Hirdetés
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Apple iPhone 15 - a bevált módszer
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- iPhone topik
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
Meg nem is a teljesítmény számít, hanem a hőfok. Rengeteg ic-t forrasztottam pisztolypákával, ami simán fölmegy 500 fokra, cigarettára rá lehet gyújtani vele, de persze nem kell addig nyomni a gombot.
Szerintem ma már elég olcsók a szabályozható pákák, csak azt szabad venni. A kevésbé jó megoldás a vezérelt, ami nem méri a hőfokot, a jobb a szabályozott, ami hőfok méréssel működik. -
-
Pro micro-val csinálnék egy gamepad-et, ahol egy (vagy több) axis egy gyro szenzortól kapná a jelet. Kesztyűre szerelhető kis dobozkát akarok csinálni.
Ha mindent egybe szerelnék, túl nagy lenne, ezért gondoltam, hogy külön lenne a szenzor, ami picike, egy vékony flexi kábellel, ami nem akadályoz a mozgásban, és külön a gép "agya", a vastag és nehezen mozgatható usb kábellel. -
gyapo11
őstag
tranyót meg nem kötünk soha bázisellenállás nélkül
Ebben a földelt emitteres kapcsolásban. De pl. emitterkövetőben meg igen. Csak akkor az emitteren nem lesz több 4.3 V-nál, és a kollektorra is kell a 4.3+szaturációs feszültség, ami összesen valószínűleg több 5 V-nál, szóval nem kényelmes ide.

-
Teasüti
nagyúr
Ilyen parányi töltésnél is kötelező a bázisellenállás?
Még rövidre zárva se hinném, hogy bajt okozna.
Főleg 5,6k?
Mosfet kapcsán volt téma nálam a gate ellenállás nem olyan rég, arra jutottam, hogy igen kell gate ellenállás, de bővel elég néhány Ohm. Én pl az IRL2203N és a a hozzá választott driver közé nem is rakok külön ellenállást, elég a driver pár Ohm-os kimenete.
És ha nem tévedek a tranyónak legalább 3 nagyságrenddel kisebb "bázis kapacitása" van, mekkora áram tud ott kialakulni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G8 - i5-1145G7 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- HP 24" IPS LED FULL HD monitor 24fh 4HZ37AA
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3519
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


ekkold

