- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Olasz webshop szivárogtat Honor Magic7 árakat
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
Új hozzászólás Aktív témák
-
senior tag
válasz Dare2Live #74 üzenetére
996 mint first world problem, az erősen optimista nézet, miközben egy újkeletű dologról van szó.Ennyi ember egymás mellett nem dolgozhatott, mert nem volt gyártósor. Ha valamit bekapálnak, akkor azt egy darabig nem kell, nem potyog le a sorról egy helyben állva, hanem utaztatni kell hozzá az embert, szekéren, felügyelők kellenek emiatt, szervezés, ami még több embert jelentene akit etetni kell, ami természetesen nem volt, mert nem érte volna meg. Az anyák jégen hagyásáról meg annyi, hogy a pestisben azért haltak meg annyian, mert a nyilvánvalóan beteg családtagjaikat nem voltak hajlandóak elhagyni. 150 éve meg voltak anyák, akik kolerásan szoptatták a csecsemőjüket, mert tudták hogyha meghalnak, akkor a gyerek is éhen hal.
Az orvostudomány meg nem emiatt keletkezett, inkább ennek ellenére, így az egy párhuzamosan futó dimenzió. Most is van hogy az elérhető orvostudomány, olyan mint a középkorban, és mellette működő gyártósor.
Ezzel a rengeteg tanulással, meg egyértelmű hogy egy hivatalnoki szelekciót hoznak létre. Így választják ki a nemességük azt a részét amit kinyitnak a plebs számára, hogy társuljon az aberrált elnyomatásukba. Az ilyen tanulás olyan mint a vitamin, hogy valamennyi miligramnak van értelme, annak a duplája meg jó esetben a vizelettel távozik, roszabbikban meg mérgez. Ennyi tanulás, a vizsgán jól teljesítő embereket okoz. Ezek aztán, még több tananyagot, és még több vizsgát. Addig emelik a tétet, amíg csak annyi plebejus kerül be, amit bír etetni az elit. Az meg már erősen természetellenes viselkedés, hogy csak a 24 óra, tehát a fizika, állítja meg őket ebben, egyébként egy nap 48-at is tanulnának. Éppenilyen fizika a gravitáció is, hogyha kiugranak a 10.-ről , betont fogva szétplaccsannak. Nyilvánvaló hogy annyira nem hülyék hogy azt még ők is felfogják, de van az az emelet amiért korpásodik.Kérek egy számot a jútútú. Európai macskakilátókő Nugáton a helyzet változatlan
-
Dare2Live
félisten
Ez ilyen first world problem.
Mi értelme van az életnek DPRKban? Mi értelme volt a középkor... egy jelentős részén? Mi értelme volt inuitnak lenni? Ez utobbi pl etted a fokát regelire, ebédre, vacsorára. Télen 4hónapig voltál sötétben. K* hideg van. Olyanok a körülmények, hogy ha anyád megérte a 35+t ami ritka akkor mert elkopott tövig a foga és nem tudott dolgozni... kiraktad/kiment a jégre megfagyni.
Így mégis mi értelme van/volt az életnek?Egyik kedvenc középkoros tényem, hogy a lakosság számát első sorban a megtermelt élelmiszer szabályozta. Volt 2-5 jobb mezőgazdasági év több gyerek született élte meg a 2-5... éves kort. Jött 1-2 mezőgazdaságilag rosszabb év és a gyerekek mennyiségben éhenhaltak. És akkor a betegségekről nem írtam. Összességében 10éves korig a "gyerekeid" fele meghalt. 8 született 4et eltemettél. Hát még mindig sokkal inkább a 996...
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
-
snorbi82
senior tag
-
Busterftw
nagyúr
válasz janeszgol #66 üzenetére
Persze hogy beleszól, mert van amerikai technológia benne és Amerikából is kap az ASML alkatrészeket.
