- Aurát vált a Vivo V60
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Hivatalos a Pixel 10 startdátuma
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- iPhone topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Magisk
- HMD Skyline - jó szerelés
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
Szintén WD Green-em van, kb. idle 4-5W és alap terhelésen (torrent, film megy róla) sem több 5-6W-nál a fogyasztása.
Ennyivel számolhatsz. Viszont az fontos, hogy csak folyamatos üzemben. A HDD-k indulásnál vesznek fel többet. Egyes típusok mérések alapján 20W körül is. Egy ilyen Green felpörgésnél sem lehet több 12-14W-nál szerintem, de azért az is jóval több, mint a normál 4-6W-os fogyasztása.
-
sb
veterán
Nekem van x2 240-em (ill. arra moddolt Sempron).
Több szálon az 5350 erősebb. Cinebench 1.4 pont körül hoz az x2 és 2.0 az 5350.Általánosan talán az egyszálas teljesítmény számítana, de talán ilyen 50 füles használatnál kijön a több mag ereje is.
Bár azt én sem értem miért jó 50 tabot kinyitni. Egyszerre olvasni úgysem lehet annyit szóval kb. csak arra jó, hogy több cpu és ram kelljen a gépbe.
A HD-re: nekem 880-as lap van alatta HD 4250-el, azon nem akadnak az FHD anyagok, évek óta jól megy HTPC-ként. A lapcsere ezt megoldaná szerintem, de az 5350 is jó választás. Erősebb azért összességében, többet tud, és valóban kevesebbet is eszik... még az alulfeszelt x2-mnél is egy kicsivel.
-
sb
veterán
válasz
flashpointer #1265 üzenetére
Eggyel feletted a link.
-
sb
veterán
válasz
Polllen #1255 üzenetére
3DMark11 gpu pontszámot tudok mondani:
674 vs 767Egy Llano 6530D-vel 1333-as ram társaságában. (Tehát nem a csúcs Llano, de a második leggyorsabb gpu-s, igaz csak 1333-as rammal.)
szerk: A J1900-at azért többszörösen veri.
Nem olyan rossz gpu ez, de játékra gyenge... ahogy általában a jóval nagyobb APU-k is elég gyengék arra. -
sb
veterán
Próbát kérnék!
-
-
sb
veterán
válasz
radi8tor #1036 üzenetére
A hétvégén a Llano-n én is belefutottam egy felesleges frissítésbe.
F2 bios-sal használtam eddig, de az esata hot plug nem működik (biosban hiába engedélyezem, amint kilépek disabled lesz).
Találtam egy F3c beta biost.Gondoltam betat nem kockáztatok emiatt, aztán látom a támogatási listában, hogy a procimat "elvben" csak az F3c-től támogatja a lap (1.5 éve megy az F2-vel).
Gondoltam így már kipróbálom, ki tudja milyen f*sza lesz, ha a nem támogatott F2-vel is hibátlan volt.
Felraktam, hot plug ugyanúgy szar, cserébe ha átállítom a szorzót defalutról (ami 22) kézi 22-re akkor 3-ból 1-szer bootnál kiírja hogy hibás beállítás. -
sb
veterán
válasz
rastawicc #1033 üzenetére
1000+ torrent és a gyorsabb net ennyit jelentene?
PuMbA írta a HDD-t is, elég szerényen számolt, mert a 40MB/s egy 5400-es HDD is tudja fullra írva. Maxon meg inkább 90MB/s, átlagban 60-70.Máshoz meg nem hiszem, hogy Kabinihez 4GB-nál több ram kellene. Nem lett gyenge, de azért 10-20+ programhoz, virtuális gép(ek)hez, sql szerverekhez szvsz nem ez való.
-
sb
veterán
-
sb
veterán
válasz
Freddy TNT #980 üzenetére
Nem találok semmit erről a 7570-ről, de ha dual core akkor kizárt, hogy ne verje laposra az 5350.
A nagyobb, újabb dual core procik hozzák ezt a szintet. Több magot használó alkalmazásban még azok sem. -
sb
veterán
válasz
stratova #975 üzenetére
Szerintem nem annyira bonyolult a képlet.
HSA-s APU-t elsősorban AI-ra, fizikára akarnak használni, így elkülöníthető szvsz a rendertől. APU+dvga-s rendszerekkel szerintem kis átalakítással megoldható az egész.A Kaveri már erre készült, dvga mellé. A kérdés, hogy ezek a magok (amik amúgy a konzolkhoz a lehető legközelebb állnak - gyk ugyanazok) mikor kapnak egy HSA-s körítést a gpu-kkal együtt. (és még pár magot+frekit.
)
-
sb
veterán
válasz
stratova #973 üzenetére
Ha befut az amit Abu ír és a konzolok meghozzák az áttörést akkor a több magnak is meg van ágyazva.
(Egyébként ez nyilvánvalónak tűnik, hiszen ha nem fut be akkor egy rakás "kihasználatlan szemét" marad a két konzol... csak mindig nehéz ezeket a forradalmi újításokat kivárni és az AMD-nek nem nagyon jött be semmi az utóbbi években. De ennek most muszáj lenne valóban.) -
sb
veterán
válasz
stratova #953 üzenetére
Ezt már én is megpendítettem még a teszt előtt, látva, hogy az 1.8-ra visszavett 4 magos Llano-m teljesítményét hozza kb. az 5350.
Ezért is írtam, hogy megnézném több maggal és/vagy magasabb órajelen komolyabb desktop prociként is később a Beema-t.
Tovább skálázódásra simán van esély, tekintve, hogy a Jaguar-> Puma is 2.05GHz 25W -> 2.4GHz 15W lépés lesz. Itt pedig Puma+ -ról van szó.
Mondjuk ettől függetlenül azt én sem értem, hogy miből jött le a roadmap alapján, hogy fentebb nem lesznek más magok, FX-ek.
De nem lenne rossz, ha nem csak az 5-15W sávban használnák ezeket (ahol az új ARM átjárhatóságnak előnye van). Bőven elférne 45/65W-ig Puma+ magos proci, ha megoldható.
-
-
sb
veterán
válasz
iMaverick #708 üzenetére
Nagyon egyszerű: Pont abban reagáltál, amire válaszoltam.
"Mi a lóf&#@#@ izé jófenének 8 mag egy ilyen platformba?"
8 mag: "abszurditás", "ne vicceljünk már"...Ebből én nem azt olvasom ki, hogy értelmet láttál a 8 magos dologban, hanem hogy értelmetlen hülyeség.
A konzolokat azért hoztam ide, mert pontosan ugyanilyen 8db mag fut bennük és lám... játékra is elegek lesznek. Optimalizáció? Gpu és gpu driver oldalon nyilván ezen múlik sok dolog, de cpu oldalon nincs sok teendő. Nézz szét... cpu driver overhead? ASM-ben programoznak cpu-t? Nincs szükség semmi különösebb cpu kód optimalizációra, ami benne van gflops-ban az kijön és kész. Tök mindegy melyik oprendszer/driver/stb... alatt nézed.
Az, hogy a szemedben a Kabini egy HTPC alap nem jelenti azt, hogy másra nincs elég ereje. Épp ezért írom ezeket a hsz-eket, mert látszik, hogy a konzolban is elég a cpu rész kiszolgálására (nyilván heterogén kód mellett, erősen a gpu-ra alapozva, de akkor is elég). 2-3 éve egy "HTPC alap" gép Atom A330, Brazos dobott 0.5-0.6 pontot Cinebenchben (ami ráadásul nem egy sysmark hülyeség, hanem renderteszt, amihez kell a számítási kapacitás), ezek 2.0 körül. Ez egy netes/irodai munkára bőven erős gép pontszámai cpu-ban. Pentium G1610, egy gyengébb - bocs, inkább közepes, mert a gyengébb 2 magos Llano/Trinity/Richlandokat veri - Llano APU szintje. Az általad hiányolt "igazi desktop" kategória alsó középosztálya.
Még csak nem is alja!Ezért bátorkodtam azt írni, hogy ha 15-25W-ból ezt hozzák akkor nagyobb órajellel esetleg 8 maggal a felső középosztályt hoznák. i3, erősebb APU-k szintje.
Ami nem semmi egy fos "nem rendes desktop" cpu-tól szerintem.Az más kérdés, hogy kellene-e ehhez a plusszhoz DC. Valószínűleg igen. A cpu-hoz is. A gpu-t azt hagyjuk ki a képletből, mert az még DC-vel is kegyetlenül sávszélesség-limitált DDR3 mellett. Ehhez képest SC-vel a Kabini alig marad el gpu-ban pl. egy Llano második legerősebb gpu-jától DC mellett.
Szerintem ez sem rossz. De nyilván itt nincs tér mem-sávszélesség nélkül a gyorsulásnak, ez tiszta ügy.
De nem is ez volt a kérdés. A cpu-ra visszatérve, abban igencsak nagy kraft van.Az Intel IGP-k nem tudom, hogy jöttek ide, de ha már szóba hoztad ott is tévúton jársz szerintem. Egy jobb HD3000/4000/4400 elég erős alap. Játékra persze nem és az újabb AMD APU-kkal sem veszik fel a versenyt, de pl. egy HD4000/4400 szintén hozza ezt a régi Llano-s szintet. Gyk. 2x lassabb, mint a mai csúcs APU-k. A régiekkel pedig egyenlő kb.
Ha ezt a helyén kezeled akkor bőségesen elég. Pl. HTPC-re kb. 10x erősebb, mint kellene. Extrák is elfutnak rajtuk, mint egy madvr, stb...
Játékra pedig mondjuk fogyasztás/teljesítményben sem árt megnézni mi a helyzet. Egy 40-50W körüli i3 hozza tehát azt a gpu szintet amit egy régi 65-100W-os Llano AMD. Vagy a felét annak amit egy új 65-100W-os FM2 APU. Ez nem rossz.
Főleg ha utána továbbgondoljuk azt is, hogy komolyabb játékra viszont a komolyabb APU-k sem alkalmasak. Árban és ugyanebben a 100W-os fogyasztási sávban egy dvga-s rendszer jóval gyorsabb lesz.
Így valahogy a gyors APU-k is a senki földjén tanyáznak. Az Intelnél jobb, de igazából minek és dvga mellett miért...Az viszont semmiképp nem igaz, hogy nem használhatóak az újabb Intel IGP-k.
[ Módosította: radi8tor ]
-
sb
veterán
válasz
iMaverick #702 üzenetére
De ha láthatóan már nálad a mindenttudás ereje a magas lovon akkor magyarázz már el nekem hülyének pár dolgot.
- Cpu erőben ez a "normálatlan, nem desktop" Kabini (meg Bay Trail) hogy a f*szba olyan erős, mint egy alsó szegmensben lévő 2 magos?
- SC-vel hogy hozza ugyanazt mem-érzékeny tömörítés alatt?
- Milyen magok dolgoznak a legújabb JÁTÉKkonzolokban?
- Ha ugyanez akkor ki mondta, hogy ezek HTPC/NAS-ba való cuccok csak?
- Intelnél sem a mobil oldalról jött cpu-kkal vezetnek utcahosszal az utóbbi 3-4 évben, ugye?
- Ahogy tökéletesen látható más gyártóknál si a tendencia, miszerint a mobil/ultramobil szegmens az épp leszakadóban van és fos. Nem feljön a desktop nyakára és erősödik, szivárog be oda...Nem mellékesen egy szóval sem írtam azt sem, hogy ne legyen DC benne.
[ Módosította: radi8tor ]
-
sb
veterán
válasz
szabi__memo #673 üzenetére
?
-
sb
veterán
Az én táblázatom láttad már?
Próbáltam hasonló konfigokat összemérni. mITX lap, cpu, ram 1db SSD.
A táp paneltáp. Legtöbb esetben egyforma (saját méréseknél), de a többi is paneltápos. Nagy eltérés nincs köztük szvsz.Nálam G2020 (Ivy), G3420 (Haswell) volt. Sokkal többet eszik a Haswell. 20-30W-tal többet is. (Ami cpu-ban már dupla).
Elég sokat mértem és néztem teszteket, kb. reális is az egész azok szerint is. (generáción belül hasonlóak az eltérések tesztek alapján is.)
Szóval szerintem elég korrekt táblázat lett.A G2020/G2120, hogy veri az nem csoda. azok nagyon jók. (Én még 65W-os Llano-val is verem, ami brutálisabb
) De egy Haswell már nem fogja load-ban verni, csak idle-ben.
Mercutio, próbáltam paneltápos méréseket betenni csak. Azon belül viszont nem látom értelmét szegmentálásnak, mert egyrészt úgysem tudjuk mennyi a különbség köztük, másrészt meg szvsz nincs is nagy különbség.
A saját méréseimnél kétféle paneltáp és kétféle külső kocka volt. Bármelyik permutációban 1-2W volt a max különbség a load terhelés alatt, idle még annyi se.De anno mértem 80+ TFX ill. kétféle ATX táppal is (BeQuiet! 350W 80+, Antec 550W 80+), még azoknál sem láttam egetverő különbséget. 5-6W idle (20W körüli tartományban) és 8-9W load alatt (ez már a dvga-s 80W körüli tartomány).
Szóval ha nem nagyon szutyok a táp akkor nincs borzasztó különbség. Anno régebben volt nem 80+ Chieftek meg FSP tápom, na ott 100W körül is 15-20W különbségek voltak pl. az Antechez képest. De idle 40W környékén is +10-15W-ok.
-
sb
veterán
Hol van itt Kabini? Vagy nem értek valamit?
Egyébként elég érthetetlen a mérés, mondhatni tök hülyeségnek tűnik. Más tesztekben és saját mérés szerint is pont fordított az arány Ivy és Haswell között. Nem csak Pentium, de az i3 eredményekben is falsnak tűnnek a fogyasztási adatok.A halk vagy hangtalan gép kérdése nem olyan bonyolult. A fizikából kell kiindulni.
1. Szerintem hangtalan gép nincs.
Nyilván létezik, de nagyon kompromisszumos. Már írtam korábban a véleményem: ha kicsi, szar szellőzésű a ház akkor már ugrott a dolog, ha polcra teszed, szűk, nem szellőző helyre már ugrott, ha van benne 1-2-3 HDD akkor is jó szellőzés kell a nem 40+ fokos HDD-khez.
Szóval önmagában jól hangzik a Bay Trail 10W, de kevés messze az üdvösséghez.2. Amilyen nehéz ügy a passzív gép olyan könnyű viszont egy halk gép.
Ventiknél egyszerű: hiába halk a marketing szerint, 6-700rpm felett fizikailag nem lesz olyan halk. Ill. az alatt elvárhatatlan, hogy jó légszállítása legyen. Magyarul halk, de nagyon kis rpm-ű ventik kellenek, amik csak enyhén szellőztetnek. Egy amúgy is jól szellőző házban, mert egy bezárt légteret egy 5-600rpm-es leheletű venti szintén nem fog kiszellőztetni. Ha ez a kettő adott akkor viszont tök egyszerű ezek közül a mai kis fogyasztású cuccok és paneltápok közül valami totál halk, kvázi 1m-en kívülről hangtalan gépet összerakni.Ill. még egy bónusz pont:
A HDD. Akármilyen Green, Red cucc, hangos. A leghangosabb kb. a gépben. Ez szintén elkerülhetetlen bármilyen 10W-os csodát rak össze az ember. Nekem az amúgy hangtalan HTPC-mből, de a tuningolt i5+7850 desktop gépemből is a HDD hallatszik ki. Utóbbiban ráadásul gumiszalagokon lógva. -
sb
veterán
Vannak halkabb TFX tápok, de teljesen halk nem lesz. Aludni 2m-ről én semmiképp nem vállalnám.
Ha nem kell semmi más, vga, stb a gépbe akkor a AM1H-s beépített tápos lap a legjobb választás. Egy 60-75W-os külső táppal elmegy és garantáltan hangtalan.Mondjuk paneltápot nem szoktak 24/7-re ajánlani, de ezt a szakik jobban tudják. Szerintem töredék terhelésen (pl. egy 75-90W-os táp 25-30W-os terhelés mellett) azért elég kényelmesen elbírja.
-
sb
veterán
+5W a G1820? Ezt load alatt érted? Teszt?
Egyébként alap rendszernek valószínűleg pattogósabb a G1820. Alapvetően erősebb is. Amellé simán elfér szvsz egy 7750-7770 is akár felbontásfüggően. (Nekem G3420 mellé került 7750 pont ilyen célból. Csak az mondjuk elég sokat eszik már.)1150 alá az mITX lap a gond valóban. Legalábbis most a Kabini-vel szemben, mert FM1/FM2 mITX lap szintén nem volt olcsón. Eddig az 1155 volt messze a legolcsóbb mITX-ben és most az AM1 lapok értek fel erre a szintre.
mATX-ben viszont 1150 lap is van 10-11k körül. Ott nincs különbség és fullos rendszert lehet összerakni. Kár, hogy ahova szánja az ember oda pont az mITX illene és nincs belőlük olcsó lap.
-
sb
veterán
PeterPH-nak és Yahhher-nek köszönhetően frissült a táblázat.
-
sb
veterán
válasz
Tigryss76 #554 üzenetére
Nem zabálja fel. Filmhez (meg alap nezetgetéshez) még 2GB is simán elég.
Nem tudom pontosan mire fogod használni, de szvsz amire ilyen gépet érdemes arra 4GB bőven elég.
Vegyél azt. Max ha mégsem, akkor veszel mellé még. Ahogy írták, Dual Channel sincs, így egy 2GB-ost is betehetsz mellé később.szerk: Ubuntu-val meg még inkább elég a 2-4GB. De már a Win8.1 sem olyan memóriaéhes. Tényleg elvan az is akár 2GB-tal.
-
sb
veterán
Az nem derült még ki, hogy hány 3.5" HDD-t bír el a lap? Maunal-ban 2db-ot írnak az ajánlott 60W táppal, de kérdés, hogy nagyobb táppal bír-e többet.
-
sb
veterán
válasz
szabi__memo #510 üzenetére
Szerintem ez sem egyértelmű. Ha egy kis szar szellőzésű házba rakod vagy a házat be a hifi polcra, ahol nem szellőzik akkor ugyanúgy kell valami hűtés a házba.
Ha nincs szellőzés akkor mindegy, hogy 20W vagy 2W TDP. Csak idő kérdése mikorra melegíti fel a házat.Vagy ha már 24/7 és NAS, beraksz 2-3HDD-t, máris kell a vmi házszellőztetés.
Szerintem ebben nincs releváns különbség a két megoldás között. -
sb
veterán
válasz
Mercutio_ #508 üzenetére
Épp erről van szó:
Azt kell eldöntened neked mire van szükséged:- Ha van paneltápod akkor jöhet az olcsóbb lap és nagyobb proci.
- Ha nincs akkor főnyeremény a DC tápos lap és akkor inkább kisebb proci.
- Ha árban nem számít, akkor +2-4e és belefér egy nagyobb proci is.
- Vagy több ram, ahogy írod...
- Vagy Bay Trail, ha még jobb fogyasztást akarsz.Azért nehéz, mert sok a jó választás.
Ha megnézed a fenti verziókat akkor egyikkel sem fogsz óriási módon mellényúlni.
Legalábbis ha HTPC-ről lesz szó.
- Plussz ram? Most épp drága és egy HTPC nem halna be 2GB ramtól se. Bőven elég lenne.
- Ha nem prime95-öt meg 3DS-t futtatsz rajta és nem 24/7-ben megy, hanem heti pár filmet megnézel rajta akkor az a 10-15W fogyasztáskülönbségben sem lesz nagy difi. (ha napi 12 órát megy akkor is éves 2-3e különbség jön ki)
- Ahogy a teljesítmény is kb. mindegy, hogy X vagy 1.6X (hogy a két legnagyobb eltérést mondjam), ha valóban HTPC lesz.
- Ha meg nagyobbat veszel, mint ami kell akkor 5k-val többe fog kerülni. Az sem a világ vége
- Ha kisebbet akkor árban vagy óvatosabb, de megvan a lehetőség később egy Beema-val váltani. Ott sem kell sokat filozofálni, hogy mi van, ha 2-3 év múlva kevés lenne a kisebb proci (nem lesz). Itt meg a kérdés, hogy lesz-e időd átépíteni, vacakolni vele. Bár egy procicsere nem nagy cucc.Szóval mondom: nem nyúlhatsz mellé bármit is választasz.
Túl sok a jóból.Paneltáp nélkül én a tápos lapot+5150/3850-et vennék attól függően az a +2-3k belefér-e még. Szerintem az minimális úgyhogy inkább 5150.
-
sb
veterán
válasz
djculture #507 üzenetére
Mióta van DXVA ill GPU gyorsítás azóta bármi elviszi az FHD-t. Egy kis ARM cucc is.
PC-ben szintén. Mondom, nekem A330 Atom volt 4 évig. Az 0.5 pontot dob Cinebenchben míg a Kabini meg órajel arányosan 1.3GHz: 1.3, 1.6GHz: 1.6, 2.05GHz: 2.0. Tehát fényévekkel gyorsabb mind.Namost az A330-on volt 15-20% körüli cpu terhelés 40Mbps mellett is.
Ráadásul GPU erő sem nagyon kell hozzá, a mellette lévő Ion töredéke bármelyik Kabini GPU-nak. De még lehet, hogy a Bay Trailnek is.Van egy másik HTPC is a családnak. Abban régi Sempron megy moddolva 2 magra (Athlon X2 240-nek felel meg kb., 1.4 pont CB-ben), az még nem APU, a 880G alaplapra integrált HD 4250-el. Az GPU-ban is töredéke a Kabiniknek.
-
sb
veterán
válasz
Mercutio_ #493 üzenetére
Ez a 30% honnan jött?
Mert a 3850 és 5350 között 60% van, órajelben is és a djculture által linkelt teszteredményekben is.
Árban is kb. 60-70% a difi. 16k-ért látok 5350-et... szerk: már több a difi, mert 3850-et meg 9k körül is látok.5150 vs 5350 órajelben 30%, árban 16 vs 11-12k.
Szóval a kisebb modellek relatíve olcsóbbak kicsit, de a teljesítmény-különbséggel kb. egyezik az eltérés.A kérdés mennyit ér meg neked és valóban mire fogod használni.
Ha tényleg csak HTPC, elindul a gép+XBMC és play/stop/kikapcs gombot használod csak akkor a 3850 is bőven elég, ahogy djculture írta. Én 4 évig A330 Atom+Ion-on használtam így. XBMC menüben 1, max 2mp nem a világ, amíg elindul a film vagy valami történik. Pedig az tényleg lassú gép volt, kb. harmad sebességű a 3850-hez képest is, még SSD-vel is olyan lomha volt, mint rendes gép HDD-vel. De teljesen megfelelt a célra.Ha másra is akarod használni, net, belépsz távolról, nyomkodod, stb... akkor 5150/5350 közül választanék. Valószínűleg a kisebbet, mert ott már nincs nagy difi.
De ha összességében nézzük akkor sem nagy az eltérés, +2-3 ill.+ 3-4k.
Szerintem azért vita tárgya melyik a jó, mert bármelyik megfelel a célra.
szerk: És még ott a Beema is későbbi lehetőségnek, ahogy szabi írja!HTPC-hez teljesítmény adatok:
FHD 1080p-nél 10-20% a cpu terhelés 5350-en, BD3D alatt 30-40%. Szóval az 3850-nek is bírnia kell. -
sb
veterán
válasz
djculture #469 üzenetére
16000 vs 10000. 60%.
Órajelben 1300 vs 2050: 60%
Teljesítményben is pont 60% az alapján amit belinkeltél.Nincs semmi trükk, azt kell eldönteni kinek mi kell. De pár ezresnél én is azt mondanám, hogy jobb, ha van tartalék. Az 3850 egy régi Athlon X2 alatti szint, az 5350 pedig egy G1610 szintje.
Nem próbáltam még és az Intelek általános használatban pattogósabbak szoktak lenni, de egy G2020+SSD pillanatok alatt nyit meg bármit. Netes gépnek is bőven elég lehet.
(Értsd, én szeretem a minimális lagot, de még én sem éreztem számottevő sebességkülönbséget az desktop i5+SSD-s rendszeremhez képest.)Ja és még egy. A J1900 közel van az 5350-hez, viszont fogyasztásban a 3850 alatt van, szóval az is egy jó alternatíva. 24p lejátszás is rendben van vele. Sőt, még a BD3D is elvben.
-
sb
veterán
válasz
Mercutio_ #457 üzenetére
Szerintem lehet majd kalkulálni paneltápos fogyasztást is belőle.
Fogyasztási adatom nekem is van a G2020-ról, azok be is vannak írva. Ebből össze lehet hozni a többi értéket is.Meg nem vészes a különbség nagyobb tápnál sem. Én 350W-os BeQuiet meg 550W Antec-el próbáltam, de 5-10W-nál nagyobb különbség nem volt a panelhez képest.
-
sb
veterán
Ezek nagyobb részben saját mérések, 1-2 tesztekből kiollózott értékkel, ill. az itt a topicban beírt eredmények.
Paneltápos, 1db SSD-s rendszer komplett fogyasztásáról van szó. Nyilván 1-2W ide-oda benne van, de talán irányadásnak jók.Természetesen jöhetnek a korrekciók és kiegészítések.
Sajnos a G2020-ra már nem nagyon tudok mérni, mert nincs meg. -
sb
veterán
válasz
iMaverick #434 üzenetére
Temp-nek kicsit drága és felesleges szerintem. Legalábbis ami bekerül 1-2 tömörítésnél, installnál azt ki lehet várni. Nem egy félpercenkénti művelet szvsz.
Pagefile-nak szintén fura. Akkor ki kell kapcsolni a pagefile-t és máris nincs háttértáron ram, csak a ramban.
Persze, tudom, hogy régi progik esetleg igénylik, de ezek elég speciális esetek. Nekem 1 éve ki van kapcsolva az otthoni és a céges gépen is 8GB mellett, semmi gondom nincs vele.Böngésző cache: Firefox-ban pl beállítható, hogy a ram-ba cache-eljen ramdrive nélkül is.
Szóval csak elég speciális esetekben látom hasznát. De azért biztos van olyan...
-
sb
veterán
Mire használtok ramdrive-ot, ha szabad kérdezni? azon kívül amit Mercutio felsorolt?
-
sb
veterán
válasz
superTibcsi #397 üzenetére
Nekem is csak a gumiszalagos felfüggesztés vált be. Minden más gyári megoldás: gumigyűrűk, altétek, gumis csavarok, stb... nem sokat érnek.
Viszont a kis mITX HTPC-ben sajnos ezt nem tudtam megoldani, ott nincs hely hozzá (2-3 HDD-hez). -
sb
veterán
Újabbakkal sem rossz az kivéve a top AAA címeket. De ahhoz meg úgysem ez a platform a célzott. Ahhoz már vga is kell, 280X-hez meg csak nem vesz senki G1610-et, ha még egy 7750 - GTX 750 közötti szinthez még optimális is lehet.
A magokkal kapcsolatban jól írod. Talán annyiban látom másként, hogy a hamarosan kicsit távolabb lesz azért, amikor elvárás a 4 mag.
Jelenleg pedig egyértelműen jobb 2 erős mag, mint 4 gyenge.
Plussz itt is visszakanyarodnék oda, hogy ez a kis cpu+kis/közepes vga úgysem az AAA-t célozza.
Szóval ha jönnek is majd 1-2 éven belül a 4 magot igénylő játékok, oda teljesen más lesz a minimum hw szint erőben is, nem csak magszámban. Valószínűleg egy 5350+7750 ugyanúgy nem fogja megmozdítani mint egy G1610+7750.Ezt összegezve viszont a jelenlegi (régebbi) játékokra én is inkább Pentiumot vennék... ill. vettem is. G3420+7750 a felállás nálam (Árban még hasonló szint, de ez a Haswell azért sok helyen akár 1.5x is odaveri a G1610-et).
szerk: Off, de ha pár éven belül tényleg eljön ez a sok gyengébb mag vonal akkor azért ütőképes lehet. a pletykák szerint a Beema +30%-kal jön majd elvileg 15W-tal. Mondjuk 8 ilyen mag, esetleg 3GHz körüli órajelen - bár a Kabini nem nagyon megy 2GHz-fölé - igencsak ütős lenne már ma is teljesítményben.
-
sb
veterán
válasz
Mercutio_ #322 üzenetére
Jó dilemma mert az A8 valós, használati értéke valóban több, mint amennyiért valószínűleg el tudnád passzolni. Tehát pénzben kevesebbet ér... viszont a használati értékét meg nem fogod tudni élvezni ha nincs szükséged rá és elég a kisebb proci is.
Ha egyben nézzük a rendszert akkor a táp-kérdés miatt én így egyértelműen a Kabinit választanám külső táppal. A fentiek ellenére is.
Lehet, hogy ár/értékben az A8 többet ér, de a tisztán HTPC feladatra optimálisabb lesz a Kabini. -
sb
veterán
válasz
Mercutio_ #318 üzenetére
Hát amint látod a példámból nekem az A6 még jobb/kevesebbet eszik, mint az 5350.
Szerintem az alapján döntsd el, hogy mi van meg hozzá.
- Ha most mindened megvan az A8-hoz akkor szerintem nem érdemes eladni mindent és 5350-et venni helyette. Ugyanazt fogod kihozni belőle (vagy kevesebbet), pénzben nem tudom melyik lesz a jobb. Talán valamennyivel olcsóbb lesz az 5350, de mire megveszed, összerakod, eladod a régi cuccokat, stb... az idő is pénz.
- Ha nincs meg mindened és pénzben jobb az 5350 (mert pl. az A8 mellé még paneltápot kéne venned) akkor érdemes lehet váltani is.Persze az egész akkor értelmezhető, ha az 5350 teljesítményszintjére/fogyasztására van szükséged. Ha többre akkor is nyilván az A8-at kell megtartani.
De gondolom itt nem erről van szó.
-
sb
veterán
válasz
Mahrenburg #260 üzenetére
Majd berakom a tesztbe azokat az eredményeket is nemsokára.
-
sb
veterán
válasz
radi8tor #255 üzenetére
Láttam, hogy van 1600-as csak az eredményeket nem találtam még.
Egyébként én is 1333-assal mértem az A6-on.Majd befrissítjük. Nekem is hiányzik még a táblázat többi része, többi procira.
Egyébként érdekes, hogy hasonló teljesítményt hoz mindkettő, itt-ott egyik-másik a jobb. Fogyasztásra meglepett, hogy az A6 nyer. De persze ez durván alul van feszelve. Alapfeszen és alap órajelen bezabál 80W-ot is. Alapfeszen és 1800MHz-en is szerintem 60-65W körül lenne legalább.
-
sb
veterán
Némi részeredmény a teszthez.
5350 A6-3620 uc/uv (1800MHz)
CB r11.5 2.00 2.00
Cpu Queen 14750 12750
Winrar 5.01 2048 2300
3D11 CPU 2042 2300
3D11 GPU 601 767
Idle 15W 16W
Prime95 46W 39WKonfig:
A6-3620 @1800MHz, VCore: -0.250V, NB/GPU fesz: -0.300V
2x2GB DDR3-1333
Swif2-1201 venti
OCZ 60GB SSD
Modecom paneltáp + Modecom külső táp. -
sb
veterán
válasz
#75912448 #227 üzenetére
Az a frissítés elég jónak tűnik. Madvr mit ír ki, hány percenként van szerinte frame ismétlés/drop?
13-as XBMC-t végül nem raktam fel, mert BD3D-t úgysem tud és nem akartam betakkal vacakolni. Ahogy látom a 24p-s problémákról írókat a HTPC topciban, lehet, jól is tettem.
-
sb
veterán
válasz
#75912448 #225 üzenetére
"manapság"? Javult?
Én egyébként 1080p-re amúgy sem gondolnék nagy különbséget. Viszont van 720p és sajnos még SD tartalmam is pár, ahol lehet, hogy jól jönne. Persze ott is kérdés megéri-e. Fogyasztásban is +15-20W legalább.
Akkor Jinc-et nézek. Bár emlékeim szerint az is ment G2020-ban lévő HD2500-al is.A bitrátára azért kérdeztem rá, mert elvileg annak tök mindegynek kéne lennie. A renderer a kitömöríett képen dolgozik a végén, hogy az X vagy X/2 méretű tömörített file-ból állt elő az nem kéne, hogy számítson.
(Max ha a kitömörítés több erőforrást visz el a renderer elől, de az sem tűnik logikusnak, nagyobb bitráta szvsz csak több adatot kéne, hogy jelentsen: diszk+ némi ram sávszélesség. -
sb
veterán
válasz
#75912448 #223 üzenetére
És mik azok a beállításegyüttesek amiket néztetek? Milyen videóval? Csak, hogy ugyanazt teszteljük.
Végigolvastam a hsz-eket, de nem tudtam egyértelműen összeszedni mit-mivel néztetek pontosan. 3-4 eset gondolom elég.szerk: Megnézem akkor eszerint a high és mid-en. 1080p24 és 720p24-el. Már csak a forrás kérdéses.
Ill. még egy kérdés: a magas bitrátát is írtátok 1080p filmre? Ez tényleg számít a renderernél?3D: Projektoron értem a 144Hz-et, nem az a kérdés. Nekem F6500-on milyen frissítésen mehet ill. villoghat a szemüveg 1080p24 3D módban? Mert semmivel sem villog jobban, mint 1080p30-ban pediga 48Hz igencsak szemkifolyós lenne.
-
sb
veterán
válasz
#75912448 #209 üzenetére
PowerDVD nálam jobban bevált. 1080p24-re vált és nincs judder. TMT 1080p30-ban játszik csak le nálam valami miatt. Ez nálad is így van?
szerk: Egyébként nem értem milyen mód az 1080p24 3D-ben... egyszer leírtam valahol, hogy ez nem lehetséges, de úgy látszik mégis. Ilyenkor milyen valós frissítés van a panelen és milyen frekivel vált a szemüveg képet?
96Hz az szemenként 48Hz villogás lenne a szemüvegen, az elég irritáló lenne. 144Hz-e meg nem hiszem, hogy bír a panel. Más 24 többszörös meg nincs szemenként.
-
sb
veterán
válasz
#75912448 #173 üzenetére
Srácok, akkor összefoglaljátok nekem milyen beállítás mellett teszteltetek?
Ha jól értem akkor:
1. Anti-ringing OFF, mert megeszi.
2. Minden más scaling mehet akárhova.
3. 1080p alacsony és magas bitráta valamint 720p (esetleg SD)-vel is érdemes megnézni.Pontosan milyen eseteket néztetek meg? Ráeresztem én is a Llano-ra és megnézzük az mit bír a 5350-nel szemben.
Ill. még egy kérés: az egyes esetekhez érdekes lenne megnézni azt is, hogy mit mutat a fogyasztásmérő.
-
sb
veterán
válasz
radi8tor #133 üzenetére
Szerintem pedig jófelé kapizsgál. Kétmagos A4-ekkel össze sem lehet hasonlítani.
Nem volt semmi időm méregetni most, de készül egy hevenyészett összehasonlító táblázat a kisfogyasztású konfigjaimról ami szerintem jó kis alap lesz.
A régi adataim alapján pedig egyelőre azt látom, hogy a 4 magos A6-ommal downclokcolva/alulfeszelve felveszi a versenyt.
Persze alap órajelen gyorsabb a Llano és nyilván nem is a leggyorsabb APU, vannak gyorsabb 4 magosok a piacon bőven. Az alulfeszelés sem hétköznapos dolog, de ettől még a kategória szerintem ugyanaz kb, hiszen ki lehet hozni szinte hajszálra ugyanazt belőle.Viszont ez megfordítva is igaz sajnos: Így visszavett Llano órajelekkel úgy látom, hogy a Kabini sem tud radikális előnyt felmutatni fogyasztásban a Llano-kkal szemben.
Tehát úgy tűnik csodák nincsenek. Hasonló liga lehet bizonyos szempontból erőre, de fogyasztásra is.
Hétvégén talán fel tudom dobni a táblázatot.
Amire emlékszem, hogy az A6-3620 alap órajele 2.2GHz, Turbo 2.5Ghz. Így Cinebench r11.5 2.72 pont.
1.8GHz-en 2.0-át csinál. Az 5350 2.04-et. De még 3DMark, Aida eredményekben is teljesen hasonlókra emlékszem mint az 5350-en...Fogyasztásban pedig ahogy láttam paneltáppal is a 45W-ot súroljátok terhelve SSD-vel, idle 15W.
Az 1.8GHz-es A6-on SSD+ 2db HDD-vel (+10W kb.) ez 27W ill. 52W. Vagyis HDD-k nélkül, csak SSD-vel kb. 17W ill. 42W körül lenne.Nincs egetverő különbség.
-
sb
veterán
Eddig 1-1 a tapasztalat.
Nálam nem lassult, másnál viszont a leírtak szerint lassult.
Ezért mondtam, hogy kellene a teszt.Egyébként az biztos, hogy csak IGP szinten hat. Intelnél legalábbis még egy memória-érzékeny winrar benchmark sem gyorsul 5-10%-nál többet a dual-ból.
IGP-nél meg én eddig jórészt szintén azt láttam, hogy 3D-hez kell csak igazából a sávszélesség. Ott is inkább csak az erősebb IGP-khez. Egy böngészőhöz, Wordhöz nem nagyon.De majd kiderül...
-
sb
veterán
Asrock H81 mATX lap van 11.5k-ért is, én azt vettem nemrég (HDS), teljesen korrekt. ITX-ben viszont már valóban drágák a lapok a H61 kivételével.
Mondjuk ha nem kell 24p (vagy több kraft) akkor én simán vennék H61+Ivy kombót. Általános használatra ugyanaz, mint a Haswell, de kevesebbet eszik jóval.
Lehella, ha tudsz várni akkor tényleg érdemes még pár Kabini-s tesztet megvárnod.
-
sb
veterán
Értem, akkor az IGP lassult be tulajdonképpen.
Akkor szerintem ez már nem releváns, ha évekkel ezelőtti. Azóta:
- Van már minden böngészőben hw-s gyorsítás.
- A windowsok is sokat fejlődtek 2D Gui sebességben, főleg a 8-8.1.
- A driverek is előreléptek. (Ezt saját tapsztalat miatt írom.)Ha erről az oldalról nézzük akkor én használok otthon/munkában két Intel IGP-s notebookot (Sandy, Ivy). Jó ideig single channellel, most egy ideje dual-ban és nem vettem észre különbséget a már írt 20-30 tabfüles böngészés közben. A Heroes V persze gyorsabb.
Amit észrevettem - és ezért említettem a drivert - hogy a relatíve erős HD4000-rel régebbi Intel driverrel volt ilyen belassulós élményem böngészés közben. Újabb driverrel pedig helyreállt a rend és pattogós az egész. Szóval ez még számíthat sajnos inkább, ha elcsesznek valamit benne. -
sb
veterán
-
sb
veterán
G1610-től felfelé egyértelműen gyorsabb az Intel cpu-ban, gpu-ban gyengébb, de videózni egyebekre bőven elég.
Árban nem tudom mit néztél pontosan, mert ilyen felállásban az Intel olcsóbb is.
H61 lap 12k, proci 9-12k között, míg az AM1 lap+5350 kb. 17+17k.
Persze utóbbiban benne van a DC-DC táp, ami jelentős tétel. (+USB3, stb...)
B75/H81 mITX lap pedig már 17-18k ugyanúgy DC-DC táp nélkül.Ezt mérlegelned kell, nem tudom mire van szükséged.
Egyébként lassulástól én nem félnék az 5350-nél sem, de ha zsolt501 valóban kimérte és van ilyen, egyértelműen a memóriavezérlőtől akkor érdemes megfontolni. Vagy megvárni a konkrét teszteket.
Ilyen nagyobb terhelésen az említett Intel procik erősebbek az biztos.SSD-t mindenképpen tennék mindkét rendszerbe, attól lesz igazán pattogós, villámgyors a használat.
Szerintem a sok tabfüles, terheléses használat is inkább csak ezt a villámgyors voltát veszítheti el előbb az AMD-n. Kb. ennyi lehet a különbség. -
sb
veterán
Ezt úgy érted, hogy letesztelted egy konfigon belül dual és single channellel is, semmi más nem változott és emiatt akadt használat közben? Milyen konfigon tesztelted ezt?
Csak azért kérdezem, mert tényleg nem láttam még semmilyen erre mutató tesztet soha, sehol. Az világos, hogy ha a GPU megosztott memóriából dolgozik azt visszafogja, ilyen tesztekkel tele a net. (szerk: mondjuk azt is jóval nagyobb GPU-nál tartom valós problémának, ennél nem hiszem, hogy sokat számítana. Valószínűleg az a régi játék amihez elég ahhoz nem kell DC, ill. fordítva: amihez nem elég azon a DC sem segítene annyit.) De általános használatra még nem láttam ilyet. Kicsit nekem fura is őszintén szólva, hogy bármilyen normális mem művelethez kevés lehet egy 10Gb/s körüli single tempó. Illetve, hogy ebből bármilyen érezhető sebességkülönbség kijön a gpu-n és mondjuk egy kifejezetten memóriaspecifikus alkalmazáson (pl tömörítés) kívül. Főleg akadás formájában.
A ram használatra írt példát saját mérésből írtam. Szerintem átlagosnak számító, .net-et is magában foglaló, 5-7 futó programommal mértem ezeket. 4GB-on még nem láttam problémát soha. Persze én mondjuk nem is látom értelmét 20-30 tabfül felett böngészni, nem szoktam 100-akat megnyitni. Eddig főleg ilyen hsz-eket olvastam mindenhol akinek kevés volt a 4GB "általános" használatra. És főleg Chrome-ban.
-
sb
veterán
Ezekre tudsz valami tesztet linkelni, mert számomra teljesen érthetetlen érv az "1 csatorna - sok böngészős tabfül" lassulási összefüggés. Mit csinál sok tabfülnél? Elkezd a memóriában másolgatni jobbra-balra? Még ha így is van, arra miért lassú 1 csatorna érezhetően?
Én nem látom, hogy itt bármilyen tudományos összefüggés lenne. Ha a Brazosból indultok ki az egy 1/3-1/4 lassú cpu, inkább attól lassul be mintsem a DC hiányától.
A Win8 8GB-ot sem igazán értem. Épphogy kevesebb ramot kér a Win8 mint pl. a Win7. 4GB-nál több szvsz teljesen felesleges netezni. Ha beleszámítom, hogy mondjuk az IGP is ebből kap ramot akkor esetleg 6GB belemehet (DC hiánya miatt 4+2-őt bele lehet tenni simán) és akkor bőven elég mindenre.
(Minél kevesebb ram van annál kevesebbet kér egyébként a Win8. 2GB-tal valahol 0.8GB körül van egy friss install+driverek+1-2 program után a "core" foglalása. 4GB-tal 1.1 körül nálam, 8GB-tal 1.3-1.4.)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! Intel I9 13900KS Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 5600X 5700X 5800X 5900X processzor 3 év garancia 27% áfa termékbeszámítás
- AMD Ryzen 7 5700X3D - Új, 1 év garancia - Eladó!
- AMD Ryzen 9 9900X3D - Új, 1 év garancia - Eladó!
- AMD Ryzen R7 5800X 3D / 20 hónap Aqua.hu garancia / Beszámítás OK!
- Realme C30 32GB, Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- Cisco Catalyst C1000-48T-4G-L 48xRJ45 4xSFP switch, CISCO refurbished
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest