Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz scdlsc #27 üzenetére

    Igen, a 101 gombos magyar kiosztásra gondolsz. Ennek a logikai kiosztásnak az volt az előnye, hogy mind az ANSI, mind az ISO, mind a képen szereplő ANSISO fizikai kiosztásokon működött, mert nem igényelte az ISO kiosztás extra billentyűjét. Hátránya az volt, hogy a 0-hoz AltGr-t kellett nyomni, mint a normál magyar kiosztásnál a Í-hez, ha hiányzik az extra billentyű.

    Ez bal oldalon ANSI, jobb oldalon ISO?
    Ez egy félresikerült átmenet. ANSISO, kínai ISO, international néven lehet belefutni. Nem szabványos fizikai kiosztásról van szó, amit két szabványos kiosztásból alkottak meg. Olcsó kínai ISO-nak hívott billentyűzeteken lehet néha belefutni (ezért a kínai ISO becenév), valamint például a Logitechnél 5-6 éve a US International kiosztások így néznek ki.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Igen, az optimális billentyűkiosztás erőteljesen függ attól, hogy milyen nyelven és mit gépel az ember. Már olyan apróságon borul az irodalmi anyagokon lefuttatott eloszlás, hogy fejlesztő vagy, és a nyelv gyakran leírt kulcsszavaiban teljesen más betűgyakoriságok érvényesülnek, mint egy "átlagregényben", így más kiosztás lesz optimális neked.

    [link]
    itt van egy hosszabb videó a témában, ahol valaki az "optimális" kiosztást próbálta megtalálni (enyhe deja vu érzetem van, mintha neked már linkeltem volna egyszer ezt)

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Héraklész #19 üzenetére

    [link] [link]
    Nem PBT, hanem PU, de tripleshot, maradhat? :D Van tőle egy doubleshot kupakom (kaptam ajándékba valamihez), eléggé impresszív kézbe véve a végeredmény minősége.

    Egy cseh csávóról van szó, aki a nyák legyártását és a kapcsolókat kivéve komplett billentyűzeteket készít a saját műhelyében, ő készíti a kupakokat, ő CNC-zi a házat hozzá, saját firmware-t készített, a nyákot ő tervezte, stb. Az ára eléggé durva, de ha a beletett munkát nézed, akkor annyira mégsem.

    senki nem figyel arra, hogy a LED-ek fényereje PWM-mel van állítva és a monitor vélhetőleg már villódzásmentes képe mellett sokakat zavar az a vibráló fény
    Én éveken keresztül rendszeresen felhoztam a paradoxont a billentyűzetes topikban, hogy kell a flicker free monitor, mert különben villog a szemedbe, aztán odatesz elé egy billentyűzetet, ami sokkal fárasztóbb módon a periferiális látómezőben villog, és a kutyát nem érdekelte, így egy ideje feladtam.

    De mit vársz akkor, amikor rengeteg ember használ PWM-es otthoni világítást és nem zavarja?

    Vagy amikor ezt a túlárazott valamit is veszik, ami direktben a monitorra küldi rá a PWM-es ergébét. Ez sem jobb, itt ráadásul még látszik is az alacsony frekvenciás PWM hatása.

    én a Capslock és a Numpad LED-jéről
    MX Lock és probléma megoldva, bár nem eléggé gamer. Ha nem a háttérvilágítással próbálják megoldani a lock LED-eket is, akkor azért találni vibrálásmentes megvalósítást.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz qqcqqc #1 üzenetére

    Nekik ott van a Q13. Akinek pedig egyik oldalon sem kell numpad, annak meg a Q10. Ez nem lecserél/elvesz, hanem újabb alternatívát nyújt.

    sok ember több évtizedes beidegződésének, vakon gépelés-tudásának ellentmond
    Tipikusan az a meglehetősen kevés ember állna át a leghamarabb egy másik kiosztásra, aki képes vakon gépelni, és a vakon gépelni képtelen többség sírna, hogy semmi sem ott van. De nekik ott vannak a hagyományos kiosztások, már a középen osztás látványán is sokan fennakadnak (aztán ha kipróbálnák, akkor rájönnének, hogy azon is ugyanolyan rosszul/jól tudnak gépelni).

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés