Hirdetés

Aktív témák

  • vtechun

    veterán

    a fent említett kérdésre érdekelne a válasz. mire tudnám én hasznosítani az avisynthet...?

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz vtechun #1 üzenetére

    Szia vtechun!

    Az alábbi idézetet egy az internetről letöltött manual-ból szedtem ki:

    ''Mi is az avisynth és hogyan működik?

    A programocska tulajdonképpen nem is egy futtatható, menüvel rendelkező program, hanem csak egy dll. Nincs is szükség semmilyen látható programra, ugyanis az avisynth teljesen a háttérben dolgozik. Telepítése után arra képes, hogy bármilyen, a MediaPlayerrel lejátszható file-t szabványos audio-video-sequence (avi)-ként szolgáltat minden olyan programnak, ami avi fileokat képes megnyitni. A trükkje az, hogy ugyanazt az eljárást használja a videoanyag megnyitására és dekódolására, mint a mediaplayer, így ha az le tud játszani egy filet, akkor az avisynth is képes azt avi formátumban tovább-szolgáltatni. Már mindössze ez a képesség is nagyon hasznossá teszi, de ennél a program sokkal többre képes! Képes a szolgáltatott videoanyagot menet közben tetszőlegesen átméretezni, vágni, mindenféle filtert (több tucat félét!) alkalmazni azon, több forrást összefűzve szolgáltatni, hangot adni mellé és még sorolhatnám. A programocska gyakorlatilag egy 'frame server' program és egy all-around' avi editor is egyben!

    Mire jó mindez? Ezt talán felesleges is részletezni. A programmal lehetőség nyílik mindenféle egzotikus formátumú videoanyag megnyitására bármely avi editor számára, megszűnik a 2GB-s avi mérethatár, mivel képes összefűzve szolgáltatni több videofile-t egymás után, stb. Ráadásul, mivel képes YUV2 színrendszerben dolgozni, ezért gyorsabb is mint a VFAPI codec. (A DVD-n YUV2-ban van tárolva a video, amit a VFAPI RGB-be kódol előbb, mivel csak ezt ismeri.)

    Annak, hogy a program ilyen picike és mégis rengeteget tud, van egy hátránya, mégpedig a grafikus felület hiánya. Emiatt a programot nem gombokkal és menükkel tudjuk irányítani, hanem egy nagyon egyszerű script-nyelvvel írjuk le, hogy mit is akarunk. A parancsokat egy egyszerű szövegfileba írjuk le, amit az avisynth elolvas, értelmez és végrehajt. A szövegfile-nak a kiterjesztése .avs, és ha egy ilyen filet megnyitunk bármelyik avi editorral, akkor elindul a háttérben az avisynt, értelmezi az abban leírt utasításokat, és az alapján szolgáltatja az adatokat a programnak.

    Nézzük hogy is néz ki egy ilyen avs file? Nagyon egyszerűen. Minden sorban egy-egy utasítás van leírva, melyeket az avisynth sorban hajt végre. Értelemszerűen az első sorban betöltjük a kívánt forrás video-filet a megfelelő függvénnyel, majd a következő sorokban - ha akarunk - különféle manipulációkat hajthatunk végre azon, például átméretezés, vágás, stb.

    Például itt egy egysoros avs script:

    AviSource(''c:myavimyavi.avi'')


    A példa magáért beszél. Az avisynth betölti az avi file-t, és küldi tovább az avs filet megnyitó alkalmazásnak. Persze mi nem avi fileokat akarunk majd megnyitni, nézzünk más példát:

    DirectShowSource(''C:videosmyASF.ASF'',fps=29.970)


    Ezzel egy ASF filet tudunk megnyitni. Sőt, a DirectShowSource() függvényt felhasználva szinte minden - Mediaplayer által lejátszható - formátum megnyitható. (Néha szükség lehet a framerate megadására, mint a példában). Nézzük mit tehetünk megnyitás után még?:

    AviSource(''c:myavimyavi.avi'')
    BicubicResize(640,272)
    Sharpen(1.0)


    A példascript alapján az avisynth megnyitja az avi-t, majd átméretezi, végül alkalmaz egy képélesség filter-t, és így adja tovább a cél-alkalmazásnak.''


    ... remélem tudtam segíteni.

Aktív témák