- Szintet lép a Xiaomi Apple másolásban?
- Sony WF-1000XM6 – ez évi etalon?
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Privát Samsung funkciót tehet az Apple publikussá
- iPhone topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
jokeph
nagyúr
válasz
t72killer
#1003
üzenetére
Szép kis grafikon, de elég foghijas. Pl. nincs benne 1 db Ryzen CPU sem, ha már 4+ magról van szó.
Tudom-tudom, régi a mérés, mert a skylake i7-es benne a legújabb.
Ugyan van benne 1db 6 és 1 db 8 magos i7, az X végűek, csakhogy a skylake és kaby lake i7-ek állva hagyják hiába 4 magosak, erősebbek egy magon (és a rendszerbusz sebességük is magasabb, bár ez esetben ez nem jelent túl sokat) jóval mind a két X végű CPU.
Ez a játék speciel a grafikon szerint nem húz hasznot a 4+ magból, mert ha igen, akkor az X-es CPU-nak illene elől állni a listában, ehhez képest viszont igen csúnyán le vannak szakadva az i7 6700k-tól.

Ezen lista alapján inkább az a konklúzió, hogy a tesztelt játék szereti a 4 magot, ki is használja, illetve nagyon jól kihasználja az adott CPU HT képességét, ami ugye a régebbi Celeronnak, Pentiumoknak és i5-nek (még a 6600k-ban sincs.) nincsen, viszont a 6. gen i3-ban már van, meg az összes i7-ben is.

Kiváncsi lennék, ha szerepelne benn pár RyZen, meg mondjuk Intelből a G 4560,G 4600 Pentium (HT van) és pl. még az i3 7300, 7350k (szintén van HT), vajon hová kerülnének a listában.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Meg még az is jól látszik, hogy a játék motorja kiválóan kezeli az erőforrásokat, remekül skálázódik, igazából méla undorral még a Celeron is elmegy szódával, meg aztán bőven lehet még visszatekerni a beállitásokból.
Aktív témák
- 228 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732
- MacBook Pro 16" M1 Max 64GB / 2TB / 27%-os ÁFÁS
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C/A Universal Dock G2 (5TW13AA) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


