Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tovades

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Win szerverben kezdő vagyok. Adott egy win2012 szerver és 20-25 kliens gép iskolai hálózaton. A szerveren fel van véve minden kliens a tartományba, és vannak felhasználók is (tanulók).

    Van egy általános felhasználó, amivel én is be tudok lépni a legtöbb gépre és itt jön a bibi. Van olyan gép is amire ezzel nem, pedig elvileg tartományban van mind.

    Az általános felhasználó alól egy gépre tudok telepíteni, ha megadom a szerver rendszergazdai hozzáférését. A többi gépen ez nem működik. 5-6-on próbáltam. Tudom GPO-val is lehet telepíteni, de ennek a programnak csak exe telepítője van, nincs msi. Persze biztos meg lehet oldani máshogy, de ahogy írtam egyelőre kezdő vagyok.

    Szóval a kérdésem az, hogy miért nem tudok telepíteni az általános felhasználó alól, a rendszergazdai hozzáférés megadásával? Ezt kapom, amikor telepítésnél megadom a rendszergazdai hozzáférést: "ezzel a hitelesítő adattal nem lehet bejelentkezni mert a tartomány nem érhető el".

  • tovades

    csendes újonc

    válasz Visormail #1259 üzenetére

    Bocsánat a lassú válaszért. Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. :)

    Tartományban vannak (7-8-at próbáltam összesen eddig) Kb. 6-nál be is tudok lépni az általános felhasználóval, kettőnél azzal sem tudok belépni. Pedig mindenhol írja bejelentkezésnél a tartomány nevét. Ahol be tudtam lépni, ott telepíteni eddig kettőn tudtam, a többin a fenti üzenetet kapom a rendszergazdai felhasználó-jelszó párossal.
    Az idő siet 5-6 percet. A szerveren is ez volt a helyzet, de ott beállítottam. A kliensen nem tudom, mivel nincs jogom hozzá. :/
    A DHCP-t a Kifü routere osztja.
    Ahol be tudok lépni, ott tudom pingelni a szervert.

    A DNS címnél a szerver címét kell megadni? Ha igen, ezt nem ellenőriztem még, de feltételezem, hogy ha tartományban van akkor azt kapja automatikusan. Vagy manuálisan kell beállítani minden kliensen? A tartománynév\felhasználóneves bejelentkezést is kipróbálom majd a hét elején.

  • tovades

    csendes újonc

    válasz Visormail #1261 üzenetére

    Ma összehasonlítottam két gép hálózati beállításait. Mindkettőn belép az általános felhasználóval. Az egyiken tudtam telepíteni, a másikon nem. Mindkettő tartományban van (sőt az összes többi gép is, nincs panasz hogy a felhasználók nem tudnak belépni). A DNS is rendben, a szervertől kapják. Pingelni is tudom a szervert mindkettőről.

    A helyi felhasználó és az idő jó ötlet volt. Sikerült belépni helyi felhasználóval (rendszergazdai jogokkal), amit eddig nem tudtam, hogy hogyan lehet tartományban lévő gépnél (innen is látszik hogy szerverben kezdő vagyok.) Beállítottam az időt, újraindít és egyből ment is a telepítés... Ezt egyelőre csak egy gépen bírtam megcsinálni, többre nem volt időm. Remélem ez lesz a megoldás a többi gépnél is. Nagy-nagy köszönet az ötletekért!!

Új hozzászólás Aktív témák