Hirdetés
- Google Pixel topik
- Xiaomi Watch 2 - fast fashion
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- MIUI / HyperOS topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Macrodroid
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
S_x96x_S
#6496
üzenetére
Az ábra alapján a Monet mondjuk pont nem valószínű, hogy megérkezne AM4 foglalatba.
LPDDR4/X arra utal, hogy csak forrasztott megoldás várható belőle.Vajon lehet-e köze ennek a korábban említett AMD Sabrina nevű fejlesztéshez? (Bár ott Zen4-et említettek és LPDDR5-öt), tehát legfeljebb elődje lehet annak
Lehet, hogy ez fogja váltani a Teslákban a Picassot?
(Ez IGP szempontjából szerintem még egy handheld konzolnak is kevés)Zen4@AM4
Én nagyon meglepődnék több szempontból is.
Egyrészt mert nem hiszem, hogy olyan sok lapkájuk lenne, amit a desktop piacon szeretnének kiszórni. Ennek akkora lenne létjogosultsága, ha a Zen4 ellátottság jóval meghaladná a DDR5 ellátottságot. De az én csak arról a 20000 wpm-ről hallottam még egy-két éve, amit az AMD lekötött. Szóval nem hiszem, hogy ez bekövetkezne. Az meg nem fogja zavarni őket, hogy ha drága a zen4 és a DDR5 is, mert alig lehet kapni.
Másrészt így is van hőbörgés az korai AM4 alaplap vásárlók között. Biztos lennének, akik örülnének, mondjuk az 500-as sorozat vásárlói, akik feltehetőleg megkapnák a támogatást, de más szempontból pedig olaj lenne a tűzre. Most az mindegy, hogy igaza van-e, vagy hogy milyen hosszantartó támogatás elvárható vagy nem várható el, attól még végigfuthat egy felháborodás-hullám.
Harmadrészt a Rembrandt-ot elvileg mindenképp ki fogják adni AM5-re (elvileg hónapokon belül). Ha közben a Zen4-et kiadnák AM4-re, akkor azzal alávágnának a saját AM5 platformjuknak, amivel egyébként eddig a Zen4-et hirdették.Persze a kényszer nagy úr, ha nincs DDR5, akkor ez egy járható vészforgatókönyv.
Az én várakozásom az, hogy kiadáskor a készlet szűkössége miatt a Zen4 drága lesz az AM5 alaplappal és DDR5 memóriával együtt.
Amit az AMD azzal fog kompenzálni, hogy az eddig lebegtetett 300-as chipsetre engedélyezi a Vermeer/Cezanne, esetleg a Vermeer-X támogatását is, de utóbbi nem fog már olyan nagy rivaldafényt kapni. Megtehetné persze, hogy leszarja a régi alaplapok támogatását, vegyél újat, sőt, vegyél Zen4-et, de szerintem az a helyzet, hogy nem tudná kiszolgálni a piacot Zen4-gyel, mert nincs annyi wafer lekötve számukra. Viszont remélhetőleg pár évig még el kívánnak adni N7/N6 termékeket is, hogy legyen bevétel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Google Pixel topik
- Xiaomi Watch 2 - fast fashion
- Steam Deck
- Call of Duty: Black Ops 7
- BMW topik
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- További aktív témák...
- Asus TUF Gaming A17 AMD Ryzen 7-7435HS/16GB RAM/512GB SSD/RTX4050VGA/17,3" 144Hz kijelző
- Asus TUF Gaming A15 AMD Ryzen 7-7435HS/16GB RAM/512GB SSD/RTX4050VGA/15,6" 144Hz kijelző
- Lenovo ThinkPad P1 Gen 4 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA T1200 16 2560 1600 Garancia
- Dell Precision 7550 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA Quadro T1000 FHD
- Dell Precision 5560 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA RTX A2000 FHD+
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus E-SIM 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3355, 100% Akksi
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook E751 - i5-2GEN I 4GB I 500GB I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3614, 100% Akkumulátor
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


