Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    Szerintem JJános nem mond hülyeséget... egyrészt nem kérdőjelezte meg a hitemet a gyülekezetem alapján, nem írt sehol arról, hogy rossz helyen vagyok, másrészt tényleg rengeteg a névleg keresztény, akiknek nincs köze Krisztushoz, és ez nem ítélet, hanem tény.
    Nem gondolom, hogy nekem az lenne a dolgom, hogy minősítsem általam nem ismert emberek hitét, de van olyan helyzet, mikor ez egy-egy konkrét helyzetben meglátható. Ugyanis a fa gyümölcse elárulja, hogy milyen fáról van szó, még ha a sok zöld levél el is fedi a lényeget...
    A múlthéten több ilyen fiatallal beszélgettem személyesen.

    Jézus kiszárítja a meddő, gyümölcs nélküli fügefát, ami csak látszat gyümölcsfa volt, termés nélkül... ítéletet hirdet az olyan magukat hívő embereknek tartók felett, akik csak látszatot, csak leveleket hoznak, de gyümölcstelenek.

    Fontos a tudatos döntés. Jézus ezt úgy fogalmazza meg, hogy az ajtó előtt áll és zörget, és ha valaki meghallja ezt, majd ajtót nyit neki, ahhoz bemegy...
    Nem kerülhető meg az ajtónyitás, ami egy válasz Isten hívására, egy tudatos döntés....
    és ez csupán egy egyszerű szövegelemzés volt...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    A gondviselésnek hála az Újszövetség sokat segít az általad felvetett kérdések eldöntésében, elsősorban az Apostolok Cselekedetei és Pál levelei. Jól látszik, hogy az első gyülekezetek se volta tökéletesek, folyamatos gondozásra volt szükségük, úgy ahogy a maiaknak is, de le van írva, hogy hogyan kell működniük, mi a helyes és helytelen, és mai fejjel néha nehéz elfogadni az ott leírtakat...
    Spurgeon (híres prédikátor) mondta egyszer azt hiszem, hogyha megtalálná a tökéletes gyülekezetet akkor nem menne oda, mert tönkre tenné (lerontaná a színvonalát).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    A tény nem ítélet, és nem vád. kymco-val kapcsolatban nem írtam semmit, ha te magadra vettél valamit, az a te dolgod. kymco felnőtt családos jó keresztény ember. Tud magáért felelni. Őt kérdezd meg. ( :D )

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    Sokat gondolkodtam, hogy még írjak-é neked.

    Nem kifelé tekingetek. Csak meghúzom a vonalat. Nem sántikálok kétfelé. Isten útja nagyon keskeny. A keresztények száma, ha azt veszem alapul, aki annak mondja magát, nagyon magas ahhoz képest, hogy ki fog üdvösséget kapni. Talán a tizede, úgy gondolom. Vagy még kevesebb!

    Azt mondod, van hited. Én azt mondom, az ördögök is hisznek Istenben. És mégsem fognak üdvösséget kapni!

    ??

    Csak a kegyelem számít. Ha van, akkor üdvözülsz. ha nincs, akkor meg nem.

    A kegyelem, csak Istenfélelemmel, és hálával elérhető. Én tudom, hogy nekem mikor van, ebből, a nagyon jó dologból. Te tudod? Félsz, rettegsz, hogy holnap is kapd? (Istenfélelem)
    Megjobbítod útjaidat nap, mint nap? Igyekezel, hogy levetkőzd az ó-embert, a régi természeted? Elszakítod magad attól, ami a gonoszhoz tartozik? Nem?

    Akkor miben reménykedel?
    Isten nem egy mindent megengedő Isten. A kegyelmét birtokolnod kell, nap nap után.
    Isten bűn gyűlölő, aki még a saját fiától is elfordult!
    Te is fordulj el a bűntől, különben azt fogod kapni tőle, hogy: Nem ismerlek téged!

    Ülni a langyosban, cimborkodni az ökumeniával, a dalai lámával, lehet. Csak akkor ne tőlem kérd számon, hogy miért nem tudom elfogadni, hanem magadtól.

    Fuss! Fuss ki abból, ami ebben az irányban visz, és fuss oda, ahol kegyelem van. Ne elégedj meg azzal, hogy nyugtatgatod magad, vagy más nyugtatgat. Ha nem érzed a kegyelmet, akkor nincs! A kegyelem egy mindent elsöprő jó érzés a bensődben, és amikor ez van, nem kell nyugtatgatni magad, mert a kegyelem békességgel jön. És ez a békesség minden értelmen felül való, és minden tudományon felül való, és ésszel nem fogható. Ha megvan, akkor tudni fogod, hogy birtoklod! Érezni tudod!

    Elnézést kérek tőled, ha kemény voltam. Kérlek bocsásd meg nekem. Sajnos nem tudtam másképp érzékeltetni.

    Peace! :)

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák