Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • softguner

    csendes tag

    válasz lajbi30 #1286 üzenetére

    Csináltam már másnak ezt azt, de soha sem pénzért. Amit csinálok azért csinálom, mert van rá fölösleges időm, ezért írtam azt hogy ha van pontos leírásod, hogy mit szeretnél, akkor ha 1 hétvégébe belefér akkor szívesen megcsinálom, mert most van 1 szabad hétvégém. Akváriumhoz egyébként a legolcsóbb a vízálló ledszalag. 1 FET tranyóval a PWM frekvencia csökkentésével állítod a fényerősséget és pont. Egyébként meg a Ventillátort is csak pwm-el állítod és kész. A gombozással meg nekem 1 problémám van, hogy túl kényelmes vagyok, minek felállni ha van távirányító? Plusz ide kellene még egy RTC is a valós időhöz. Amit viszont nem szeretek az a dobozolás, nekem több idő dobozba rakni valamit, mint kitalálni és letesztelni rá a programot.

    Egyik barátom szülinapjára csináltam, egy olyan rádiós mp3 lejátszót aminek a kijelzője egy Nokia5110-es volt, és sokkal drágábbra jött ki, mint ha vettem volna egyet, és lehet hogy egyedi, de drágább volt, ezen azért el kell gondolkozni.

    Most láttam a képen, hogy ott van az RTC is. Ehhez megvan mindened, bár én a reléket nem erőltetném, meg a fénycsöveket sem.

    [ Szerkesztve ]

  • gyapo11

    őstag

    válasz lajbi30 #1286 üzenetére

    Akkor a gombok prellmentesítésére kell figyelni, nemrégen volt szó róla éppen, hogy ismételnek a gombok és software-ben is ügyeskedni kell. Lcd-t még nem használtam. Ledek, fénycsövek időben ki-bekapcsolása, dimmelése nem látszik nehéznek. Szerintem meg tudnánk írni közösen itt a fórumon, de idő kell hozzá az biztos.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák