Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Beépül a Nano Banana a Google Fotókba
- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Yettel topik
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
#36531588
#7677
üzenetére
> ami ugye csak egy ráncfelvarrás a 14 gen előtt,
Szerintem is jobb lesz a Raptor - desktopon.
Ami azt illeti bízom benne, hogy sikerült esetleg megoldani az AVX512 kérdését, ami szerintem is blama az Intelnek. Nem azért, mert hogy az most annyira fontos vagy elterjedt lenne, hanem épp azért, hogy terjedjen végre. Végső soron a piac ~70-75%-át azért még mindig az Intel viszi.
A másik dolog meg az, hogy nem hiszem el, hogy ne lehetne megoldani a Gracemont magokban magának az utasításnak az ismeretét - függetlenül attól, hogy maguk a végrehajtó egységek egyébként nem 512, de esetleg még csak nem is 256bitesek, hanem csak 128bitesek. Igen, ebben az esetben az AVX512 relatív lassú lenne az E magokon, de legalább futna. Még akár attól sem szabadna visszariadni, ha a kérdést úgy oldanák meg, hogy a 4 magos cluster közös (vagy legalább páronként közös) FPU-t használ, mint a bulldozerben. Ezt az Arm is beépítete az A510-be.Viszont...
- egyrészt kérdés, hogy milyen fogyasztás mellett. Afelől persze nincs kétségem, hogy a legdurvább 16/24 magos MT esetekben mindkét fél brutális fogyasztás mellett fogja hozni, ami a csövön kifér. De mobil területen a slide-okon látott 50-60%-os energiahatékonyság nagyon fog számítani. Tehát lehet, hogy mainstream piac MT szegmensét az Intel elviszi, de mobilban szerintem a Zen4 el fogja vinni a pálmát. (különös tekintettel a 16 magos 45W TDP-s 7950HX-re)
- másrészt a Raptor lake tündöklése sem fog hosszan tartani.
Néhány hónap múlva érkezik a 3DV, és a Zen4c. Nem tudom, hogy mainstreambe fog-e érkezni Zen4c, de legrosszabb esetben a Siena platformmal szintén kb jövő év elejétől a MT teljesítmény iránt vágyakozókat is ki tudja elégíteni.> a zen4 pedig egy komoly ugrás a zen3-ról.
Háááát. Mihez képest?
Tick-tock van. Ez persze nem feltétlenül pontosan ugyanaz, mint amit az Intel csinált, de az egyik ütemben letesznek egy ground-up új architektúrát, a másik ütemben ez az architektúra kerül finomításra és egy új gyártástechnológára való portolásra.
Tehát a Zen4 valójában a Zen3 architektúra N5 portja néhány csiszolással és a nagyobb tranzisztorsűrűségből fakadó low hanging fruit beépítésével és persze az AVX512 utasítások beépítésével. Ez igazából csak a fejlettebb gyártástechnológiára való portolással több, mint a Raptor Lake. Persze nyilván az előrelépés nagy része épp a gyártástechnológia váltás eredménye/következménye.> ami ugye csak egy ráncfelvarrás a 14 gen előtt,
Visszatérve erre a kérdésre.
Én tartok tőle, hogy a Meteor Lake egy mobile first termék lesz - kicsit hasonlóan a Tiger Lake-hez, ami egy remek pipecleaner volt 4 magos változatban és nagyon jó lett volna a 8 magos váltazata, de annyira későn érkezett, hogy már igazából kevéssé volt érdekes és asztali változatban nem is nagyon nyújtott jobb eredményt, mint a párhuzamosan fejleszett Rocket Lake.
Szóval én arra számítok, hogy valamikor 2023 Q2 tájban fog debütálni a Meteor Lake mobilon és kábé negyedévente fogja tudni az Intel skálázni felfelé és lassan fog csak teret foglalni és végül a 2024Q1-ben érkező Zen5-tel kell majd összecsapnia.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gigabyte AORUS 16X - i9 14900HX, 32gb ram, RTX 4070 (140w) 1tb SSD + gyári gari
- HTPC házi szerver config eladó ÁFÁS számla (Ryzen 5 2400G, 16 GB RAM)
- Jack Wills Parka Jacket Men kabát eladó
- HP Spectre x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 16" -60% i7-13700H 16/1TB Iris Xe 3K+
- 7 DARAB! HP ELITEBOOK LAPTOP (Tartós, Elnyűhetetlen) 850 G8, 840 G8, 840 G9, 840 G10
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L490 - i5-G8 I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Nuki Smart KeyPad 1 okos zár kiegészítő
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RTX 3070Ti / 32GB DDR5 / 1TB SSD!
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


