-
Mobilarena
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
coco2
őstag
válasz
Speeedfire #28950 üzenetére
Start menü / "Settings" / "Privacy & security" / "Windows Security" /
-"Firewall & network protection": Itt szerintem el lehet rejteni domain blokkolást. Mondjuk alul az "Advanced settings" lenne az első, ahol körbenéznék.
-"Family options" azt írja: "Manage how your family uses their devices." Például alatta ott a "View family settings", ami MS loginon olyasmi opciókat hoz be, mint a "Content filters". Implicit hatások nem tudom, nyomozgass kicsit, kérdezd meg chatgpt-t.
-
coco2
őstag
válasz
Speeedfire #28932 üzenetére
Hát nem tudom, nálam aktív a defender, és google megtalálja keresésben mindkét említett lapot, plusz be is töltenek probléma nélkül. Nem mintha meglepő lenne.
Talán kellene egy pillantást vetni rá, egészen pontsan mit nevezel te "windows defender"-nek. Start menü / "Settings" / "Privacy & security" / "Windows security" <- ezt a halom stuffot?
-
efemm
tag
válasz
Speeedfire #28936 üzenetére
Gépház - Adatvédelem és biztonság - Windows biztonság (már itt körülnéznék a Védelmi Területek alatt) - Családi beállítások
-
efemm
tag
válasz
Speeedfire #28934 üzenetére
Nincs véletlenül Szülői Felügyelet a gépen?
-
I02S3F
addikt
válasz
Speeedfire #28932 üzenetére
Nem valami defenderes bővítmény van feltelepíte a böngészőben? Van olyan, csak a nevét nem tudom mi. Hivatalos MS bővítmény.
-
coco2
őstag
válasz
Speeedfire #28930 üzenetére
Hogyan tilt nálad lapot a windows defender
A win defender helyi gépen bináris cuccokat ellenőriz. A weboldal meg egy neten memóriába érkező tartalom.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #28653 üzenetére
Valami nagyon nem okés, ezzel a beépített windows defenderrel. Nagyon sok weblapot tilt, ami elég népszerű és nem hinném hogy scam oldal.
pl booking, wetransfer stb -
Jarod1
veterán
válasz
Speeedfire #28653 üzenetére
a defender a windows víruskeresője
-
Jarod1
veterán
válasz
Speeedfire #28644 üzenetére
céges gép? nem a víruskereső blokkolja?
-
mrbego
aktív tag
válasz
Speeedfire #28644 üzenetére
Nem.
Nálam rendeben betölt a booking.com Edge-ben. Feltételezem vagy a böngésződben van valami beállítás ami nem engedi, vagy valami utólagos vírusvédelem/tűzfal stb. -
Geth
veterán
válasz
Speeedfire #28508 üzenetére
Scriptet nem tudom csak úgy odaadni, mert a fele egy modulban van, az intézi a proces indítást (másra is használom), ezt hívja a TV-re kirakós function, az meg a profilomban van... most nincs időm ledoksizni, hogy mi miért van, és mit kell benne esetleg módosítani.
Sokkal jobban jársz, ha 1 script van, ami az előkészítés után hívja amit végülis futtatni szeretnél (nálam ez a Steam, illetve valójában bemenő paraméter), és az indított process kilépése után folytatja azzal, hogy visszacsinálja amit előtte átállított.
Ezt egyébként PS-ben a Start-Process ügyes felhasználásával lehet elérni.
A "nézegessük, hogy fut-e még" nekem nem fér beleMagát a PS-t -NonInteractive -WindowStyle Hidden kapcsolókkal hívom, így hiába fut a háttérben, egyáltalán nincs nyitott ablak.
(És pont emiatt a működés miatt kell kilépnem a Steam-ből, mert csak akkor megy tovább.) -
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #28507 üzenetére
Elnézést a sok hsz miatt, egy modit megkérnék, hogy húzza őket össze!
Picit játszottam én is ezzel az automatizálással, és 2 scriptet írtam. Nekem ez már így elsőre tökéletes. Az lenne az igazi, hogy ha a game.bat végén figyelném a steam futását a processek között 5 mp-enként, és ha már nincs ott. Indulna a default.bat rész. De az már nagyon kényelmi dolog lenne nekem.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #28506 üzenetére
Ez marha jó. Ehhez tényleg már csak egy jó script kell.
//start game configure
c:\apps\dc2.exe -configure="game.xml"c:\apps\norcmd>nircmd.exe setdefaultsounddevice "LG TV SSCR2"
//start default configurec:\apps\dc2.exe -configure="default.xml"c:\apps\norcmd>nircmd.exe setdefaultsounddevice "Hangszórók"
-
Geth
veterán
válasz
Speeedfire #28503 üzenetére
Én a Display Changer II-t használom nagyon hasonló célra.
Az új verziók már fizetősek, innen le tudod tölteni azt amit én is használok.Használat röviden: beállítod a kívánt kijelzőkonfigurációt, majd a progit a -create paraméterrel meghívva elmented a konfigurációt (kijelzők pozíciója, orientációja, felbontás, frissítés - mindent) XML-be. Ezt megismétled tetszőleges konfigurációval. Script-ben pedig korábban elmentett tetszőleges XML-t a -configure paraméterrel tudod betölteni.
Hangra a NirCmd-t használom, annak van setdefaultsounddevice paramétere.
Én Steam-et használok launcher-nek, van egy külön Steam TV parancsikonom PS script-tel, az kilövi a monitorokat, átteszi TV-re a képet+hangot, elindítja a Steam Big Picture-t.
Amikor végeztem kilépek a Steam-ből (kontrollerrel), és PS script visszatesz mindent szépen. Azért kell így, mert TV másik szobában van
pcmr konzolHa lesz időm, megcsinálom homeassistant-tal, hogy hangra indítsa a scriptet, csak előtte keltse fel a gépet + TV-t, akkor mehet kanapéról az egész.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #27413 üzenetére
Végül inkább alaphelyzetbe állítottam a rendszert.
-
Borisz76
nagyúr
válasz
Speeedfire #27409 üzenetére
Vírus keresés volt már ?
Malwarebytes talált valamit ?
De ha nem tudsz telepíteni sem, akkor lehet érdemes a HDD-t / SSD-t áttenni egy másik , jól működő gépbe és ott keresni a vírust , kártevőt.
Szerintem ez okozza a hibát.
Esetleg még mielőtt szerelnél egy rendszer visszaállítás előző mentésre ?
1-2 naposra , vagy 1-2 héttel ezelőtti állapotra ?
Már ha be van kapcsolva a funkció.... -
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #25808 üzenetére
7 UP!
-
norba69
senior tag
válasz
Speeedfire #25675 üzenetére
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #21309 üzenetére
Vettem még 32 giga memóriát (sum=64), ha ez is kevés felgyújtom.
-
plömplöm
őstag
válasz
Speeedfire #21309 üzenetére
-
Geth
veterán
válasz
Speeedfire #21305 üzenetére
Utánaolvasás nélkül, empirikusan a Task Manager Memory oszlopa a Working Set Private bytes akar lenni. Namost ezen kívül van még megosztható/megosztott része is.
Pl. nálam épp most az egyik chrome process 220-at ír a Task Manager-ben, de a Private Bytes (totál) az 515. Ennek egy része persze valóban benne lehet más process Private Bytes halmazában, de ezeket nem triviális összeszámolni pontosan egyszer.
Röviden: nem fog kijönni soha a matek, mert nem annyi a matek, hogy összeadsz egy oszlopot, ez ilyen. -
#95712068
törölt tag
válasz
Speeedfire #21305 üzenetére
"Cache"-nek használja a gép, vagyis a szokásaid alapján pár applikációt előre betáraz a gördülékenyebb munkamenet miatt, amit nem feltétlenül látsz a feladatkezelőben.
Nem kell vele foglalkozni. -
boborján2
senior tag
válasz
Speeedfire #20681 üzenetére
Nekem is 4060 van és ugyanúgy írja , hogy megosztott memória ennyi meg annyi.
De most őszintén, kell ezzel foglalkozni , amikor elindítom a bármilyen jétékot/programot és tökéletesen működik?
-
Csorbi
addikt
válasz
Speeedfire #20681 üzenetére
Az a mennyiség, amit igénybe vehet a rendszermemóriából ha ESETLEG elfogyna a 8GB VRAM (dedikált memória) a VGA-n (most 0,6GB-ot használsz a VRAM-ból). Ezt tudtommal nem nagyon lehet, és nem is nagyon szabad kikapcsolni, mert jelentősen sz.r következményekkel járhat.
Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ez a RAM mennyiség ott áll lefoglalva üresen, általad nem használható, mert vésztartalék a VGA-nak. -
Csorbi
addikt
válasz
Speeedfire #20679 üzenetére
Ebben az esetben hol találkoztál a megosztott memória kifejezéssel?
-
válasz
Speeedfire #20674 üzenetére
Letiltod biosban az igp-t és vga kártyát használsz.
-
ricsi99
addikt
válasz
Speeedfire #20674 üzenetére
Win alatt sehogy...max ha letiltod a vga drivert
-
cigam
titán
válasz
Speeedfire #16604 üzenetére
Eseménynaplóba bekerül ilyenkor valami bejegyzés? Nem lehet, hogy a VGA driver összeomlik, és újra betölti?
Ugyanakkor lehet "normális" is. Velem gyakran előfordul, hogy a levélbe kell illesztenem 1-1 fájlnevet. Gyakran megesik a CTRL+V után, hogy picit elsötétül elkezd karikázni, és kiírja, hogy kérlek várj. Egy kb 13-20 karakter hosszú mezei szövegtől! -
Dalares
tag
válasz
Speeedfire #6341 üzenetére
Én többször is próbát tettem a 11-gyel, de valami apróság miatt pár nap után mindig visszamentem a 10-esre. Most is az van.
-
#61872278
törölt tag
válasz
Speeedfire #6327 üzenetére
Akkor rakd vissza a W10-et. Nem lett egy nagy durranás a 11,mondom ezt úgy hogy nem 1x adtam neki esélyt de lehet érezni hogy lassabb mint a 10,ha nem is sokkal de így van.
-
cigam
titán
válasz
Speeedfire #6325 üzenetére
Ilyen furcsaággal már W10-nél is találkoztam, és a W11-nél folytatódik. Lövésem nincs ilyenkor mi akasztja meg, de én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk nálam egy gdata vírusirtó is a gyanúsítottak között van.
-
válasz
Speeedfire #6323 üzenetére
Szerintem ha legalább leírnád mióta (elejétől fogva?, mióta 11 van?), milyen konfiggal, milyen jellegű laggolásról van szó, akkor esetleg, talán fog is tudni valaki válaszolni.
-
Zoz
őstag
válasz
Speeedfire #4384 üzenetére
Azért nem találod mert a Microsoft kivette ezt a funkciót (is).
Ha visszahackeled a hagyományos tálcát, akkor tudod odarakni ahova akarod.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- ASUS routerek
- Milyen videókártyát?
- Hobby rádiós topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kompakt vízhűtés
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- SZÜNETMENTES TÁPOK
- Apple iPhone 16 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Intel X540-T2 dual-port 10GbE RJ45 hálózati vezérlő (10Gbit, 2 port, áfás számla, garancia)
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) - ELKELTEK
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest