- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Realme 8 - az igazi nyolcas
- iPhone topik
- Ezekben a változatokban lesz elérhető a OnePlus 13 Kínán kívül
- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Poco F4 - uzsonna tavalyi receptből
- Mobil flották
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
Új hozzászólás Aktív témák
-
gghrtz
őstag
Akkor en ezt nem ertem. Hogy lehet akkor ugy beallitani a TV-t, hogy 100Hz-es legyen, de ne mossa a kepet?
-
BBéci
legenda
A 100 Hz éppen arra szolgál, hogy az LCD lomhasága miatti elmosódást ellensúlyozza. A Motion Plust egyénire kell állítani és a csúszkák közül a felsőt 10-re, az alsót 0- és 3 közé húzni.
A LED mozgásjavítást is bekapcsolva kell hagyni!Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!
-
rapsag
újonc
Más, esetleg olcsóbb lejátszók egyébként nem jöhetnek szóba? Nekem van egy O!Play_mini+_81-m, az ISO fájlokat megnyitja, de nem 3D-ben - amiket javasoltál azokkal tuti mennének az ISO-k 3D-ben? Számítógép + TV kombinációval sem sikerült még ezt elérnem, ahogy nézem vegyesek a tapasztalatok.
-
Lackó86
tag
Szeretnék egy külső lejátszót, ami kb. mindent tud pl. BD 3D ISO, mkv. stb...
bővíthető merevlemezzel,
ezzel kapcsolatban.- alkalmazható úgy mint egy tárhely..:pl ide közvetlenül tudok letölteni? szgépről hálózaton keresztülKi mit javasol? Köszi előre is!
jambi
-
szaky33
újonc
Sziasztok.
Most vettem egy LG 42LA620s Cinema 3D Full HD LED smart TV-t.Az lenne a problémám,hogy letöltöttem az Avatar filmet Half-SBS 3D-ben Highlvl 4.1 Bit rate 18.6Mbps.Egy 1TB-os külső merevlemezről nézem és a 3D hatás az nagyon gyenge.Szinte alig van kinti hatás.Ez miért lehet?Néztem egy LG 3D demo filmet ott volt rendesen kinti hatás.Mi lehet a gond?Segitséget kérnék.A válaszokat előre is köszönöm. -
#48613632
törölt tag
válasz szaky33 #5056 üzenetére
na, mivel újonc vagy.
Sajnos, ez nem az a fórum, ahol bármilyen warezzal kapcsolatos dologgal bárki segíteni fog neked. Tehát a letöltöttem ezt és ezt a filmet c. dolgokat itt kérlek hanyagold.
Ugyanakkor, mivel új vagy, és nem tudhattad (bár ez semmi alól nem mentesít)
Az LG többnyire passzív 3D TV-ket épít, mely a technológiából adódóan felezi a felbontást. Na ehhez még hozzájön a HSBS vagy HOU, ami szintén felez, szóval gyakorlatilag egy negyed HD-t "élvezel"
Javaslat: A 3D filmeket csak Bluray formátumban nézd, a többi sz@rt sem ér.
szerk: Elkerülvén az esetleges problémákat, sértődéseket, javaslom, olvasd át a szabályzatot, különösképp erre a fórumra vonatkozólag.
Ezt például a lap tetején, a jobb felső sarokban találod:[ Szerkesztve ]
-
ozzy711
őstag
válasz #48613632 #5057 üzenetére
Nem a felbontással van a baja, hanem a térhatással, ahhoz meg semmi köze a felbontásnak ( saját tapasztalat, mivel van aktív és passzív 3D-s tv-m is )!
Szaky33: próbáld meg közelebbről nézni ( az optimális távolság ennek a tévének kb. 1,5 méter ). Egyébként ezek a felezett ( sbs, ou ) filmek nem igazán jó térhatásúak ( előre legalábbis ), de azért akad kivétel!
Sajnos, az igazi 3D-s hatáshoz Blu-ray 3D-s film kell ( abból is a nem utólag szerkesztett ).[ Szerkesztve ]
-
-
Budinszki
tag
Sziasztok.
Samsung tv-m re szeretnék hdmi kersztül laptopról lejátszani 3D filmet , de sajnos nem lesz 3D. Erre milyen megoldás létezik ? Haverom szerint csak usb-n kersztül lehet . -
m3gtr
senior tag
-
HunterFero
csendes tag
Sziasztok
Van egy samsung 3d Led tv-m és ASUS O play-el van összekötve egy asztali számítógéppel. Tehát a LED 3D-tv AV-ra kapcsolva próbálok 3d filmet nézni de duplán hozza. A film blue ray-es. A video kártya az asztali gépen nvidia és az 3d dolog ki van benne kapcsolva amit fent írt.(stereoscopic 3d )
Az irányítón nem tudom módosítani a 3D dologt mint más adásnál csak ki és be tudom kapcsolni
Előre is köszönöm minden hozzászólást.ui. nem vagyok tech zseni, lehet az a baj hogy a gép nem közvetlenül van összekötva a TV-vel?
Köszi Feco
[ Szerkesztve ]
Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is. + Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is.:-)
-
Probert75
addikt
válasz citydevil #5064 üzenetére
Nem XBMC-ről beszélsz véletlen?
A cikket sajnos, amiről mentettem, nem találom, így beírom hátha segít valakinek. És érdemes az xbmc-13.0-Gotham_alpha9-et letölteni, mert az némelyik Half-SBS-t és OU-t felismeri és az XBMC menüjét kettőzi a megfelelő módon, hogy a 2D-s menü ne kapcsoltassa vissza az autómata 3D felismerésre állított TV-t.
Nem rövid a leírás és nem is annyira friss, de hátha segít valakinek:
"XBMC Beállítása
A HTPC szoftverekkel kapcsolatban egy dolog biztos: nincsen köztük tökéletes. Van, amelyik gyors, van, amelyik nagyon sokat tud, van, amelyiknek jól néz ki a kezelőfelülete, van, amelyiket könnyű kezelni, és van, amelyik akár többféle platformon is működik – ám egyszerre ezek a jellemzők szinte biztos, hogy nem teljesülnek.
Miért az XBMC?
A mi választásunk az XBMC-re esett, ez a program jelenleg a 9.11-es verziónál jár, és egyik nagy előnye az, hogy nemcsak a profik, hanem a kezdők is egyszerűen használhatják. Volt persze számos más alternatíva is (például a Boxee, a Windows Media Center + Media Browser, a MediaPortal, stb.), de egyet választanunk kellett. Illetve kettőt, mert az XBMC-vel tévézni (egyelőre) nem lehet – ám ez egyrészt a közeljövőben változni fog, másrészt a set-top-boxok korában ez a képesség egyre kevésbé fontos.
Miért az XBMC? Azért mert egyszerű telepíteni, rengeteg formátumot kezel (külön kodek telepítése nélkül), menüje a legjobb a jelenleg elérhető programok közül (talán a Windows Media Center nyújtja még ugyanezt a letisztult, jól áttekinthető stílust) és tudása bővítmények segítségével egészen széles körben növelhető. Plusz a szoftverben rengeteg apró figyelmesség van, például néhány perc „üresjárat” után elsötétíti a képernyőt, ami a régebbi plazmatévé tulajdonosoknak mindenképpen hasznos lehet.Telepítés
Az XBMC telepítése nem bonyolultabb, mint bármely más Windows alkalmazásé. Első lépésben le kell töltenünk az xbmc.orgról a legfrissebb verziót. Cikkünk készítésekor a 9.11.es verzió volt a legújabb, mi is ezt fogjuk használni. A telepítő 45 Mbájtos, ami lassabb internetkapcsolattal is 10 perc alatt letölthető. Értelemszerűen a Windows verziót kell választanunk, de ha előbb ki szeretnénk próbálni az XBMC-t csak úgy, akkor a Live változatot is letölthetjük. Ezt 500 Mbájtos, és CD-re vagy USB stickre kiírva az XBMC (Linux alapú) bootolható változatát kapjuk.A telepítésnél egyetlen fontos dologra kell figyelnünk, a program megkérdezi, hogy a kiegészítő információkat hol tárolja majd el. Kérhetjük a Roaming mappa (ez az alapértelmezett mód), illetve az XMBC saját mappájának használatát is. Utóbbi a hordozható mód, ami egy újratelepítésnél megkönnyíti az adatmentést – ha ezt választjuk, akkor viszont arra mindenképpen figyeljünk, hogy az XMBC csak akkor működik majd megfelelően, ha rendszergazdai jogosultságokkal indítjuk el. Már csak azért is mi az első verzióra szavazunk. Egy újratelepítésnél így sem lesz nehéz dolgunk, mert csak annyi lesz a plusz, hogy a User/[felhasználói név]/AppData/Roaming/XBMC mappa tartalmát is lementsünk.
A telepítés ezt leszámítva teljesen automata, viszont internetkapcsolat kell hozzá, mert néhány további komponens letöltése is szükséges lehet a művelet során. A folyamat nagyjából 3-4 percet vesz igénybe. Az XBMC nagy előnye, hogy a multimédiás fájlokat külső kodekek nélkül tudja kezelni, így nem szükséges matroska splittert, ffdshow-t, ac3 filtert, feliratkezelőt, stb. telepíteni mellé.
Kezelőfelület
Az XBMC kezelőfelületét korábban sok kritika érte, a 9.11-es verzióval azonban gyökeresen megváltozott a helyzet. A fejlesztők a Confluence-re cserélték az alapértelmezett témafájlt, s ennek köszönhetően az XBMC egy olyan köntöst kapott, amin még csak változtatni sem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy látványos GUI-t kapjunk. Persze lehet, ha ez minden vágyunk, de a továbbiakban mi megtartjuk az alapbeállítást.A Confluence egyszerű, letisztult és látványos is egyszerre. A főképernyő két nagy logikai egységre van bontva. Bal oldalt, a képernyő harmadát foglalja el a navigációs sáv, ahol egymás alatt sorakoznak az elérhető funkciók. A navigációs sáv alján további három ikon találunk, amelyek funkciója balról jobbra a következő: műsoros DVD-k és audio CD-k elindítása, most játszott fájlok illetve kilépés. A betűk mérete megfelelően nagy ahhoz, hogy tévén is könnyen elolvashassuk a feliratokat, és ez szerencsére nemcsak a főmenüre, hanem minden más területre is igaz lesz majd. A főképernyő másik nagy logikai egysége a háttérkép, ami a navigációs sáv alá is benyúlik. A háttérkép a főmenüben mindig az éppen kiválasztott menüponthoz illő.
Telepítés után a következő menüpontok jelennek meg: szkriptek, időjárás, képek, videók, zene, program, rendszer – igen, az XBMC magyarul is tud, ráadásul ahhoz képest, hogy ingyenes program, meglepően jól.
Az irányításhoz a nyilak mellett az Enterre, a Backspace-re és a „C” betűre/jobb egérgombra lesz mindenképpen szükségünk, ezzel a hét gombbal minden lehetséges szolgáltatást el tudunk érni. Különösebb magyarázatra csak a „C” betű szorul, vele a helyi menüt csalogathatjuk elő. Természetesen az XBMC távirányítóval, sőt, akár a Microsoft Xbox 360 kontrollerével is használható, persze ez adott esetben további konfigurációt igényelhet.
Alapbeállítások
Fussunk gyorsan végig az alapbeállításokon, hiszen ez szükséges ahhoz, hogy az XBMC azon a monitoron (tévén) jelenítse meg a képet, amelyiken akarjuk, olyan formátumban adja ki a hangot ahogyan akarjuk, stb. Lépjünk be tehát a Rendszer menübe, ahol az opciókat összesen nyolc kategóriába rendezve találjuk meg.Az első csoport a Megjelenítés nevet kapta, és itt állíthatjuk be a skint, a nyelvet, a fájllisták kezelését illetve a képernyőkímélőt. Minden lehetőséget természetesen nem fogunk végigzongorázni, ehhez túl sok van belőlük, de a legfontosabbakra mind kitérünk. A Skin fülön módosíthatjuk például a kezdőképernyőt, aminek akkor van leginkább értelme, ha mondjuk csak filmeket nézünk majd – ebben az esetben kérhetjük, hogy az XMBC egyből az elérhető videókat mutassa. A Nyelv fülön az XBMC kezelőfelületének nyelve mellett a karakterkészletet állíthatjuk be. Ennek a feliratok esetében van jelentősége, ha korrekt ékezetes betűkezelést szeretnénk, akkor a Karakterkészletet változtassuk meg Central Europe (Windows)-ra. A Képernyőkímélőnél a késleletetés időtartamát illetve a képernyőkímélő stílusát is kiválaszthatjuk.
Megjelenítés beállítások
A Videó menü rengeteg beállítást rejt. A Médiatár fülön mindenképpen jelöljük be a Médiatár frissítés induláskor opciót – így az új fájlok azonnal megjelennek majd. A Lejátszás résznél állítsuk be, hogyan viselkedjen az XBMC akkor, ha egy korábban félbehagyott fájlt újból elindítunk. Alapértelmezés szerint a program rákérdez a folytatásra, de kérhetjük azt is, hogy ez automatikus legyen, vagy azt is, hogy az XMBC soha ne folytassa a filmeket, sorozatokat. A Feliratok esetében is fontos, hogy a karakterkészlet Central Europe (Windows) legyen – továbbá itt állíthatjuk be a betűtípust, a feliratok méretét, színét és stílusát is.Video beállítások
A Zene menüben szintén érdemes kérni a Médiatár frissítése induláskor opciót, a további lehetőségekre viszont nem térünk ki, mert azok szinte egytől-egyig az egyéni preferenciáktól függenek.Zene beállítások
A Képekhez még kevesebb lehetőség tartozik – diavetítés, átmenetek állítható, EXIF infó alapján automatikus forgatás, stb. Az Időjárás és Hálózat beállítások egyértelműek – utóbbira ráadásul otthoni környezetben szinte biztos, hogy nem is lesz szükségünk.Képek és időjárás
A Rendszer csoport alatt ismét fontos paramétereket találunk. A Video kimenet fül alatt adhatjuk meg például azt, hogy az XBMC – többmonitoros környezetben – melyik képernyőn jelenjen meg, illetve itt van lehetőség a kijelző kalibrálására is. Itt persze ne színkalibrációra gondoljunk! A pontos képméretet illetve a feliratok pozícióját lőhetjük be – nagyon ötletes módon. A kalibráció elsősorban akkor lesz hasznos, ha régebbi LCD-tévénken nem tudjuk az overscan funkciót kikapcsolni. A kalibráció első három lépése az igazán fontos, ezekkel a bal felső és a jobb alsó sarok pozícióját illetve a feliratok helyzetét állíthatjuk be. A negyedik lépés a torzításmentes megjelenítés ellenőrzésére szolgál. A Hangkimenet fülön állítsuk be, hogy az analóg vagy a digitális kimenetet szeretnénk-e használni – és ha ez utóbbit, akkor jelöljük be azt is, ha a külső erősítő AC3 illetve DTS hangsávok kódolására képes. Amennyiben HDMI kábelen szeretnék a hangot is továbbítani (például akkor, ha 7.1 csatornás forrást használunk), a Hangkimenetnél válasszuk ki a videokártyán lévő hangkártyát is!Rendszer beállítások
Végül, de nem utolsó sorban az aktuálisan kiválasztott témafájl alapján a GUI megjelenését is módosíthatjuk a Skin menüpont alatt. Itt két dolog lehet fontos. Az egyik az, hogy a Főképernyő lehetőségek fülön letilthatjuk a kezdőképernyőben a nem használt menüket, a másik pedig az, hogy az egyes menükhöz tartozó háttereket is lecserélhetjük (Háttér testreszabás).Skin beállítások
Mappák hozzáadása
Az XMBC – amint az már a fentiekből kiderülhetett, Médiatárként funkcionál, azaz a program GUI-ja nemcsak egy megdizájnolt fájlkezelő. Az XBMC a filmekhez, sorozatokhoz és a zenékhez kapcsolódó valamennyi fontos infót, plusz a borítókat is, le tudja tölteni az internetről, amivel nemcsak a látvány, hanem a használhatóság is ugrásszerűen megnő. Ehhez persze arra is szükség lesz, hogy a fájlokat valamennyire rendezetten tároljuk. Nem kell nagy dologra gondolni, az alap csupán annyi, hogy a filmeket, a sorozatokat, a zenéket és a képeket külön mappába tegyük. A filmeken belül az egyes fájlokat lehet, de nem szükséges külön mappában elhelyezni. A sorozatoknál arra kell figyelni, hogy a különbözős sorozatok külön mappába kerüljenek, s ezen belül az egyes szezonokat is érdemes még szétválogatni – de ez utóbbi szintén nem kötelező. A sorozatok felismerése a mappanév alapján történik, az epizódok felismerése pedig a fájlnév alapján, így a fájlnévnek tartalmaznia kell azt, hogy melyik sorozat hányadik része – ez legtöbbször s01e01 formátumban van feltűntetve, de a tapasztalatok alapján az XBMC a netről letölthető videókat mindig pontosan felismeri, így a fájlok átnevezésével csak azért érdemes foglalkozni, hogy a lista egy windowsos fájlkezelőben is mutasson valahogy. A zenék esetében minden előadót, és azon belül minden albumot tegyünk külön mappába.Ha megvannak a mappák, tegyük láthatóvá őket az XBMC számára is! Lépjünk be a (főmenüből) a Videók menübe, majd válasszuk ki a Forrás hozzáadása opciót. A Tallózás gomb segítségével keressük meg azt a mappát, amelyikbe a filmeket másoltuk, és lépjünk is bele. Ha megvan, okézzuk le. A forrás hozzáadása ablakból még ne lépjünk ki, hanem válasszuk a Tartalommegadást. Itt állíthatjuk be, hogy az adott mappában milyen jellegű tartalom van: filmek, tv műsor és klipek a kiválasztható opciók.
Fontos, hogy a tartalomtípust jól állítsuk be, mert e beállítás alapján fogja majd az XMBC rendezni a fájlokat, illetve ez határozza meg azt is, hogy honnan próbálja majd meg leszedni a metaadatokat. Természetesen arra is van lehetőség, hogy két vagy több filmes (vagy sorozatos) mappát állítsunk be, ami hasznos lehet például akkor, ha egy HDD-re nem férne rá a gyűjtemény – amire a 8-10 gigás MKV-k korában reális esély van. A tesztkörnyezetben két filmes és egy sorozatos mappát állítottunk be.
A zenéket és képeket tartalmazó mappák felvétele hasonló módon történik, a különbség annyi, hogy a tartalomtípust nem kell külön beállítani.
Médiatár
A fenti, „kötelező” beállítások után az XBMC azonban még nem tud sokkal többet, mint egy fájlkezelő – a program igazán akkor „dobbant” nagyot, ha átváltunk médiatár nézetre. A médiatár nézet több dologban is különbözik a „normál” nézettől. Először is csak azok a fájlok jelennek meg benne, amelyeket az XBMC feldolgozott – ezért fontos, hogy a beállításoknál kérjük, hogy a program minden induláskor frissítse a médiatár adatbázisát. Ha a mappák felvitele után ujraindítjuk az XBMC-t, a képernyő jobb felső sarkában látni fogjuk, ahogyan a szoftver importálja az új filmeket, sorozatokat és zenéket – amelyekhez egyből le is tölti a fontosabb adatokat (szereplők, borító, háttérkép, stb.) Ez az (új) filmek számától függően eltarthat egy ideig.Lépjünk be a Videókhoz, majd nyomjunk bal gombot a megjelenítési opciók előhívásához, és kattintsuk be a Médiatár módot. Megváltoznak a választási lehetőségek! A korábban felvitt mappák helyett Filmek, Tv műsor, Új filmek, Új Tv műsor, Lejátszási listák és Video beépülők mappák jelennek meg.
Médiatár mód beállítása - és hatásai
Nézzük, mi változott még. A hasonló tartalmú mappák most már egyetlen helyről érhetők el, a valódi mappa- és fájlnév helyett a filmek és a sorozatok (eredeti) címe jelenik meg, a sorozatok egyes évadjai pedig (a sorozaton belül) külön mappába kerülnek. Ráadásul nemcsak cím szerinti rendezést, hanem műfaj, évjárat, színészek, rendezők illetve filmstúdiók szerinti csoportosítást is kérhetünk. Persze lehet, hogy ez nem mindenkinek tetszik: a bal gombbal előhívható menüben az Egyéb opciók/Szűkítést kiválasztva a Filmek és Tv műsor mappa azonnal a cím szerinti rendezést mutatja.Médiatár mód beállítása - és hatásai
Médiatár mód beállítása - és hatásai
Az extra infók azonban még mindig nem látszanak; lépjünk be ismét a bal gombbal előhívható menübe és váltsunk nézetet! A Lista, Bélyegkép, Poszter, Fanart, Médiainfó 1/2 közül választhatunk, ízlés szerint. Szerintünk a Poszter, a Fanart és a Médiainfó módok a legjobbak – persze akkor mutatósak ezek is igazán, ha sok filmünk van. Poszter és Fanart módban a jobb és bal gombbal válthatunk a filmek között, így a funkciómenü nem a bal, hanem a felfelé gombbal érhető el.
Médiatár nézetet a zenék esetében is választhatunk – bár igazából itt kevés értelme van a dolognak. A funkciómenü a zenék és képek esetében kevesebb opciót tartalmaz.
Használat közben
Az XBMC felépítéséből adódóan könnyen kezelhető. A navigációs lehetőséget gyakorlatilag az előző részben ismertettük, most lássuk a praktikus funkciókat – a továbbiakban a Médiainfó nézetet használjuk. Ha kiválasztunk egy filmet vagy sorozatrészt, akkor az XBMC a bal oldali kép alatt megjeleníti a felbontást (SD, 720, 1080), a formátumot, a hang formátumát, a hangcsatornák számát és a képarányt, alatta pedig az évjáratot, a műfajt és egy rövid leírást.Látható
A „C” gombbal előhívható helyi menüvel az adott filmről vagy sorozatrészről bővenn infót kérhetünk, megjelölhetjük megnézettként vagy meg nem nézettként, hozzáadhatjuk az adott címet a kedvencekhez, átírhatjuk a címet, vagy kérhetjük a médiatár frissítését is. A filmeket és sorozatrészeket természetesen nem kell mindig kézzel megjelölgetni, a megnézett státusz hozzárendelése automatikus. Itt van lehetőség továbbá törlésre is.A bal gombbal előhívható funkciómenüben ez Egyéb opciók között keresésre is van lehetőség, illetve kérhetjük azt is, hogy a megnézett filmeket és sorozatrészeket az XBMC elrejtse. Sok filmnél a görgetés megoldása tökéletes: a lefelé gombot nyomva tartava a pörgetés gyors, és a jobb alsó sarokban megjelenő betű jelzi azt is, hogy hol tartunk. Egy apró figyelmesség: gyorsgörgetésnél a menü nem fog fordul át.
Filmnézés közben a balra és jobbra gombokkal rövideket (40 másodpercet) ugorhatunk előre vagy hátra, a fel-le gombokkal pedig 10 percnyit. Amint korábban már említettük, az XBMC képes folytatni a félbehagyott filmeket. Filmnézés közben a helyi menüt az Enter gombbal hívhatjuk elő.Lehetőség filmnézés közben
A szokásos funkciók mellett (play/pause, fejezetléptetés előre/hátra illetve 2×/4×/8×/16×/32× tekerés) könyvjelzőket készíthetünk, illetve itt találjuk a megjelenítésre, a hangsávokra és a feliratokra vonatkozó opciókat is. A fontosabb lehetőségek a következők: válthatunk hangsávot, kérhetjük a hang csúsztatását, választhatunk vagy hozzárendelhetünk a filmhez feliratot és csúsztathatjuk is, állíthatjuk a fényerőt, a kontrasztot és a képarányt, valamint kérhetjük a fekete sávok automatikus levágását is.
Hibák
Az XBMC nem kezeli a tévétunereket – bár ez sokak szerint nem nagy hátrány, főleg azért, mert a digitális tévécsomagokhoz úgyis jár set-top-box. De nyilván vannak olyanok is, akiknél fontos szempont (lenne) a PVR funkció. Számukra jó hír, hogy ez a funkció is hamarosan része lesz az XBMC-nek – addig is alternatívaként ajánljuk a Windows Media Center–Media Browser kombót. Ebben a felállásban a Windows Media Center a verhetetlen PVR funkcionalitást nyújtja, míg a Media Browser az XBMC-hez hasonló szolgáltatásokat.
Az XBMC további problémája, hogy csak importálni tudja automatikusan a filmeket és zenéket a médiatárba, a változásokat viszont már nem követi rendesen. Ha például átnevezünk egy fájlt Windows alól, akkor azt a rendszer újként ismeri fel, és így kétszer fog szerepelni a listában. Ugyanígy, ha törlünk valamit (szintén Windows alatt), akkor az meg nem tűnik el magától. A médiatár rendbetételét kézzel kell kérnünk: a filmek között a helyi menüből válasszuk ki a Beállításokat, majd a Médiatár fülön kattintsunk a Médiatár tisztázása opcióra. Ez a funkció eltávoltíja a már nem létező fájlokhoz tartozó metaadatokat az adatbázisból.
Végül hibaként meg kell említeni azt is, hogy az XBMC nem minden filmborítót talál meg, ha a fájlokat ömlesztve tároljuk, 10-15 filmből akad mindig legalább egy, amelyikhez kézi beavatkozás is szükséges – ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy kézi frissítést kell kérni, és a megjelenő listából nekünk kell választani. A kézikönyv szerint az XBMC találati pontosságát javíthatjuk, ha minden filmet külön mappába teszünk és a mappa nevébe a gyártás évét is beleírjuk, de ez egy párszázas gyűjtemény esetében kivitelezhetetlen megoldásnak tűnik – legalábbis nem éri meg az extra fáradságot.
Összegzés
Az XMBC egy könnyen és gyorsan telepíthető HTPC szoftver, amelynek a beállítása sem túl nehéz. Bár a szoftvernek vannak hibái, az alapvető funkcionalitást ezek nem befolyásolják, így hacsak a PVR funkciókra nincsen szükségünk, az XBMC szerintünk az egyik legjobb választás a HTPC-hez."[ Szerkesztve ]
https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_note_10_pitaka_magcase_tokkal_elado/friss.html
-
Kozs
tag
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek,nem tudtam végigolvasni az előző hsz-eket(dolgozok,de telefonon kérdezte tőlem az otthon tartózkodó párom,és nem tudtam hirtelen neki segíteni),szóval ha már valaki kérdezte/meglett válaszolva ne haragudjatok,ha belinkelnétek/újra megválaszolnátok az remek lenne.
Vásárolt a család egy Samsung F6500-as készüléket,és a barátnőm letöltött egy egy filmet,amikről ezt küldte el nekem:
Disc Title: Pacific Rim 3D BD25
Disc Size: 24 389 886 503 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Extras: Blu-ray 3D
BDInfo: 0.5.8
Tehát ez le is jött neki, .iso-ban,amit mondtam neki,hogy nyisson meg mpc-hc-val,vagy vlc-vel(sajnos blueray lejátszó nincs otthon),ezt meg is tette,de elmondása szerint így nem 3D-s a kép,csak sima full hd,és amikor átváltja a TV-t 3D-be akkor csak átkonvertálja,de nem a valós 3D képet jeleníti meg. Szerintem ha látnám sem tudnám megcsinálni,ez az első 3D-s televízióm. Tehát az lenne a kérdésem,hogyan lehet lejátszani ezt a .iso-t 3d-ben,hogy teljesen kiélvezhessük a Tv adottságait?
Előre is köszi,és bocsi a hosszú hsz-értOlyan nincs,hogy valami nem sörnyitó
-
p2pp
őstag
Sztem a tv önállóan ezt nem csinálja meg.
Ezért kellett blu-ray lejátszót vennem.
mkv 3D kiterjesztést (Half-out, Sbs) simán kirakja magától 3D-be.
Mivel az már alapból 3D! De az nem igazi csak "gagyi" 3D!
m2ts eredeti formátumot csa 2D-ben hajlandó lejátszani a tv magától.Iphone 16 Pro 18.0 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme
-
gghrtz
őstag
Powerdvd nekem bejott. Bemountolod az isot, es megnyitod powerdvd vel. Alul van 3D kapcsolo amivel ki-belehet kapcsolni a 3D-t. Kell hozza hdmi 1.4a kabel, meg egy olyan vga ami tamogatja a bd3d-t. Ez radeonoknal a 6000-es szeria felett van, nvidiarol nem tudok nyilatkozni.
[ Szerkesztve ]
-
Kozs
tag
Szal most akkor ez amit letöltött nem valós 3D? Ha power DVD-vel fogja lejátszani hdmi kábellel rádugva a TV-re sem lesz 3d?
gghrtz: Értem,már a power DVD-s tippet én is tanácsoltam neki, noti van hozzádugva Ati Hd7670m-es kari a dedikált,remélem jó lesz vele,a hdmi kábelt fingom sincs milyen,de ha nem lesz jó akkor lecserélem.
Köszönöm szépen[ Szerkesztve ]
Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó
-
Kozs
tag
Adok én neki olyan lejátszót,csak érjek haza,kicsit olyan érzésem van,hogy most vettem a TV-t de a többi elektronikai tárgyamat is cserélnem kellett volna vele,ugyanis se az 5.1-el nem jó ugyanis az még analóg jelet fogad,vegyél hozzá átalakítót most meg bluray lejátszó,a világ összes pénze nem lenne elég ide
Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó
-
gghrtz
őstag
Nyugi.aznap mikor hozta a futar a tv-t, beleolvastam a forumba, es azzal szembesultem, hogy a hd5870 nem fogja vinni a 3d-t, igy bementem a varosba ujitani egy hd7770-et, meg vettem egy 5 meteres hdmi kabelt ( AMI FEKETE KEPET ADOTT WTF) de szerencsere volt 3 meteres. Driver fent van gondolom a notin a vga hoz? Elmeletileg elinditod es mar megy is a 3d egyebkent. Apropo hang. Az amit hdmin kuld kinantv nek angep hangot, fuggna hangkartyatol h milyen? ( jobb eggy xonar dx-szel mint egy alaplapival?) nekem igy van bedugva modt a hang: gep >hdmi>tv> tv re jackkel az edifier 2.1. Nem ertek annyira ehhez.
-
Kozs
tag
Hazajöttem, megy a 3D PowerDVD-vel,alul lehet ki be kapcsolni,egy kérdésem lenne még a lejátszóban van alul egy True Theater képességbővítéseket bizgerálható menüpont,ahol tök jó dolgokat látok,de nem enged állítgatni semmit. Valahogy lehet ezeket az értékeket állítani? A lejátszó verziószáma:13.0.3313.58
Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó
-
gghrtz
őstag
Ja alul lehet. Irtam is
-
R3nts
senior tag
Állítsd át hardveres dekódolásra (legfelső sor), és a "manual adjustment"-re
[ Szerkesztve ]
ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128
-
fredikrugo
csendes tag
válasz silver87 #5018 üzenetére
Koszonom a választ...
A hazimozin csak Hdmi out van. Opticai lenne a legjobb, de olyan bemenet meg nincs rajta. Úgy tudtam megoldani, hogy a laptop hdmivel a tvre kötve, az audiosáv az letiltva, így csak képet küld át. Így most már szabad az audiosáv, azt pedig rca kabellel(jack) kotom össze, így auxra atkapcsolva szól... -
tobias88888
őstag
Sziasztok. Vettem egy Samsung 3d-s tv-t és pendrive-al kipróbáltam, hogy a feles 3d-t is lejátssza. Mivel a Samsung aktívat használ, ezért ha már viselnem kell a nehéz szemüveget, gondoltam full hd 3d-s tartalmakat néznék, de továbbra is pendrive-al.
Viszont a problémám az, hogy ami full hd 3d volt, azaz nem felezett, azok mind iso-ban vannak. Mivel pendriveon szeretném nézni, tudtok valami átalakító programot ajánlani hozzá, amivel full hd mkv-ra át tudnám alakítani a filmet? Vagy egyáltalán az mkv konténer mint olyan, tud tárolni full hd 3d-t?
-
ozzy711
őstag
válasz tobias88888 #5083 üzenetére
Elvileg igen, a gyakorlatban nagyon ritka. Egyszer régebben feltettem egy 2160p-s Avatarról képet, de azt a Tv lejátszója garantáltan nem tudná lejátszani, egyébként azóta sem láttam hasonló felezett formátumú 2160p-s filmet.
Szerk.: Erről beszélek.
[ Szerkesztve ]
-
tobias88888
őstag
Félre értesz. Nem dupla Halfot akarok lejátszani. Aktív 3d filmet akarok iso-ról mkvra alakítani, de maradjon persze aktív, nem felezett. Tehát BD25 és BD50es lemezeket iso-ból mkv-ra, hogy lejátssza a tv-m
[ Szerkesztve ]
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz tobias88888 #5085 üzenetére
Ez nem fog működni, mivel teljesen más rendszer a halfSBS és halfOU, mint a BD3D.
⭐ Stella
-
ozzy711
őstag
válasz tobias88888 #5085 üzenetére
Nincs aktív 3D-s film... A Tv lehet aktív vagy passzív megjelenítésű. A példát azért tettem fel, mert csak ebben az esetben kapsz full hd-t a két félkép egyesítése után. Tudomásom szerint egyéb esetben nem tudod a 3D-s Blu-ray struktúrát pl. mkv-ba konvertálni!
Szerk.: látom megelőztek...
[ Szerkesztve ]
-
BBéci
legenda
válasz Lackó86 #5067 üzenetére
Nem!
Az LCD tévék 100 (200, 400, stb.) hertzére a folyadékkristályok lomhasága miatt van szükség és interpolálással, köztes képkockák beillesztésével valósul meg. Valamint a háttérfény villogtatása is hasonló hatású. Ezek nélkül egy LCD képmegjelenítő csak 300 soros mozgóképfelbontásra képes.
Így: [link](#5087) ozzy711
Nem!
A két félképet nem egyesíti a TV, hanem széthúzva, egyenként felváltva jeleníti meg azokat, egyszer az egyik, aztán a másik szem számára.
Ezért felezett az ilyen filmek felbontása. A szekvenciális, más néven frame packed 3D, mindkét szemnek full HD képek sorozatát villantja fel.[ Szerkesztve ]
Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!
-
ozzy711
őstag
válasz tobias88888 #5090 üzenetére
Ha média lejátszót akarsz használni igen, ha pc-t akkor van egyéb megoldás is , olvass kicsit vissza néhány oldalt vagy írd be a keresőbe a TMT5 vagy TMT6-ot , esetleg Power dvd-t!
A Tv lejátszóját mindenképpen hanyagold! -
radi8tor
MODERÁTOR
válasz tobias88888 #5090 üzenetére
Mármint úgy értetted, hogy meg kell venned az eredeti lemezt a boltban!?
Fejezzük is itt be a warez témát!
⭐ Stella
-
HunterFero
csendes tag
Sziasztok ... nos úgy érzem nehéz kérdést tettem fel nektek, azért köszönöm a lehetőséget.
Kellemes Ünnepeket.
üdv F
[ Szerkesztve ]
Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is. + Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is.:-)
-
gghrtz
őstag
PH kereső + google csodákra képes, nem kell hozzá tech zseninek lenni.
-
Kozs
tag
Jó reggelt.
Samsung 3D-s televízióm van. Filemeket nézegettem hozzá 3D-seket, azt olvastam,hogy mivel aktiv 3D az sbs 3D filmeket,nézegessek. Nem igazán akarom elhinni,de azért megkérdezem,mert sajnos nem vagyok otthon a témában. Szóval sajnos nincs Blu ray lejátszóm,így a gépen játszanám le Power DVD-vel,és melyik formátummal érném el a legjobb minőséget,illetve legszebb 3D élményt,a BD25-el vagy ezzel a függőlegesen osztott SBS 3D-vel?
Esetleg ha valamelyik másik topikba kellene ezt feltennem nyugodtan sikítsatok.
Köszi[ Szerkesztve ]
Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó
-
gghrtz
őstag
BD50. SBS-t meg nem hasznaltam, de nem is akarok, nem sok 3D-s fil van, es ha mar az ember ilyen keszulekkel rendelkezik ugy vagyok vele, higyne adja BD50 ala. Megneztem ket BD25 filmet, de latszott rajtuk, hogy a minoseg nem az igazi ( maszatos kep), es ugye a 3D-t azt kozelrol jo nezni, es kozelrol az alacsony bitrata nem szep. Pl. az arcoknal nem latszodott ugy a reszlet messzirol es kicsit vicces volt, hogy 3D-s a film, de az arcuk sik volt, meg ilyenek. Szoval csak BD50.
-
Lexus sc
tag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha letöltök egy iso kiterjesztésű 3D filmet amit tv-n akarok lejátszani, működik-e az a megoldás, hogy az iso fájlt megnyitom daemon tools-al, az abban lévő mappákat rámásolom egy külső hdd-re majd azt csatlakoztatom a tv-re és onnan lejátszom?
Ha így nem jó esetleg, akkor mi a megoldás a tv-n való nézhetőség szempontjából? esetleg laptop+valamilyen lejátszó+hdmi-vel a tv-re?
Remélem érthető voltam...[ Szerkesztve ]
-
BBéci
legenda
válasz Lexus sc #5099 üzenetére
Az első kérdésedre a válasz: nem. Valamint a Daemon használata nem ajánlott, mert köztudottan kémprogram.
Ha visszaolvasol pár száz hozzászólást, vagy használod a topik keresőjét, pillanatok alatt megtalálod mindenre a választ. Minden nap felteszi valaki ezeket a kérdéseket.[ Módosította: radi8tor ]
Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!
Új hozzászólás Aktív témák
● A topicban tilos a warez mindennemű formája!
Ennek értelmében nemkívánatos témák:
- filmek, sorozatok torrent- és egyéb letöltőoldalakon való fellelhetősége
- ki, mit, hogyan, mikor, milyen minőségben warezolt magának
- a különféle release-ek, illetve az azokat készítők munkásságának kitárgyalása
- másolási és egyéb védelmek kikerülése, rip-készítés, letöltött tartalmak konvertálgatása, szerkesztése
- lejátszóprogramok aktiválása azok megvásárlása nélkül
- Öregszem
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Robotporszívók
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Projektor topic
- Mesterséges intelligencia topik
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest