- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Légies iPhone halvány színei
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ViZion
félisten
Ha csináltatsz magadnak, akkor nem gond. Ha csinálsz eladásra, akkor bizony nyakig ásnak egy hangyabolyba, bekenik a fejed mézzel és ráderesztenek egy medvét, közben megköveznek. Mert a pénzüket nyúlod le. Ezért lehet az, hogy X törölköző 1800 Ft, de ha Verda van rajta, akkor 3800... mindenki utálja ha hangyák tépik szét!
-
BonFire
veterán
Ha eladni szándékozod, akkor meg kell keresni, hogy elsősorban melyik filmstúdió birtokolja a jogait, filmstúdió híján (ritka, ha már kijött rajzfilm) az alkotót kell felderíteni, ha még él. Az alkotót nem nehéz felderíteni. Az alkotó neve Max Fleisher, és először a Paramount adta ki.
Ez a hivatalos weboldaluk; szerintem itt valahol, valamelyik fórumon kéne kérdezősködni. Vagy szimplán felvenni a kapcsolatot a Paramounttal.
-
BonFire
veterán
A jogdíj-szabályzás országonként változik. Amerikában talán épp most akarják megváltoztatni 70-ről 30 évre. Ez persze a zenére vonatkozik. Azt kell megnézni, hogy a képregény milyen műfaji kategóriába esik. Lehet, hogy az író rendelkezik minden joggal, ha nem a rajzoló írta.
No meg attól is függ, hogy mire akarod felhasználni a képregényt. Ha egy avatart akarsz egy figurából csinálni, azért nem szoktak sehol pampogni.
-
ViZion
félisten
A maszkolás tipikusan az a fajta dolog, amit nézeget az ember, és eldönti, hogy ez nem megy. Megnézed videón, olvasod a tutorialt, és nem megy. Nem is fog menni, mert ez ilyen fura dolog, mint a rétegek. De amint csinálod, egyszer csak "megvilágosodik" a logikája, és kiderül, hogy rém egyszerű dolog. Szal erőltesd a maszkokat, mert ezt is lehet rétegek között másolni, ide-oda kijelölni, effektezni, stb. Sőt! Lehet vele réteg effektet kitakarni (árnyékokat itt-ott, ilyesmit), illetve mappáknak is lehet adni maszkot! Tehát van több réteged maszkokkal, effektekkel, amit másik csoportal kell egybedolgozni... akkor bele egy mappába, és rá egy maszkot.
Következő okosság a vágómaszk, ez InDesignben "alap", nagyon hasznos. BonFire blogjában ír róla, de ez is olvasva horror, pedig tök logikus a működése.
hajrá -
Wyll
őstag
Az ilyen "magától" jellegű hibajelenségek tipikusan nem maguktól szoktak előjönni
Ha beállítasz egy eszközt valahogy, az elvileg meg kell hogy jegyezze ezt a beállítását.
Ha semmilyen átmenetet nem akarsz a szélén, akkor valahogy így kell kinézni a beállításnak felül (ellipse esetén):De erre még a kijelölés előtt kell figyelni. Ha már megvan a kijelölés, utólag a ctrl+alt+r ablakban tudod mindig megnézni, hogy épp hogy néz ki, plusz módosítgatni is tudod.
(Vagy a Q-t lenyomva belépsz a quick mask módba, ahol szintén láthatóvá válik a maszk.
Szal van egy csomó módszer..)albert8:
ilyenkor linkeld be őket egyből, hogy aki kedvet érez hozzá, egyből megcsinálhassa! -
ViZion
félisten
Ne a refine edge-t használd, hanem csak a feather-t a kijelölésnél. HA fix szélűt akarsz, akkor a panelon a kijelölő eszköznél legyen 0 px, és utána rajzolj.
Ahogy én csinálnám:
új réteg, festegetés... majd maszkolás: maszkot is lehet halványítani egyben vagy csak részeit, itt is van refine edge, feather, blur, stb...
Új szín, új réteg, festés, maszkolás...
De egy rétegen biztosan nem festegetnék, már csak azért sem, mert akkor mi van ha pl. árnyékot multiplyre akarom, a csúcsfényeket screen-re, a kitöltőszíneket normalra, éleket overlayra...? Egy rétegen belül nem megy (illetve megy, de utána nem lehet variálni). -
Wyll
őstag
Közben rájöttem a dologra, hogy mitől van.
Nem az ecsetméretek különbözőségéből adódik. Ha sima Fill (magyarul gondolom Kitöltés, amúgy alt/ctrl + backspace) művelettel töltesz ki egy puha (feather-es) szélű kijelölést, akkor is jelentkezni fog valamennyire:Ez abból adódik, hogy a puha szélű kijelölés tulajdonképpen olyan mint egy maszk, aminek a széle kifelé egyre kevésbé engedi át a "rá applikált festéket". Tehát a szélénél az amúgy mondjuk 100%-os átlátszóságú (opacity-jű) ecset csak 70-35-10-0%-os átlátszósággal fog festeni (szép átmenettel persze). Magyarul nem fed teljesen.
Ha most erre bármivel ráfestesz, akkor az szintén nem fog fedni teljesen, így a szélén keveredni fog a két szín. Mintha két 50%-os színnel festenél egymásra.
Szóval tulajdonképpen ez így működik jól. A kérdés, hogy mit szeretnél.
Pl ha a második színnel többször mész át a kérdéses területen, nyilván egyre jobban el fogja takarni az alsó színt.Amúgy, a kijelölés puhaságát inkább a Select > Refine Edge (ezt nem tudom mi lehet magyarul) ablakban módosítgassad (ez nálam ctrl + alt + R).
-
ViZion
félisten
Nagyítás: az egyszerű, kevésbé színátmenetes, zajmentes képeket lehet nagyítani, persze a minőség sok esetben megkérdőjelezhető. Nagyítás után egy unsharp mask segíthet.
Ha rossz, zajos, akkor abból nem lesz bikaviadal... persze lehet teületenként kijelölve gaussian blurral vagy dust&scratches-al javítgatni nagyítás előtt, meg ráerősíteni a színekre, kontúrokra, de annyi idő -ha jól akarjuk csinálni- hogy egyszeerűbb keresni neten...
Ahogy a kolléga is írta: először kikapcs a resample image, megadod a dpi-t, majd utána lehet játszani a mérettel. Nálam fix méretek vannak (újság, szórólap), így én az előre beállított canvasra húzom a képet.Sok ügyfél itt is trükközik, mondjuk, h x méretű kép kell, erre felnagyítja a netest... akkor az lesz...
Nyomtatás: otthoni? nyomdai? Otthonra RGB elég, semmi extra, bár jobb ha én állítom be a méretet, és nem a word vagy a fényképnyomtató-varázsló méretezgeti. Nyomdaira nem térnék ki, az nagyon nem férne el itt, majd egyszer összeszedjük az első hsz-be.
Az 1 méteres kép sem gáz. Honnan nézik? Ha pár méterről, akkor elég a 120-200 dpi felbontás. Ismerni kell a nyomtatót is, hogy a papírra is az kerüljön ami a monitoron van, ezért hasznos a kalibrálás.Mentés: JPG adatvesztős formátum valóban, de mire kell? webre jpg, png, otthonra jpg, amúgy minden maradjon psd, és amikor kell pl. nyomdába, akkor amit kérnek: pdf (ha szöveg is van), tiff (ha kép) ahogy Arpee78 írta.
-
Arpee78
senior tag
A képeket nem(igazán) érdemes nagyítani, ha nincs meg a kellő felbontása akkor nem lesz szép akárhogy nagyítod. Ezért az image resize-nál a "resample imaget" kapcsold ki, de inkább használd a crop tool-t. Ezután ellenőrizd a kép felbontását, ha alacsony akkor nincs mit tenni.
Két azonos felbontású és tartalmú kép között nagy minőségi különbség lehet. Egy profi fotós profi felszereléssel biztosan szebb eredményt kap mint egy remegő kezű bácsika a mobiltelefonjával.
Nemrég volt róla szó, 1x1 méter méretben elegendő a 150 dpi(egy jó fotó esetén).
Rácsmentesítés? Ez a noise-despeckle filter lenne? Egy jó fotón ezzel csak rontasz. Ha a jpg tömörítés kockái miatt használod akkor ott a jpg mentésével van probléma. A fényképezőgépet vagy a szkennert át kell állítani Tiff vagy RAW mentésére vagy ha marad a jpg akkor enyhébb tömörítéssel. Ha PS-ből mentesz a jpg-t a 10-11 jó.
Feltételezem nem azt teszed, hogy behívod PS-be a jó minőségű képet, használod a despeckle filtert(elkerülendő a kockákat), majd elmented erős jpg tömörítéssel(ahol meg előjönnek a kockák). Ennek vastagon semmi értelme lenne.
Az hogy milyen formátumban mentünk az attól függ mire kell. Későbbi feldolgozásra Tiff-et használok ami veszteségmentes, csak az LZW tömörítést állítom be, azt is csak akkor ha a kép jól tömöríthető.
(#9400) kem
Talán lejárt a próbaverzió ideje(igaz akkor mondaná), ha töréssel volt akkor vacak a törés.
Ha legál verzióról van szó, én megnézném a Flexnet licensing service hogy van beállítva az automatikusan induló progik között. -
Inv1sus
addikt
Mert egy betömörített képet ugyanúgy fog kezelni, mint ha tömörítetlen lenne (mintha 100%-os lenne a kép). Nem a tömörítési szinttől fogja újra kiszámolni a képet.
Tehát a tömörítés okozta esetleges kockákat, négyzeteket ugyanúgy figyelembe veszi és próbálja a következő tömörítést úgy igazítani, hogy azok élesek maradjanak. Ezért nem szabad többszörösen tömöríteni.
-
BonFire
veterán
Van néhány igen találó kocsmanév. Nálunk is van McKajálsz, és Vitamin büfé is.
Volt testnevelő tanárbácsim lyukasórán mindig felült a biciklire, és indult kifelé. Megkérdeztük, hová megy, mindig azt mondta, hogy a "gyógyszertárba". Mondtuk, hogy milyen sajnálatos, hogy egy sportember ilyen gyakran kényszerül oda járni...
-
-
ViZion
félisten
Nem, a pixelméretarányhoz nincs köze, azt hagyd négyzeten, ha nem akarsz meglepit
A szürkére írta Dluinet, h ne az alapszínekből keverjék, hanem a fekete %-os változtatásával.
A ponttorzulást pl. nyomdai technológia, a papír nedvesedése, anyaga is okozhatja (meg gépbeállítás, stb., de nem vagyok nyomdász). Megváltozik a képpont alakja, "tojás" leszromlik a minőség.
-
ViZion
félisten
Bátor vagy, ha nyomdába kell, de nem vagy tisztába a színprofilokkal...
Egyeztess a nyomdával, mert papírtól is függ, h nekik mi kell. CMYK coated szokott lenni általában, DE ez ugye papír függő!CMYK színmód (ha színes lesz), rétegek nélkül, LZW tömörítéssel, interleaved pixel order, IBM PC byte order. Nálam ez kell, de a nyomda majd panaszkodik, ha nem jó.
-
GCR (Gray Component Replacement) a szürketartalom helyettesítése. Az eljárás alapja az, hogy a cián, bíbor és sárga színek megfelelő arányban nyomtatva szürke árnyalatot adnak. Ezt a szürkét megfelelő mennyiségű feketével helyettesíthetjük, megtakarítva a drága színes festék jelentős részét.
A 20% azt jelenti, hogy színprofilba 20% ponttorzulás kompenzációt tartalmaz.
Egy idézet: "a képfeldolgozás során használjanak színvisszavételi technikákat, GCR-UCR-t (Photoshopban: medium (közepes) beállítást), ponttorzulás: újságnyomtatásnál kb. 30%, ofszetpapírra 20%, mázolt papírra 10%, a teljes kitöltési arány (TIC) újságnyomtatásnál 240-260%, tekercsofszet nyomtatás (mázolt papírra) 280-300%, minőségigényes ofszetnyomtatás gyengébb minőségű mázolt papírra 320-350%, kiváló minőségű papírra 340-360%."
-
Dexter68
addikt
Oké, itt van még a Morguefile is
-
Shim
őstag
Ezek közül egyedül az sxc képei használhatók fel engedélykérés nélkül!
Ha legálisan akar az ember képeket találni, a (free) royalty free stock photos-re kell rákeresni. Legjobb eredményt és képeket persze a fizetős stock photo oldalakt adják (pl. getty images, istockphoto, stockxpert). -
Dexter68
addikt
Rajz, festmény hatás: Photofiltre
Már amennyiben a photoshop gyári cuccai nem felelnek meg. -
Dexter68
addikt
Esetleg, ha ebből a 6 lépésből csinálsz egy eksönt?
-
delta9
senior tag
Van benne egy PSD file is. Azt megnyitod, aztán Edit->Define Pattern... felugrik egy ablak, ahol elnevezheted, nem muszáj, leokézod (most egy patternt, egy mintázatot hoztál létre, amit majd mozaikban elrendezve ráraksz a fotódra). Ezután megnyitod a fotódat, a backgroundról, azaz a háttérről csinálsz egy másolatot, majd layers (rétegek?) paletta alján a layer style-ból (vagy layers menü -> layer style [réteg sílus?]) kiválasztod a pattern overlayt, ott középen a mintázatokat mutató pattern előnézeti képek közül kiválasztod azt, amit ez elején létre hoztál (legördülő menüből), a scale csúszkán meg beállítod a méretét százalékban, leokézod, kész. Ezt tudod később is módosítani, illetve copy és paste layer style-lal könnyen tudod alkalmazni több képre is.
És mire idáig jutottam, rájöttem, hogy sztem neked magyar PS-ed van, ott viszont fogalmam sincs mit hogy hívnak
Amit sejtettem, beszúrtam magyarul.
-
Dexter68
addikt
-
delta9
senior tag
-
delta9
senior tag
jobbfajta tableteken vannak pont erre programozható gombok, ráadásul fél millió alatt már egész jókat is lehet kapni, akár persztízs kategóriás wacomot is, pl. itt leírják azt a funkciót, amire neked van szükséged: [link]
ráadásul itt sztem nem is olyan olcsó, és bőven fél m. alatt van
-
Dexter68
addikt
-
Dexter68
addikt
1. van egy csomó, pl. szinte az összes fx bill. szabad. A képméretezést én úgy szoktam csinálni, hogy megnyomom sorban az Alt, I, S billentyűket és máris ott vagyok. A Levels (Ctrl+L) eléréséhez mindkét kezem használom.
2 a navigátort bonyolultabb kezelni, mint azt, hogy space-szel odébbhúzom (pláne, mióta a space rá is van programozva a ceruzám gombjára
)
3 indyben space-szel húzod az oldalt, ha meg szövegboxban vagy, akkor Alt-tal.
-
Dexter68
addikt
Hát szerintem nehéz lesz, mert Corelke sosem fogja a Pan-t Space-szel kezelni, a Zoomot meg Ctrl+Space-szel, mert képtelen rá. A photoshoppot meg nem hiszem, hogy érdemes átvariálni, hogy F2-vel zoomoljon, mert saját magadat kergeted majd az őrületbe hosszú távon. Előbb-utóbb meg majd úgyis rájössz, hogy Corelke nélkül is lehet teljes életet élni
De legalábbis csak akkor nyúlni hozzá, amikor elkerülhetetlen.
-
delta9
senior tag
akkor meg kell változtatnod az összes corel billkombót
az adobe alkalmazásoknak eléggé jó az alapbeállítása, a legsűrűbben használt parancsok ott vannak a bal oldali shift-alt-ctrl környékén.én annyit szoktam tenni (mindegyik szoftvernél, amit sűrűn használok), hogy az undo funkciót megcserélem mindig ctrl-z helyett ctrl-y-ra, mert az angolszászoknál, akik kitalálták ezeket a kombinációkat pont meg van cserélve ez a kettő bill és nekik a 'z' van ott, ahol nálunk az 'y', így szerintem sokkal kényelmesebb a ctrl-y, mint nyújtózkodni a 'z' betűig.
-
Dexter68
addikt
-
mibog
tag
az angol nekem nem nagyon megy...csomó mássalhangzó egymás mellett.. minden szó majdnem ugyanolyan... miért nem inkább német?
a magyarból könnyebb tanulnom. úgy tudom hogy ha valaki magyar nyelvűt vesz annak nincs lehetősége angolul használni, de lehet hogy rosszul tudom.ha a pixelszám "el van mászva" egy képben, akkor vajon elmászhat az indesign objektumkeretből is ez a kép a nyomdai munkánál?
-
delta9
senior tag
azt azért figyelembe kell venni, hogy az sRGB színtér is 'tágabb' mint bármelyik cmyk, az adobe rgb meg aztán pláne. így alapvetően nem elképzelhetetlen, hogy olyan színeket tartalmaz az rgb színtérben lévő képed, ami cmyk-ban nem nyomtatható (legfeljebb direkt színnel), így a beállítástól/motortól függően átalakítja a hozzá legközelebb lévő cmyk színné, de az értelemszerűen nem lesz ugyanaz mint amit valamelyik rgb-ben láttál.
de próbálj ki egy olyan megoldást, hogy az adobe rgb színteret átalakítot lab color módba, majd lab-ból csinálod a cmyk konverziót, mert tapasztalatom szerint így kevésbé (adott esetben egyáltalán nem) torzulnak az rgb színek.
a monitort meg muszáj beállítan/beállíttatni, mert ez elengedhetetlen, hogy a monitoron megközelítőleg azt lásd, ami a nyomdából kijön. már ha minden más rendben van
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hegesztés topic
- Autós topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Nyaralás topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Windows 10
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- AKCIÓ! MSI Z390 i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060Super 8GB Corsair Carbide Series 200R 600W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Thinkpad X230 legenda: i7 CPU, IPS kijelző, 12 GB, dupla SSD, magyar villbill, webcam, fingerprint
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest