Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pro!Petya

    addikt

    válasz jokeph #7814 üzenetére

    Mivel olyan minimális az eltérés köztük fogyasztásban/hőben hogy én hagytam a ryzen H.Perf. sémán. perrpill most nálam is netezés közben ~23fokos szobában ~30 +-2 fokos a CCD így most netezés közben. Ha visszaveszem idle-re a frekit meg a feszt, akkor se csökken szinte csak hibaszázalékon belüli a difi. Jó lehet ha az extended win séma vezérlőben (nem a simában) nagyon kimaxolnám az optimalizációt valszeg több is kijöhetne de ahhoz már falimérő kellene meg megint egy rakat idő.. lusta vagyok :DDD

    (#7815) sati
    Persze mehet annyin, nem arról van szó. De a Matisse chipsettől függetlenül default/auton ~1,094V /1,10V állít soc-nak xmp/docp mellett. Erre jön még rá az LLC vagy és plusz a PE.
    Manual mindenki annyit lő amit akar meg amit elbír a rendszer neki. Itt már erőteljesen befolyásoló a ram típusa / azon belül az eresztése is a többihez képest, és itt már a chipset is bejön a képbe.
    Nekem alap hogy az adott ramfreki/timingot kitesztelem maximálisan, átfógóan több programmal is mert egyszerűen nem fér bele hogy bsod-ot kapjak vagy olyan egyéb finomságokat hogy program bezárások és egyéb anomáliák amik pl utóbbi időben megint elszaporodtak a forumokon. (nem is emlékszem mikor kaptam amúgy utoljára ...)
    99% hogy én is tudnék bőven a soc feszen valamennyit de a stabilitás érdekében beáldozom ezt a minimális pluszt.

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Új hozzászólás Aktív témák