Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz negyedes #906 üzenetére

    Lassíts egy kicsit. Egy iPhone-nyi képernyőn nem akartam regényt írni, ezért utalgattam csak a követendő irányra, de akkor most konkrétabban.

    Kezdjük ott, hogy gondold át, hogy az alkalmazásod mit csinál, milyen képernyői vannak (jó közelítéssel ezek az Activityjeid); és ezekből melyik fér hozzá a DB-hez, mit csinál vele és mennyi ideig. Ha ezt a topikba leírod, bár nem kötelező, még hasznos is lehet. Ez azért kell, mert ez alapján tudod eldönteni, hogy ki legyen az adatbázis gazdája. Mint pár héttel ezelőtt említettem, ez különösen fontos - ezért is vár Contextet első paraméterként.

    Ideális esetben, mondhatni alapelvként, a DB-hez csak nagyon ritkán fordulj, és sose fuss több kört mint szükséges, mert egyszerűen lassú.

    Két primitív stratégiát felvázolok addig is, amíg gondolkodsz rajta.

    1) (a kettőből ajánlott) Amelyik Activity adatbázist használ, az kezeli magának. Az onCreate metódusban hozod létre a DatabaseHandlert, contextként pedig this formájában az Activity-t adod meg. OnDestroyban meg bezárod. A kód többi részében pedig feltételezed, hogy a DB objektum nyitva van, és használod békésen.

    2) Az alkalmazásod ugyebár több Activityből áll össze, de az Application objektum közös. Az Application osztály is Context, bár korlátozottabb jogokkal rendelkezik (nem nyúlhat a UI-hoz vagy az aktív Activity-hez például). Az adatbázishoz viszont pont elég.
    Ezáltal meg tudod oldani azt, hogy induláskor egyszer kinyitod a DB-t (Application onCreate metódusban, a context ismét this), és majd a végén bezárod. Közben meg az Application egy tagváltozójában tárolod a handlert.
    Van sok gány megoldás arra, hogy hogyan teszed elérhetővé az Activity-k felé: castolhatod az getApplicationContext() eredményét, csinálhatsz static mezőket, követheted a singleton mintát... Vagy használhatsz IoC jellegű logikát is.

    A lényeg az, hogy legyen meg a teljes életciklus fejben.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák