Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miracle

    senior tag

    válasz stevve #12 üzenetére

    mindent dobhatsz, aminek valamely ososztalya a System.Exception.
    a windows formsot nem ismerem, es igy abban a kivetelkezelest sem, de szerintem a kivetelek terjedese ott is a hivasi stacken tortenik, szoval a kivaltas helyerol indulva lepked a kivetel a hivasi vermen visszafele addig, amig el nem kapod valamelyik metodusban.
    ha van catch reszed, akkor az nem csak az ott emlitett kivetelt, hanem annak minden SZARMAZTATOTT osztalyat is elkapja, tehat mondjuk egy
    catch (Exception e) {/*...*/}
    MINDENT elkap. persze ez nem igazan okos megoldas, mert nem jo semmire, a kivetelek hasznalatat nem kell tulzasba vinni, ha mondjuk csak elkapnal egy helyen minden kivetelt, es utana kilepnel a programbol valami hibauzenettel, h innen meg innen leptem ki, akkor okosabb, ha inkabb megsporolod azt a par sor kodot, es olvashatobb marad, amit csinalsz, es egy csomo plussz informaciohoz jutsz, mert a stderr-en megjelenik a kivetel terjedesenek pontos utja, es vegeredmenyben igyis ugyis kilep.
    na visszaterve: ha kulonbozo kiveteleket akarsz dobni adott helyen, akkor neked kell eldontened, hogy kulonbozo kivetelosztalyokat deklaralsz, vagy egy kivetelosztalyt, es annak tobb attributumat, ahogy neked tetszik.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Új hozzászólás Aktív témák