" 1959-ben létrejött jogszabályi elem kimondja, hogy az Egyesült Államoknak joga van bármilyen termék vagy technológia forgalmazását megtiltani, amennyiben az amerikai technológiával készült és/vagy amerikai technológiát tartalmaz - akkor is, ha egyébként a gyártója nem amerikai."
Ott van a saját linkeden, el kellett volna olvasni.
-
janeszgol
félisten
válasz Busterftw #65 üzenetére
Ahhoz képest az USA beleszól, hogy kivel üzletelhet? [link]
De oké, az egymásra hatás miatt elfogadom, hogy az ASML politikailag EU környezet. Mondjuk ezt is az amcsiknak köszönhetjük. De attól még az EU-nak nincs gyára. Csak az ASML kevés a chipgyártáshoz.[ Szerkesztve ]
-
CMR
tag
Mihez képest sok a 25 milliárd? NV piaci kapitalizációja ennek 100x-osa
(Más kérdés h az is egy vicc).In Code We Trust
-
Dare2Live
félisten
"This is your average high schooler’s day:
6:00AM: Wake up
7:30 AM: Arrive at school
1:00PM: Lunch at school
5:00PM: School ends and self study (at school) begins
7:00PM: Dinner at school
8:00PM: Self study continues
10:00PM: If you are not among the top performers in the school, you leave. You go to hagwon, a private (paid) afterschool tutoring program. If you are among the top performers, you will actually live at school in a dorm (most schools seem to have dorm space for about the top 60 in each grade). You will stay in self study after 10:00PM.
12:00AM: Non-boarders go home from hagwon and continue self-study. Boarders go to group areas in their dorms and continue self-study. Teachers who live there will force them to stay awake. Some will hang out windows, so that falling asleep means falling to the concrete below.
2:00AM: Bed.
There is a saying in Korea: “If you sleep three hours a night, you may get into a SKY university [Seoul National University, Korea University, and Yonsei University are the top 3 universities in Korea]; if you sleep four hours each night, you may get into another university; if you sleep five or more hours each night, forget about getting into any university.” School, and especially high school, is considered a full time job in Korean society. It is a student’s job to get into a SKY university or, failing that, one of the universities in Seoul, whose location alone is enough to make them better in an employer’s eyes than any other university in Korea, barring the SKY universities.
Let me remind you that these are 15-18 year olds. And it’s not just the elites, or even only those who care about school, who act like this. It’s everyone. Everyone who can afford hagwon goes to hagwon (hence something of a wealth gap in educational achievement). If you don’t go to hagwon, you still stay up and self study until 2AM. (Self study is basically the Korean term for studying alone, which is the study method of choice for the kind of rote memorization common to Korean education.)"
Ez ROK de Kína pepita.
És erre jön rá munkahelyeken pl 996 = Munka reggel 9től este 9ig heti 6 nap.
[ Szerkesztve ]
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
senior tag
válasz Dare2Live #49 üzenetére
Bakker 12 órát tanulni, uhh. Ez tutira nyomot hagy rajtuk. És aztán a 14! Még kettőt hozzácsapnak ,mert még a 12 se volt elég, hódedurva. Telhetetlen banda. Kéne nekik küldeni még tananyagot, hátha meglenne a 18 is, azok már a pizza tesztet fejen állva csukott szemmel megoldanák.
[ Szerkesztve ]
Kérek egy számot a jútútú. Európai macskakilátókő Nugáton a helyzet változatlan
-
t72killer
titán
Sokra megy az ország gazdasága azzal, hogy a produktumot még a termelés hónapjában ellövöldözik... Normális esetben a gazdaságban keletkező javak generálnak valami a társadalomnak vagy a gazdaság számára tovább használhatót. Gazdasági növekedés pl ha egy építőipari cég 10%al több házat ad át = javul a lakhatási helyzet. Kindzsal rakétából semmi haszon nem keletkezik, egy rakás adópénz legyártani, másik rakás pénz egy mig31essel felküldeni, aztán ha megússza hogy egy patriot telibekapja, akkor nagy sikerként elkönyvelik hogy kiiktatták a Herszoni kórházban a 2.es belgyógyászatot. Háát, ettől nem fog előre haladni a szovjet nép...
Persze pénzmozgás == GDP vastagon van mögötte, lehet szép statisztikákat gyártani.Kína ebből a szempontból vegyesfelvágott. Valóban kerültek haladó, fejlődést célzó területekre ezermilliárdok, de útvesztőbe is bőven jutott.
[ Szerkesztve ]
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
Dare2Live
félisten
válasz NumberGuy #46 üzenetére
Igazából nem kínaiak vannak felülreprezentálva az US egyetemek hanem amblokk ázsiai vonal. Köztük sok US ázsiaival. Az oka az hosszú de szerintem első sorban az ázsiai értékek, családnak mennyire fontos az oktatás vonalon lehet elindulni.
Ez ellen ugye USban próbálnak is tenni de szerintem az is erősen visszás igazságtalan. Nem veszik fel az ázsiait bár messze megérdemelné de felvesznek egy négert pedig ha korrekt lenne az eljárás esélye se lenne. Nehéz ügy.Eddig mért ment volna amerikai kínai egyetemre? A hazai top US egyetemek elég jók. A másik pedig, hogy a kínai egyetemre a "felvételi" az brutál és itt vissza is kanyarodtunk arra, hogy mennyire prioritás egy kínai, ROK... családnak az oktatás. A PISA... teszteken nem azért elsők matek... vonalon kína és van a topban sok ázsiai ország mert olyan okosak hanem mert 2évesen már céltudatosan fejlesztik őket, 8-10évesen pedig már napi 10-12ht tanulnak. Az érettségi/felvételi elötti évben ez inkább napi 14h+. Teljesen átlagos, hogy a tanulás miatt a 8ht se tudják lealudni.
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
emelhu
aktív tag
Kínának, ha nem lesz saját chipgyártása (bővebben fejlett technologiája), akkor nincs holnap.
Vagyis nekik valóban húsbavágó és a politika működése miatt ha eldöntik, akkor az megy is előre, mint forró kés a vajban.
-
arnyekxxx
veterán
Az elmúlt pár évben mert bedőlt a vállalkozás amelyik használta őket.
#45
a 2017-ben gyártott is már 8 éves. '21-ig használták őket. Ott vagy ugyanabban a mondatban ez is.Senki nem azt vitatja, hogy van sokezer rohadó kinai villanyautó kinai telepeken, de a kollega ezzel azt az állításást akarta igazolni, hogy a kinai villanyautoipar a jelenben csak a statisztikáknak termel. Évente 6millió villanyautót gyártanak a kínaiak, a cikkben van párezer autó az elmúlt másfél évtizedből, mindegyik valamelyik egykori automegosztó egykori flottájából. Az egész cikk a múltról szól amikor még volt kinában komoly támogatás a villanyautókra.
-
arnyekxxx
veterán
válasz Busterftw #41 üzenetére
Igen kaptak állami támogatást de a cikk azokról a flottákról szól amiket a kezdeti időkben gyártott boldog boldogtalan minimál hatótávval és fuvarozócégek vették őket aztán bedőltek a cégek meg a verdák mellett elhaladt a fejlődés így ott maradtak ezek a korai gépek ezerszámra gazdátlanul
Nem attól, hogy a mai gyártók a statisztikának gyártanak és ott állnak a 0km-es autók a mezőkön, ahogy a kollega állította a cikkre hivatkozva, jelenidőben.
-
Dare2Live
félisten
Akárhogy nézzük de így/úgy működik a "hasznos idióta" vonal.
A szerveztt/fizetett orosz agitprop pedig mindig egész jól működött a 21.szban pedig sok eszközt kaptak...
[ Szerkesztve ]
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
válasz FattyDove #26 üzenetére
"Aztán valahogy mégiscsak minimum 20 éves lemaradásban van kína a cpu meg gpu terén..."
Ezt megint egy Ez az info honnan van?
DUVhoz hozzáférnek és amint a cikkben is látszik agyon vásárolják magukat. DUVval pedig nagyjából le lehet menni 7nmre. Igazából 5nmre is csak baromi problémás/drága...
Az meg nagyon nem 20év.SOCnál a huawei saját Kirin 9010 kb hozza egy Snapdragon 888 - Gen 1 teljestményét. kb max 3-4év lemaradásban vannak.
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
"Tavaly a legnagyobb eu-s gazdaság lett megelőzve a németeket is"
Ez az info honnan?
Largest economies in the world by GDP (nominal) in 2024
according to International Monetary Fund estimatesPersze lehet PPP alapján nézni de na.
És Németország az az EU egy tagálama. Lehet, hogy gazdaságilag a legjelentősebb de csak egyik.
Növekedés GDP PPP... vonalon egész jók de az orosz gazdaság átállt, áll át hadigazdaságra = bombát/tüzérségi lövedéket... gyártanak ami megdobja a GDPt... és utána mit csinálnaka megtermelt eszközzel? Felrobbantják. Nem ház, vasút, vonat... lesz belölle.
De még csak nem ism exportálják a vadászgépet, bombát, tüzérségi lövedéket. Felrobbantják. Nem $/euro/arany... lesz belölle hanem füst. És szenvedés.Gondolom érthető a difi...
[ Szerkesztve ]
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
FattyDove
őstag
Aztán valahogy mégiscsak minimum 20 éves lemaradásban van kína a cpu meg gpu terén... Ennyit a csodás kína überalles fejlesztésben meséről. A mai napig csak másolnak illetve lopnak. Érdemi fejlesztés kb sehol sincs, maximum az állami megfigyelésben, lásd wechat.
A villanyautó eladásaikról pedig ennyit. Nem a piacra gyártanak, hanem a statisztikára, ami aztán ott rohad meg a semmi közepén nulla kilóméterrel.
[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
"egy technológia "ellopása" megint csak nem tűnik valami olyasminek, amit bármilyen tehetségtelen jött-ment is meg tudna oldani."
Ezért nem a legújabb és legjobb technológiákat sikerül ellopniuk, csak a több éveseket.
De épp emiatt kétélű is ez az argumentum. Egy dolog ellopni, és egy másik arra építve fejleszteni is azt. Na ez utóbbi az, amit jelen cikk témája is taglal. Ezzel próbálkoznak épp.
De sok évtizedes tapasztalatot nem lehet lemásolni; folyamatosan, dinamikusan fejlődő technológiát nem lehet egyik pillanatról a másikra elsajátítani, tovább fejleszteni, elegendő mennyiségben előállítani, stb. Úgy pedig nem tudnak szakembert képezni, hogy az nem fér hozzá az aktuális legjobb technológiához. Nem úgy képzik ki Weng Lit Sencsenben, hogy az másnap megalkotja a Samsung vagy a TSMC 3nm-es technológiájának alapjait, amit azonnal tömeggyártásba küldhetnek (és akkor még ott nem is tartunk, hogy egy gyártástechnológiára konkrét chipeket is tervezni kell, stb, stb).
És mindezen akadályok mellett még ott a tény is, hogy a piacvezetők folyamatosan fejlesztenek tovább, és mindig sok lépéssel előrébb vannak. Nem várják meg a kínai szakértőket. -
Alogonomus
őstag
A különbség az, hogy a nyugati villanyautó gyártókat nem tiltották el a Kínába településtől, míg a chipgyártókat határozottan eltanácsolták attól. A kínai emberek akkor tudnak hatékonyan lopni, ha csak a "szomszédos gyárba" kell bejutniuk alkalmazottként. Külföldről sokkal nehezebb technológiát lopniuk, mert ott nem tudják "fotózó hangyákként" ellepni az adott gyárat.
-
Alogonomus
őstag
A kínai vezetés nem olyan hülye, mint putyinék.
HA megpróbálnának tényleg rátenyerelni a TSMC-re egy tajvani invázió részeként, akkor a Nyugat egyértelműen rá lenne kényszerítve Tajvan megsegítésére a saját gazdasági érdekeinek a megvédése érdekében.
Ukrajna gazdaságilag nem fontos a Nyugatnak, csak jó lehetőség a fegyverek éles helyzetben végzett tesztelésére, plusz Oroszország kivéreztetésére. Tajvan nélkül viszont a teljes nyugati elektronikai szektor fejre állna, szóval már egy kínai tengeri blokád kialakulása esetén is azonnal mennének felszabadítani Tajvant, és ha már ott jártak, a kínai hajók "elzavarását" követően ott is hagynának a tajvani hatóságok "kérésének megfelelően" néhány dandárnyi "békefenntartó" erőt. Szóval egy nyílt konfliktus eredményeként Kínának alighanem végül tudomásul kellene vennie pár NATO/AUKUS támaszpontot a partjaitól - sőt a tudományos/gazdasági központjaitól - pár 100 kilométerre.
Na ezt biztosan nem akarja Kína, pedig nyílt agresszió esetén a Nyugatnak biztosan lépnie kellene, nem nézhetné végig Tajvan elvesztését ölbe tett kézzel.[ Szerkesztve ]
-
foxmastR
csendes tag
Én kimondottam várom mi sül ki ebből. Egy biztos, olcsóbb alternatíva lesz a kínai tech ha már vállalható cuccokat gyártanak. Itt természetesen eltekintünk a biztonságtól
Tuti nem hónapok alatt, de ennyi pénzből gyorsan felhúznak pár komplexumot és kikémlelnek egynéhány gyártástechnológiát.
Egyszer építek majd egy Loongson gépet
-
Strezi
őstag
válasz Alogonomus #9 üzenetére
Végülis, kell a múltba is nézni, hogy lássuk most hol vannak Messze világelsők darabszámban, változatosságban, beépített elektronikában és akku technológiában is.
De, persze 50% feletti ipari / piaci részesedés a világ legnagyobb autó piacán smafu
Ugyanez lesz a chipgyártással is, van pénzük és jól költik., nem úgy mint az amcsik pl. Másolnak hatékonyabban amíg lehet, aztán hoppá, kezdenek akár jobbat is csinálni még olcsóbban[ Szerkesztve ]
Használt 14.3 kWh LifePo akkuk eladók ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...
-
Panzika
tag
válasz Alogonomus #9 üzenetére
Sz..om én le kitól lopták a technológiát, ha ugyan úgy vagy jobban meg tudják csinálni akkor nem érdekel honnan van...
[ Szerkesztve ]
Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)
-
BBorg
tag
" kínai lopás, másolás, stb ... amint fejleszteni kell valami újat..."
Szerintem e fölött a sztereotípia fölött már nagyon eljárt az idő. A kínaiak rengeteg magasan képzett szakembert termelnek ki. A legtöbb tudományos tanulmány szerzői között szinte mindig szerepel, és nagyon sokszor túlsúlyban vannak a kínai nevek (gondolom ebbe Taiwan is beletartozik, de azért így is feltűnő). Egy technológia "ellopása" megint csak nem tűnik valami olyasminek, amit bármilyen tehetségtelen jött-ment is meg tudna oldani. Én sem azért nem hamisítok gyorsítókártyákat a garázsomban mert visszatart az NVIDIA szellemi tulajdonjogainak tiszteletben tartása, hanem azért mert nem értek hozzá. -
Panzika
tag
Rendben. A dömpingárra talán megoldás a büntetővám, de ne feledjük hogy kína kezében van az akksigyártás nagyrésze, dél kórea egymaga még nem fogja tudni ellátni egész európa autógyarait, tehát az utőkártya mégiscsak a kínaiaknál van az Eu-val szemben.
Ami meg a chip gyártást illeti, az eredmények később fognak jönni. 2022-ben még 45ön voltak, 2 év alatt megcsinálták a 28as node-ot. Ez azért elég beszédes ha másoltak ha nem... Mindenki másol, lop meg ilyenek, igen az usa is..
Saját eu-s chipekből meg van mint a szemét. Ja nem....
Anno az oroszokra is csettintettek hogy a szánkciok majd megoldják a dolgokat.
Aztán már számlálhatatlan szankción vagyunk túl, éssss a többit te is tudod.Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)
-
Alogonomus
őstag
Mikortól indult be a kínai villanyautók szekere? Amikortól a Tesla és egyéb gyártók odavitték a gyártásukat, és Kína helyben tudta ellopni a technológia lényeges előnyt biztosító fogásait.
2008 első félévében Kínában összesen 366 villanyautót adtak el, és az is 108%-os emelkedést jelentett az egy évvel korábbi állapothoz képest. 2010-ben még főleg ilyen autókat gyártottak, csak aztán az államapparátus eldöntötte, hogy rámozdulnak a villanyautók gyártására, és becsábítottak több nyugati gyártót, hogy tanuljanak(lopjanak) technológiát tőlük.
-
doooo
veterán
A piacot nem vághatja tönkre, mert szimplán nem engedik meg nekik. A most felhozott elektromos autókkal is ez lesz, vagy már ez van.
Nagyon egyszerű a gyógyír a dömpingre.
Az meg, hogy esetleg önellátóak lennének... nos ilyen szempontból ugyanaz a lényeg, külföldön ez önmagában nem számít. De mondjuk ettől végképp nem kell tartani, mert meg sem közelítik azt, hogy önellátóak legyenek, pláne nem modern chipekből. -
gorbep
senior tag
Azért HA egyszer véletlenül rátenyerelnek a TSMC-re, senkinek sem lesz őszinte a mosolya... másrészt a tudás egy része megvehető a szakértőkkel együtt... a képzésük is sokat fejlődik... szóval ez szerintem nem lefutott meccs
A szankciós politika legnagyobb veszélye, hogy önellátásra ösztönöz... és ha önellátóvá válik, többet nincs hatalmad felette, ha esetleg behozza a hátrányát, akkor meg a piacot is tönkre vághatja dömping árazással...
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
-
doooo
veterán
Önthetnek bele bármennyit, ez nem csak és kizárólag pénz kérdése.
Nyilván a lopás, másolás, stb segített nekik előrébb jutni valamelyest, de amint fejleszteni kell valami újat, máris falakba ütköznek.
Egyébként is miért kellene másoknak ennyit fektetniük a dologba, amikor piacvezető technológiájuk, és globális igényeket kiszolgáló kapacitásuk van? Nem nulláról indulnak. -
FattyDove
őstag
válasz bitblueduck #1 üzenetére
Ezzel a "megcsinálják a konkurenciát" dologgal még vagy 20 évvel el vannak maradva, ha nem többel.
-
hokuszla
senior tag
Tokyo Electron was still the second-largest maker of chip manufacturing gear after Applied Materials, and above ASML
Az első félévet tekintve, a szóban forgó piacon érdekelt ASML, KLA, Applied Materials, Lam Research, illetve Tokyo Electron bevételének rendre 49, 44, 32, 39, valamint 49,9 százalékát szerezte kínai megrendelések révén
10600k 16GB 1660s 5TB
-
bitblueduck
senior tag
Ezért kérdeztem, hogy mi értelme korlátozni a kínaiak GPU vásárlását? Az egy csomó bevétel lenne, így meg megcsinálják a konkurenciát. oké, van olyan probléma amit nehéz megoldani pl asml-t ha kirúgják alóluk, de nehogy meglepetés legyen a vége.
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- PlayStation 5
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Formula-1
- Autós topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest