Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Nekem speciel az utóbbi pár évben nem volt szerencsém felsőkategóriás NV-vel ellátott gép elé ülnöm, pedig megfordultam jópár előtt. Nyilván sokan élnek alacsony igényekkel esetleg félreértésben. ;]

    Na most ez oltogatásnak számít? Annak is szántam és mi ezzel a gond? Szerintem semmi!! :R
    Nyilván megfigyeltétek már Ti is hogy ez az (aktív) virtuális összehasonlítgatás dolog sokkal jellemzőbb a felsőkategóriákat birtoklókra. Sosem olvastam még olyan jellegű hozzászólást 50k-s VGA-val rendelkező embertől hogy "NV-vel minden szebb és jobb", pedig ha valahol lehetne adni egy ilyen kijelentésre akkor az a közép alja/közép kategória, ott fordulhat elő leginkább az hogy nem 25fps hanem teszem azt 30.

    Nyilván mások az egyes igényszintek is, aki 150k-s VGA-t vesz (én ennyiből komplett configokat rakok össze amiken pöpecül megy a bf4 fullhdben :K ) nem fullhdban operál, több kijelző, 4k-ra készül esetleg hobbi lényeg az hogy mindenkinél más. AMD vs. NVIDIA topik, most komolyan, férjen már bele egy kis oltogatás, ne legyen már elvárás a szívek szállodája színvonal, 100+k-s kártyákat "versenyeztettek" az pénz, néha kell is a hangulathoz egy-egy beszólás.

    Tök jó amit az útóbbi pár napban bedobtatok ide teszt formájában, már azon gondolkodtam hogy beszállok a buliba egy FX/280x-el, ami csak annyiból problémás hogy a TV asszonyka territórium és egyedül az fullhd képes nálunk, mivel nekem tökéletesen elég az 1680 évek óta, nem mellesleg helyhiányom van a sarokasztalon. Mindegy, sztem ez egy kicsit ilyen köszönjük emese szintűre sikerült de mindegy, leírtam.

    Versengés, versenyszellem, összevetés. Nincs azzal semmi baj ha van néha egy-két erősebb szóváltás, természetes dolog a vak fanatizmus egy bizonyos szintjéig, mint ahogy azt már máshol leírtam FX vs Intel kapcsán is, az FX tulajok nagy része tisztában van vele hogy gyengébb a procija mintha intelt vett volna, de ettől még simán bedobja a mélyvízbe összehasonlítgatni az intelekkel, nyilván azt fogja keresni hogy miben jobb az övé(vagy legalább olyan) a másik fél meg azon lesz hogy ezt fúrja ez tök normális amíg nem idióta modon teszik ezt. Ennek ugyan itt most pont semmi köze a szóbanforgó "vitához", csak párhuzamra hozható vele maximum. Még egyszer mondom nekem nagyon bejött ez a "szakmaibb" megközelítés amit felmutattatok, nem csak fps-ekkel dobáloztatok, terhelés/hőfok grafikonok stb. Ne rekedjen meg az egész azért mert valaki "beemózik"! :U :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Egy kedves fórumtárstól kaptam ezt a linket: [link]

    Német tudás hiányában az alsó bench grafikonból tudok csak adatokat kihalászni a cikkből/tesztből és megkell mondjam még ezeket sem értem, azért is dobnám be ide alkalmasabbnak vélt topic híján.
    Valaki aki szakmailag jártasabb mint jómagam, érthető módon anélkül hogy csúnyábban bevinne az erdőbe ( :) :R ) el tudná nekem magyarázni, mi történik amikor ebben a játékban az ember elkezdi feljebb tolni (felső fülek/gombok..) az SSAA-t? :F

    Az utolsó játék amiben láttam/használtam az SSAA-t a Metro LL, 2xSSAA-val játszottam végig maxra húzva, nagyon szépen futott annak ellenére hogy NV-s játék.

    A cikk/teszt tárgyát képező játékban pedig látszólag elfogynak az NV kártyák ahogy emelik a SuperSamplinget, de annyira hogy a 3éves Tahiti jobban teljesít mint egy zsírúj 970es Maxwell??
    Nem tudom mennyire "Gaming Evolved" a játék, de kizártnak tartom hogy ennyire? Létezik? :F

    Esetleg egy, az új Maxwellek képességeit kevésbé/gyengén kihasználó NV driver lehet a ludas?
    Szeretem a 280X-et, nagyon elégedett vagyok vele de ez számomra is köbgyök kategória így első ránézésre.
    Azt már megszoktam, hogy a 780Ti/290X játékfüggően felváltva verik egymást, de amit ez a teszt mutat az valami új..

    Eseteg ennyire érzékeny a memória sávszélre?? :U

    Még ha az adott oldal (nem ismerem..) pl nagyon húzna is egy bizonyos irányba, ezek az adatok még akkor is túlzóak lennének úgy vélem.

    Na.., szóval az egészet úgy ahogy van nem értem. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Abu85 #2213 üzenetére

    Köszönöm!

    Tehát ha jól értem az általad és gbors által megfogalmazott dolgokat, annak lehetősége/valószínüsége hogy XboxOne-ról úgy portolták át PC-re, hogy nem vagy csak kevésbé babráltak bele shaderekbe eredményezheti azt, hogy GCN arhitectúrával jobban jut a(z adott) játék?
    Mellévéve azt is, a Cryengine is olyan irányba megy jelenleg, hogy előrebocsátották "egyes architecturákon észrevehető teljesítmény különbség lesz a többihez képest" és a játék is ezzel készült.

    Ugyanakkor a gyakorlatban ennek nincs sok jelentősége, mert az Nvidia megteheti, hogy adott játékhoz és/vagy adott játékokhoz szépen fogja magát és kiad egy új drivert amivel már nem lesz ilyen szakadék a GCN-es kártyák és a sajátjaik közt?!
    Ugyan Ti nem említettétek a GCNt, de feltételezem ez a DX11/Compute Shaders valami miatt jobban megy rajta? :F Legalábbis a linkelt tesztben ezek az AMD kártyák futnak jobban saját magukhoz képest is.
    Tudom tudástár ügyileg nem vagyunk egy súlycsoportban, ezért is kérdeztem úgy ahogy! :B

    Itt jön az ami HSM-et is érdekli, hogy ez vajon mennyire lesz/lehet általános a jövőbeli játékokat nézve?
    Gondolom az NV-nek a háta közepére hiányzik, hogy minden konzolporthoz új drivert adjon ki.

    Szerk.:

    Közben látom, hogy a Compute Shaderes limitáció DX11 API-hoz kötött, ergo nem fenyeget az, hogy a jövőben általánossá válik, addig lehet csak limitációról beszélni amíg a DX12 ki nem jön.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Abu85 #2222 üzenetére

    Értem, kösz mégegyszer!
    Sok dolog nem volt eddig világos az általad említettek közül vagy szimplán nem is tudtam róluk.
    Ilyen például a reverse engineering "gyakorlati" működése és hogy milyen kölcsönhatásban van az NV féle stratégiával, miszerint nem engednek betekintést az artitectúra(ák..) működésébe.

    Érdekes ez a fejjel a falnak hozzáállás. :U
    Azért annak megvan a maga diszkrét bája amikor egy játék/fejlesztő cég Gaming Evolved listás/partner, ennek okán pedig jogosultak (tudom ez a szó a rev. eng. gyakorlati működésének fényében elég hülyén hangozhat..) Geforceokra is optimalizálni, főleg ha meg is teszik..! :C

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #2303 üzenetére

    +1, az FXAA borzalom, nem is értem azokat akik 10mp-nél több ideig bírják nézni, teljes félreértés az egész. AA nélkül is szebb bármilyen/melyik játék mint FXAA-val.. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz gbors #2305 üzenetére

    Szerintem az emberi változó játszik be ebben az esetben (is..).
    Emese után szabadon.., izlések is pofonok. Ahogy lehet eltérő a hallás/szaglás valszeg a látás is, vagy csak másra vagyunk érzékenyek.

    Speciel én szívesen elásnám az út mellett azt, aki kitalálta a DoF-ot (és megvalósította abban a formában ahogy jelen van, egyrészt mert nem tudom milyen szemsérülés kell ahhoz hogy irl így/hasonlóan "éljem meg" a mélységélességet, másrészt azért mert sokan vagyonokat áldoznak 1-1 jobb/élesebb képű monitorért amin aztán lelkesen használják a DoF-ot.. ;] :W ), lásd aláírásom.., viszont sokan szeretik.. ;)
    MotionBlur ugyan ez a kategória kb.
    Innen megközelítve pedig az FXAA csak x+1 :R, számomra kis túlzással olyan, mintha egy belehelt buvárszemüvegen keresztül játszanék, legalábbis a többi eljáráshoz képest. Borzalmas..

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2310 üzenetére

    :R

    Én is ezeket nyírom ki első nekifutásra. Az a baj, annyira alap effekt lett (DoF), sok játékban szépen bele van "integrálva" a PostProcessingbe és negyed óra ini/cfg keresgélés/állítgatás után lehet csak kikapcsolni, mert ingame kiírthatatlan. :W

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz gainwardgs #2394 üzenetére

    Fel ne vedd kérlek, csak móka! :B

    :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz oliba #2406 üzenetére

    Nagyon jók/részletesek ezek az orosz tesztek.. :C

    Ugyan az játék nem az én stílusom, de lehet ránézek majd csak hogy lássam, hogy brummog csont AMD gépen. Egyébként nem tudom szerinted miért mutat mást az általad linkelt teszt, igaz csak átfutottam rajta/rajtuk de látványosan jobban fekszik az AMD kártyáknak mindkettőben.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz gbors #2620 üzenetére

    Nem találkoztam még ilyennel, ami valószínüleg azért lehet mert nem szoktam követni a piaci részesedés kimutatásokat (az utolsó kivételével, ami elég lesúlytó volt..), de ismersz olyan kimutatást amin látszik/látható, hogy adott, a másik fél előtt piacra dobott "most éppen csúcskártya" (a 980as példájából kiindulva) illetve azok értékesítési mutatói milyen mértékben járulnak hozzá az adott oldal/cég negyed és/vagy féléves mutatóihoz?

    Értem ez alatt, hogy a nagyobb Maxwellek megjelenése óta, a 970/980 duóból származó bevétele az nV-nek mekkora hanyadát tette ki az éppen aktuális negyedéves profitjának?
    Csak mert ilyen szempontból ("topkártya") esik szó piaci részesedés visszarablásról, mint ilyen téren laikus, feltételezek egy bizonyos hányadot, de a szavaidból azt veszem le, hogy ez a hányad jóval nagyobb lehet mint azt én eddig valószínüsítettem!
    Nem feltétlen az új Maxwellek érdekelnek, mert jószerivel még el sem telt annyi idő, hogy egy épkézláb kimutatás elkészülhessen, esetleges régebbi példa is érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #2627 üzenetére

    Itt gyermekkorában mindenki masiniszta akart lenni, nagyon rákaptatok a sihuhura..?! :D :R

    (#2629) players111:

    Basszus megelőztél!! :O

    Pont ezt akartam utólag linkelni.

    HBM: [link] :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2634 üzenetére

    Tekintve lefekvés előtt lusta voltam kv-t lefőzni és még rotyog.., komás vagyok, ha van/lesz miért akkor shimán ráfogom majd erre, de a középső képeden ezen a soron bevallom elvesztem a fonalat:

    Valami bug folytán 7970/7990nek látja a TR a 980asodat? :F

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2636 üzenetére

    Kapizsgálom, illetve kezdem..

    Szóval akkor most bencheltél egyet 980al, de a beállításokról még a 79** időkből szúrtál be képet?
    Ez miért jó amúgy? Ha akkor csináltál képet a beállításokról adott kártyával a 980al mellé is simán elfért volna szerintem.. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2638 üzenetére

    Áuááá az utolsó mondatodra reagálva.., nincs kedvem porba döngölni a butácska 980as Maxwelledet egy 280X-el! ;)

    Ezennel tudomásul veszem, hogy a benchet lefuttatod/végigülöd, de a beállításokat újra leshotolni értelmetlennek tartod egy AMD vs Nvidia topicban úgy, hogy míg utóbbi egy 3éves piros Tahiti mellé készült, addig előbbi egy zöld vadiúj Maxwellel és közben piros kártyákat inviteolsz gyorsulni.
    Ezt nyilvánvalóan mindent topicba látogató ember átlátja és megérti! :K
    (Anélkül, hogy egy magamfajta harapófogóval elkezd fírtatni/merészeli megkérdezni ez most itt éppen micsoda és miért is..)

    No offense! Meg is ragadnám az alkalmat amit felvezettem, csak azért nem volt krisztálytiszta mert még kómás voltam az alacsony koffein szinten miatt! :P ;]

    :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2640 üzenetére

    De most miért ne mikor olyan jó.. ;]

    Amúgy saját magad fárasztottad azzal, hogy megpróbáltad elmagyarázni ez így miért volt jó/teljesen normális.
    Most nézd meg azt a postodat, valaki aki nem ismeri a HW-k/VGA-k felé mutatott elkötelezettséged/hobbydat, azt látja, hogy Tahitivel bencheltél. Én se értettem hirtelen, pedig tisztában vagyok a hobbyddal..! :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2642 üzenetére

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Nem értem miről megy a diskurzus.. :F

    TTomax beállításaival odorgg tolt egy tesztet sima 290essel ami húzva volt, nem látok semmit amitől hanyat kéne esni. :N

    A poén kedvéért futok majd egy kört 280X-el azonos beállításokkal.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    No, akkor egy kis Tahitis móka, becsatlakozva a buliba! ;)

    280X @ 1240/1700 ~ Omega ~ Win7 64

    FHD Ultimate (FXAA)

    FHD Ultimate (TTomax beállítása, azaz 2X SSAA)

    FHD Ultimate (daveoff beállítása, 4X SSAA)

    Szóóóval, daveoff húzott 290X eredménye nem tudom miért lett olyan gyalázat, de valahogy kétlem, hogy a húzott Tahiti elnáspángolná Min.FPS-ben.. :N
    (Mint ahogy azt is, hogy a húzott Tahiti/Hawaii között a Max.FPS különbség 6 lenne..)
    Érdemes lenne valakinek újratolni helyette szintén húzott 290X-el, mert driver vagy valami egyéb súlyos gebasz lehetett nála! :K

    [ Módosította: radi8tor ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Laja333 #2698 üzenetére

    Nyilván mérföldeket fogsz rámverni, magam is csak azért toltam le mert daveoff eredménye látványosan rossznak tűnt, főleg odorgg eredményéhez képest, hiába a 2vs4X Supersampling..

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2702 üzenetére

    Pontosan ugyan ezekkel a beállításokkal mértem, csak az AA-t váltottam a három beállítási lehetőséghez mérten.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2704 üzenetére

    Persze, az öreganyámnak meg egy csípőprotézis! ;]

    280X-ről számla esetleg vagy az eredeti Windowsról? ;)

    Ha a pontos összehasonlíthatóságra törekszel, előbb emeld ki az azonos Wint (7/8/8.1) és driver verziót szerintem. A játék verziószám azonos és ez nem Ubisoftos hulladék. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2706 üzenetére

    Már ne is haragudj, nem akarok én is vitázni ma veled, de neked ehhez mi a bánatos úristen közöd van vagy hogy jön az ide mit "fáj" megvenni és mit nem? :)

    Nem fogom Steamen megvenni azért, hogy benchmarkoljak vele egyet annak okán mert szeretném megmutatni h daveoff 290X-es eredményével valami nagyon nem stimmel!
    Ha nagyon szívfájdalmad, hogy nem vettem meg egy játékot Steamen amivel nem játszom/játszottam, akkor elcserélem egy másikra pár napra olyan ismerőssel akinek megvan, mert ugye ott ilyet is lehet..
    Megkapom majd ugyan ezeket az eredményeket, de előre szólok onnantól kedvesjóuramnak kell szólítanod! ;)

    Na szóval ne.., esetleg most csak visszaszivatsz/egyenlítesz a múltkori miatt?
    Nem mintha nem járna ki, csak érdekel. :D

    Szerk.:
    Pont ezért (FC4 kapcsán) emeltem ki korábban, hogy ez nem Ubis hulladék.. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2708 üzenetére

    Ilyen "mutass Steam accountot" kritérium a 3DMark topicokban sincs, pedig ott komoly ranglistát vezetnek, ettől függetlenül Te itt kitalálhatod, csak ne mutass értetlenséget amikor megkérdőjelezem. :N
    Arról nem beszélve, egy dobozosan megvett játék utólag maxrapeccselt változata és egy Steamen vett játék steam által maxrapeccselt változata között gyakran hatalmas difi van..
    (Ahogy az accodat elnézem (;]) szerintem ezt pont neked nem kell magyarázni, mert te is tudod vagyis látszólag mégsem.. :B)

    "daveoff eredménye teljesen rendben van."

    Jáu, neked volt 290X-ed nem? Szerinted az a 36 Min.FPS eredmény 4X SSAA mellett rendben van?? :Y
    Innen jön a származás apropója, hogy túl jól fut 280X-en ahhoz képest vagy??
    Komolyan mondom, már a durvább fordító/dekódoló mátrixomat kellett most ráderesztenem.

    Idejét se tudom, az FC4 előtt mikor találkoztam utoljára azzal a jelenséggel aminek jelenlétét sejteni véled a TR esetében.
    Ámbár egy kósza pillanatra játsz el annak gondolatával, hogy a mai naptól mindenkitől aki játék benchmark eredményt beszúr ide (mert ugye még az este folyamán is erre buzdítottál valakit..), Steam accountot fogsz (fogtok, csak mert nemesi többesben említetted) kérni..
    Na megvan a pillanat "varázsa"? Érted már mi a problémám? :U

    Esetleg szeretnéd a kölcsönös hülyének nézés tipikus esetét megteremteni és ezen beszélgetés apropójából mindenki élből vágja rá, hogy igen nekem sem virágbolti, mert tudja hogy 95%-ban semmi jelentősége és csak tartalmat akart tenni a topicba, az adott játékkal az életben nem játszott, de buzdítva volt a benchmarkra?!
    Nem mondom, hogy nincs igazság abban amit mondasz csak annyit hogy jelen esetben nincs, illetve minimális az esélye és ha jelen is van akkor sem eredményez ekkora difit.
    Ahogy már leírtam, több értelme van Win verziót/drivert egyeztetni akkor már..
    Persze én értem, hogy most FC4, meg mindenkinél máshogy fut, de abban biztos lehetsz, hogy nincs az a Gimis józsika által "megmart" verzió, amiben egy húzott Hawaii Tahiti szinten/szint alatt fut.

    (#2709) FLATRONW:

    Fél pillanatra sem volt Ultrán, ahogy a TressFX sem volt kikapcsolva!
    Viszont most érkeztem el oda, hogy holnap(ami ma.. :D) ha lemegy a családi áradat, ahogy a C3/FC4 esetében is tettem, csinálok egy settingsel párosított videót, mert az amúgy edzett idegrendszeremet kezditek megtépni mint Floki a lábtörlőt. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2713 üzenetére

    Nézd el nekem de most szüntél meg érdemben partnernek lenni/számítani ebben a beszélgetésben.. :R
    Ide löksz nekem ennyit arra amit írtam.., tisztességesebb válasz lett volna azt mondani miután kérdeztem, hogy csak szivatni akarsz, még egy virtuális highfiveot is küldtem volna.. :U

    Fekszem mert 10kor kelés, jóreggelt!

    Szerk.:
    Köszönöm, hogy megtoldottad utólag a mellédumálsz megjegyzést látszólagos tartalommal! :R
    Ugyan ettől még nem tudom mi az úristent tudnék a témában mellédumálni vagy mire értetted de mindegy is.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2715 üzenetére

    "Ha hozzá akarod hasonlítani akkor állítsd át,és rögtön látod,hogy teljesen rendben van.."

    De mit állítsak át? Elmondtam, hogy pontosan ugyan úgy volt nálam is beállítva! :K

    "inkább az az érdekes,hogy az 1250re húzott 290 és 290X-ek között nem igazán van nagy difi."

    Hol volt itt 1250re húzott 290es?
    odorgg 290-ese 1200/1450re volt húzva és ugyan azokon a beállításokon amiket te használtál a 980assal és Min.FPS-ben 10el volt lemaradva.

    Az én Tahitim (280X/7970) megy 1240/1700-on, azért mértem 2X ill. 4X SSAA-val is Ultimaten, hogy mindhármotokéval, de leginkább daveofféval összehasonlítható legyen!

    odorgg 1200ra húzott 290ese 2X SSAA-val Min.FPS érték: 62, daveoff húzott 290X eredménye 4X SSAA mellett 36fps, ergo majdnem a fele odorgg eredményének, gondolod mindez a 4X SSAA hatására történt??

    Én nem, annyira nem gondoltam/feltételeztem, hogy kizártnak tartottam és ezért mértem egy kört én is húzott 280X-el.

    Az eredmények mégegyszer: [link]
    Mint látható, odorgg szépen rápirít a 290-el a 280X-re 2X SSAA mellett, ugyanakkor daveoff húzott 290X-e kevesebb Min.FPS-t produkál 4X SSAA-val, mint nálam a húzott 280X.
    Ezek után mondjátok azt nekem, hogy nem számít a driver vagy nem más kavart be, de ha mégis bekavart nála valami, akkor a pont az azonos verziószámú játék..

    Csak mert szóbakerült az esetleges manipuláció, meg az hogy nálam esetleg nem úgy volt beállítva minden ahogy mondtam/hittem, ezért itt a videó amit ígértem, 2X & 4X SSAA-val mérve (FXAA-val nem láttam értelmét újramérni, ott van az első mérések postjában): [link]
    A minősége olyan amilyet érdemeltek.. :P , de azért simán látni azt amit látni kell!!
    Egész véletlenül ugyan azok az eredmények, mint az esti mérésnél.. :W
    Ha szaggat/akadozik az a YT nemtetszése az általam használt konvertálással szemben.

    Kíváncsian várom a magyarázatot a látottakra, továbbra is.. :R
    A virágbolt témát egész nyugodtan ugorjuk át, csakúgy mint a háttérben futó Steam klienst, 4-5játékkal játszom rendszeresen Steamen és egyiknél sem okoz semmilyen anomáliát! :N

    radi8tor1: köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2725 üzenetére

    Megnézted a videót amit linkeltem, meséld már el azon hol látsz FXAA-s mérést!!??

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2728 üzenetére

    Huhh, hát ez egy igen nehéz szülés volt :O , feltéve ha megbocsájtod nekem azt, hogy egy kalap alá veszlek egy pillanatra a TTomaxal folytatott beszélgetés okán! :R

    Igen, kéne másik mérés 290X-el, ami húzva van mint állítólag a tiéd is volt, ezzel kezdtem.., aztán jött vagy egy tucat számomra teljesen értelmetlen hsz, ami arról szólt mit nem vettem észre/állítottam be, amikor ilyesmi nem történt. :W

    Node lényegtelen, dícsértessék, célbaértünk! :R

    (#2727) ALONSO11:

    Dehogyis, semmi ilyesmi csak tudod néha igen lassan válaszolok a privikre, néhány kivételes/ritka alkalomtól eltekintve.. :B
    Olvasom a másik topicot is mindjárt.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2760 üzenetére

    Ezek marhajó/érdekes adatok, thx! :K :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2763 üzenetére

    Hááát, van valami benne de a fene sem tudja.

    Az árakat kényszerből tolta le az AMD a Hawaii-ok esetében a Maxwellek "gyalulása" okán, a $/fps grafikonon az üt most ki. Az első grafikon pedig.., ott én olyasmit sejtek, hogy újabb driverekkel tesztelhettek.
    Nagyon hosszú ideje nem volt már NV kártyám, szóval csak a PH-s tapasztalatokra alapozva tudok megnyilatkozni, de azokból nekem az jön le, amikor megjelenik egy új architektúra akkor driver szinten nagyon komolyan elkezdik az újat előtérbe helyezni.
    Szerintem csak annyiról van szó, hogy hülye kifejezéssel élve a 780Ti kiesett a pikszisből az új driverekkel mérve, ergo ha tesztek egy féléves NV driverrel készültek volna akkor a 780Ti megint a 290X előtt lenne.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Abu85 #2765 üzenetére

    Igen, pontosan ilyesmire gondoltam én is, csak közel sem tudom ennyire jól/részletesen megfogalmazni mint te. :B

    (#2766) HSM:

    Pontosan. Kicsit ugyan nyersen megfogalmazva (:R), de pontosan erről van szó.
    Megjegyzem, ezt a sportot az Nvidia nem tegnap kezdte és nem véletlenül szalad ki néha a számon itt-ott akarva/akaratlanul mi a véleményem róluk.., függetlenül attól ez éppen érdekel-e valakit vagy sem.

    Amúgy Abut sokszor vádolják AMD-s csőlátással a szűklátókörűbbek, de most is teljesen korrektül leírta azt is, az AMD csak azért nem "tudja" ezt megcsinálni, mert nyílt rendszerrel, publikus dokumentációkkal dolgoznak. Az üzlet az üzlet, az Nvidiat sem lehet emiatt hibáztatni egy pontig, ami ezen a ponton túl van azt pedig vagy látja/érzi valaki vagy nem.

    Más..

    Ugye nemrég egyesek matt hülyének néztek, amikor szóltam/mutattam, hogy adott/azonos beállításokon úgy megy most 280X-el a TR, mint daveoffnál lassan fél éve húzott 290X-el. Videót kellett róla csináljak, mire átment egyeseknél hogy mi a "problémám" .. :O
    (Amihez ugye (/daveoff egykori húzott 290X-e/, **tymacsattogás mellett hozzá lett mérve a 970/980)
    Éltem a gyanúperrel, hiába van 20x akkora tapasztalata VGA téren mint nekem, hogy valami nem stimmelt nála akkor/akkoriban.
    Egy dolgot felejtettem el, azt hogy az agyonszidott AMD driver(ek) (amikkel jópár éve a világon semmi gondom nincs..) simán gyorsulhattak azóta ennyit.

    Van jópár fórumtárs különböző VGA-kkal, akikkel időről időre priviben összemérjük a kártyáink képességeit egy-egy új játék, Mantle vagy driver apropóból, a többségük olvassa és építi is példának okáért ezt a topicot.
    Előző hó végén például kiderült, már a Maxwellek óta megjelent x-edik NV-s driver megléte mellett, hogy egy olyan keményen húzott 680as (aminek teljesítménye/tunnig potenciálja miatt szüzeket áldozna a legtöbb 770es), az elmúlt fél év eredményei és különböző, a valósággal köszönő viszonyban levő netes tesztek (ez elég ritka.. ;) ) alapján, ahol nagyjából folyamatosan partiban volt a húzott 280X-el, na most úgy elkezdett lemaradni mint a borravaló, játékfüggetlenül.

    Megint ott vagyunk egyébként, amiért senkinek nem szoktam NV-t ajánlani aki 1évnél tovább tervez egy VGA-val. Annak ideális jó és okos döntés, akinek hobbyja ez az egész téma, áldoz rá és belefér hogy mindig belekóstoljon az újdonságokba még úgy is ha éppen nem a legerősebbe.
    Nem lassulnak, félreértés ne essék, ahogy példának okáért a 780Ti/680 ~ Keplerek sem lassulnak/tak, csak nem gyorsulnak tovább onnantól hogy van új NV-s üdvöske, míg az AMD kártyák rendre mennek tovább előre "teljesítményben/támogatottságban" ilyen téren.
    End of story, kár pálcát törni bármelyik oldal/üzletpolitika felett főleg a másikhoz mérten.
    Teljesen máshogy működnek. Hála az égnek.. :D, ez nekünk "végfelhasználóknak" szuper! :K

    A hobby/kattanás mértéke/büdzsé mértékéhez/állásához képest nagy properül kiválaszhatja magának az ember, éppen melyik oldalt válassza. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei/hátrányai.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Werkly #2787 üzenetére

    Ezt a virágboltos dolgot ne emlegessétek kérlek mert felsírok, amúgy is ha nem tudnád virágboltival jobbak az eredmények, mert Borisék kihackelik a játékokból a textúrák felét! :P

    (#2788) Werkly:

    Legalább egy screenshotot tolj be.. (vagy steam accot ;] ), ha tutira akarsz menni akkor video, még szándékosan se félreérthető, megkérdőjelezhetetlen.. ;)

    Na de viccet félretéve, azért egy screenshot tényleg nem árt az ilyesmiről. :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz bombibmw #2791 üzenetére

    Beállítások?

    Hunting modeban átraktátok FHD-re és ennyi?
    Megnézném mit brummog Tahitivel.. :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz bombibmw #2803 üzenetére

    Őőő, igen..
    A Loopal voltam bizonytalan, aztán okosan rájöttem, hogy azzal csak ismételgeti.. :B

    280X 1240/1700

    A minimum FPS-en elszontyolódva gondoltam egyet és megnéztem mit fut GameWorksös szőr nélkül a macska.., szóval Tess OFF:

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Laja333 #2797 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből.., szóval nálam egyáltalán nem volt CPU limit, VGA szépen felvolt cuppanva 99%-ra végig.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2806 üzenetére

    Marha sok játék elején "boldogít" az NV logó, mégis vagy pont úgy fut mint hasonszőrű NV-n vagy majdnem úgy, szóval engem ez sosem zavart.
    Mondjuk az FC4-ben pont kilőhetetlen/átugorhatalan az Nvidiás zöldesen kéjes hölgy besóhajtása, kompenzálja az h tök jól fut! ;)

    Ez a teszt ugyan egy sornyi Radeon optimalizációt nem látott szerintem, brahiból simán belefér! :K
    Eleve az egész topic, a VGA-k összehasonlítása is erről szól nem?

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Abu85 #2810 üzenetére

    "Az FC4-ben az Omega Cata driver már lecserélte az összes eredeti GameWorks shadert. Már a legújabb GeForce driver is. :D"

    LöL.. :C ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz m0h0senator #2812 üzenetére

    Tévedtem!

    Ahogy nézem a minimum FPS Radeonra programozva lett 11.9-re! :DDD ;]

    Csak kíváncsiságból.., néztél eredményt Tess offal is, Nvidiás szőr nélkül?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz m0h0senator #2815 üzenetére

    Tesszelláció.

    Elnézést ha csak a rövidítés miatt nem volt világos mi ez, itt tudod kikapcsolni:
    (Warning, a szőrtelen macska látványa büntet! :D)

    (#2816) daveoff:

    Szerintem igen, de nálad felesleges lenne!

    (#2823) TTomax:

    Beteg.. :Y

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz m0h0senator #2828 üzenetére

    Azért cudar, hogy alapórajelen Tess On-al 20%-al, Off-al pedig 30%-al gyorsabb vagy mint a húzott 280X-em.. :C :Y

    Pontszámban legalábbis, FPS-eknek nem számoltam utána.
    Köszönöm! :R

    (#2829) deadwing:

    Laja333 eleve úgy linkelte mint NV-s benchet, szóval semmi meglepő. Ahogy fentebb is kidumáltuk, brahinak simán jó. Szerintem mindent elmond, ha megnézed Bale_E Tess On-os minimum FPS-e i7+290X illetve az enyém FX+280X-el csont ugyan annyi.., szted ennek mennyi az esélye? :D
    Kb. annyit foglalkoztak a Radeonokkal, hogyha detektálja a progi akkor minimum FPS fixed lesz 11.9-en.. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz m0h0senator #2836 üzenetére

    Proci limitet.. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2842 üzenetére

    Erre emlékszel még? [link]
    Amikor a Crytek az NV-vel utoljára "együttműködött..", ráadásul manapság a Crytek köztudomásulag anyagi gondokkal küzd. Egyáltalán nem lennék meglepve és ez nem feltétlen jelenti azt, hogy hibáztatom is őket.

    A Crysis 3 lassan pont két éve jelent meg, nem is tudom van-e még egy olyan, helyenként durván CPU intenzív játék mint az, nagyon szépen kezel 8szálat még az AMD modulos megoldását is. :K
    Hiába, Gaming Evolved volt.., kb az egyetlen játék ahol egy erős i5 is procilimitbe ütközhetett itt-ott, na ez is szerinted mennyire reális? :D Szerintem semennyire..

    Néztem ennek a benchnek a procikezelését.., hát hagyjuk, nem egy C3.. :(
    Procilimitem ugyan nem volt a 280X mellett, de elég felejthetően lett megírva.

    Szóval a C2 példájánál maradva, nem lepne meg ha a teszt közben a map alatt hullámzó ősóceánban két Megalodon tépné egymást..! Hasonlóan "erőforrásigényesen" mint C2 DX11 módban.. ;]

    A valóság valószínüleg valahol a kettő között található, tehát amit Te is mondasz, hogy erősen NV-re speccelt és emellett "hagyták hogy segítsen rajtuk az NV".
    Szeretem a Cryenginet ettől függetlenül, ha emiatt kicsit is kijebb vannak/lesznek a vízből, ám legyen! :)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #2859 üzenetére

    Ööö, az else indul a beépített benchmark mégis hogy illik be abba a témába, hogy két, azonos verziójú (patch stb..) de eltérő "származású" játékban állítólagosan más/eltérő eredmények mérhetőek? :U

    Esetleg ezt most jelképesen listáztad fejben, mint 0FPS-es 290X eredményt?
    Nem tudlak követni.. :(

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz FLATRONW #2861 üzenetére

    Anélkül, hogy ebbe jobban belemennénk (mivel nem vagyok egy programozó zseni), nem értem mi a bánat köze van az alkalmazás indíthatóságának/indítását gátló védelemnek ahhoz, hogy később milyen effektek futnak le. :F
    Még ha játék szinten akad is ilyen (volt már rá példa ugye.., különböző rejtett kedvességek..), a benchmarkban nem lesz benne.

    Meg lehet nézni hány hw-s techoldal ad hangsúlyt annak 1-1 tesztkörös cikke elején, amiben teljesítmény adatok (is) szerepelnek, hogy az éppen felhasznált 5-10 játék közül melyiknek milyen a verziószáma, Steames vagy dobozos verzió-e adott játék, milyen patchek vannak rajta.
    Pedig ennek sokkal több jelentősége van/lenne a legtöbb esetben! :K

    Példának okáért FC4.., nekem itt csak azzal van "problémám", hogy sokan akik "nem szeretik" a virágot (ez tök jó csak nekem ehhez semmi közöm nincsen.., és vica-versa :R ) emiatt nyígnek hangosan, ugyanakkor pedig, amikor ihletet kapnak szemrebbenés nélkül linkelgetnek a 7ből 6patchel ezelőtti FC4 eredményeket a "konkurencia" VGA gyártó topicjaiba.. :DDD
    Szerintem vagy-vagy, de simán előfordulhat hogy velem van a hiba.. :B

    SE3-hoz is kijött már hány patch? Egy tucat? Adatmennyiségben ez már tetemes hányada magának a játéknak is.. ;)
    Steames SE3 patcheli magát automatikusan (ha akarjuk ha nem ugye..), a többi? :U

    Semmi problémám azzal aki kifogásolja a virágot, nekik van igazuk, egyébként is tabu téma.
    Egyszer leírja valaki oké.., de esetleges bencheredmények tekintetében kár lovagolni rajta, főleg azonos verziószám mellett (mert innen indult ez az egész röhej..), közben azt vízionálni milyen effekt fut vagy nem fut le de csak a virág esetében, mert amikor arról van szó, hogy Benő NV-s 120+K-s VGA-ja gyorsabb-e mint Kálmánka hasonló értékű Radeonja, akkor szemrebbenés nélkül van linkelve, netről, korábbi mérésből, innen-onnan mindenféle eredmény, ami x patchel ezelőtti, csak most ahhoz fűzi érdeke, hogy az "ilyen effektekhez" fűződő különbségeken átlendüljön. :U

    Tehát amit leírsz azt ebben a formában nem is értem, NV-s kártyákon vannak effektek amik Radeonon nincsenek vagy vannak csak optimalizlva nincsenek.
    daveoff például Mantlés eredményt kért nemrég, pedig neki az nincs NV-vel és gyökeresen más eredményt hozhat, gyökeresen más az API müködése, mégis kíváncsi egy összehasonlításra, miért ne lenne, ez teljesen rendben van! :K
    Az egész "témát" egy teljesen fölösleges szőrszálhasogatásnak érzem, de lelketek rajta.
    Többet nem nyilatkozom meg a témában, mert egy, ez itt nagyon off, kettő tabu, három, ha a fejem tetejére állok sem tudom ennél jobban elmagyarázni. Aki ezután sem érti meg, esetleges bencheredményeket szem előtt tartva, miért (nézzétek el nekem..) "piti" dolog ez, azon nem tudok segíteni! :N

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Egon #2901 üzenetére

    El nem tudom képzelni mit nem értettél meg abból a postból annyira, hogy ilyen "dinamikával" reagáltál rá. :N

    Amióta kijöttek a Maxwellek mindenki a nem létező Radeon lemaradásról beszél pusztán csak azért, mert nem kívánták le/vissza butítani a saját technológiájukat azért, hogy kevesebbet fogyasszon.
    Nekem speciel úgy hiányoznak a 128/256bites Hawaiiok hogy azt elmondani se tudom.. :N

    HSM szerintem csak arra szerette volna felhívni a figyelmet, ahhoz képest hogy időben mennyi telt el a Hawaii és a "nagy" Maxwellek megjelenése között, az a minimum FPS difi lehetne több is a 980 javára, főleg úgy hogy "Radeon lemaradás" van.. :D :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2904 üzenetére

    Amennyiben a min/max "bugos", szerinted mennyire lesz megbízható az Avg ?! :U

    Csak kíváncsiságból.. :R

    (#2905) Egon:

    Elnézést amiért megpróbáltam kapcsolatot teremteni, többet nem fordul elő! :N

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Laja333 #2920 üzenetére

    Tekintettel arra, hogy hintalónak néztek páran mert azt bátorkodtam állítani, hogy daveoff március környéki 290X-es TR eredményeivel azonos (kicsit jobb) eredményt érek el most/manapság 280X-el, szerintem bátran kijelenthetjük, hogy az új drivernyi gyorsulás (régi címek esetén IS) az minden, "csak nem csak"..! :N

    Ez kereken egy hónapja volt.., ne felejtődjön el (főleg ne ilyen gyorsan..) mert csúnyán meg lettem túráztatva, videót kellett csináljak mert a screenshotra az volt a reakció hogy rosszul állítottam be.. :U

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2967 üzenetére

    Kösz a videó/OSD-t, ez állati jóóó!

    C3 WTTJ után úgy nézem új CPU tunning tesztjáték érkezett! :C

    3770K@4.7Ghz-en 100% közeli terhelés.. :Y , nem győzöm kivárni hogy lássam nálam mennyit bír.

    Ugye HT On volt?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2969 üzenetére

    Durva! :C

    Szerk.:

    A CPU1 ugye nem a "főszál" terhelése, hanem a totál értéke??

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #2973 üzenetére

    Ah, érzékelem. Tudom hülyén hangzik de ezesetben kár, azt hittem felülmúlja a C3 WTTJ terhelését. Az Abu által is említett procilimit azért látható amikor a 100%-os "főszál" mellett lefittyen a GPU egy-két pillanatra 60-70%-ra.
    Remélem a szálhasználata azért egy középsz@r szintet megüt (>=4), mert ha nem akkor komoly gondban leszek az FX-el.

    HWInfot "naprakész" állapotba tenni az AB mellé egyébként nem egy nagy kaland, ha csináltad már legalább egyszer akkor fél perc.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák