Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz llll #17071 üzenetére

    Akkor mi a helyzet, ha a "személyes tapasztalat/személyes élmény/személyes meggyőződés" előbb történik, és csak ennek következménye a szilárd hit?
    Mi a helyzet, ha közelebbről, alaposan megvizsgálva a történteket is csak jobban erősíti a meggyőződésem, mert az nem valami, amivel a meglévő hitemhez kerestem bizonyítékot, hogy alátámaszthassam magamnak a nézeteimet, hanem utólag adott értelmet mindennek, amiről korábban tudtam, hogy elvileg úgy van, de nem hittem benne fullosan.
    Ha valakivel tényleg történik ilyesmi megtapasztalás, akkor az elég stabil bizonyságot ad, nem lehet csak úgy megkérdőjelezni. Persze keresztényekben is merülnek fel kétségek, de az a nem mindegy, hogy az a Jézussal való kapcsolat mélyítését segíti elő, vagy hogy egyből eltörli a korábban valósnak vélt hitet...
    Személyes tapasztalat, meggyőződés nélkül szerintem nincs kereszténység, maximum képmutatás...

    (#17081) llll
    mi van, ha jézus/mihály, angyalok, sátán, démonok tényleg léteznek....de isten nem!?
    Ha valaha tényleg hívő voltál, akkor Jézust nem azonosítanád Mihállyal (vagy nem értem miért van köztük perjel),
    lenne némi fogalmad Isten személyéről: nem feltételeznéd, hogy Jézus létezik, miközben Isten nem, mert tudnád, hogy Jézus az Atyával és a Szent Szellemmel együtt Isten.

    ahogy mondjuk jézus is "ott van" a nevében összegyűlők között
    (mert azt gondolom a legelszántabb hívő sem úgy képzeli el, hogy isten ilyenkor odacsüccsen középre 1 széken...)

    Ha tényleg volt személyes tapasztalatod, akkor nem itt kéne magyarázni, hogy ilyenkor bizony nem a hátsó ajtón sétál be lepacsizni, hanem a Szent Szellemet küldi el, aki bizonyságot tesz Jézusról.

    A korábbiakhoz meg: Isten léte valóban nem tény egy ateistának, mert nincs hite, ezért fölösleges deklarálni, hogy bizony létezik, mert nekem hívőnek meggyőződésem van róla. Nem ettől fog nagyon gyorsan megtérni, mert egy online fórumon elmesélte neki valaki, hogy bizony a pokolra jutsz...

  • kymco

    veterán

    válasz llll #17071 üzenetére

    Nekem bizonyíték az Istennel való személyes kapcsolatom... Tudom, hogy személyessége miatt nem bizonyíték neked, nem is azért írtam. Reméljük, te is megtapasztalod majd ezt.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák