Doogee Mix - kutyából nem lesz szalonna

Hiába a keretmentes kijelző vagy a duplakamera, a Mi Mix életérzése helyett annyi problémát sikerült elhozni a középkategóriába, amennyitől Cesar Millan is falnak rohanna.

Külső, kijelző, csomagolás

Ha 2016 slágere a dupla hátlapi kamera volt, akkor 2017 kétségtelenül az eltűnő képernyőkávák éveként vonul be az annalesekbe. A Xiaomi Mi Mix és a Sharp trendindító megoldásai persze korábbiak, de azért csak a Galaxy S8 és az LG G6 hozta el a minimalizált kávákat a tömegeknek, és a sort a pletykák szerint az Apple, a Sony és a Google folytathatja. Nyilván a Sharp és a Xiaomi boszorkánykonyháján is készül valami, és jól elkülönülni látszik a kávamentesítés aszerint, hogy szimmetrikusan (alul felül ugyanannyit meghagyva) vagy aszimmetrikusan (három oldalt vágva) soványít egy gyártó.

A Doogee rajzstúdiójában ennyire kevés kávája van a Mixnek
A Doogee rajzstúdiójában ennyire kevés kávája van a Mixnek [+]

A Doogee az utóbbi trendet követi, és még csak a látszatát sem próbálja elkerülni, honnan merítette az inspirációt: az 5,5 hüvelykes panellel szerelt masina meglehetősen hasonlít a Mi Mixre, az elnevezése pedig egyenesen átveszi példaképe titulusát. Időzzünk el ugyanakkor azon a kérdéskörön, hogy miért is csökkenti a piac az említett kávákat, amikor egy Huawei Mate 9 a régebbi dizájnelvek alapján is képernyő domináns. A válasz nyilván az, hogy ugyanakkora méreten, ám nagyobb képernyőaránnyal még több tartalom elfér az előlapon. Avagy megfordítva: egy méretes phablet képátlóját megtartva és a kávákból vágva, mindjárt kevésbé húzza le a telefon a zsebet.

A valóságban jóval vastagabb a képernyőkeret
A valóságban jóval vastagabb a képernyőkeret [+]

Nos, a Doogee Mix remek példája annak, hogy a fenti logika mennyire felborulhat, ez a cucc ugyanis féltégla érzetét kelti a kézben és a zsebben. Bár nem nyúlt nagyra (144 mm), szögletes, meglehetősen széles (76,2 mm), a hátlap nem vékonyodik el (7,95 mm) és az egész izé baromi nehéz (193 gramm). Ez utóbbit ráadásul a 3380 mAh-s telep és a két Gorilla Glass 5 üveglappal összefogott, rozsdamentes acél váz sem indokolja – akinek csak a kezébe adtam a Mixet, az egy táblagéphez hasonlította. Magyarán pont nem előnyösek a méretei, a Galaxy S8 sokkal keskenyebb és íveltebb, mégis nagyobb a képátlója, és mivel a Doogee Mix alsó sávja tekintélyes maradt, nem egyszerűbb elérni a képernyő tetejét – főleg, mivel az élektől megszabadított, de nem ívelt sarkak kényelmetlenné teszik az egykezes használatot. Sok hűhó semmiért?

Csalóka a méretelőny: a Doogee Mix szélesebb, szögletesebb és nehezebb kezelni, mint a Zenfone Zoom S-t
Csalóka a méretelőny: a Doogee Mix szélesebb, szögletesebb és nehezebb kezelni, mint a Zenfone Zoom S-t [+]

De miért pont mix? – szólhatna a kérdés a Xiaomi és a Doogee telefonja esetében is. Pontosan mit mixelnek? Jó tulajdonságokat néhány rosszal? Három vékony kávát egy vastaggal? Bernáthegyit palotapincsivel? A feladványt a Doogee igyekszik feloldani saját szlogenjével: „hold mini, see max”, azaz „fogásra kicsi, ránézésre nagy”. Még egyszerűbben: Mini + max = Mix, olvasható le a dobozról, és így már minden világos.

Persze ne írjuk le ezt a dizájnelvet, csak hát karcsúbban is meg lehetett volna oldani, arról nem beszélve, hogy a Doogee kikozmetikázta a termékképeken a panel fekete belső keretét. A Mix sötétkékben mindenesetre tök jól néz ki, és meglehetősen futurisztikus mobil érzetét adja. Aki pedig attól tartana, hogy a problémás csontelvezetéses vagy piezoelektromos hangszóró itt is csökkenti a beszélgetési minőségélményt, annak jó hír: a gyártó ügyesen megoldotta, hogy legfelülre odaférjen egy hagyományos hangszóró – sőt: a fénymérő és a közelségérzékelő is ott figyel. Az Essential PH1-hez szemben ráadásul ezek nem rabolnak maguknak a képernyőtől helyet, bár mondjuk az androidos kezelőgombok alul igen.


Hiába a vékony felső káva, a hagyományos beszélgetési hangszóró, a fénymérő és a közelségérzékelő azért odafért [+]

Kijelző-teszt
Doogee Mix Xiaomi Redmi Note 4 Honor 6X Moto Z Play
Képátló 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 pixel 1080 x 1920 pixel 1080 x 1920 pixel 1080 x 1920 pixel
Technológia AMOLED IPS LCD IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 351 / 476 nit 508 nit 556 nit 402 / 596 nit
Fehér fényerő (min.) 13,2 nit 1,6 nit 5,4 nit 6,5 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,3 nit 0,29 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen 1693:1 1952:1 végtelen
Színhőmérséklet 7723 K + kézi 7543 / 6810 K 8166 / 6590 K 7739 / 7136 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A 720 x 1280 pixeles AMOLED panel alatt ugyanis a DTouch ujjlenyomat-olvasó magányosan árválkodik, és bár a vissza funkció hozzárendelhető rövid lenyomásra (a főképernyőre hosszúval lehet jutni), és még a navigációs sáv is elrejthető, áldozatául esik a dolognak az alkalmazásváltó. Furcsa, miért nem fért oda egy-egy érintőgomb, az 5 megapixeles kamera a jobb alsó sarokban nem vétózta volna meg a dolgot. Akárhogy is: a Doogee ügyesen kikerülte a beszélgetési hangszóró csapdáját, bár a felső-középkategóriás árazáshoz és az egyébként decens hardverhez mérten meglepő, hogy csak HD a felbontás. Ez a pentile panel miatt szőrös, puha karakterrajzolatot jelent, ugyanakkor kitűnőek a kontrasztok, kellően (és nem túlzóan) élénkek a színek, a hűvös kalibráláson pedig a beállítások között lehet némileg finomítani.


Nem a képernyő zöldül, hanem a ráragasztott, igénytelen fólia töri így a fényt [+]

Bár nincs napfény alatti extra fényerő, azért a nagy sárga égitest alatt is látszik a tartalmakból valami. Az érintési érzékenység viszont lehetne jobb: határozottan meg kell érinteni a panelt a bevitelhez, az ujjlenyomat-olvasót pedig érdemes teli ujjbeggyel, középen böködni. A bekapcsoló jobbra pont hüvelykujjra esik, a hangerőszabályzóért viszont nyújtózkodni kell. Átellenes oldalról varázsolható elő a két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM és egy microSD-t befogadó tálca, melynek a fedele némileg lötyögős. Alulra megy a microUSB kábel (szívesebben láttunk volna Type-C kiosztást). A két rács közül a jobb oldali adja ki a hangot, a bal oldali pedig szívja befele: mikrofon van mögötte. A 3,5 milliméteres füles felül csatlakoztatható.


Hátul is fólia fedi az üveglapot, nélküle kétségtelenül előnyösebb lenne a sötétkék Doogee Mix [+]

A hátoldal lapos, csillogó üveg minimalizmusát csak a némileg kiemelkedő kamerarendszer töri meg. 8 mm-en ezt mondjuk síkba hozhatták volna a Gorilla Glass 5 lappal, ehelyett némi kitüremkedéssel jelzi, hogy egy 16 + 8 megapixeles dupla megoldásról van szó, PD-autofókusszal és ledes villanóval. Egy-egy csúfságot és zöldes fénytörést kölcsönző, a szélekig el sem érő fólia már eleve rajta volt a remekül egyberakott Mixen, míg a fekete csomagolás egy átlátszó védőtokot, egy műanyag fogantyús SIM-tűt, egy microUSB kábelt, egy 5V / 2A-s töltőt és némi leírást rejtett. Nem kérdés, hogy a Doogee a Mixszel a dizájnra ment rá, és a sok kerekded rivális után felüdülés egy ilyen phabletet használni, csak egyáltalán nem praktikus, legalábbis ilyen paraméterekkel.

Hardver, Freeme UI

A MediaTek aktuális top ajánlata a csúcskategóriában a Meizu Pro 7-tel startoló Helio X30, a középkategóriában pedig a Doogee Mixben is fellelhető Helio P25 (4 x 2,4 GHz + 4 x 1,7 GHz Cortex-A53). Mivel ez fogyasztásban (16 nm) és grafikusan is a Snapdragon 625 szintjén van (Mali-T880MP2), elbírta volna a hardver a Full HD felbontást, lásd az előnyös pontszámokat. És mégis: a főoldalon itt-ott, böngészéskor pedig rendszeresen előfordul dadogás, ez 720p-n hiba. A játékok közül a komolyabb 3D-sek nagyjából elfogadhatóan futnak, igazából a tároló az, ami lomha a többi hardverkomponenshez képest, és észrevehetően lassítja az alkalmazáskezelést. Kiszerelés szerint elérhető 4 / 64, 6 / 64 és akár 6 / 128 GB-os Mix is, úgyhogy a memória bőséges és a tárolóból is elég sok felhasználható gigabájt marad (a rendszer 14-et kanyarint le). MicroSD kártyából ráadásul további 128 gigabájtos betolható, arra pedig telepíteni is lehet (adoptive storage).


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Doogee Mix Xiaomi Redmi Note 4 Lenovo P2 Honor 6X
Rendszerchip MediaTek Helio P25 Snapdragon 625 Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 655
AnTuTu Benchmark 6.x 64651 pont 61762 pont 64476 pont 58127 pont
Vellamo Browser 3761 pont 3279 pont 3371 pont 3083 pont
Vellamo Metal 1641 pont 1414 pont 1946 pont 1532 pont
Geekbench 4 (single/multi) 830 / 3944 pont 855 / 2926 pont 845 / 3010 pont 798 / 3285 pont
GFXBench Man. onscreen 22 fps 9,6 fps 10,0 fps 8,4 fps
GFXBench Man. offscreen 11 fps 9,8 fps 9,9 fps 7,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 38 fps 22 fps 23 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 25 fps 23 fps 23 fps 19 fps


[+]

A Doogee Mix némileg csupaszított, 7.0-s Androidot futtat, júniusi biztonsági csomaggal és a megszokott Android Nougat extrákkal (informatívabb értesítések, osztott képernyős mód, kiterjesztett Doze). A gyártói felület neve Freeme OS (10.3.5), és engedi elég szépen átszabni a főoldalt, 5 x 5-ig szabályozható ikonráccsal, balról előhúzható, angol nyelvű, nem paraméterezhető hírolvasóval és öt tálcaikonnal. Akad egy gyorskereső sáv és egy madzagként lehúzható témázó (Know) – itt az ikonok és a hátterek is cserélhetők, akár rázással. Az értesítési- és kapcsolópanel átszabható, elérhető rajtuk a fényerőszabályzó. Szoftverileg kevés extra jár, ilyen a System Manager eszközfelügyelő, a Xender fájlátküldő, a WPS Office és a Parallel Space, amivel egy appba két fiókkal be lehet jelentkezni. A magyarítás szedett-vetett és előszeretettel keveri a hazait az angollal. Kedvencünk a „no gesztus, add gesztus” panel.


[+]

Gesztusmódból aztán van dögivel: betűrajzzal indítható számos alkalmazás. Dupla koppontásra felvillan a képernyőzár, a home-ra duplán nyomva pedig aktivál. Van kétujjas, függőleges hangerőállítás, háromujjas képernyőkép-készítés, némítás lefordítással, hívásindítás és -fogadás fülhöz emeléssel, lapozás integetéssel, lebegőgomb, sőt: egy komplett vezérlőpanel, amit valamelyik alsó sarokból tudunk elősimítani. A negyedkörben felugró tárcsáról a kapcsolók, a kezelőgombok és a legutóbbi alkalmazások is könnyen elérhetők. Ez utóbbi már csak azért is jó, mert ha a három virtuális kezelőgombot az ember elrejti, akkor az ujjlenyomat-olvasóval vagy csak a vissza (rövid érintés) és kezdőképernyő funkciókat éri el (hosszú érintés), vagy a vissza és alkalmazásváltót, preferencia szerint.


[+]

A leolvasó egyébként tízből nyolcszor sikeresen azonosít, csak meg kell tanulni, hogy egész ujjbeggyel rá kell telepedni, a közepét mindenképpen letakarva. Így is tarthat 1-2 másodpercig a főoldalra jutás. A szenzor bevethető exponálásra, hívásfogadásra és a lejátszás indítására és leállítására, ez utóbbi csoport a vissza funkció helyett választható. Az egykezes képernyő-lekicsinyítéshez csak a kijelző alján végig kell húzni az ujjat – ez a méretek és sarkok miatt is jól jön. A kamera a bekapcsoló dupla lenyomására két másodperc alatt elindul. A telefonkönyv Material Design stílusú és könnyen átlátható, a tárcsázó támogatja a gyorskeresést, a hívó felekből kedvencek is képezhetők. A címtár a 2 SIM-ről, a telefonról és számos online fiókból behívható, többféle szűrési és rendezési elvvel. Rendben használtuk az SMS appot, a gyári email kliens helyett viszont inkább a Gmaillel szinkronizáltuk fiókjainkat.


[+]

Az AOSP-s, elválasztók nélküli billentyűzet az alapvető, de javasoljuk a Gboardot feltenni, mivel az témázható, átméretezhető, Google-szolgáltatások kapcsolódnak hozzá és komplett a magyar nyelvi támogatása. Az öreg, AOSP-s böngésző helyett is a Chrome-mal érdemes próbálkozni, bár a közepesen komplex honlapoktól felfele mindenféle szoftverrel előfordulnak akadozások. A Chrome rendben kezel több lapot, vált asztali elrendezésre vagy inkognitó módba, a Google-előzményeket és kedvenceket is behívja. Sajnos nem értünk a szoftverrész végére: számos alkalmazásleállással találkoztunk, beleértve a harmadik féltől való kamera appokat. Volt, amikor alvó állapotban rátelepedve ránk se hederített az ujjlenyomat-olvasó. Egy gyári visszaállítás és beköltözés után a hírolvasó már nem töltött be, ez egyébként el sem tüntethető balról. Ha pedig az automata fényerő állítás aktív, és koromsötétben az ember kb. 40% alá húzza a kézi csúszkát, a képernyő elsötétül és sehogy se lehet a panelről visszaszabályozni. A megoldást egy zseblámpa fénye jelentette a fénymérőre irányítva: visszakapcsolt az AMOLED képernyő, és miután feltoltuk a kézi csúszkát, aktív is maradt. Ilyen hibák nem maradhattak volna bent.

Kamerák, multimédia

A termékoldal büszkén hirdeti: a Doogee Mix egy 16 megapixeles Samsung ISOCELL szenzort kapott f/2-es lencsével, illetve egy 8 megapixeles segédrendszert a mélységélességgel való játékért, egyébként a fókusz PDAF-alapú, a villanó egyelemes. Még egy olyan képfelirat is szemünkre akadt, hogy 2x-es optikai zoom elérhető a digitális mellett, ám ez egész egyszerűen nem igaz: hiába nyomtunk rá a 2x ikonra a keresőn (ezt az iPhone 7 Plustól kölcsönözték), akár letakartuk a másodlagos lencsét, akár nem, ugyanolyan, digitálisan nagyított képek születtek – az optikai zoom tehát elírás. A szélétől befele homályosító, szoftveres elmosást bevető bokeh mód úgyszintén csak az elsődleges lencsét használja, bármit állítottunk, a segédkamera letakarása semmit nem változtatott az eredményeken. Vagy annyira minimálisan, hogy nem osztott, nem szorzott. Vagy csak az eleve megbízhatatlan fókusz maszkolt el minden dupla kamerás trükköt.


[+]

A Banggood már RGB + monokróm kombinációról ír – ám dobpergés: monokróm módban is a főkamera dolgozik. Fokozva a hangzatos ígéretek és a fájdalmas realitás kontrasztját, a DSLR effekt vagy profi mód kimerül négy fehéregyensúly sémában, illetve az érzékenység és az expozíciókorrekció szabályozásában. A módok között rövid oldalon simítva lehet váltani – itt arcszépítés és panoráma is elérhető. Túl sok extrafunkció nincs: akad önkioldó, villódzásgátló, sorozatfelvétel és arcfelismerő fókusz. Az előlapra 5 megapixeles modul került, és mivel alulra, a Mix javasolja a telefont 180 fokkal elfordítani kattintás előtt.


[+]

Az iménti felütés után nem csoda, hogy a Mix fotói zúzódásokkal landolnak. Eleve humbug az optikai nagyítás, nyilvánvalóan el kell felejteni a dolgot, de egyébként is legfeljebb középen közepes a vonalélesség, a szélek felé haladva egyre nő a homály (ez amolyan kötelező bokeh, heh). A dinamika is közepes, az eredmények pedig kissé hűvösek és fakók, a HDR képeknél meg előfordul szellemképesedés. A makrókra átlagos mennyiségű részlet jut, nem árt a középtempójú érintőfókuszt bevetni. A bokeh móddal némileg rá lehet tolni a háttér elmosására, de láthatóan szoftveres a dolog. Este bekapcsol az autobokeh, azaz minden felvétel, mindenhol homályos, részlettelen, rengeteg színes zajjal és lomha fókusszal. Videofelvétel akár 4K-ban is lőhető 3gp formátumban (katt), közepes eredménnyel – a visszajátszás a számítógépen olyannak tűnt, mintha gyorsított klip készült volt, az 55 fps is érdekes információ. Mennyire tekintették fontosnak a kamera optimalizálását? A rendszer igyekszik sztereóban rögzíteni, ám mivel csak egy mikrofon van, egy csatorna rögzül, és a visszajátszás, dobpergés, két hangszóró esetében csak az egyikből történik. Fenntartjuk a jogot, hogy esetleg a tesztkészülékben volt a hiba, de félő, hogy minden kutyust érinti.


[+]

A kissé fapados zenelejátszó helyett érdemes a Play Zenét elindítani, ez a Google előfizetéses tartalmait is behívja. A helyben tároltakat pedig előadók, albumok, dalok és listák szerint rendszerezi, kivéve a wma kódolásúakat, mert ezek nem támogatottak. Van hangszínszabályzó és a füles csatlakoztatásával életre kelthető FM-rádió. Ezzel a hardverrel nem gond a 4K-s HEVC videók lejátszása, igaz, az AC3 hang és a feliratok a fapados szoftverrel nem indultak el. Egyéb extrát sem tud az app, érdemes egy BS Playert beszerezni helyette.


[+]

A multimédiás hangszórónak sikerült minket jócskán meglepnie. Na nem minőségben: a hangerő bár jó, a produktum a maximumon sistergős, és lejjebb szabályozva is csak közepes. Lefüleltük viszont, hogy mintha a beszélgetési hangszóró is szólna. Pedig nem, inkább arról van szó, hogy letakarva a multimédiásat (ami alul van, így nem nagy teljesítmény), felülről, a 3,5 milliméteres kimenet felől (is) áramlott némi hang. Vagy a ház vezette végig, vagy a Doogee feltalált valamit. Akárhogy is, a bejövő hívást két szobával odébb is meg lehet hallani, és talán ez az elsődleges szempont. A fülesre a kategóriának megfelelő dinamikájú és részletességű hang jut, a frekvenciaátvitel zavarja vagy háttérzaj nélkül. Hangerőben átlag feletti a helyzet.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Doogee Mix két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, a 4G hálózatokból a 800, a 900, az 1800, a 2100 és a 2600 MHz is támogatott (vásárlás előtt persze mindig érdemes a forrásoldalon a frekvenciákat ellenőrizni). Szemben a Mi Mixszel, a Doogee Mix hagyományos, bár keskeny beszélgetési hangszórót kapott. A minőség közepes mivoltával együtt is tűrhetőbb, mint a csontelvezetéses vagy piezoelektromos megoldásoké, bár némi extra hangerő itt sem ártott volna. Mindenesetre rendben értettük a másik szavát, és fenntartásokkal ugyan (nincs zajszűrés), ők is a miénket. A WiFi 802.11b/g/n szabványú (Direct, hotspot), a Bluetooth 4.0-s (A2DP, LE), az USB 2.0-s (microUSB, MTP). A navigáláshoz az A-GPS mellett a GPS és a Glonass műholdak jelei bevethetők, a BeiDou és a Galileo gruppé nem. És hát, eh. Egyfelől a Mix a szokásosnál lassabban talál jelet, plusz még pontatlan is: erdei futást követve előfordult az útszakaszhoz képest 50-80 méteres pontatlanság, és 8 kilométeren sikerült 7,5-öt mérni. Hová lett 500 méter? Iránytű van, akárcsak gyorsulásmérő, giroszkóp és orientációs szenzor, nincs viszont NFC és infra.


[+]

Hiába a 193 grammos tömeg és a kövér ház, a telep csak 3380 mAh-s, és hiába az AMOLED panel és a 16 nm-es SoC, az üzemidő közepes. Legfeljebb öt, de inkább négyórás képernyőidőre lehet számítani vegyes használattal. A sok nyomkodás mindennapos, a visszafogott 36-48 óránkénti töltést jelent. Mi azért minden napforduló előtt egyszer az 5V / 2A-s adapterre helyeztük, ami 2,5 órán át etette. Ezek semmiképpen sem meggyőző értékek, pedig 150 niten 16 órányi videózás kijön egy töltésből, potenciál tehát van benne. Netezésből viszont csak 9 óra, a mindennapokban pedig átlag feletti készenléti fogyasztás csökkenti az üzemidőt. Az intelligens energiatakarékosság alapvetően aktív. Teljesítménymódból van kiegyensúlyozott (alapvető) és teljesítmény. Az utóbbi picit gyorsítja a működést, de a merülést is.


[+]

Értékelés: Doogee Mix
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6,5 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Akinek tetszik a Xiaomi Mi Mix, de nincs rá pénze vagy módja a beszerzésére, esetleg túl nagynak találja, bátran olvasson tovább, mindenki más viszont csak saját felelősségre. Bár a fogni kicsi, ránézni nagy szlogen a marketing vezérfonala, a mutatós és remekül egyberakott fém/üveg masina széles, vastag, nehéz, kényelmetlen hordozni és praktikátlan kezelni, tehát borul a kávamentesítés lényegi célja. A zsebet rángató tömeget márpedig a középszerű üzemidő nem indokolja meg, azt pedig az optimalizálatlan, HD kijelzővel is akadó rendszer sem, hiába a modern Helio P25. Hiába az AMOLED technológia is, ha a középkategóriás phabletek között épp a kínai konkurencia kínál rendre Full HD-sat 5,5 hüvelyken, és akkor az érintési érzékenység gyengélkedése sem az igazi. Vagy a GPS-é. Az meg a vicc kategória, hogy a 2x nagyítás, a bokeh, a monokróm vagy bármilyen másik kameramód egyikében sem fogható munkára a 16 megapixeles szenzor melletti 8 megapixeles segédlencse – mutatónak jó, csak értelme nincs, hogy odakerült, a termékoldal állításai (pl. optikai zoom) pedig egyszerűen valótlanok.

A szoftver is hiába modern, ha nevetséges lett a magyarítás és előfordul szoftverleállás, a 200 eurós webshopos (4/64 GB) vagy a 85 ezer forintos itthon ár (6/64 GB, eDigital, eMAG, Euronics) sehogy se teszi ezt keveréket kívánatossá. 2017-ben körbetekintve szépen kirajzolódik, mely kínai gyártó toporog még mindig egy helyben, hangzatos specifikációkra kihegyezve a marketinget, miközben annyi figyelmet nem fordít a felhasználói visszajelzésekre és az optimalizálásra, mint a szódás a lova közérzetére. A Xiaomi mutatói azért mutatnak (ismét) jobban, mert a MIUI komoly közösségi segítséggel fejlődik, a sokkal jobb vételnek számító Redmik pedig egyre kevesebb hibával rendelkeznek. A Meizu is jön felfelé, miközben nem kérdés, hogy a Lenovo kötelékébe tartozó, középkategóriás Motók vagy bármelyik Huawei, Honor termék odafigyel a bakik minimalizálására. Nem az a jó telefon, amelyiknek a legjobb a hardvere vagy legegyedibb a megjelenése, hanem az, amelyik a legkevesebb sebből vérzik, ergo mindig jó használni. A Doogee Mix viszont olyan, mint egy szép keverék, amelyik kevés másik ebre hasonlít, a menhelyről viszont nem vinnénk el.

Bone123

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről és a Galaxy S8-ról lehet olvasni.

Specifikáció

Doogee Mix
Doogee Mix Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 144 x 76,2 x 7,95 milliméter
Tömeg 193 gramm
Színvariációk fekete, kék, sötétkék
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív AMOLED
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek Helio P25
Processzor típusa nyolcmagos, 4 x 2,4 + 4 x 1,7 GHz-s Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 16 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T880MP2
RAM mérete 4 / 6 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 64 / 128 GB (a rendszer 14 GB-ot foglal)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 128 GB-tal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot, Direct
USB 2.0 (microUSB)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van (GPS, Glonass)
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Know, Parallel Space, System Manager, Xender, WPS Office, Fájlkezelő
Multimédia
Fő kamera 16 + 8 MP, PD-autofókusz, LED villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 4k (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3380 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő 45,6 óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, gyorsulásmérő, giroszkóp, iránytű, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés