetére

    Igazad van, meg kell mondjam. Én pontos számadatokat nem tudok, de tény, hogy nagyon nagy a lemorzsolódás, sztem a 90%-ot is eléri. Mármint úgy értem, hogy 100 emberből, aki belép tanácsadónak, 90 idővel lemorzsolódik. Ez tényleg alátámasztja a feltételezésedet, miszerint lehet, hogy fél év múlva nem leszek itt és nem leszek lelkes. Bár hogy őszinte legyek, eddigi életem során sem az volt a jellemző, hogy olyan hivatásnak szenteljem az életem, amit fél év múlva már nem fogok csinálni. Jól át szoktam gondolni és mérlegelni, hogy miből mit lehet kihozni.

    De visszatérve az arányokra, mondjuk 100-ból 10 marad itt egy év múlva is. Szerinted az a 10 ember mennyit keres és milyen munkával? 90 csalódott ember elment másik munkát keresni és garantálom neked, hogy abból a 90-ből 85 az új munkahelyén meg sem közelíti azt a fizetést, amit a 10 Brokernetnél maradt tanácsadó keres. Ennek az okain érdemes elgondolkozni. Ahogy azon is, hogy vajon az a 10 ember, aki maradt a cégnél, vajon UFO és különleges képességekkel rendelkezik? Vagy lehet, hogy minden ügyfelét Ausztriából, Németországból és Franciaországból szedi, ahol azért a jelen gazdasági helyzet ellenére is jobb a helyzet? Lehet hogy összevissza csal és hazudik és butábbnál butább ürügyekkel tisztességtelenül csal ki pénzt az emberek zsebéből (ha ezt csinálná, akkor egy évet sem bírna ki a cégnél, ugyanis a magas ügyfélreklamáció arányt szokták "értékelni" a cégnél...)? Vagy esetleg talán ez a 10 ember képes beismerni, hogy ha mindenki nemet mond neki, akkor talán ő maga csinál rosszul valamit és el kellene kezdeni elemezni magát és a tevékenységét? Mindig könnyebb a kifogásokat felhasználva kifogásokat keresni, hogy az emberek miért nem szeretnek tanácsadókkal beszélgetni. Ekkor viszont minimálisra szorul annak az esélye, hogy BÁRMIBEN, hansúlyozom BÁRMIBEN sikeres legyen az ember az életben. Ugyanis mindenhol fog kifogásokat kapni, amit vagy lehet kezelni és ellenérvelni, vagy odébb lehet állni...

Aktív témák