- Nyitott könyv a Pixel 10 Pro Fold
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Bivalyerős lett a Poco F6 és F6 Pro
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Egy óra, két rendszer
- Új telefont és tabletet mutatott be a Telekom
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Mobilarena
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
#90211072 #1492 üzenetére
Fogyaaztói szemmel nem kell nézned, hogy mi hány nanométer, nagyrészt attól is el lehet tekinteni, hogy kinek hol fejlettebb valami technológiája.
A csíkokat kell nézned - Azokat a csíkokat, amik téged leginkább érdekelnek és érintenek és neked leginkább fontos. (És amikor publikusan kijelentedet, hogy mi lassú meg gyors, lábjegyzetben ezt az információt meg kell jeleníteni, mert másoknak más lehet a preferenciája) - és az árat.Fogyasztói szemmel nagyonis összehasonlítható egy 6 meg egy 12 magos processzor, ha Azokat amúgy egy árban lehet kapni. (Szerintem ez most nem áll fenn)
És aztán eldöntheti mindenki, hogy milyen szempontok szerint melyik portéka a számára megfelelőbb.
Van, Akinek az ár nem szempont.
Ha az ár szempont, érdemes beleszámolni a hűtést is és a fogyasztást. (Pl: Pár százalékkal több fps megéri-e a 2x akkora TDP-t)Én továbbra is tartom azt, hogy az amd kínálata versenyképes. A comet lake tesztekből is az derül ki, hogy azért 1080p vagy fölötte rendes grafikai beálltással kicsi a különbség. Ott tud számottevő lenni, ahol bőven 100+ fölött van az fps.
Megfigyelő szemmel nézve tényleg érdekesek lehetnek a nanométerek. De ennek semmi köze ahhoz, hogy Mit érdemes megvenni vagy Mit nem.
De ha metaszinten elemezzük, hogy melyik cég mennyire szánalmas: az mennyire szánalmas már, hogy egy 20x nagyobb, 10x több főt foglalkoztató, 1000x profitábilisabb és vertikálisan integráltabb cég 2x akkora fogyasztással képes csak versenyképes terméket piacra dobni.Ez tök gáz.
De fogyasztóként kit érdekel?
Aktív témák
- Gumi és felni topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- OLED TV topic
- Vicces képek
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Nyitott könyv a Pixel 10 Pro Fold
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Háztartási gépek
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Intel Core i9-13900K 24-Core 4.3GHz LGA1700 (36M Cache, up to 5.80 GHz) Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 10850K 10mag 20szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i7-10700 8-Core 2.9GHz LGA1200 (16M Cache, up to 4.80 GHz) Processzor!
- Új,bontatlan,dobozos, számlás,garanciás 7800X3D CPu.
- Intel core I7 8700k
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF X570-PLUS WiFi X570 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- DELL Latitude 7340 i7-1365U 16GB 1000GB 13.3" FHD+ TouchScren 1 év garancia
- Apple iPhone 13 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest