Hirdetés
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Magisk
- Garmin topik
- Karácsony másnapján tiszteleg a Honor a Windows RT előtt
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Újra Realme telefont tervezett Fukaszava Naotó
- Az erő 2026-ban is velünk lehet
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Petykemano
#5385
üzenetére
> Nem állítom, hogy sok értelme lenne
> a magszám emelésének a mainstreamben.a problém az, hogy a ZEN-es chipleteknek optimálisnak kell lenni mind a 3 piacra ( Szerver .. ahol jó a sok magszám ; Consumer/Desktop/Mobil - ahol már kevésbé hatékony "csak" ezt nyomni )
Nem véletlen, hogy a ZEN5 -nél már két chiplet típusból lehet legózni.Ha egyszerre mindenre optimalizálni akarsz -
akkor minden piacon csak az átlagot lehet elérni.Valamint a legtöbb párhuzamosítást - át lehet lökni a GPU-ra ..
Vagyis a heterogén ( CPU + GPU ( + FPGA ))
programozásé a jövőAz Apple az M1-nél tisztán az "érezhető" felhasználói élményre fókuszált, és korán elvetették csak a thread/mag szám növelést.
Viszont nekik egyáltalán nem kell a "Cloud" igényekre is fókuszálni ..
( a másik véglet az IBM-es Power cpu az SMT8 - al. )érdekes (M1-hez kapcsolódó) blog a témában : https://www.tbray.org/ongoing/When/202x/2021/07/12/Slow-M1
"
In the benchmark above, the M1 has something like half the effective threads offered by the Intel & AMD competition. So, is it surprising that the M1 still competes so well?
Nope. Here’s the dirty secret: Making computer programs run faster by spreading the work around multiple compute units is hard. In fact, the article you are reading will be the seventy-sixth on this blog tagged Technology/Concurrency. It’s a subject I’ve put a lot of work into, because it’s hard in interesting ways.
I guarantee that the Lightroom engineers at Adobe have worked their asses off trying to use the threads on modern CPUs to make the program feel faster. I can personally testify that over the years I’ve spent with Lightroom, the speedups have been, um, modest, while the slowdown due to camera files getting bigger and photoprocessing tools more sophisticated have been, um, not modest.
A lot of times when you’re waiting, irritated, for a computer to do something, you’re blocked on a single thread’s progress. So GHz really can matter." -
HSM
félisten
válasz
Petykemano
#5385
üzenetére
Szerintem annak még épp van/lenne értelme felhasználói oldalról, hogy 6 helyett 8 magot kapj ugyanannyiért. Üzletileg viszont nem lenne túl kifizetődő, hiszen igazán olcsón a "hibatűrőbb" 6 magos verziót tudják adni, legalábbis amíg egy csipen fizikailag 8 mag van.
A jelenlegi felhozatalban éppen a 8 mag feletti, ami a jelenlegi megoldásokkal már bizonytalanabbul skálázódik (ott jön be a második chiplet), és úgy tűnik, a konkurenciánál is 8 mag lesz a plafon, ahol még nincsenek ott a kisbetűs részek (Alder Lake).
Ezek alapján én azt gyanítom, az árazási struktúra nem fog jelentősen változni a következő generációnál.
Esetleg az Alder Lake hozhat a maga módján 6+ magot olcsón, de a kis magos megoldásnak is meglesznek szerintem a maga buktatói, szoftveres oldalról a sok kis mag érzékenyebb lehet a programok skálázódási korlátaira, mint ugyanannyi, vagy akár kevesebb nagy.
Új hozzászólás Aktív témák
- Témázgatunk, témázgatunk!? ... avagy mutasd az Android homescreened!
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Okos Otthon / Smart Home
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- Lightyear - befektetési app
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen videókártyát?
- Háztartási gépek
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG STRIX B360 i7 8700K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 SUPER 8GB Zalman N5 ADATA 600W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor,MS3379
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 1 i7-10510U 32GB 1000GB Nvidia Quadro P520 14" FHD Gar.: 1 év
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


