Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Q #53159 üzenetére

    Ha analóg hangkimenetet nézzük akkor nincs jobb, ha digitálisat akkor tök mind1 milyen lejátszód van. Jelenleg a Himedia HI3798C V200 az egyik legjobb SoC, de meglátjuk hogy az Oppo/MediaTek OP8591 SoC milyen lesz.

  • charlie1975

    aktív tag

    válasz Q #54108 üzenetére

    köszi és azt nem tudod hogy most med600 am van ott úgy van hogy mappában vannak a filmek a mappa neve a film címe ha ilyen vinyot rakok a pocornra és beszkenneltetem akkor a jukebox ugyanúgy felismeri a filmeket és megcsinálja hozzá a bprítókat?

    Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

  • Pazolini

    senior tag

    válasz Q #54311 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy ezek a profi eszközök képesek párhuzamosan, egyidőben is dolgozni egymás mellett. :K

  • atka76

    tag

    válasz Q #54530 üzenetére

    Értem én a tréfát,de nekem felesleges ilyen nagy értékűre beruházni amikor a 60ezres is tökéletesen megfelel! :K
    De amúgy köszi! :DD

    Bendegúz

  • atka76

    tag

    válasz Q #54558 üzenetére

    Nem arról beszéltünk,hogy hogy van megépítve, a technikai hátteret mondtuk,hogy sajnos még messze van az Oledekhez képest!
    Amúgy láttam már jól megépített rendszert! Szigetelve a terem,99% - os ezüst tartalommal lévő kábellel arany csatlakozóval a végein,kézzel épített csöves erősítővel olyan ami a világon pár darab készült, stb!
    Én is vetítőt akartam ez miatt,mert tudom,hogy mi az,de még nem jött el az ideje! :W

    Bendegúz

  • envagyok

    veterán

    válasz Q #54560 üzenetére

    Mert az OLED tv jobb.
    Volt nekem is pár éve panasonic HD vetítőm.
    Nem volt rossz, szerettem, de soha nem volt olyan éles képe, mint most az FHD plazmámnak. Azért az optika sok hibát kihoz (szellemkép, színek csúszása, stb)
    Az OLED tv ott tart, hogy jobb a kép, mint a moziban.
    Pont a múltkor néztem a Star Wars-t cinemacityben, a hangminőség rosszabb volt, mint otthon, a képen a fekete.. hát az olyan piszkosszürke volt.

    Ha lemegy egy 4k OLED 65-75' ára olyan 600 magasságába, rögtön veszek.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • Joshi

    titán

    válasz Q #54840 üzenetére

    Igazad van, az eszmefuttatásom így helyes:
    Az új A500 100K az A500 Pro 200K, kettő között egy használt Oppo 103 cfw-vel 150K. Persze valaki 200ezer fölött árulja a használt Oppo 103-sát, ami valljuk be kicsit vicces. Az Oppora a cfw +30ezer ha jól tudom. Szerencsére az új Oppo 203 és majd a 205 széria jó hatással lesz a régebbi típusok használt árára.

    [ Szerkesztve ]

  • Joshi

    titán

    válasz Q #54842 üzenetére

    Azért magas a különbség, mert valaki nem akarja belátni hogy tök fölösleges volt kiadni ennyi pénzt egy ilyen lejátszóért, és nem akar sokat bukni rajta, viszont van aki el akarja adni valamennyi bukóval és inkább beáldoz néhány pakli pénzt. :D Azzal én is tisztában vagyok, hogy a decemberben vásárolt Panasonic DMP-UB900 lejátszóm 1-2 éven belül töredékét fogja érni, de hát ez egy ilyen játék. :DDD

  • blakey

    titán

    válasz Q #55683 üzenetére

    Azt hiszel amit akarsz, annyi olvasást és tájékozottságot igényel mint mármilyen új eszköz vásárlása előtti olvasás, stb. Soha nem volt dolgom LibreELEC-kel, elovastam, hogy micsoda, megnéztem hogyan kell telepíteni, megrendeltem az eszközt, megjött és 3 perc alatt feltettem egy SD-kártyára. Mi kell ennél több, ha úgy érzed, hogy ez neked így nem jó akkor vegyél mást, de a mai világban olyan eszköz nincs amit ne kellene frissítnei, mert ez vagy az nem jó.
    14 "dedikált" médialejátszóm volt/van és ennek függvényében írom, hogy a LibreELEC egy HTPC rendszer, tökéletesen helytáll minden "dedikált" médialejátszó mellett, ha nem hiszed akkor tegyél egy próbát én megtettem, tudom milyen a Dune rendszere és ahhor mérten is sokkal jobb, de minimum ugyanazt hozza tudásban, beállítási lehetőségekben, stb. a Popi rendszere ennél butább, Himedia/Zidoo még butább de ettől még ugyanúgy elég sok formátummal megbírkóznak csak nincs annyi paraméter amit be kéne állítani.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Q #55683 üzenetére

    A dedikált médialejátszót meg bedugod a konnektorba, összekötöd a megjelenítővel, végigmész a beáll.varázsló kB. 5 lépésén és élvezed
    Azért mert ilyen amit írsz már nem létezik (mondjuk szerintem soha nem létezett), mert minden "dedikált" médialejátszó hemzseg a hibáktól, amire vagy jön fw vagy nem, ami persze újabb hibát okoz, mindez fél évente.
    A LibreElec telepítéshez pedig tényleg nem kell semmi tudás: millió magyar nyelvű leírás van hozzá, (képíró programmal kiírod a LibreElec image-t egy SD-re és újraindítod vele a boxot. Atomatikusan települ és feljön a beállítás varázsló... Innen már neked is ismerős lehet:) )

    Box's don't touch!

  • Technoman

    őstag

    válasz Q #55683 üzenetére

    Szerintem is kár hisztizned, mert nincs igazad.
    Nem kell hozzá több óra/nap/év (esetleg évszázad) Csak el kell olvasnod az aktuális fórum összefoglalóját, amit más ingyé', a szabadideje rovására elkészített, pont olyanoknak, akik nem ismerik a tutit.
    Ezt annak tudatában írom, -s mivel kereskedelembe dolgozom-, napi szinten találkozom olyan szituval, hogy a kedves ügyfél lusta elolvasni a vásárolt termékhez adott leírást, inkább visszajön "asztalt borogatni", amikor meg feltesszük neki a nagy kérdést ill. szembesítjük saját hülyeségével, jön a "JA" szócska.
    Nem űzöm/űztem az ipart olyan mélységekben az MP-kel, mint blakey, de azért nekem is volt pár dedikált mp-m (Dune, Mede8er), azokat is cca annyi ideig tartott beállítani, mint a mostani Minix Neo U1-est, amin LE-t használok.
    Szerintem te ott vagy képzavarba, hogy a mostani Droidos boxoknál (9xx) , amikre van LE támogatottság, sokkal mélyebben lehet személyre szabni, mint a saját op-al működő Dune-t/Popit.
    Maga a "nyers" LE Kiírása/felrakása talán még kevesebb is mint 3 perc. (ennek metódusa, a már említett összefoglalóban, "hülye biztosan" le van írva)
    De ha igényes vagy, ez eltarthat akár több hétig is.
    Én pld elhatároztam, hogy minden filmemet -mint a jó könyvtáros- profin katalogizálom. Ez eltarthat még további 1 hónapig is. De ez senkinek sem kötelező. Ez az én hülyeségem. Enélkül is megtalálom a 2 x 4 terkás vinyóimon, a Frodós filmjeimet.
    Pontosan ez a szép a KODI-ban, hogy úgy paraméterezheted, ahogy te akarod. Ilyen tekintetben az általad említett dedikált mp-k (Dune/Popi/Mede8er), a hideg vizet sem vihetik az LE-vel felturbózott boxok után.

  • blakey

    titán

    válasz Q #55688 üzenetére

    Dune vagy Popcorn miért lenne elmaradva
    1. "Csak" 1.4-es HDMI kimenettel rendelkeznek a 4K világában
    2. lassú ideje múlt GUI
    3.vannak anyagok amikkel gondok akadnak (ne kérdezz konkrétumot, mert már nem emlékszem, de talán valahol leírtam (főleg Popinál voltak ilyenek)
    4. A LibreELEC-kel felvértezett boxok médialejátszók, semmi másra nem lehet használni, na jó, torrent, stream stb. okosítás van, de az mint a médialejátszás része.
    Ha nincs tapasztalatod vagy nem volt dolgod gyorsabb, jobb eszközzel akkor nem is nagyon fogod érteni, hogy mitől lehet jobb valami.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz Q #55690 üzenetére

    Ez nagyon de nagyon plusz 1 ám :K
    Mindennek van gyerek betegsége.

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • b.lajos

    tag

    válasz Q #55690 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek. Minden nap belépek és legalább 80%-ban elolvasom a hozzászólásokat.
    Egy időben a Med600 volt az Isten, előtte a Dune101, aztán semmi nem volt jobb az A400-nál, majd jöttek a mindenféle droidos csodák. Elhiszem, hogy annyira jók, de például én is csak annyit szeretnék mint anno a med600-zal, kicsomagolom, bekapcsolom, frissítem időnként és "jóccakát" , de mostanában ezek a lejátszók "fasorban" nincsenek és mindig a telepített csodagépek a királyok.
    Na mindegy, ez csak egy megjegyzés volt, legyetek szívesek ne reagálni rá.

    b.lajos

  • blakey

    titán

    válasz Q #55690 üzenetére

    Nem, távol áll tőlem, de nem én kezdtem a "kötekedést". Természetesen lehet más a véleményed de azt másképp is tudomásunkra hozhatod és ha már feltetted a kérdést, hogy miért akkor leírtam, remélem megérted.

    Ha valaki megkérdezi, hogy melyik a legjobb akkor leírjuk és ez van, el kell fogadni, hogy bizony a korábbi éllovas lejátszók mára alul maradtak, bizony van sok fájl amivel nem bírkóznak meg, lehet, hogy neked elég, lehet, hogy nekem is, de ettől még tény, hogy vannak hiányosságai. Számomra az is hiányosság volt, hogy Popi A400-nál pl. a VC-1 kódolású anyagok akadoztak illetve a Dolby True HD sem volt igaz, azt már nem vártam meg, hogy javítsák egy 2 éves lejátszónál, lehet, hogy javult. AAC 5.1 nem ment, stb.
    Senkit nem áll szándékomban semmiről sem megygyőzni, de ha különbségekről beszélünk akkor azt leírjuk.

    4K
    Valóban, nem mindig és minden esetben van értelme de ez a jlene és a jövő és ha egy lejázsót 4K-snak nyilvánítunk akkor azt bizony nem árt ha normálisan tudja, engem sem érdekel a 4K, de ha már egy ilyen lejátszót gyártók akkor legalább úgy csinálom, hogy megfeleljen a mai követelményeknek.
    Te, én nem foglalkozunk a 4K-val de sokan vannak akik igen, sok 4K-s videót készítenek pl. 60 fps-sel, ezt a Dune, Popcorn lejátszói nem tudják, lehet, hogy számodra nincs értelme viszont másnak igen.
    Kioktatást tőlem nem kaptál, soha nem írtam olyat, hogy túlárazott, maximum drágának tituláltam. Nem osztók ki senkit, de azért érdemes egy kicsit nyitottabban olvasni a hsz-eket és jobban befogadni az újdonságokat. Nekem is van résgebbi lejátszóm, tudom mire képes, ettől még van olyan amit szívesebben ajánlok másoknal, mert bizony jobban járnak és ha megkérdezik, hogy melyiket akkor leírjuk.

    (#55692) b.lajos
    Bizony nincsenek és miért? Kérdezd meg a gyártókat. Az Androidos boxok többsége nem médialejátszó, ilyet az én hsz-eim között nem is találsz, de vannak olyan gyártók akik bizony médialejátszókat gyártana Android alatt is, Himedia, Ziddo, Minix, Wetek és ezek között olyan is van amire LibreELEC is telepíthető ami a kiváló HTPC alap, mindent visz, de mondok mást, tavaly a Futeko árult a Himedia melett Mini MX boxokat Openelec-kel majd LibreELEC-kel, ezek úgy működtek, hogy megvetted és kész, minden telepítve volt.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Q #55690 üzenetére

    Valamit félre értesz. Attól, hogy egy LibreElec lejátszó többet tud mint amire szükséged van nem kell félni, hiszen azt is használhatod egyszerű fájl tallozas is.
    A gond nem itt van. Ha az lenne, hogy van egy drága mindent tudó MP és egy olcsó fapados MP akkor könnyen érthető lenne mit miért ajánlunk.
    De a helyzet az, hogy van pár fapados és nem korszerű MP ami 50-200eFt és vannak korszerű, innovatív funkciókkal és végtelen lehetőségekkel ellátott MP-k 10-30eFt-ert.
    Ha mind két kategória lejatszik minden videó és hangformatumot (amúgy nem) akkor mondj egyetlen olyan igényt amire a helyes válasz az első kategória.
    Nincs olyan.

    Box's don't touch!

  • Technoman

    őstag

    válasz Q #55688 üzenetére

    Leírom neked az én (sokak) szemszögéből a különbségek
    1. Elavultak (ezt már blakey is leírta)
    Egyszerűen ez van, nincs fejlődés, nem tudnak a nagy öregek előre lépni, még mindig erőltetik ezt az 1.4-es HDMI-t, közben meg 4k-nak titulálják a produktumaikat. Ez vicc. A menü is idejétmúlt, nincs normális JukeBox, csak ha mókolok hozzájuk PC-n valami szoftot.
    A Mede8er legalább már több éve beletett egy PC nélkül is használható JB-t, de siralmas. Amikor 600-asom volt, kénytelen voltam 2 PC-s progit használnom, hogy a filmjeim/sorozataim ne legyenek olyan '80-as csehszlovák kinézetűek
    2. Ár
    Már ne haragudj, szerinted épeszű dolog, amit a Dune és a Popi felváltva csinálnak? 300.000 egy csúcs lejátszóért? (Ebből már autót lehet venni, vagy vidéken egy tanyát) Amin általában torrentes 8-12GB tartalmat nézünk???
    Tudom, most sikítva lesz cca tíz ember, aki bíz' isten Skywalkeres filmekből csak a 80-90 gigás változatot szokta leszedni, de ember, ez csak tíz(!) fanatikus tag.
    Amikor elhalt a Dune-öm (HD53 Lite) tényleg akartam venni egy új Dune mp-t. Akkoriban jelent meg a Solo 110 ezerért (!). Nemrég vettem egy csúcs Droidos Box-ot (Minix Neo U1) 39.000-ért. Érzed a cca 2,5x szorzót? Kínomban vettem egy Med-et, de valahogy a menüje és a szolgáltatása sosem tetszett (viszont mindent korrektül játszott le) Bevallom ott az 5 év gari kavart meg (nem vagyok az a konzumrabszolga típus)

    Olvasom, hogy téged semmi extra nem érdekel, de minket igen (engem spec a Juke Box). Akkor itt mi legyen az állás, 1:1 ?
    Azért írjuk le őket mert már elavultak (lásd 1. pont)

    1/a kiegészítés:
    Tudomásul kell venni, hogy fogyasztótársadalomban élünk, amit ma istenítünk, az "holnapra" már idejétmúlt lesz (az elmúlt években, hányszor is cseréltél telefon?)

    Ami nálam mégis vastagon mellettük szól (hogy őszinte legyek): az a kompatibilitás :R . A Dune cca 4 évében 1 film volt, amit nem játszott le. Ez egy 10Bit-es speckó japán anime volt, "vérpistikés" kódolással.

    b.lajos
    Ha csak ennyit akarsz a készüléktől és meg vagy vele elégedve, akkor miért fáj neked, hogy másnak más az igénye és a régebbi készülékeket, már nem tartja korszerűnek. Én örülök neki, hogy megtaláltad a lejátszódat, nem rossz (9 hónapig volt egy ilyenem, sőt bratyesznak is ilyen van, de már továbbléptem)

  • envagyok

    veterán

    válasz Q #56168 üzenetére

    HDMI-n, optikán nem.
    Analóg kimeneten igen.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • BBéci

    titán

    válasz Q #62872 üzenetére

    Pontosan ez a helyzet. Nem akartam én leírni,vártam Balage válaszát adtam Neki egy esélyt.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák