Hirdetés
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
-
Mobilarena
Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.
Új hozzászólás Aktív témák
-
rimanya
újonc
Nem kaptam meg az árút állítólag feladták. Hol tudom megnézni hol lehet a csomagom?
-
maestro87
őstag
Üdv!
Ebben a promócióban az 5$-os kupont mekkora összeg felett lehet felhasználni? És mindegy mit veszek? -
WOT-H-A-C
veterán
Nos ahogy a kolléga már elmagyarázta, kaptál egy kamu tn-t, azt is nagyon jol elmagyarázta miért. Az eladó feladta a csomagod sima légipostával ami nem regisztrált. Nagy valószínűséggel meg kapod. Ezekben az esetekben azt szokták csinálni, hogy küldés előtt le fényképezik a csomagot az adataiddal. Írj neki hogy a magyar post nem látja a csomagot pedig a TN alapján látina kellene már! Kérd a fényképet, ha van.
" Úgyse kapja meg a pénzét ha nem okézom le.."
Ez nem így van! Ha nem okézod le mielőtt lejár az idő, bizony megkapja.
-
kirkri
addikt
Nem azért szoktak kamu tracking-et adni, mert nem küldi el a terméket, hanem azért, mert olcsóbb a TN nélküli küldemény. És igazából TN nélkül is ugyanúgy megérkeznek a csomagok, szóval amit nyer az olcsóbb postán, abból fedezi a veszteséget ami egy-egy eltűnt csomagból adódik.
-
mateus
senior tag
Igen, eddig több tucat cuccot rendeltem már Ali-ról és Ebay-ről egyaránt, de eddig ilyen formátummal nem találkoztam még.
Létezne, hogy ez egy manipulált tracking number, és valójában meg sem érkezett Pestre?!A rendelés infójában az alábbi van:
Viszont pár100 forint miatt megérné nekik? Úgyse kapja meg a pénzét ha nem okézom le..
-
kirkri
addikt
Igazat írtak a 2 betű+9 szám+2 betű dologgal (az utolsó két betű az országkód).
Ez a hivatalos formátum. -
mateus
senior tag
Kaptam Ali-n egy ilyen tracking number-t: 514430098244
2015-02-17 Parcel has been packed, waiting for acceptance
2015-02-19 Parcel is Preparing Shipment
2015-02-21 Handed to customs
2015-02-24 Released by customs
2015-03-01 Arrived in Hungary
2015-03-06 Customs clearance completed
2015-03-09 Processing Pest
2015-03-14 Arrival at Unit Budapest Pest 1133Ráírtam a magyar postára, hogy miért nem sikerült már lassan 2 hete kézbesíteni ha a helyi postán van.
Posta válasza érdekes, nem tudják behatárolni azt amit én a www.17postservice.com -on látok.
"Az Ön által rendelkezésünkre bocsátott küldemény azonosítószám alapján a küldeményt helyzetét sajnos nem tudjuk behatárolni. A megadott azonosító nem nemzetközi postai azonosító. A postai azonosítószám felépítése: 2 betű + 9 számjegy + 2 betű.
A nemzetközi megállapodások értelmében kézbesítésig a küldemény a feladó tulajdonát képezi. A további vizsgálathoz javasoljuk, hogy a feladó a feladóvevény bemutatásával kezdeményezze a küldemény hivatalos kerestetését (inquiry).
Amennyiben a tudakozódási eljárás során a küldemény státusza behatárolható lesz, úgy a feladó rendelkezéseinek megfelelően fogjuk kézbesíteni. Ha a vizsgálat a küldemény sorsát nem tudja behatárolni, a felelősség a küldeményt felvevő posta szerint illetékes postaigazgatást terheli, és az ő kötelessége a feladót tájékoztatni.
Ennek érdekében kérjük, hogy a feladóval szíveskedjen felvenni a kapcsolatot."Simán el tudom képzelni, hogy lenyúlták a csomagot...
-
gabx76
senior tag
Ahhoz már bizony illene valódi TN-t adni. Az a duma, hogy fizetni kellett volna a regisztrált küldeménynél pedig szánalmas a részéről. Vásárláskor megadhat több opciót a szállításra, amelyekre ott be is állíthatja a felárat, de utólag nem takarózhat azzal, hogy a regisztrált TN plusz pénz lett volna!
pl.:Pár dolláros cuccoknál én sem reklamálok, ha nem valódi a regszám, de megérkezik (valahol ez érthető a részükről, bár az Aliexpressen értéktől függetlenül kötelező a regisztrált csomag). Eddig 13$ cucc volt a legdrágább, amit fake TN-nal kaptam. Megérkezett, de az értékelésnél azért megjegyeztem, hogy sima csomag volt. (Postás csak morcosan a kezembe nyomta, mivel nem fért be a ládába.)
Sajnos amúgy Ali-n elég nagy mozgásterük van a feladást követően
Velem egyszer eljátszotta az egyik, hogy 7 napos feldolgozást követően megjelent a szám, majd 2 hétig semmi. Ráírtam, nem válaszolt. 2 napot vártam, majd dispute. Újabb 2 nap múlva reagált, hogydehátőmárfeladta. Másnap aktív is lett a TN, vagyis csak dispute nyitás után adta fel valóban.
Kíváncsiságból eszkaláltam az ügyet, mit szól az efféle hozzáálláshoz az Ali. Annyi volt a reakció, hogy minden rendben van a TN él, várjam míg megérkezik. HátaQ*felmenőiteket. -
Bilux
veterán
baj van. 3 rendelésből 2 megjött egy meg tetszhalott. Ez az.386208754CN
Amit később rendeltem az is megjött már. -
Kerio
őstag
Sziasztok!
Nyitottam egy vitát egy Február 2.-án rendelt, meg nem érkezett termékre. Teljes visszatérítést kértem. Ma járt volna le a Dispute. Az eladó az utolsó pár órában el is utasította. Azt mondta, hogy várjak április 11.-ig. Én ezt nem fogadtam el. Erre rádobott még 29 nap várakozási időt, míg a vita le nem zárul. Ez így működik az Aliexpress-nél? Vissza fogják adni a pénzt? Vagy felejtsem el? -
pk2
tag
Tanácsot kérnék. Rendeltem egy pár dolcsis cuccot, az eladó adott egy TN-t ami egyértelműen kiderült, hogy nem az én csomagomhoz való (nem vártam amúgy TN-t, mivel olcsó cucc) viszont a TN-es csomag beérkezett Pestre amint azt már pár napja írtam. Próbáltam a gyerekkel megoldani levélben a dolgot, hogy akkor most mi a helyzet de nem válaszolt. Nyitottam egy disputát és azt a lehetőséget ajánlotta fel ,hogy újraküldi a csomagot csak vonjam vissza a sérelmet. Na mit tanácsoltok, legyek jó és vonjam vissza, vagy úgysem fogja újraküldeni és követeljem vissza a pénzem?
-
agroman
aktív tag
válasz
Don't Panic #4764 üzenetére
vaterarol kinai cuccot csak akkor ha Mo.-rol kuldi a mar megvett cuccot, mert kulonben nem vagy beljebb csak + x ezer ft-.ot elszartal..
-
Köszönöm a normális reakciókat! Mérlegelek
-
MrRL19
senior tag
vicc néha ez a magyar posta (62-es)
közben nekem pedig megérkezett a csomag M.O-ra
RI344373494CN kérdés , h benne lesz e a két termék egy csomagba mivel 1 TN kapott mind2
+ mikor kapom kézhez
(10-e óta ennyi hír van róla , h meg érkezett célország)
-
kirkri
addikt
Én a helyedben eszkalálnám.
Ha valóban a Magyar Posta hagyta el a csomagot, akkor az eladót majd kártalanítják, viszont téged senki nem fog kártalanítani, ha nem kapod meg a csomagot, hiszen elmondták neked, hogy a kézbesítésig a feladó tulajdona és csak ő kérhet kártérítést. -
mimey
tag
Sziasztok!
Előre is elnézést a hosszú post-ért.
Eddig minden eBay vagy AliExpress rendelésem sikeresen megérkezett. Azonban az év elején rendelt cuccaim közül 3 eBay-es és 1 AliExpress rendelésem sem érkezett meg.Az Ali-s rendelésem 2015. január 24. dátummal egy VP-X7 egér, nyomkövetési számmal
I332174814CN. Az utolsó bejegyzés: „2015.02.18 Kézbesítésre továbbítva”
A bejegyzés után másfél hét után gyanús volt, hogy még nem kaptam meg, ezért a helyi posta kirendeltségen megkérdeztem, van-e ilyen küldeményem. Ők is csak ugyanazt tudják mondani, mint amit én látok a nyomkövetésen.
A Posta központi számát felhívtam, másnapi visszahívást ígértek. Másnap fel is hívtak, hogy sajnálják, de
nincs meg a csomagom. Kérjek kerestetést a feladótól, mert amíg nem veszem át a küldeményt, addig az a feladó tulajdonát képezi, és csak őt kártalaníthatja a Posta. A problémámat E-mail-ben bejelentettem, melyre a Postának 30 nap áll rendelkezésükre válaszolni.Közben írtam az eladónak, hogy a Posta elhagyta a csomagom, indítson kerestetést. Erre ő természetesen, várjak még. Mondom OK, de megírták, hogy elhagyták, küldje el a feladóvevényt. Na az nincs. Közben lejáró félben volt a vevő védelem, így Dispute.
Erre a válasz: „hi friend,can you cancel dispute and wait for this package?you have 28days to confirm receipt,it is long period enough,please cancel it,ok?”A kérdésem, hogy ezt a megoldást fogadjam el, vagy eszkaláljam és vonjam be az Ali-t?
Hiszen szerintem a csomag soha nem fog megérkezni, mert az valószínűleg már február közepe óta a 62 sz. Posta egyik alkalmazottjának kezében van JOGTALANUL, felháborító!Előre is köszönöm szíves válaszaitokat!
Üdv: mimey
-
MrRL19
senior tag
válasz
predakon #4753 üzenetére
(nyugodtan rendelj cipőt a nagy átlag jó cipőket ad. . . saját tapasztalatom alapján teljesen korrekt a minősége x pénzért , de figyelj arra ,hogy értékelt legyen az eladó + feedback-et és ne legyen nagyon olcsó a cipő annak egyértelmű rosszabb a minősége közép úton keresgélj én is úgy szoktam és általában 2-3hét a szállítás)
-
MrRL19
senior tag
helló
ez a TN biztos jó és elküldte mivel amióta rendeltem egy helybe áll (2db cucc 1 tracken)
kérdeztem eladót azt mondja hamarosan nálam van + nem frissíti a nyomkövető oldal stb... nem hiszek neki múlt hónap 17-én rendeltem
(lehel már kérdeztem , de kezd idegesíteni a történet
)
-
-
SUPREME7
őstag
Egészen véletlenül, nem használ valaki ilyet?
-
válasz
wwenigma #4754 üzenetére
Neked mi az isten bajod van? Feltettem egy kérdést, erre rögtön benyomod az "ez is naív hülyegyerek dumádat". Tisztában vagyok azzal hogy ez nem eredeti, nem is ezt kérdeztem hanem azt hogy valaki rendelt e és mi a tapasztalat.
Légy szíves ne legyél már ennyire lenéző, nem értelek komolyan. Ha lehetséges normálisan beszéljünk. -
Sziasztok!
Régóta tervezem, hogy veszek egy nike air max cipőt, és innentől már tudjátok is a kérdésem (azt hagyjuk h fake nem fake leszarom)
A lényeg, hogy van itt olyan aki vett már és eltudná mondani a tapasztalatát? Mennyire kényelmes? Jó benne futni? Ilyesmi.
Egy biztos 55e-forintot nem fogok kiadni egy légtalpas cipőre, biztos vagyok benne hogy a technológiát le tudták másolni.
Amúgy 60usd-ért láttam, air max 2015-öt.Köszönöm a válaszokat!
-
czakof1946
tag
válasz
jabba001 #4744 üzenetére
Egy kis olvasnivaló.
http://szkeptikus.blog.hu/2013/10/18/gb_azaz_gigabloff_igy_vernek_at_a_pendrive-okkalhttp://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__578250-512gb-os-pendrive-teszvesz-en-ezt-a-kamut-tenyleg-ennyien-benyaljak
Nekem személyes tapasztalatom van a 512 Gb-os Kingston pendrive-val. Szerencsére nem vettem meg, mert az eladón is látszott a kételkedés. Ismerős volt és elkértem tőle, hogy kipróbáljam. Kb. 8 Gb-ig bírta.
Ha mégis veszel, akkor számolj be az eredményről, mert akkor attól az eladótól én is veszek!
-
MrRL19
senior tag
helló
ez létezik , hogy meg sem mozdult semmit ?!
RI344373494CN
34napnál járok 60ból
+ hozzá teszem 2db cipőt rendeltem tőle és mind2 egy TN.
amit rendeltem ünnepek alatt azok már mind megjöttek 90%a . . . ez pedig semmi sőt amit most rendeltem mindjárt itt van
RH168448449CN
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
wwenigma #4746 üzenetére
512GB=4096Gb (hogy konnyebb legyen szamolni)
www.dramexchange.com, itt megnezheted az aktualis arakat. +vezerles, +ház, +haszonjuk...
-
molvany
aktív tag
válasz
jabba001 #4738 üzenetére
Ha nem tudod a hátteret, ne véleményezz
Amit eddig írtam, bizonyítást nyert ezzel az írásoddal.
Ha majd én is Magyar leszek ( 6X után már nem hiszem ) lehet sikerül nekem is olyan helyesen írnom mint egyes Magyaroknak ( mert azért ne felejtsük el, nem minden Magyar tud helyesen Magyarul írni ) -
WOT-H-A-C
veterán
válasz
jabba001 #4738 üzenetére
Na csak a korrektség kedvéért... van olyan eladó aki normális sd/pendrive okat árul alin, aminek valós a kapcitása, de meg kell találni! Ha van elég pénzed akkor kísérletezgess, legalább megismered az alit, de én sem tudom ajállani. Viszont mymemory-ról azt kapod amiért fizetsz.
-
jabba001
csendes tag
-
molvany
aktív tag
válasz
jabba001 #4734 üzenetére
Bocs, de nem értem, miért " szenvedtetsz " másokat a teóriáddal. Kezdettöl fogva látszik hogy eltökért szándékod megvenni. Azzal, hogy burkoltan megpróbálsz másokat meggyözni arról hogy szerinted ez jó, még a siker elmarad. Nem helyesli senki. Magyarul: akik írogatnak, láttak már fán bagjot.
Az én ajánlatom ezek után csak az : Vedd meg, nagyon jó lesz neked, mert ez ugyan az, mint a MO - i boltokban csak olcsóbban ( neked és azoknak még, akik nem ébredtek fel ) -
jabba001
csendes tag
rendben.. köszi
http://www.aliexpress.com/item/Real-Capacity-pen-drive-stainless-steel-usb-flash-drive-512GB-metal-USB-2-0-Flash-Memory/32262973363.html
-
jabba001
csendes tag
Volt olyan aki rendelt pendrive-ot és azt kapta amit várt?
-
jabba001
csendes tag
Tudom, hogy az óra nem lesz valódi... azzal nincs is gond, csak a pen drive volt nagyon csábító, mivel olyan jó áron van... igen furcsa is volt hogy ilyen olcsó, de a sok pozitív visszajelzés miatt, hogy időben odaért, meg hogy valós a mérete és milyen super.... stb.. azt gondoltam hogy nem átverés...
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
jabba001 #4725 üzenetére
Egyértelmű. Nem a valos kapacitast irja ki es sokan egybol ertekelnek amint megnezik mit ir ki... Órából se lesz eredeti Rolex vagy Doxxa onnan. Vannak - lehetnek megbizhato eladok de mindennek van reális ára. Amit ezen ár alatt árulnak az hamis. Nem ritkan még az is ami ár alapján akár eredeti is lehetne...
-
jabba001
csendes tag
Köszönöm! Akkor az aliexpress-ről felejtsem el a pendriveokat? Csak azért kérdezem mert sok a pozitív feedbackje.... akkor mégis átverés? Az óra az jöhet?
-
jabba001
csendes tag
512Gb-ot írtam nem Gbitet(ahogy írod)... a bit kicsit másabb mint a bite
Akkor mit javasoltok, honnan érdemes pendriveot rendelni?
-
jabba001
csendes tag
Értem, de ha több helyről veszek, az a lényeg h vásárlásonként legyek 22 euro alatt, ugye? Tehát nem a megrendelőt nézik , hanem az egyes vásárlások csomagok értékét,összegét? Akkor pendrive-ot honnan javasolsz? Olcsón és jót, mert kvázi egy 512Gb-osat néztem ki
-
KamuMazsola
őstag
válasz
jabba001 #4719 üzenetére
Pendrive-ot ne az alin vegyél, sokan megégettük már magunkat vele. Nem bankszámláról, hanem bankkártyával fizetsz az alin, jobb, ha kb 15%-kal több pénz van a kártyán, mint amit fizetni szeretnél, mert van, hogy a váltás miatt többet zárolnak, mint amennyit a végén ténylegesen le is vonnak. Nem tudni előre az árfolyamokat, ez ilyen. Az hogy hány vásárlásod van, nem jár többletköltséggel, a legtöbb kártyánál a vásárlás ingyenes. Az áfahatár csomagra vonatkozik, 22 €, kb 6600 Ft. Ha több csomagod van ezen érték alatt, akkor áfamentes.
-
jabba001
csendes tag
Üdv! a Segítségeteket szeretném kérni! Először fogok aliexpressről rendelni és nem világos 1-2 dolog. A vámmentesség, áfa mentesség (tehát a járulékos költségeket el szeretném kerülni). Ha jól tudom 22 euroig nincs plus költség?! Továbbá több terméket szeretnék rendelni (óra , pendrive) ezt külön-külön eladóktól. Ha ugyanarról a bankszámláról utalom, akkor nem lesz többletköltségem? Egyik eladótól mondjuk 13 euro összegben, egy másik tranzakció alkalmával megint ilyen összegben....
Valamint milyen értéken vált át? Mert akkor csak pont annyit utalnék erre a számlaszámra...
Előre is köszi
-
molvany
aktív tag
Ez annyi mindentöl függ, hogy legtöbbször merészszég bármilyen jóslat. Igaz Németországban történt, de miután már itt volt, még több mint 3 hétig ültek valamiért rajta, mielött megkaptam. Tehát Mo - on is sajnos bármi elöfordulhat.
Jelenleg egy hasonló küldeményem 19. - én repült fel kiskínában ( keresö szerint ). Hogy mikor landol -
jopika
tag
RC277002649CN
szerintetek ezt mikor kapom meg? -
-
czakof1946
tag
Hol lehet értékelni? Ha már régebben kaptam meg a terméket, akkor is lehet visszamenőleg is értékelni?
Most jutottam el odáig, hogy ilyen dolgokkal is tudok foglalkozni.
Mivel ez az első vásárlásom / 4 tétel /, elvoltam foglalva a rendszer kiismerésével. Sok segítséggel
De azért még vannak homályos foltok. -
kirkri
addikt
válasz
napsugare #4707 üzenetére
Én is jártam már így.
Kaptam vagy 5-6 levelet, hogy változtassam meg. Megírtam neki, hogy a termék nem olyan mint amit rendeltem, de mivel használni így is tudom, ezért nem adtam neki egy csillagot.
Tudod módosítani egyébként.
Én személy szerint jobban szeretem az Ali értékelési rendszerét, mint az eBay rendszert, mert itt nincs bosszúból adott gyenge értékelés. Ugyanis addig nem látják a másik által leadott értékelést, amíg a sajátjukat nem adták le az "üzletfelek".
-
napsugare
csendes tag
Ezt már én is meg figyeltem...
Egyébként ha egyszer már értékeltem az eladót akkor azt már meg változtatni nem tudom igaz?mert már az agyam ki viszi az egyik kicsii kínai
mert én írom neki hogy nem tudom és nem is akarom meg változtatni az értékelésem mert hogy 3 csillagot kapott tőlem másik mintázatú terméket kaptam..de meg írtam neki ez is megfelel de nem ezt kértem.De vagy már 6.üzenetet kapom tőle (kedvezményt kapok köv vásárláskor csak változtassam meg stb.)
-
MrRL19
senior tag
helló
kérdésem : szeretnék egy cipőt ami 60k alin , de van egy másik eladó (olcsóbban adná)alin aki nem árul olyan cipőt , de tud viszont csak western unionnal jó neki ez miért lehet? gondolom semmi biztosíték nincsen , hogy megkapnám a terméket ...
-
vasi89
őstag
Hali!
Ez csak érdekesség de másnak is feltűnt már h ali-n nem szokás az eladóktól értékelést kapni? Van 60 tranzakcióm de csak 25 értékelésem. Ők viszont mindig irkálnak h értékeljem őket.
-
szeva000
addikt
Hi!
Ilyen tracking számokkal mit lehet kezdeni?
van 2db is és csak számsor....400558187
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Nézd meg a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● Ha konkrét termékkel kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a linkjét is.
● Ha szállítással kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a nyomkövetési azonosítót is.
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, az AliExpress szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2400MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 12991Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
- iKing.Hu - Apple iPhone 16 Pro - Black Titanium - Használt, karcmentes
- Lenovo LEGION Pro 5 / Pro 7, Lenovo Yoga Pro gépek (RTX 4060 / 4070 / 4080 / 4090)
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest