Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marky mark

    újonc

    Sziasztok! Az alábbi két problémában kérném a segítségeteket. Új vagyok Linuxon, és még nem megy valami jól.

    1. problémám: Írjon bash szkriptet amely kiírja a log.txt-be az első paraméterben megadott könyvtárban levő futtatható fájlok sorainak átlagos számát, a második paraméterben megadott könyvtárban levő olvasható fájlok számát, végül, melyik szám a nagyobb (1, ha az első, 2, ha a második a nagyobb, 0, ha egyenő).
    Ellenőrizze, hogy pontosan két paramétert kapott-e, írjon ki hibaüzetet ha nem, és lépjen ki.
    exit használata: exit 1 -> 1-es visszatérési értéket ad, és kilép a programból. A feladat megoldása során a "test", "expr", "wc", "ls", "cat", "echo", "for","while", "if" , "exit" segédprogramokat használja, ezeken felül parancsátirányításokat, változókat és csővezetéket is használhat.

    2. problémám: Írjon bash scriptet, amely a pozícionális paraméterben megadott fájlon dolgozik.
    Ellenőrizze, hogy pontosan 1 pozícionális paramétert kapott-e a program, ha nem, írjon ki rövid ismertetőt a használatról és térjen vissza hibás (1) kóddal. Ellenőrizze, hogy a megadott fájlnév „.log”-ra végződik-e. Ha nem, írjon ki rövid ismertetőt a használatról és térjen vissza hibás (1) kóddal. A paraméterül kapott fájl létezését és olvashatóságát ellenőrizze, ha nem olvasható vagy nem létezik térjen vissza hibás
    (2)-es kóddal. A fájl szűrésével állapítsa meg, hogy 2008-07-21 -én 9 óra 21 perc és 9 óra 58 perc között mennyi a legtöbb egymást követő „status” bejegyzések száma!

    Az első probléma eddig van meg (az elején az ellenőrzés otthon megvan, az jó)

    #!bin/bash

    a = for i in $(test -r); do // itt még az átlagolással nem vagyok meg.
    wc -l $i | wc -l > log.txt
    done

    b = for k in $(test -x); do
    wc -l $k >> log.txt
    done

    if
    expr a > b then echo 1 >> log.txt
    expr a < b then echo 2 >> log.txt
    else echo 0 >> log.txt

    A 2. probléma tesztje létezésre és olvashatóságra:

    if [ -f -r $2 ]; then
    else
    exit 1
    fi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák